Apartamenty w Zakopanem – wynajmij atrakcyjny nocleg i nie przegap ostatnich ciepłych dni na wypad w Tatry

Jak zorganizować wyjazd w Tatry? Gdzie szukać noclegów? Na jakie udogodnienia zwrócić uwagę? Co warto zobaczyć w Zakopanem? Te i inne pytania towarzyszą zapewne wszystkim planującym w najbliższym czasie wyjazd na Podhale. Podpowiadamy, czym kierować się podczas poszukiwań wymarzonego lokum oraz z jakich atrakcji warto skorzystać, rezerwując nocleg u podnóża Tatr.

 

Zimowa stolica Polski na ostatnie dni lata – co ciekawego można zobaczyć jeszcze w tym sezonie?

 

Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce. Co jeszcze je wyróżnia? Niektórym kojarzy się wyłącznie z gwarem, błyskami neonów oraz wątpliwej jakości bibelotami sprowadzanymi z Chin, które można nabyć na straganach przy Krupówkach lub Gubałówce. Innym z dudniącym z przenośnych głośników disco polo, tłumami turystów w kolejce na Kasprowy Wierch oraz brakiem wolnych miejsc na parkingu przy Palenicy Białczańskiej, w drodze na Morskie Oko.

 

Lansowany w ostatnich latach wizerunek miasta jako miejsca taniej rozrywki, nie jest do końca prawdziwy. Zakopane znaczy bowiem o wiele więcej niż plastikowa ciupaga czy podbijająca w tym sezonie serca najmłodszych konsumentów – od Bałtyku aż po Tatry – pluszowa gęś Pipa z TikToka. Zakopane to przede wszystkim niepowtarzalny klimat. Bogactwo smaków i zapachów, różnorodność dźwięków i kolorów, unikatowy folklor, góralska muzyka i misternie wykonane rękodzieło. A ponadto inspirujący ludzie, poezja Kasprowicza i proza Makuszyńskiego, artystyczna twórczość Witkacego i Ksiądz Tischner spoglądający na nas z okładki w miejscowej bibliotece. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i imponująca architektura w stylu zakopiańskim to jeszcze nie koniec listy zalet tego miasta. To ostoja tradycji i remedium na niespokojne czasy. Krzyż na Giewoncie, od ponad stu lat nieprzerwanie pilnujący zakopiańczyków to więcej niż symbol… Czy to nie wystarczające potwierdzenie wyjątkowości Podhala i jego głównego ośrodka, jakim jest Zakopane?

 

Tanie apartamenty: Zakopane na każdą kieszeń

 

Szukając apartamentu do wynajęcia, warto przejrzeć obiekty zlokalizowane w najbardziej dogodnym dla nas miejscu. W zależności od planów można postawić na lokal w samym sercu miasta, w okolicy Krupówek – rzut kamieniem do klimatycznych karczm ze swojskim jadłem i muzyką na żywo.

Miłośnikom pieszych wędrówek po górach polecamy z kolei apartamenty w pobliżu przystanków komunikacji publicznej. Ułatwi to wyjście w góry oraz sprawne dotarcie do kas biletowych Tatrzańskiego Parku Narodowego. Rezygnacja z samochodu to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale też oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ bilety za postój na tutejszych parkingach nie należą do najtańszych. Natomiast korki w Zakopanem w zasadzie na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Zapewnij sobie wyjątkowy wypoczynek i zarezerwuj apartamenty w Zakopanem na noclegi.renters.pl.

 

Zakopane – apartamenty z widokiem na góry…

 

Poszukujesz luksusowego apartamentu dla dwojga? Z widokiem na góry, blisko piekarni ze świeżym pieczywem, z bezpiecznym placem zabaw? Interesuje Cię nocleg w sąsiedztwie punktów gastronomicznych i lokali usługowych? A może z dala od tętniących życiem arterii? Na uboczu. W pobliżu lasów i górskich potoków. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie obiekt dopasowany do swoich potrzeb. Na najbardziej wymagających turystów czekają w ZakopaneM apartamenty z jacuzzi czy dostępem do podgrzewanego basenu.

 

Sezon na Podhalu nigdy się nie kończy. Zawsze jest dobry moment na to, aby rzucić wszystko i wyjechać do Zakopanego. Jakie jest to miasto? Każdy powinien odkryć je po swojemu. Niezaprzeczalnie jest wyjątkowe!

Skwerek na Krupówkach

Na placyku u zbiegu ulic Krupówki, Staszica i Piłsudskiego znajduje się jeden z najnowszych elementów „wystroju” Krupówek – niewielkie oczko wodne i malowniczy drewniany mostek na Foluszowym Potoku. Pomimo, że to miejsce nie jest zabytkiem, chętnie zatrzymuję się tu turyści i robią pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej »

Dolina Strążyska

Dolina Strążyska, o powierzchni ok. 4 km2 i długości 3 km, powstała w wyniku uskoku tektonicznego. Od południa ogranicza ją masyw Giewontu, od zachodu Grzybowiec i Łysanki, a od wschodu grzbiet Grześkówki, Sarnia Skała i Suchy Wierch.

Czytaj więcej »

Palenica Białczańska

Palenica Białczańska była kiedyś polaną pasterską, należącą do górali z Białki Tatrzańskiej. Obecnie znajdują się tu całodobowy parking mieszczący 850 samochodów (płatny 20 zł za dobę), przystanek autobusowy, kilka straganów z pamiątkami i jedzeniem, toalety, postój dla bryczek, budynek Straży Granicznej oraz kasa TPN.

Czytaj więcej »

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska jest położona w Tatrach Zachodnich, w sąsiedztwie Doliny Chochołowskiej oraz Doliny Małej Łąki. Zajmuje obszar ok. 35 km2, a jej długość wynosi 9 km. Jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części Tatr.

Czytaj więcej »

Kościół w Gliczarowie Górnym

W centralnej części Gliczarowa Górnego stoi charakterystyczny kościół z czerwonym, blaszanym dachem. Kościół nie jest zabytkowy (wybudowany został w 1980 roku), jednak wiąże się z nim ciekawa historia walki mieszkańców z władzami komunistycznymi, które były przeciwne budowie kościoła.

Czytaj więcej »

Wodospad Siklawa

Wodospad Siklawa (inaczej Wielka Siklawa, kiedyś Siklawa Woda) to największy wodospad w Polsce. Ma blisko 70 m wysokości i spływa dwiema lub trzema strugami (w zależności od poziomu wód) pod kątem 35⁰ ze Ściany Stawiarskiej – progu oddzielającego Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.