Bezpieczeństwo na snowboardzie jest ważne! Zadbaj o te rzeczy!

Okres zimowych aktywności na stoku narciarskim zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami! Jest to zatem idealny czas na zakup swojej pierwszej deski snowboardowej bądź też wymianę starej deski na nowy, lepszy egzemplarz!

Wybierając nową deskę do jazdy na snowboardzie, musisz pamiętać, że to właśnie ona jest podstawowym elementem wyposażenia każdego snowboardzisty. Pamiętaj, że wybór deski snowboardowej nie może zostać poparty poziomem Twoich umiejętności – deska snowboardowa powinna być w pełni uniwersalna! Powinna ona umożliwiać użytkownikom zaawansowanym poczynienie progresu, zaś tym początkującym – zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę.

Jak wybrać idealną deskę snowboardową?

Odpowiedź na pytanie „jak dobrać deskę snowboardową?” wcale nie jest tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Decydując się na zakup deski snowboardowej, musisz zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych aspektów. Przede wszystkim, wybierając idealną deskę snowboardową, należy wybrać tę o odpowiedniej twardości. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem, zdecydowanie zalecamy wybrać deskę miękką, która znacznie ułatwia wykonywanie skrętów, dzięki czemu nauka jazdy odbywa się sprawnie, a zarazem przyjemnie. Osoby zaawansowane mogą natomiast z powodzeniem sięgnąć po deski twarde. Co prawda, są one znacznie trudniejsze w utrzymaniu właściwego toru, jednak osoby, które posiadają wypracowaną technikę jazdy, z całą pewnością poradzą sobie świetnie!

Dobierz deskę snowboardową do swojego stylu jazdy!

Pamiętaj, że wybór deski snowboardowej powinien różnić się w zależności od tego, jaki styl jazdy preferujesz oraz jaka technika jest Ci najbliższa. Zupełnie inny rodzaj deski sprawdzi się dla osób preferujących wykonywanie wszelkich sztuczek na przeszkodach, inny dla osób przemieszczających się po nieutwardzonych terenach, a jeszcze inny do jazdy po utwardzonych trasach, w celach rekreacyjnych.

Niezwykle istotną kwestią jest także długość wybranej przez nas deski snowboardowej. Wspomniany parametr zależny jest od naszego wzrostu oraz wagi. Jeśli zaś chodzi o szerokość deski snowboardowej, to należy pamiętać, iż powinna być ona dobrana do wielkości naszych stóp. Idealną szerokość deski znajdziemy w momencie, w którym zarówno nasze pięty, jak i palce nie będą wystawały poza obrys deski snowboardowej.

Porównaj kształty i profile desek!

Ostatnim, jednak równie ważnym aspektem jest profil deski snowboardowej oraz jej kształt. Jeśli chodzi o wspomniany profil to rozdziela on deski snowboardowe na poszczególne typy: camber, rivers camber, płaski camber, a także konstrukcje mieszane, będące połączeniem powyższych typów. Jeśli zaś chodzi o kształt deski, to może być on symetryczny bądź asymetryczny. Deska symetryczna to ta najbardziej standardowa – można na niej jeździć zarówno w przód, jak i w tył. Pamiętaj zatem, aby dokonać wyboru, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania i zapewni Ci bezpieczeństwo, w każdych warunkach!

Willa Bajka

Przy ul. Sienkiewicza 12a, w otoczeniu drzew, stoi zabytkowa drewniana willa „Bajka” wybudowana w 1915 roku przez Leopolda Winnickiego (burmistrza Zakopanego w latach 1929 –

Czytaj więcej »

Hala Ornak

Hala Ornak jest nazwą dawnej hali pasterskiej należącej do górali z Cichego, w której skład wchodziły Mała Polana Ornaczańska, Wielka Polana Ornaczańska, a także zbocza Ornaku. Obecnie Hala Ornak nie jest już wypasana i powoli zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »

Kapliczki w Cichym

Na terenie całej wsi rozsiane są XIX-wieczne drewniane i murowane kapliczki. Przed wieloma z nich ustawione są ławeczki dla wiernych. Stanowią niewątpliwą ozdobę i dodają uroku wsi.

Czytaj więcej »

Willa Goplana

Willa „Goplana” została wybudowana w 1893 r., według projektu krakowskiego architekta Wandalina Beringera, w stylu tyrolskim. Uwagę zwraca pięknie zdobione wykończenie dachu. Obecnie w budynku funkcjonuje lokal gastronomiczny.

Czytaj więcej »

Teatr Witkacego

Przy ul. Chramcówki 15, w budynku dawnego Zakładu Wodoleczniczego dr Andrzeja Chramca, mieści się jedyny w Zakopanem Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Teatr działa od

Czytaj więcej »

Przełęcz Między Kopami

Przełęcz między Kopami jest usytuowana pomiędzy Wielką Królową Kopą i Małą Królową Kopą. Co ciekawe, pierwsza z nich, nosząca przydomek Wielka, osiąga wysokość 1531 m n.p.m. i jest o 46 metrów mniejsza od Małej, która wznosi się na wysokość 1577 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.