Apartamenty w Zakopanem – wynajmij atrakcyjny nocleg i nie przegap ostatnich ciepłych dni na wypad w Tatry

Jak zorganizować wyjazd w Tatry? Gdzie szukać noclegów? Na jakie udogodnienia zwrócić uwagę? Co warto zobaczyć w Zakopanem? Te i inne pytania towarzyszą zapewne wszystkim planującym w najbliższym czasie wyjazd na Podhale. Podpowiadamy, czym kierować się podczas poszukiwań wymarzonego lokum oraz z jakich atrakcji warto skorzystać, rezerwując nocleg u podnóża Tatr.

 

Zimowa stolica Polski na ostatnie dni lata – co ciekawego można zobaczyć jeszcze w tym sezonie?

 

Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce. Co jeszcze je wyróżnia? Niektórym kojarzy się wyłącznie z gwarem, błyskami neonów oraz wątpliwej jakości bibelotami sprowadzanymi z Chin, które można nabyć na straganach przy Krupówkach lub Gubałówce. Innym z dudniącym z przenośnych głośników disco polo, tłumami turystów w kolejce na Kasprowy Wierch oraz brakiem wolnych miejsc na parkingu przy Palenicy Białczańskiej, w drodze na Morskie Oko.

 

Lansowany w ostatnich latach wizerunek miasta jako miejsca taniej rozrywki, nie jest do końca prawdziwy. Zakopane znaczy bowiem o wiele więcej niż plastikowa ciupaga czy podbijająca w tym sezonie serca najmłodszych konsumentów – od Bałtyku aż po Tatry – pluszowa gęś Pipa z TikToka. Zakopane to przede wszystkim niepowtarzalny klimat. Bogactwo smaków i zapachów, różnorodność dźwięków i kolorów, unikatowy folklor, góralska muzyka i misternie wykonane rękodzieło. A ponadto inspirujący ludzie, poezja Kasprowicza i proza Makuszyńskiego, artystyczna twórczość Witkacego i Ksiądz Tischner spoglądający na nas z okładki w miejscowej bibliotece. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i imponująca architektura w stylu zakopiańskim to jeszcze nie koniec listy zalet tego miasta. To ostoja tradycji i remedium na niespokojne czasy. Krzyż na Giewoncie, od ponad stu lat nieprzerwanie pilnujący zakopiańczyków to więcej niż symbol… Czy to nie wystarczające potwierdzenie wyjątkowości Podhala i jego głównego ośrodka, jakim jest Zakopane?

 

Tanie apartamenty: Zakopane na każdą kieszeń

 

Szukając apartamentu do wynajęcia, warto przejrzeć obiekty zlokalizowane w najbardziej dogodnym dla nas miejscu. W zależności od planów można postawić na lokal w samym sercu miasta, w okolicy Krupówek – rzut kamieniem do klimatycznych karczm ze swojskim jadłem i muzyką na żywo.

Miłośnikom pieszych wędrówek po górach polecamy z kolei apartamenty w pobliżu przystanków komunikacji publicznej. Ułatwi to wyjście w góry oraz sprawne dotarcie do kas biletowych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Rezygnacja z samochodu to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale też oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ bilety za postój na tutejszych parkingach nie należą do najtańszych. Natomiast korki w Zakopanem w zasadzie na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Zapewnij sobie wyjątkowy wypoczynek i zarezerwuj apartamenty w Zakopanem na noclegi.renters.pl.

 

Zakopane – apartamenty z widokiem na góry…

 

Poszukujesz luksusowego apartamentu dla dwojga? Z widokiem na góry, blisko piekarni ze świeżym pieczywem, z bezpiecznym placem zabaw? Interesuje Cię nocleg w sąsiedztwie punktów gastronomicznych i lokali usługowych? A może z dala od tętniących życiem arterii? Na uboczu. W pobliżu lasów i górskich potoków. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie obiekt dopasowany do swoich potrzeb. Na najbardziej wymagających turystów czekają w ZakopaneM apartamenty z jacuzzi czy dostępem do podgrzewanego basenu.

 

Sezon na Podhalu nigdy się nie kończy. Zawsze jest dobry moment na to, aby rzucić wszystko i wyjechać do Zakopanego. Jakie jest to miasto? Każdy powinien odkryć je po swojemu. Niezaprzeczalnie jest wyjątkowe!

Stary Tartak w Jurgowie

Nieopodal brzegu rzeki Białki znajduje się funkcjonujący do dziś zabytkowy, stary tartak napędzany kołem wodnym. Jest to jedyny zabytkowy obiekt przemysłowy w Jurgowie, który przetrwał

Czytaj więcej »

Kościół Księży Salwatorianów

Przy ul. Bulwary Słowackiego 2 mieści się drewniany Kościół Księży Salwatorianów wybudowany w latach 1956 – 1968. Architekci kościoła Marian Dziewoński i Jerzy Haber starali się połączyć w projekcie styl zakopiański z nowoczesnym.

Czytaj więcej »

Jaskinia Raptawicka

Jaskinia Raptawicka, o długości 150 m i głębokości 15 m, położona jest w Raptawickiej Turni, około 180 m nad dnem Doliny Kościeliskiej. Jest częścią systemu jaskiniowego Jaskini Mylnej. Jaskinia ma dwa otwory położone na wysokości 1146 m i 1151 m n.p.m. Temperatura w jej wnętrzu wynosi 6 – 7 ⁰ C.

Czytaj więcej »

Nowy kościół w Białce Tatrzańskiej

W latach 1918 – 1921 z inicjatywy ks. Madeja w Białce Tatrzańskiej wybudowany został nowy, murowany kościół. Ołtarz główny, wykonany z mosiądzu, zaprojektował w 1912 roku Jan Sczepkowski, jeden z najbardziej znanych rzeźbiarzy 20 – lecia międzywojennego.

Czytaj więcej »
Trzydniowiański Wierch

Trzydniowiański Wierch

Trzydniowiański Wierch Trzydniowiański Wierch to szczyt o wysokości 1758 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, w północnej grani Kończystego Wierchu. Ma on dwa wierzchołki –

Czytaj więcej »

Willa Turnia

Przy ul. Kościuszki 9 stoi zabytkowa, ponad 100-letnia, willa „Turnia”. Niestety pomimo, że budynek jest wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego od lat popada w ruinę. Willa została wybudowana w 1908 roku przez Jana Obrochtę w stylu zakopiańskim.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.