Bezpieczeństwo na snowboardzie jest ważne! Zadbaj o te rzeczy!

Okres zimowych aktywności na stoku narciarskim zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami! Jest to zatem idealny czas na zakup swojej pierwszej deski snowboardowej bądź też wymianę starej deski na nowy, lepszy egzemplarz!

Wybierając nową deskę do jazdy na snowboardzie, musisz pamiętać, że to właśnie ona jest podstawowym elementem wyposażenia każdego snowboardzisty. Pamiętaj, że wybór deski snowboardowej nie może zostać poparty poziomem Twoich umiejętności – deska snowboardowa powinna być w pełni uniwersalna! Powinna ona umożliwiać użytkownikom zaawansowanym poczynienie progresu, zaś tym początkującym – zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę.

Jak wybrać idealną deskę snowboardową?

Odpowiedź na pytanie „jak dobrać deskę snowboardową?” wcale nie jest tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Decydując się na zakup deski snowboardowej, musisz zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych aspektów. Przede wszystkim, wybierając idealną deskę snowboardową, należy wybrać tę o odpowiedniej twardości. W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem, zdecydowanie zalecamy wybrać deskę miękką, która znacznie ułatwia wykonywanie skrętów, dzięki czemu nauka jazdy odbywa się sprawnie, a zarazem przyjemnie. Osoby zaawansowane mogą natomiast z powodzeniem sięgnąć po deski twarde. Co prawda, są one znacznie trudniejsze w utrzymaniu właściwego toru, jednak osoby, które posiadają wypracowaną technikę jazdy, z całą pewnością poradzą sobie świetnie!

Dobierz deskę snowboardową do swojego stylu jazdy!

Pamiętaj, że wybór deski snowboardowej powinien różnić się w zależności od tego, jaki styl jazdy preferujesz oraz jaka technika jest Ci najbliższa. Zupełnie inny rodzaj deski sprawdzi się dla osób preferujących wykonywanie wszelkich sztuczek na przeszkodach, inny dla osób przemieszczających się po nieutwardzonych terenach, a jeszcze inny do jazdy po utwardzonych trasach, w celach rekreacyjnych.

Niezwykle istotną kwestią jest także długość wybranej przez nas deski snowboardowej. Wspomniany parametr zależny jest od naszego wzrostu oraz wagi. Jeśli zaś chodzi o szerokość deski snowboardowej, to należy pamiętać, iż powinna być ona dobrana do wielkości naszych stóp. Idealną szerokość deski znajdziemy w momencie, w którym zarówno nasze pięty, jak i palce nie będą wystawały poza obrys deski snowboardowej.

Porównaj kształty i profile desek!

Ostatnim, jednak równie ważnym aspektem jest profil deski snowboardowej oraz jej kształt. Jeśli chodzi o wspomniany profil to rozdziela on deski snowboardowe na poszczególne typy: camber, rivers camber, płaski camber, a także konstrukcje mieszane, będące połączeniem powyższych typów. Jeśli zaś chodzi o kształt deski, to może być on symetryczny bądź asymetryczny. Deska symetryczna to ta najbardziej standardowa – można na niej jeździć zarówno w przód, jak i w tył. Pamiętaj zatem, aby dokonać wyboru, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania i zapewni Ci bezpieczeństwo, w każdych warunkach!

Dolina Suchej Wody

Polodowcowa Dolina Suchej Wody Gąsienicowej (kiedyś Dolina Siedmiu Stawów) ma 13 km długości (z czego 8 km przebiega na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego) i nieco ponad 21 km² powierzchni. Dolina ma dwa górne odgałęzienia – Dolinę Gąsienicową (zachodnie odgałęzienie) i Dolinę Pańszczycy (wschodnie odgałęzienie), oddzielone od siebie granią biegnącą spod Zawratowej Turni przez Kościelec i Mały Kościelec.

Czytaj więcej »

Pomnik Ratownikom Górskim

Pomnik Ratownikom Górskim stoi przy ul. Mariusza Zaruskiego, tuż obok Krupówek. Pomnik został odsłonięty w 1959 roku z okazji pięćdziesięciolecia utworzenia Tatrzańskieg o Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autorem pomnika jest znany zakopiański artysta Władysław Hasior.

Czytaj więcej »
Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna jest najciekawszą z jaskiń udostępnionych dla turystów, leżących po polskiej stronie Tatr. Pomimo, że nie posiada szaty naciekowej jej położenie, labirynt korytarzy i aura tajemniczości sprawiają, że warto ją odwiedzić. Jaskinia ma długość około 1630 m, deniwelację 46 m i jest położona w Raptawickiej Turni.

Czytaj więcej »

Dolina Białego

Dolina Białego Dolina Białego o długości 2,5 km i powierzchni 300 ha leży pomiędzy masywami Krokwi (1378 m n.p.m.), Sarniej Skały (1377 m n.p.m.) i

Czytaj więcej »

Chata Sabały

Chata Sabały, wzniesiona na przełomie XVII i XIX wieku, była domem rodzinnym znanego na całym Podhalu, legendarnego górala – Jana Krzeptowskiego, zwanego Sabałą. Zabytkowy, drewniany

Czytaj więcej »
Zabytkowe chochołowskie chaty

Zabytkowa zabudowa w Chochołowie

Centralna część Chochołowa, zwana „perłą Podhala”, jest swego rodzaju żywym skansenem. Tworzy go ponad setka zabytkowych, często ponad 100-letnich chałup, ustawionych w charakterystycznym układzie jednodrożnej zabudowy wiejskiej zwanej „ulicówką”, w którym chałupy poustawiane są dość ciasno, bocznymi ścianami do drogi.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.