Ferie zimowe w Polsce 2023 – jak zapewnić dziecku niezapomniane wczasy?

Zima wielkimi krokami zbliża się do naszego kraju. Miejscami śnieg już przyprószył ziemię. Przełom jesieni i zimy to idealny moment na zaplanowanie ferii w Polsce. Wiesz już, kiedy przypada zimowa przerwa w szkole Twojego dziecka? Czas zatem wraz z nim wybrać wymarzony program obozu i… przygotować się do wyjazdu w góry. Zobacz, dlaczego warto!

Ferie zimowe w Polsce? Tylko u podnóży Tatr!

W zimowych miesiącach dzieci często tęsknią za śniegiem. Sanki kurzą się w garażu, a białego puchu jest jak na lekarstwo. Czy da się temu jakoś zaradzić? Oczywiście! Sposób na prawdziwie śnieżne ferie zimowe w Polsce to wyjazd w góry. Niższe temperatury sprawiają, że biały puch dłużej utrzymuje się na ziemi, kreując malownicze krajobrazy. To raj dla wrażliwych, artystycznych dusz, chcących się zainspirować i jednocześnie wypocząć w pięknym otoczeniu.

Turnusy zimowe dla młodzieży obfitują także w luźne, relaksujące aktywności. Zabawa na powietrzu to przecież idealny sposób na wypoczynek i korzystanie z uroków tej pory roku. Dzieci i nastolatkowie będą mieli okazję nauczyć się jeździć na nartach. Wezmą udział w konkursie na najlepszą rzeźbę ze śniegu i zrobią pamiątkowe zdjęcia w śnieżnym otoczeniu.

Ferie zimowe w Polsce  2023

Gdzie odbywają się zimowe turnusy organizowane przez Vogue Travel? Uczestnicy, zależnie od wybranej opcji, są kwaterowani w malowniczo położonych ośrodkach mieszczących się w Poroninie i Murzasichle. Te górskie miejscowości stanowią świetną bazę wypadową w Tatry. Rozpościerają się z nich olśniewające widoki na przykryte śniegiem szczyty. Infrastruktura ośrodków zapewnia natomiast młodym ludziom bezpieczny i aktywny wypoczynek.

Wśród konkretnych propozycji wyjazdów na ferie zimowe w Polsce są m.in.:

  • te, zbudowane wokół konkretnej tematyki – np. k-popowe, mangowe czy fortnite’owe,
  • kreatywne obozy dla młodych, uzdolnionych muzycznie, literacko i plastycznie,
  • wyjazd dla miłośników Nerf,
  • turnusy dla tych, którzy chcą po prostu porządnie wypocząć i dobrze się bawić w zimowej atmosferze.

Zamiast nudzić się przez dwa tygodnie i wypatrywać śniegu za oknem, warto pojechać tam, gdzie będzie on już czekał. Sprawdź dostępne wyjazdy na ferie zimowe w Polsce 2023: https://voguetravel.pl/ferie-zimowe-w-polsce.

Dlaczego warto posłać dziecko na wyjazd zimowy?

Rodzicu – zastanawiasz się, czy jest sens posyłać pociechę zimą na obóz z góry? Obawiasz się o bezpieczeństwo i zdrowie dziecka? Zupełnie niepotrzebnie. Organizowane przez Vogue Travel wyjazdy na ferie zimowe w Polsce odbywają się pod okiem doświadczonych i potrafiących pracować z dziećmi i młodzieżą wychowawców oraz instruktorów. To właśnie z ich wsparciem młody człowiek będzie rozwijał swoje talenty, brał udział w interesujących wyzwaniach i aktywnościach lub zwyczajnie spędzał czas na relaksie z rówieśnikami.

Dzięki obozowi nastolatek na kilka dni oderwie się od codziennych, szkolnych trosk. Jest to też świetna szansa na wzmocnienie kompetencji społecznych. Oferowane programy sprzyjają nawiązywaniu przyjaźni, a także uczą współpracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Także rodzice mogą wówczas przez kilka dni odpocząć i np. wyjechać poza miasto. Jest to zatem wspaniała możliwość dla całej rodziny, aby nabrać sił przed nadchodzącą wiosną.

Zimowy czas niekiedy pozbawia ludzi energii. Mniejsza ekspozycja na słońce, dużo godzin spędzanych w pomieszczeniach – wszystko to sprawia, że organizm może wołać o reset. Żeby zapewnić dziecku odpoczynek od wymagających, umysłowych zadań, warto posłać je na obóz zimowy. Ferie zimowe w Polsce 2023 mogą stać się w ten sposób niezapomnianą przygodą dla pociechy! Sprawdź wszystkie obozy i kolonie Vogue Travel na stronie głównej: https://voguetravel.pl/.

 

Zastanawiasz się, czy podczas ferii dziecko powinno się relaksować, czy rozwijać swoje pasje? Sprawdź poradnik: https://weekendowyturysta.eu/obozy-zimowe-dla-mlodziezy-lepiej-wybrac-relaks-czy-rozwoj/

Kościół Bernardynów

W 1902 roku bracia Bernardyni zakupili działkę z domem, którą nazwali „Willą św. Antoniego” i urządzili w niej dom zakonny oraz kaplicę. Kościół w obecnej formie, wybudowany według projektu Andrzeja Czarniaka, stoi tu od połowy XX wieku.

Czytaj więcej »

Galeria sztuki na Kozińcu

Budynek mieszczący muzeum został wybudowany w 1924 roku w stylu neoklasycznym. Po II Wojnie Światowej okazały budynek został wykupiony przez Urząd Rady Ministrów i pełnił funkcję reprezentacyjną – zatrzymywali się tu wysoko postawieni goście polscy i zagraniczni, wśród nich premier Józef Cyrankiewicz (z tego powodu budynek zyskał potoczną nazwę „Cyrankiewiczówka”).

Czytaj więcej »

Willa Turnia

Przy ul. Kościuszki 9 stoi zabytkowa, ponad 100-letnia, willa „Turnia”. Niestety pomimo, że budynek jest wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego od lat popada w ruinę. Willa została wybudowana w 1908 roku przez Jana Obrochtę w stylu zakopiańskim.

Czytaj więcej »

Pomnik Chałubińskiego i Sabały

Pomnik stoi u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Na kamiennym cokole okazale prezentuje się popiersie doktora Tytusa Chałubińskiego, nazywanego „odkrywcą Tatr i Zakopanego”. Oparty o postument, na głazie siedzi Jan Krzeptowski „Sabała” – przyjaciel Chałubińskiego.

Czytaj więcej »

Skwerek na Krupówkach

Na placyku u zbiegu ulic Krupówki, Staszica i Piłsudskiego znajduje się jeden z najnowszych elementów „wystroju” Krupówek – niewielkie oczko wodne i malowniczy drewniany mostek na Foluszowym Potoku. Pomimo, że to miejsce nie jest zabytkiem, chętnie zatrzymuję się tu turyści i robią pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej »

Dolina Iwaniacka

Żółty szlak z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz odchodzi w lewo z dna doliny,  około 100 metrów za Leśniczówką TPN. Początkowo, biegnąca razem ze szlakiem

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.