Bielizna termoaktywna – odpowiedni wybór w góry na zbliżający się sezon zimowy

Czy wędrujemy po górach, czy biegamy po podmiejskiej ścieżce osiedlowej- w naszym ekwipunku powinna znaleźć się jakaś odzież termoaktywna. Opowiemy, co ona robi i dlaczego jest to ważne!

Jak działa bielizna termoaktywna?

Najlepszym sposobem na zachowanie chłodu w okresie letnim i ciepła w okresie zimowej jest pomoc w postaci tego rodzaju odzieży. Bielizna termoaktywna męska jest wykonana ze specjalnie zaprojektowanych materiałów syntetycznych, które skutecznie odprowadzają pot i parę wodną z dala od skóry, pozostawiając Cię suchym, nawet jeśli jest noszona podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie w maratonie!

Nie należy również lekceważyć mocy tych elementów – dzięki nim będziemy czuć się świeżo i ciepło, niezależnie od tego, ile czasu spędzimy na świeżym powietrzu na łonie natury.

Kiedy ćwiczymy, nasze ciała produkują więcej potu, aby pomóc nam utrzymać chłód i komfort. Kiedy ten nadmiar wilgoci wyparowuje ze skóry, może powodować przegrzanie lub dreszcze, w zależności od tego, jak dużo ciepła zostało utracone podczas aktywności – dlatego odpowiedni strój jest kluczowy! Istnieje odzież dostępna dla wszystkich rodzajów aktywności, w tym bielizna termoaktywna do biegania, które będą również chronić przed zimnym powietrzem wchodzącym w kontakt z Twoim ciałem, podczas gdy Ty na zewnątrz ciężko pracujesz nad osiągnięciem sukcesu.

Bielizna termiczna czy termoaktywna?

Bielizna termiczna ma za zadanie chronić nas przed zimnem i wiatrem, więc nie jest to dobry wybór, jeśli planujesz wykonywać jakiekolwiek intensywne ćwiczenia latem lub ciepłą wiosną. W przypadku zimowych aktywności, takich jak narciarstwo, wspinaczka górska, trekking przez ośnieżone góry z ich wysokimi wzniesieniami – odzież termoaktywna zapewni lepszą wentylację niż tradycyjne tkaniny, a jednocześnie odprowadzi wilgoć powstałą w wyniku wzmożonego wysiłku, co pomoże zapobiec dreszczom!

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia mogą sprawić, że będziemy spoceni i zroszeni, ale czy zdawałeś sobie również sprawę z tego, jak bardzo wpływa to na temperaturę naszego ciała? Odpowiedni rodzaj odzieży pomoże utrzymać nas na optymalnym poziomie, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację.

Bielizna termoaktywna a bawełna

Bielizna termoaktywna wykonana jest ze specjalnie zaprojektowanych materiałów syntetycznych, które odprowadzają pot od skóry, chroniąc Cię przed przeziębieniem lub innymi chorobami. Dla przykładu: zwykła bawełna wchłania około 14 razy więcej wilgoci niż bielizna termiczna – więc jeśli Twoja koszulka staje się wilgotna z powodu nadmiernego pocenia się. Bielizna termoaktywna pomaga również podtrzymywać temperaturę, zapewniając ciepło w miesiącach zimowych, kiedy potrzebujemy dodatkowych osłon; zimą ludzie noszą je pod ubraniem, ponieważ dobrze zatrzymuje ciepło.

Chłodniejsze miesiące są tuż za rogiem, co oznacza, że nadszedł czas, aby przygotować swoje ciało do zimy w dużym stopniu. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy nie uprawiasz sportu – przygotowanie się jest niezbędne, gdy wychodzisz na zewnątrz i jesteś aktywny! Aby czuć komforty, zakup bielizny termoaktywnej będzie dobrym pomysłem.

Kończysty Wierch

Kończysty Wierch Kończysty Wierch (kiedyś nazywany Kończystą nad Jarząbczą) jest szczytem o wysokości 2002 m n.p.m. leżącym w głównej grani Tatr Zachodnich, , na granicy

Czytaj więcej »

Kościół Świętego Krzyża

Kościół parafii tatrzańskiej został wybudowany w latach 1982 – 1991. Również większość elementów wystroju wnętrza powstała w czasach obecnych. W dniu 6 czerwca 1997 roku kościół odwiedził papież Jan Paweł II, co upamiętnia tablica pamiątkowa, wisząca przy wejściu do Kościoła.

Czytaj więcej »

Dolina Za Bramką

Dolina za Bramką ma powierzchnię około 100 ha i długość niecałe 2 km. Znajduje się pomiędzy Doliną Strążyską i Doliną Małej Łąki. Nazwa dolinki pochodzi od skalnej bramy znajdującej się u wylotu doliny. Brama została zniszczona pod koniec XIX wieku (w celu poszerzenia wejścia do niej). Kilka takich „bramek” – skalnych zwężeń, znajduje się w dalszej części doliny.

Czytaj więcej »

Kino Sokół

Przy ulicy Władysława Orkana 2 w Zakopanem mieści się Kino Sokół należące do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Kino jest wyposażone w nowoczesny ekran o powierzchni 78 m2 oraz nagłośnienie surround. Oprócz normalnych filmów Kino Sokół zaprasza na seanse 3D.

Czytaj więcej »

Kościół na Górce

Przy ul. Kaszelewskiego 9, na zalesionym, południowym stoku Gubałówki, stoi Kościół Księży Jezuitów „Na Górce” Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy. Kościół projektu jezuity Stanisława Dydka, początkowo drewniany, a następnie otynkowany i pokryty blachą został wybudowany w latach 1899 – 1908. Wystrój wnętrza kościoła zawiera elementy stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Obelisk Słodyczków

Przy drodze nieopodal Dzianisza znajduje się obelisk z krzyżem upamiętniający bohaterską śmierć Franciszka, Jakuba i Antoniny Słodyczków z rąk hitlerowców. Zostali oni rozstrzelani przez Gestapo

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.