Ferie zimowe w Polsce 2023 – jak zapewnić dziecku niezapomniane wczasy?

Zima wielkimi krokami zbliża się do naszego kraju. Miejscami śnieg już przyprószył ziemię. Przełom jesieni i zimy to idealny moment na zaplanowanie ferii w Polsce. Wiesz już, kiedy przypada zimowa przerwa w szkole Twojego dziecka? Czas zatem wraz z nim wybrać wymarzony program obozu i… przygotować się do wyjazdu w góry. Zobacz, dlaczego warto!

Ferie zimowe w Polsce? Tylko u podnóży Tatr!

W zimowych miesiącach dzieci często tęsknią za śniegiem. Sanki kurzą się w garażu, a białego puchu jest jak na lekarstwo. Czy da się temu jakoś zaradzić? Oczywiście! Sposób na prawdziwie śnieżne ferie zimowe w Polsce to wyjazd w góry. Niższe temperatury sprawiają, że biały puch dłużej utrzymuje się na ziemi, kreując malownicze krajobrazy. To raj dla wrażliwych, artystycznych dusz, chcących się zainspirować i jednocześnie wypocząć w pięknym otoczeniu.

Turnusy zimowe dla młodzieży obfitują także w luźne, relaksujące aktywności. Zabawa na powietrzu to przecież idealny sposób na wypoczynek i korzystanie z uroków tej pory roku. Dzieci i nastolatkowie będą mieli okazję nauczyć się jeździć na nartach. Wezmą udział w konkursie na najlepszą rzeźbę ze śniegu i zrobią pamiątkowe zdjęcia w śnieżnym otoczeniu.

Ferie zimowe w Polsce  2023

Gdzie odbywają się zimowe turnusy organizowane przez Vogue Travel? Uczestnicy, zależnie od wybranej opcji, są kwaterowani w malowniczo położonych ośrodkach mieszczących się w Poroninie i Murzasichle. Te górskie miejscowości stanowią świetną bazę wypadową w Tatry. Rozpościerają się z nich olśniewające widoki na przykryte śniegiem szczyty. Infrastruktura ośrodków zapewnia natomiast młodym ludziom bezpieczny i aktywny wypoczynek.

Wśród konkretnych propozycji wyjazdów na ferie zimowe w Polsce są m.in.:

  • te, zbudowane wokół konkretnej tematyki – np. k-popowe, mangowe czy fortnite’owe,
  • kreatywne obozy dla młodych, uzdolnionych muzycznie, literacko i plastycznie,
  • wyjazd dla miłośników Nerf,
  • turnusy dla tych, którzy chcą po prostu porządnie wypocząć i dobrze się bawić w zimowej atmosferze.

Zamiast nudzić się przez dwa tygodnie i wypatrywać śniegu za oknem, warto pojechać tam, gdzie będzie on już czekał. Sprawdź dostępne wyjazdy na ferie zimowe w Polsce 2023: https://voguetravel.pl/ferie-zimowe-w-polsce.

Dlaczego warto posłać dziecko na wyjazd zimowy?

Rodzicu – zastanawiasz się, czy jest sens posyłać pociechę zimą na obóz z góry? Obawiasz się o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka? Zupełnie niepotrzebnie. Organizowane przez Vogue Travel wyjazdy na ferie zimowe w Polsce odbywają się pod okiem doświadczonych i potrafiących pracować z dziećmi i młodzieżą wychowawców oraz instruktorów. To właśnie z ich wsparciem młody człowiek będzie rozwijał swoje talenty, brał udział w interesujących wyzwaniach i aktywnościach lub zwyczajnie spędzał czas na relaksie z rówieśnikami.

Dzięki obozowi nastolatek na kilka dni oderwie się od codziennych, szkolnych trosk. Jest to też świetna szansa na wzmocnienie kompetencji społecznych. Oferowane programy sprzyjają nawiązywaniu przyjaźni, a także uczą współpracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Także rodzice mogą wówczas przez kilka dni odpocząć i np. wyjechać poza miasto. Jest to zatem wspaniała możliwość dla całej rodziny, aby nabrać sił przed nadchodzącą wiosną.

Zimowy czas niekiedy pozbawia ludzi energii. Mniejsza ekspozycja na słońce, dużo godzin spędzanych w pomieszczeniach – wszystko to sprawia, że organizm może wołać o reset. Żeby zapewnić dziecku odpoczynek od wymagających, umysłowych zadań, warto posłać je na obóz zimowy. Ferie zimowe w Polsce 2023 mogą stać się w ten sposób niezapomnianą przygodą dla pociechy! Sprawdź wszystkie obozy i kolonie Vogue Travel na stronie głównej: https://voguetravel.pl/.

 

Zastanawiasz się, czy podczas ferii dziecko powinno się relaksować, czy rozwijać swoje pasje? Sprawdź poradnik: https://weekendowyturysta.eu/obozy-zimowe-dla-mlodziezy-lepiej-wybrac-relaks-czy-rozwoj/

Kościół w Jurgowie

W podhalańskiej wsi Jurgów stoi zabytkowy, drewniany kościół pw. Św. Sebastiana i Matki Boskiej Różańcowej wybudowany w 1675 roku, a rozbudowany na początku XIX wieku.

Czytaj więcej »

Dolina Za Bramką

Dolina za Bramką ma powierzchnię około 100 ha i długość niecałe 2 km. Znajduje się pomiędzy Doliną Strążyską i Doliną Małej Łąki. Nazwa dolinki pochodzi od skalnej bramy znajdującej się u wylotu doliny. Brama została zniszczona pod koniec XIX wieku (w celu poszerzenia wejścia do niej). Kilka takich „bramek” – skalnych zwężeń, znajduje się w dalszej części doliny.

Czytaj więcej »
Szlak biegnący Doliną Lejową

Dolina Lejowa

Dolina Lejowa jest największą w polskich Tatrach doliną reglową. Ma długość niespełna 5 km i powierzchnię około 5 km2. Opada ona spod zboczy Kominiarskiego Wierchu do Polany Biały Potok. Jej nazwa pochodzi od nazwiska jej właściciela – Jędrzeja Leja z Podczerwonego.

Czytaj więcej »

Willa Pyszna

Przy ul. Chramcówki 22 stoi zabytkowa drewniana willa „Pyszna” wybudowana w 1905 roku w stylu nawiązującym do zakopiańskiego. Uwagę zwracają zdobione motywami ludowymi elementy wokół okien. Jej nazwa pochodzi od Hali Pysznej (Pyszniańskiej) leżącej w Dolinie Pyszniańskiej (górnej części Doliny Kościeliskiej).

Czytaj więcej »

Kościół w Zębie

W najwyżej położonej miejscowości w Polsce – podhalańskim Zębie znajduje się drewniany kościół pw. Św. Anny. Kościół został wybudowany w latach 1915 – 1921. Budynek jest jednonawowy, pokryty gontowym dachem. We frontowej części znajduje się wieża z zegarem i blaszaną iglicą.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.