Apartamenty w Zakopanem – wynajmij atrakcyjny nocleg i nie przegap ostatnich ciepłych dni na wypad w Tatry

Jak zorganizować wyjazd w Tatry? Gdzie szukać noclegów? Na jakie udogodnienia zwrócić uwagę? Co warto zobaczyć w Zakopanem? Te i inne pytania towarzyszą zapewne wszystkim planującym w najbliższym czasie wyjazd na Podhale. Podpowiadamy, czym kierować się podczas poszukiwań wymarzonego lokum oraz z jakich atrakcji warto skorzystać, rezerwując nocleg u podnóża Tatr.

 

Zimowa stolica Polski na ostatnie dni lata – co ciekawego można zobaczyć jeszcze w tym sezonie?

 

Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce. Co jeszcze je wyróżnia? Niektórym kojarzy się wyłącznie z gwarem, błyskami neonów oraz wątpliwej jakości bibelotami sprowadzanymi z Chin, które można nabyć na straganach przy Krupówkach lub Gubałówce. Innym z dudniącym z przenośnych głośników disco polo, tłumami turystów w kolejce na Kasprowy Wierch oraz brakiem wolnych miejsc na parkingu przy Palenicy Białczańskiej, w drodze na Morskie Oko.

 

Lansowany w ostatnich latach wizerunek miasta jako miejsca taniej rozrywki, nie jest do końca prawdziwy. Zakopane znaczy bowiem o wiele więcej niż plastikowa ciupaga czy podbijająca w tym sezonie serca najmłodszych konsumentów – od Bałtyku aż po Tatry – pluszowa gęś Pipa z TikToka. Zakopane to przede wszystkim niepowtarzalny klimat. Bogactwo smaków i zapachów, różnorodność dźwięków i kolorów, unikatowy folklor, góralska muzyka i misternie wykonane rękodzieło. A ponadto inspirujący ludzie, poezja Kasprowicza i proza Makuszyńskiego, artystyczna twórczość Witkacego i Ksiądz Tischner spoglądający na nas z okładki w miejscowej bibliotece. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i imponująca architektura w stylu zakopiańskim to jeszcze nie koniec listy zalet tego miasta. To ostoja tradycji i remedium na niespokojne czasy. Krzyż na Giewoncie, od ponad stu lat nieprzerwanie pilnujący zakopiańczyków to więcej niż symbol… Czy to nie wystarczające potwierdzenie wyjątkowości Podhala i jego głównego ośrodka, jakim jest Zakopane?

 

Tanie apartamenty: Zakopane na każdą kieszeń

 

Szukając apartamentu do wynajęcia, warto przejrzeć obiekty zlokalizowane w najbardziej dogodnym dla nas miejscu. W zależności od planów można postawić na lokal w samym sercu miasta, w okolicy Krupówek – rzut kamieniem do klimatycznych karczm ze swojskim jadłem i muzyką na żywo.

Miłośnikom pieszych wędrówek po górach polecamy z kolei apartamenty w pobliżu przystanków komunikacji publicznej. Ułatwi to wyjście w góry oraz sprawne dotarcie do kas biletowych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Rezygnacja z samochodu to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale też oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ bilety za postój na tutejszych parkingach nie należą do najtańszych. Natomiast korki w Zakopanem w zasadzie na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Zapewnij sobie wyjątkowy wypoczynek i zarezerwuj apartamenty w Zakopanem na noclegi.renters.pl.

 

Zakopane – apartamenty z widokiem na góry…

 

Poszukujesz luksusowego apartamentu dla dwojga? Z widokiem na góry, blisko piekarni ze świeżym pieczywem, z bezpiecznym placem zabaw? Interesuje Cię nocleg w sąsiedztwie punktów gastronomicznych i lokali usługowych? A może z dala od tętniących życiem arterii? Na uboczu. W pobliżu lasów i górskich potoków. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie obiekt dopasowany do swoich potrzeb. Na najbardziej wymagających turystów czekają w ZakopaneM apartamenty z jacuzzi czy dostępem do podgrzewanego basenu.

 

Sezon na Podhalu nigdy się nie kończy. Zawsze jest dobry moment na to, aby rzucić wszystko i wyjechać do Zakopanego. Jakie jest to miasto? Każdy powinien odkryć je po swojemu. Niezaprzeczalnie jest wyjątkowe!

Równia Krupowa

Równia Krupowa to park położony w samym centrum Zakopanego, pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza. Przez jego środek przebiega ul. Kościuszki. Pomysł stworzenia parku w centrum Zakopanego pojawił się już pod koniec XIX wieku.

Czytaj więcej »

Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”

Przy ul. Chałubińskiego 7 mieści się kilkupiętrowy budynek – wybudowany w 1930 roku pensjonat „Palace” – w którym zatrzymywali się między innymi Artur Rubenstein i Paweł Kochański. Na początku II wojny światowej Niemcy urządzili w budynku placówkę Gestapo.

Czytaj więcej »

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

W Dolinie Pięciu Stawów, przy północnym brzegu Przedniego Stawu Polskiego, na wysokości 1671 m n.p.m. położone jest Schronisko PTTK im. Leopolda Świerza. Jest to najwyżej położone schronisko w Polsce. Jest to jedyne w Polsce schronisko, do którego nie prowadzi przejezdna dla samochodów droga. Schronisko jest zaopatrywane przy pomocy zainstalowanego w górnej części Doliny Roztoki wyciągu towarowego.

Czytaj więcej »

Hala Stoły

Hala Stoły (Polana Stoły), inaczej zwana Polaną na Stołach, to spadzista łąka o powierzchni niespełna 8 ha położona na wysokości od 1280 do 1428 m n.p.m.. Niegdyś wchodziła w skład pasterskiej Hali Stoły – której nazwa jest niekiedy używana do określania samej polany.

Czytaj więcej »
Restauracja U Wnuka - Zakopane

Restauracja U Wnuka

Budynek mieszczący pierwszą karczmę w Zakopanem został wybudowany w połowie XIX wieku przez Józefa Krzeptowskiego – brata słynnego Sabały. Od 1870 roku w budynku działał pierwszy sklep, pierwsza karczma i pierwszy urząd pocztowy prowadzone przez Samuela Riegelhaupta.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.