Bezpieczeństwo na snowboardzie jest ważne! Zadbaj o te rzeczy!

Okres zimowych aktywności na stoku narciarskim zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami! Jest to zatem idealny czas na zakup swojej pierwszej deski snowboardowej bądź też wymianę starej deski na nowy, lepszy egzemplarz!

Wybierając nową deskę do jazdy na snowboardzie, musisz pamiętać, że to właśnie ona jest podstawowym elementem wyposażenia każdego snowboardzisty. Pamiętaj, że wybór deski snowboardowej nie może zostać poparty poziomem Twoich umiejętności – deska snowboardowa powinna być w pełni uniwersalna! Powinna ona umożliwiać użytkownikom zaawansowanym poczynienie progresu, zaś tym początkującym – zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę.

Jak wybrać idealną deskę snowboardową?

Odpowiedź na pytanie „jak dobrać deskę snowboardową?” wcale nie jest tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Decydując się na zakup deski snowboardowej, musisz zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych aspektów. Przede wszystkim, wybierając idealną deskę snowboardową, należy wybrać tę o odpowiedniej twardości. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem, zdecydowanie zalecamy wybrać deskę miękką, która znacznie ułatwia wykonywanie skrętów, dzięki czemu nauka jazdy odbywa się sprawnie, a zarazem przyjemnie. Osoby zaawansowane mogą natomiast z powodzeniem sięgnąć po deski twarde. Co prawda, są one znacznie trudniejsze w utrzymaniu właściwego toru, jednak osoby, które posiadają wypracowaną technikę jazdy, z całą pewnością poradzą sobie świetnie!

Dobierz deskę snowboardową do swojego stylu jazdy!

Pamiętaj, że wybór deski snowboardowej powinien różnić się w zależności od tego, jaki styl jazdy preferujesz oraz jaka technika jest Ci najbliższa. Zupełnie inny rodzaj deski sprawdzi się dla osób preferujących wykonywanie wszelkich sztuczek na przeszkodach, inny dla osób przemieszczających się po nieutwardzonych terenach, a jeszcze inny do jazdy po utwardzonych trasach, w celach rekreacyjnych.

Niezwykle istotną kwestią jest także długość wybranej przez nas deski snowboardowej. Wspomniany parametr zależny jest od naszego wzrostu oraz wagi. Jeśli zaś chodzi o szerokość deski snowboardowej, to należy pamiętać, iż powinna być ona dobrana do wielkości naszych stóp. Idealną szerokość deski znajdziemy w momencie, w którym zarówno nasze pięty, jak i palce nie będą wystawały poza obrys deski snowboardowej.

Porównaj kształty i profile desek!

Ostatnim, jednak równie ważnym aspektem jest profil deski snowboardowej oraz jej kształt. Jeśli chodzi o wspomniany profil to rozdziela on deski snowboardowe na poszczególne typy: camber, rivers camber, płaski camber, a także konstrukcje mieszane, będące połączeniem powyższych typów. Jeśli zaś chodzi o kształt deski, to może być on symetryczny bądź asymetryczny. Deska symetryczna to ta najbardziej standardowa – można na niej jeździć zarówno w przód, jak i w tył. Pamiętaj zatem, aby dokonać wyboru, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania i zapewni Ci bezpieczeństwo, w każdych warunkach!

Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa Powyższa nazwa opisuje łąkę położoną w północnej części Doliny Gąsienicowej. Obejmuje  Królowe Rówienki, Stawiańskie Rówienki i otoczenie schroniska. Niegdyś część terenów obecnej Hali

Czytaj więcej »
Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego, będące filią Muzeum Tatrzańskiego, zostało otwarte w 1978 roku. Mieści się w zabytkowej Chałupie Bafiów, naprzeciwko Kościoła św. Jacka w Chochołowie. Sama chałupa została wybudowana w 1798 r., a przebudowana niecałe sto lat później. Budynek jest w całości drewniany i ma konstrukcję zrębową.

Czytaj więcej »

Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów stanowi właściwie jedną dolinę z Doliną Roztoki. Oddzielone są one ścianą stawiarską, z której spływa wodospad Siklawa i razem stanowią odgałęzienie Doliny Białki. Sama Dolina Pięciu Stawów ma długość 4 km, powierzchnię około 6,5 km2 i leży na wysokości 1625 – 1900 m n.p.m.

Czytaj więcej »
Hala Kondratowa

Hala Kondratowa

Hala Kondratowa położona jest w Dolinie Kondratowej na wysokości 1300-1370 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »

Willa Konstantynówka

Przy ul. Jagiellońskiej 18 stoi zabytkowa willa „Konstantynówka” zbudowana w 1900 roku wg. projektu Stanisława Witkiewicza. Właścicielką budynku była Aniela Zagórska, a gościli w nim między innymi Józef Piłsudski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stefan Żeromski, Tymon Niesiołowski.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.