Hotel SPA na Mazurach – pomysły na spędzenie czasu w Krainie Tysiąca Jezior

Mazury to popularny kierunek wakacyjny Polaków. Oferują one mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników aktywności fizycznej, jak i osób marzących o błogim relaksie w bliskim otoczeniu natury. Znakomitym uzupełnieniem idealnego urlopu dla obu grup turystów może być hotel ze SPA. Zabiegi pielęgnacyjne oraz możliwość odprężenia się po ciężkim dniu to najlepszy przepis na spędzenie czasu i doskonały sposób na odpoczynek zarówno dla ciała, jak i ducha. Mazury są miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, w jaki sposób lubimy spędzać wolne chwile. Jakie atrakcje czekają zatem na odwiedzających?

Selfcare i kontakt z naturą – co oferują najlepsze SPA?

Ze względu na szybkie tempo życia wiele osób marzy o ucieczce z miasta i zaszyciu się w spokojnej okolicy. Dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego niezwykle ważne jest zadbanie o własne samopoczucie, zapewnienie sobie porcji relaksu oraz odpoczynku od codziennych spraw. Selfcare może mieć różną postać. Dla części osób zupełnie wystarczające będzie samotne przebywanie w ciszy i pozwolenie myślom na swobodne płynięcie. W tym celu wystarczy udać się na spacer lub przejażdżkę rowerową jednym z licznych szlaków. Zachwycają one nie tylko malowniczymi widokami, ale także różnorodnością lasów oraz czystym powietrzem. To prawdziwe ukojenie dla wszystkich, którzy nieustannie zmagają się z natłokiem myśli i wiecznym pośpiechem.

Wypoczynek w SPA to kolejna propozycja dla osób, które chcą holistycznie zadbać o swoje ciało i umysł. Luksusowe zabiegi, relaksujący masaż, a może odpoczynek w łaźni parowej lub jacuzzi? Każda z tych opcji brzmi kusząco i pozwoli ukoić zmęczone oraz napięte mięśnie. W takim przypadku podczas planowania wyjazdu warto zdecydować się na hotel SPA Mazury, który oferuje wiele możliwości spędzenia czasu. W tego typu miejscach warto poddać się kojącemu działaniu wody, skorzystać ze strefy fitness oraz z wyjątkowych zabiegów dopasowanych do indywidualnych potrzeb skóry.

Aktywny wypoczynek na łonie natury

Jednym z ciekawszych obszarów Pojezierza Mazurskiego jest Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich. To prawdziwy raj dla miłośników pięknych widoków. Liczne jeziora, urozmaicona rzeźba terenu oraz interesująca fauna i flora sprawiają, że teren można eksplorować długimi godzinami. Miłośnicy aktywnego relaksu mogą skusić się na różnego rodzaju pakiety pobytowe, które oferują najlepsze hotele SPA w Polsce. To znakomita okazja, aby z jednej strony obudzić ciało, zaś z drugiej wyciszyć umysł.

Osoby, które lubią aktywny wypoczynek, mogą spędzić dzień pełen energii z zajęciami sportowymi i zwieńczyć go relaksem w centrum SPA. Idealnym zakończeniem będzie relaksujący masaż całego ciała przy wykorzystaniu pachnących świec, olejków lub gorących kamieni. W wolnym czasie można także uprawiać nordic walking lub trenować jazdę konną. Ze względu na różnorodność szlaków, Mazury są idealnym miejscem dla miłośników takich aktywności.

Jak spędzić romantyczny weekend dla dwojga na Mazurach?

Planując wyjazd tylko we dwoje, zdecydowanie warto rozważyć Mazury jako cel wspólnej wycieczki. Sielski klimat sprawia, że w trakcie pobytu można faktycznie nacieszyć się swoją obecnością bez zbędnego pośpiechu. Możliwości jest naprawdę wiele, na czele z romantycznymi zachodami słońca, piknikami nad jeziorem czy relaksującymi spacerami. Całość uzupełni pobyt w SPA oraz kolacja przy świecach.

Rocznica, Walentynki oraz urodziny to tylko kilka okazji, kiedy warto podarować sobie odrobinę luksusu i spędzić czas z bliską osobą. Pobyt na Wzgórzach Dylewskich z pewnością okaże się niezapomnianym przeżyciem, które stanie się miłym wspomnieniem za każdym razem wywołującym uśmiech na twarzy. Pyszna kolacja z wybornym winem, leniwe śniadania oraz ekskluzywny masaż dla dwojga to idealny propozycja dla par, które cenią relaks w luksusowym wydaniu. Takie chwile warto celebrować, ciesząc się swoim towarzystwem. Weekend w SPA dla dwojga to jednocześnie jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się stresu i zmęczenia oraz pogłębienie swojej relacji.

Kino Sokół

Przy ulicy Władysława Orkana 2 w Zakopanem mieści się Kino Sokół należące do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Kino jest wyposażone w nowoczesny ekran o powierzchni 78 m2 oraz nagłośnienie surround. Oprócz normalnych filmów Kino Sokół zaprasza na seanse 3D.

Czytaj więcej »

Ornak

Ornak Ornak to grzbiet w Tatrach Zachodnich, zbudowany z piaskowców kwarcytycznych, oddzielający Dolinę Pyszniańską (górna część Doliny Kościeliskiej) od Doliny Starorobociańskiej (największe, wschodnie odgałęzienie Doliny

Czytaj więcej »

Willa Polonia

Przy ul. Chramcówki 14 stoi zabytkowa drewniana willa „Polonia” wzniesiona na początku XX wieku. Obecnie w willi znajdują się pokoje do wynajęcia.

Czytaj więcej »

Kaplica w Nowem Bystrem – Słodyczkach

W miejscowości Nowe Bystre stoi kaplica pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Choć nie jest to obiekt zabytkowy (została wybudowana w 1980 roku), zasługuje na uwagę ze względu na swój góralski charakter. Kaplica jest w całości drewniana, kryta gontowym dachem.

Czytaj więcej »

Dolina Ku Dziurze

Dolina ku Dziurze jest niewielką doliną reglową w Tatrach Zachodnich o długości 1,6 km i powierzchni 85 ha. Wcina się w północne stoki Sarniej Skały, od wschodu ogranicza ją grzbiet Spaleńca, a od zachodu – Grześkówek. Legenda głosi, że w Dolinie Ku Dziurze ukrywał się w XIX wieku ostatni zakopiański zbójnik – Wojtek Mateja, a w jaskini Dziurze (przez górali nazywanej Zbójecką Jamą) chował zrabowane skarby.

Czytaj więcej »

Kościół w Dzianiszu

Urokliwy drewniany Kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej stoi przy głównej ulicy Dzianisza. Został wybudowany w latach 1932 – 1937. Wcześniej, od 1927 roku w tym miejscu istniała drewniana kaplica. Jego styl nawiązuje do tradycyjnego podhalańskiego stylu drewnianych kościołów gotyckich.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.