Hotel w Zakopanem – dlaczego należy wybrać: Hotel Gold Zakopane & SPA

Planujesz wczasy pod Tatrami? Pamiętaj, że równie ważny, jak atrakcje turystyczne czy liczba zdobytych szczytów, jest nocleg w komfortowych warunkach. Wszak przyjeżdżasz w góry, aby wypocząć, prawda? Zatem jednym z priorytetów podczas planowania urlopu jest hotel w Zakopanem. Najlepiej, aby miał w ofercie komfortowe pokoje i apartamenty, możliwość relaksu w jacuzzi i saunie oraz ładną panoramę z okien. Gdyby jeszcze w dodatku był położony w cichej okolicy, z łatwym dostępem do najciekawszych miejsc, to byłoby idealnie. Takie właśnie warunki znajdziesz w Hotelu Gold w Zakopanem.

Hotel w Zakopanem – miejsce, w którym wypoczniesz

Hotel Gold to 4-gwiazdkowy butikowy hotel z duszą, położony na Jaszczurówce, tuż przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obiekt wyróżnia się rozbudowaną ofertą, dostosowaną zarówno do potrzeb turystów górskich, wczasowiczów – w tym również rodzin z dziećmi – jak i przedsiębiorców czy naukowców, którzy chętnie przyjeżdżają tu na szkolenia i konferencje. Gold – hotel w Zakopanem, dysponuje wygodnymi pokojami i komfortowymi apartamentami w nowoczesnej aranżacji z cudownym widokiem na zbocza Nosala. Hotel oddaje do dyspozycji gości strefę Wellness oraz gabinety SPA&Beauty, gdzie turyści mogą skorzystać z zabiegów kosmetycznych, masaży, a także relaksu w jacuzzi i saunie. Rodziny z dziećmi zapewne ucieszy fakt, że na terenie hotelu jest sala zabaw dla najmłodszych, a na wyposażeniu pokoi różne akcesoria, niezbędne do opieki nad maluchami. W menu hotelowej Restauracji przy KominkQ także uwzględniono potrzeby dzieci. Poza tym zespół kucharzy dba, aby posiłki smakowały wszystkim gościom.

Nieocenionym atutem Hotelu Gold Zakopane & SPA jest położenie. Jaszczurówka jest jedną z najurokliwszych dzielnic Zakopanego. Wzrok turystów przykuwa tradycyjna podhalańska zabudowa oraz przeuroczy reglowy szczyt Nosala. Warto zaznaczyć, że północne zbocza szczytu sięgają aż do ulicy Oswalda Balzera, przy której leży Hotel Gold. Od wiosny do jesieni zbocza Nosala zachwycają zielenią, a zimą działa tu jeden z najlepszych w mieście ośrodków narciarskich. Ponadto w pobliżu zaczyna się pieszy szlak turystyczny na szczyt Nosala i Kopieńca, które są łatwe do zdobycia nawet dla turystów o przeciętnej kondycji. Chociaż hotel leży w zacisznej okolicy, to dzieli go odległość niespełna kilometra do Kuźnic gdzie zaczynają się najciekawsze trasy turystyczne oraz do centrum miasta.

Co zobaczyć i jak odpoczywać pod Tatrami?

Turystom lubiącym aktywnie spędzać czas i stęsknionym za górskimi widokami, polecić można wędrówkę po tatrzańskich szlakach. Do najciekawszych, a zarazem bezpiecznych tras, należą:

  • szlaki przez dolinki reglowe Strążyską, Małej Łąki i Dolinę Białego Potoku;
  • Ścieżka nad Reglami z Kalatówek z wejściem na szczyt Sarniej Skały;
  • szlak na Halę Gąsienicową i do Czarnego Stawu Gąsienicowego;
  • trasa do Morskiego Oka i nad Czarny Staw pod Rysami;
  • trasa przez Dolinę Kościeliską.

Wybierając się w góry, pamiętaj o odpowiednim obuwiu i odzieży nad wypadek pogorszenia pogody. Przed wyjściem na szlak, sprawdź prognozę pogody. Chcesz poznać bliżej atrakcje turystyczne w Zakopanem? Spójrz, co warto zobaczyć w mieście i okolicy:

  • panorama Tatr z Gubałówki;
  • skocznia narciarska Wielka Krokiew;
  • deptak Krupówki z regionalnymi karczmami i straganami;
  • targ regionalny pod dolną stacją kolejki na Gubałówkę;
  • Muzeum Tatrzańskie i Centrum Edukacji Przyrodniczej; 
  • regionalne galerie sztuki, np. w willi Czerwony Dwór przy ul. Kasprusie.

Wiesz już, który hotel w Zakopanem warto wybrać. Wiesz też, co warto zobaczyć w stolicy Tatr. Pora planować urlop i pakować walizki. Przed wyjazdem zarezerwuj Hotel Gold Zakopane & SPA 

 

Przysłop Miętusi

Przysłop Miętusi położony na wysokości 1189 m n.p.m., to przełęcz pomiędzy szczytami oddzielającymi dwie doliny – Kościeliską oraz Małej Łąki. Przełęcz zajmuje Polana Miętusia, która niegdyś wchodziła w skład Hali Miętusiej i była intensywnie wypasana.

Czytaj więcej »

Smreczyński Staw

Smreczyński Staw to położone w Tatrach Zachodnich, w dolnej części Doliny Pyszniańskiej, górskie jezioro morenowe. Leży na wysokości 1227 m n.p.m. i ma powierzchnię około 0,8 ha. Jego średnia głębokość wynosi 1,8 m, a w najgłębszym miejscu – nieco ponad 5 m.

Czytaj więcej »

Kapliczka Koronacji NMP

Przy ul. Kościeliskiej, nieopodal Willi „Koliba”, stoi Kapliczka Koronacji NMP – figura z piaskowca ufundowana w 1866 roku przez Jędrzeja Pitonia, potocznie zwana „Świętą Trójcą”.

Czytaj więcej »

Morskie Oko

Morskie Oko o powierzchni 34,93 ha jest największym jeziorem w Tatrach. Jego długość wynosi 862 m, szerokość 568 m, a głębokość 51,4 m. Jest jeziorem karowym (cyrkowym) o pochodzeniu polodowcowym. Położone jest na wysokości 1395 m n.p.m.., nieco poniżej Schroniska PTTK, w górnej części Doliny Rybiego Potoku, u stóp najwyższych tatrzańskich szczytów, które wznoszą się ponad 1000-metrowymi ścianami ponad jego taflę.

Czytaj więcej »

Willa Koliba

Przy ul. Kościeliskiej 18, za mostkiem, pomiędzy drzewami, stoi pierwsza willa zaprojektowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza – „Koliba”. W willi znajduje się Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza (filia Muzeum Tatrzańskiego). Wewnątrz możemy zapoznać się z ciekawą ekspozycją historyczno-etnograficzną.

Czytaj więcej »

Kuźnice

Na terenie Kuźnic, dawnej dzielnicy Zakopanego, znajduje się park – pozostałość po dawnym zespole dworsko-pałacowym. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku, gdy wybudowano tu pierwszą hutę żelaza – tzw. Huty Hamerskie. Zakład zajmował się wyrabianiem surówki, żelaza sztabowego i blachy walcowanej i dawał zatrudnienie ponad setce okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.