Bielizna termoaktywna – odpowiedni wybór w góry na zbliżający się sezon zimowy

Czy wędrujemy po górach, czy biegamy po podmiejskiej ścieżce osiedlowej- w naszym ekwipunku powinna znaleźć się jakaś odzież termoaktywna. Opowiemy, co ona robi i dlaczego jest to ważne!

Jak działa bielizna termoaktywna?

Najlepszym sposobem na zachowanie chłodu w okresie letnim i ciepła w okresie zimowej jest pomoc w postaci tego rodzaju odzieży. Bielizna termoaktywna męska jest wykonana ze specjalnie zaprojektowanych materiałów syntetycznych, które skutecznie odprowadzają pot i parę wodną z dala od skóry, pozostawiając Cię suchym, nawet jeśli jest noszona podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie w maratonie!

Nie należy również lekceważyć mocy tych elementów – dzięki nim będziemy czuć się świeżo i ciepło, niezależnie od tego, ile czasu spędzimy na świeżym powietrzu na łonie natury.

Kiedy ćwiczymy, nasze ciała produkują więcej potu, aby pomóc nam utrzymać chłód i komfort. Kiedy ten nadmiar wilgoci wyparowuje ze skóry, może powodować przegrzanie lub dreszcze, w zależności od tego, jak dużo ciepła zostało utracone podczas aktywności – dlatego odpowiedni strój jest kluczowy! Istnieje odzież dostępna dla wszystkich rodzajów aktywności, w tym bielizna termoaktywna do biegania, które będą również chronić przed zimnym powietrzem wchodzącym w kontakt z Twoim ciałem, podczas gdy Ty na zewnątrz ciężko pracujesz nad osiągnięciem sukcesu.

Bielizna termiczna czy termoaktywna?

Bielizna termiczna ma za zadanie chronić nas przed zimnem i wiatrem, więc nie jest to dobry wybór, jeśli planujesz wykonywać jakiekolwiek intensywne ćwiczenia latem lub ciepłą wiosną. W przypadku zimowych aktywności, takich jak narciarstwo, wspinaczka górska, trekking przez ośnieżone góry z ich wysokimi wzniesieniami – odzież termoaktywna zapewni lepszą wentylację niż tradycyjne tkaniny, a jednocześnie odprowadzi wilgoć powstałą w wyniku wzmożonego wysiłku, co pomoże zapobiec dreszczom!

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia mogą sprawić, że będziemy spoceni i zroszeni, ale czy zdawałeś sobie również sprawę z tego, jak bardzo wpływa to na temperaturę naszego ciała? Odpowiedni rodzaj odzieży pomoże utrzymać nas na optymalnym poziomie, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację.

Bielizna termoaktywna a bawełna

Bielizna termoaktywna wykonana jest ze specjalnie zaprojektowanych materiałów syntetycznych, które odprowadzają pot od skóry, chroniąc Cię przed przeziębieniem lub innymi chorobami. Dla przykładu: zwykła bawełna wchłania około 14 razy więcej wilgoci niż bielizna termiczna – więc jeśli Twoja koszulka staje się wilgotna z powodu nadmiernego pocenia się. Bielizna termoaktywna pomaga również podtrzymywać temperaturę, zapewniając ciepło w miesiącach zimowych, kiedy potrzebujemy dodatkowych osłon; zimą ludzie noszą je pod ubraniem, ponieważ dobrze zatrzymuje ciepło.

Chłodniejsze miesiące są tuż za rogiem, co oznacza, że nadszedł czas, aby przygotować swoje ciało do zimy w dużym stopniu. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy nie uprawiasz sportu – przygotowanie się jest niezbędne, gdy wychodzisz na zewnątrz i jesteś aktywny! Aby czuć komforty, zakup bielizny termoaktywnej będzie dobrym pomysłem.

Willa Witkiewiczówka

Przy ul. Antałówka 6 stoi zabytkowa willa w stylu zakopiańskim „Witkiewiczówka”, która została zaprojektowana przez Jana Koszczyca Witkiewicza (bratanka Stanisława Witkiewicza) i wybudowana w latach 1903 – 1904. Pierwszą właścicielką willi była Maria – siostra Stanisława Witkiewicza, a w latach 1931 – 1939 mieszkał w niej i prowadził swoją słynną „Firmę Portretową” jego syn Witkacy.

Czytaj więcej »

Willa Turnia

Przy ul. Kościuszki 9 stoi zabytkowa, ponad 100-letnia, willa „Turnia”. Niestety pomimo, że budynek jest wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego od lat popada w ruinę. Willa została wybudowana w 1908 roku przez Jana Obrochtę w stylu zakopiańskim.

Czytaj więcej »

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

W centrum miejscowości Jurgów mieści się Zagroda Sołtysów – filia Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. W muzeum-skansenie prezentowana jest ekspozycja etnograficzna ukazująca wnętrza bogatego gospodarstwa spiskiego z przełomu XIX i XX wieku.

Czytaj więcej »
Kościół św. Antoniego w Brzegach

Kościół w Brzegach

W miejscowości Brzegi znajduje się kościół pw. Św. Antoniego z Padwy. Został wybudowany w latach 1949-1952 przez mieszkańców Brzegów, pod kierunkiem architekta Ludwika Czarniaka, w stylu góralskim. Kościół jest drewniany, pokryty gontowym dachem, zwieńczonym usytuowaną we frontowej części drewnianą wieżą – dzwonnicą.

Czytaj więcej »

Willa Lutnia

Przy ul. Sienkiewicza 5 stoi zabytkowa willa „Lutnia” wybudowana na początku XX wieku jako budynek drewniany, a w latach trzydziestych XX wieku otynkowana. W latach 1908 – 1909 w „Lutni” mieszkał wraz z matką i tworzył polski kompozytor i dyrygent Mieczysław Karłowicz.

Czytaj więcej »
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska jest najdłuższą, największą i najdalej na zachód wysuniętą doliną leżącą w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma długość około 10 km i zajmuje powierzchnię około 35 km2.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.