Jak odpowiednio wypocząć po wyjściu w Tatry?

Jak odpowiednio wypocząć po wyjściu w Tatry?

Tatry jak każdy inny wysiłek fizyczny wymagają od nas regeneracji. Pomyślmy więc jak możemy wykorzystać dobrze czas odpoczynku we własnym pensjonacie, domku czy też pokoju hotelowym. Omówimy dziś ciekawe sposoby a także możliwości do wypoczynku po ciężkim zmaganiu w rejonach górskich. Wszystkich zapraszamy gorąco do lektury!

Dobra regeneracja to podstawa!

Z pewnością tak, dlatego też po wymagającym dniu w górach warto skorzystać z podstawowych wygód jakie możemy zaproponować naszemu ciału. W podstawowych wariantach będzie to długa i relaksująca kąpiel, natomiast jeśli mamy okazję przebywać w danym hotelu warto sprawdzić czy do naszej dyspozycji nie będzie dostępna także i sauna. Pozwoli nam to jeszcze bardziej zrelaksować się po kąpieli a także w dużej mierze odpocząć naszemu ciału. Dla fanów wodnych rekreacji warto jeszcze polecić jacuzzi które będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie w okresie letnim.

Prosta rozrywka czyli odpoczynek w pokoju

Po powrocie z gór nie rzucajmy się od razu na miasto ponieważ nasz organizm potrzebuje trochę odpoczynku który pozwoli nam dłużej wytrzymać w porze wieczornej. Godzina drzemki to nie jest wcale zły pomysł ponieważ w takim czasie nasz organizm jeszcze bardziej odpocznie niż na przykład w momencie kiedy oglądalibyśmy telewizję. Zadbajmy także o pożywny posiłek który pozwoli naszemu ciału jeszcze szybciej i skuteczniej regenerować się w momencie relaksu.

Proste rozrywki komputerowe

Jeśli zabraliśmy ze sobą komputer zawsze możemy skorzystać z takich stron jak https://energywin.com/pl/ gdzie udostępnione są nam za darmo gry na wirtualne stawki. Dzięki temu będziemy mogli trochę poszaleć w wirtualnym świecie bez żadnych zobowiązań.

Przełęcz Liliowe

Przełęcz Liliowe położona jest na wysokości 1952 m n.p.m. pomiędzy szczytami Beskidu (2012 m n.p.m.) i Skrajnej Turni (2096 m n.p.m.) i jest uznawana za krajobrazową oraz geologiczną granicę pomiędzy Tatrami Zachodnimi i Tatrami Wysokimi.

Czytaj więcej »

Pomnik „Prometeusz Rozstrzelany”

Przy Alei Przewodników Tatrzańskich, na południowym skraju Kuźnickiej Polany stoi Pomnik Ofiar Faszyzmu „Prometeusz Rozstrzelany”, autorstwa wybitnego zakopiańskiego artysty Władysława Hasiora. Pomnik postawiono dla upamiętnienia śmierci z rąk hitlerowców dwudziestu Polaków 30 maja 1944 r.

Czytaj więcej »
Hala Kondratowa

Hala Kondratowa

Hala Kondratowa położona jest w Dolinie Kondratowej na wysokości 1300-1370 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »
Polana Chochołowska

Polana Chochołowska

Polana Chochołowska, o długości około 700 m i szerokości około 350 m, jest największą polaną w polskiej części Tatr. Leży na wysokości 1090 – 1150 m n.p.m. pomiędzy masywami Hrubasa (1944 m n.p.m.), Bobrowca (1663 m n.p.m.), Grzesia (1653 m n.p.m.) i Trzydniowiańskiego Wierchu (1758 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Willa Koszysta

Przy ul. Piłsudskiego 69, nieopodal skoczni narciarskiej „Wielka Krokiew”, stoi drewniana willa „Koszysta”, wybudowana w 1904 roku. W latach 1955 – 1970 mieszkał w niej Jan Sztaudynger, o czym informuje zawieszona na domu tablica pamiątkowa.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.