Hotel w Zakopanem – dlaczego należy wybrać: Hotel Gold Zakopane & SPA

Planujesz wczasy pod Tatrami? Pamiętaj, że równie ważny, jak atrakcje turystyczne czy liczba zdobytych szczytów, jest nocleg w komfortowych warunkach. Wszak przyjeżdżasz w góry, aby wypocząć, prawda? Zatem jednym z priorytetów podczas planowania urlopu jest hotel w Zakopanem. Najlepiej, aby miał w ofercie komfortowe pokoje i apartamenty, możliwość relaksu w jacuzzi i saunie oraz ładną panoramę z okien. Gdyby jeszcze w dodatku był położony w cichej okolicy, z łatwym dostępem do najciekawszych miejsc, to byłoby idealnie. Takie właśnie warunki znajdziesz w Hotelu Gold w Zakopanem.

Hotel w Zakopanem – miejsce, w którym wypoczniesz

Hotel Gold to 4-gwiazdkowy butikowy hotel z duszą, położony na Jaszczurówce, tuż przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obiekt wyróżnia się rozbudowaną ofertą, dostosowaną zarówno do potrzeb turystów górskich, wczasowiczów – w tym również rodzin z dziećmi – jak i przedsiębiorców czy naukowców, którzy chętnie przyjeżdżają tu na szkolenia i konferencje. Gold – hotel w Zakopanem, dysponuje wygodnymi pokojami i komfortowymi apartamentami w nowoczesnej aranżacji z cudownym widokiem na zbocza Nosala. Hotel oddaje do dyspozycji gości strefę Wellness oraz gabinety SPA&Beauty, gdzie turyści mogą skorzystać z zabiegów kosmetycznych, masaży, a także relaksu w jacuzzi i saunie. Rodziny z dziećmi zapewne ucieszy fakt, że na terenie hotelu jest sala zabaw dla najmłodszych, a na wyposażeniu pokoi różne akcesoria, niezbędne do opieki nad maluchami. W menu hotelowej Restauracji przy KominkQ także uwzględniono potrzeby dzieci. Poza tym zespół kucharzy dba, aby posiłki smakowały wszystkim gościom.

Nieocenionym atutem Hotelu Gold Zakopane & SPA jest położenie. Jaszczurówka jest jedną z najurokliwszych dzielnic Zakopanego. Wzrok turystów przykuwa tradycyjna podhalańska zabudowa oraz przeuroczy reglowy szczyt Nosala. Warto zaznaczyć, że północne zbocza szczytu sięgają aż do ulicy Oswalda Balzera, przy której leży Hotel Gold. Od wiosny do jesieni zbocza Nosala zachwycają zielenią, a zimą działa tu jeden z najlepszych w mieście ośrodków narciarskich. Ponadto w pobliżu zaczyna się pieszy szlak turystyczny na szczyt Nosala i Kopieńca, które są łatwe do zdobycia nawet dla turystów o przeciętnej kondycji. Chociaż hotel leży w zacisznej okolicy, to dzieli go odległość niespełna kilometra do Kuźnic gdzie zaczynają się najciekawsze trasy turystyczne oraz do centrum miasta.

Co zobaczyć i jak odpoczywać pod Tatrami?

Turystom lubiącym aktywnie spędzać czas i stęsknionym za górskimi widokami, polecić można wędrówkę po tatrzańskich szlakach. Do najciekawszych, a zarazem bezpiecznych tras, należą:

 • szlaki przez dolinki reglowe Strążyską, Małej Łąki i Dolinę Białego Potoku;
 • Ścieżka nad Reglami z Kalatówek z wejściem na szczyt Sarniej Skały;
 • szlak na Halę Gąsienicową i do Czarnego Stawu Gąsienicowego;
 • trasa do Morskiego Oka i nad Czarny Staw pod Rysami;
 • trasa przez Dolinę Kościeliską.

Wybierając się w góry, pamiętaj o odpowiednim obuwiu i odzieży nad wypadek pogorszenia pogody. Przed wyjściem na szlak, sprawdź prognozę pogody. Chcesz poznać bliżej atrakcje turystyczne w Zakopanem? Spójrz, co warto zobaczyć w mieście i okolicy:

 • panorama Tatr z Gubałówki;
 • skocznia narciarska Wielka Krokiew;
 • deptak Krupówki z regionalnymi karczmami i straganami;
 • targ regionalny pod dolną stacją kolejki na Gubałówkę;
 • Muzeum Tatrzańskie i Centrum Edukacji Przyrodniczej; 
 • regionalne galerie sztuki, np. w willi Czerwony Dwór przy ul. Kasprusie.

Wiesz już, który hotel w Zakopanem warto wybrać. Wiesz też, co warto zobaczyć w stolicy Tatr. Pora planować urlop i pakować walizki. Przed wyjazdem zarezerwuj Hotel Gold Zakopane & SPA 

 

Dolina Strążyska

Dolina Strążyska, o powierzchni ok. 4 km2 i długości 3 km, powstała w wyniku uskoku tektonicznego. Od południa ogranicza ją masyw Giewontu, od zachodu Grzybowiec i Łysanki, a od wschodu grzbiet Grześkówki, Sarnia Skała i Suchy Wierch.

Czytaj więcej »
Zabytkowe chochołowskie chaty

Zabytkowa zabudowa w Chochołowie

Centralna część Chochołowa, zwana „perłą Podhala”, jest swego rodzaju żywym skansenem. Tworzy go ponad setka zabytkowych, często ponad 100-letnich chałup, ustawionych w charakterystycznym układzie jednodrożnej zabudowy wiejskiej zwanej „ulicówką”, w którym chałupy poustawiane są dość ciasno, bocznymi ścianami do drogi.

Czytaj więcej »

Amfiteatr w Jurgowie

W Jurgowie, tuż przy moście nad rzeką Białką znajduje się drewniany amfiteatr. Latem na jego deskach odbywają się różne imprezy kulturalne takie jak Lindada –

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.