Jak odpowiednio wypocząć po wyjściu w Tatry?

Jak odpowiednio wypocząć po wyjściu w Tatry?

Tatry jak każdy inny wysiłek fizyczny wymagają od nas regeneracji. Pomyślmy więc jak możemy wykorzystać dobrze czas odpoczynku we własnym pensjonacie, domku czy też pokoju hotelowym. Omówimy dziś ciekawe sposoby a także możliwości do wypoczynku po ciężkim zmaganiu w rejonach górskich. Wszystkich zapraszamy gorąco do lektury!

Dobra regeneracja to podstawa!

Z pewnością tak, dlatego też po wymagającym dniu w górach warto skorzystać z podstawowych wygód jakie możemy zaproponować naszemu ciału. W podstawowych wariantach będzie to długa i relaksująca kąpiel, natomiast jeśli mamy okazję przebywać w danym hotelu warto sprawdzić czy do naszej dyspozycji nie będzie dostępna także i sauna. Pozwoli nam to jeszcze bardziej zrelaksować się po kąpieli a także w dużej mierze odpocząć naszemu ciału. Dla fanów wodnych rekreacji warto jeszcze polecić jacuzzi które będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie w okresie letnim.

Prosta rozrywka czyli odpoczynek w pokoju

Po powrocie z gór nie rzucajmy się od razu na miasto ponieważ nasz organizm potrzebuje trochę odpoczynku który pozwoli nam dłużej wytrzymać w porze wieczornej. Godzina drzemki to nie jest wcale zły pomysł ponieważ w takim czasie nasz organizm jeszcze bardziej odpocznie niż na przykład w momencie kiedy oglądalibyśmy telewizję. Zadbajmy także o pożywny posiłek który pozwoli naszemu ciału jeszcze szybciej i skuteczniej regenerować się w momencie relaksu.

Proste rozrywki komputerowe

Jeśli zabraliśmy ze sobą komputer zawsze możemy skorzystać z takich stron jak https://energywin.com/pl/ gdzie udostępnione są nam za darmo gry na wirtualne stawki. Dzięki temu będziemy mogli trochę poszaleć w wirtualnym świecie bez żadnych zobowiązań.

Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 2137 m n.p.m. Jego najwyższy wierzchołek leży po stronie słowackiej, przez niższy przebiega granica państwowa, grań główna Tatr oraz czerwony szlak graniowy.

Czytaj więcej »
Dolina Jaworzynki

Dolina Jaworzynki

Dolina Jaworzynki jest odgałęzieniem Doliny Bystrej. Dolinę otaczają – od południa Wielka Kopa Królowa, Mała Kopa Królowa i Kopa Magury, od wschodu Boczań i Skupniów Upłaz, od zachodu północno-zachodnie ramię Kopy Magury. Dnem Doliny Jaworzynki płynie Potok Jaworzynka, jednak przez większość czasu jego koryto jest zupełnie suche. W latach 1920 – 1930 w Dolinie Jaworzynki funkcjonowała skocznia narciarska (pierwsza w Polsce).

Czytaj więcej »

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »

Kapliczka Koronacji NMP

Przy ul. Kościeliskiej, nieopodal Willi „Koliba”, stoi Kapliczka Koronacji NMP – figura z piaskowca ufundowana w 1866 roku przez Jędrzeja Pitonia, potocznie zwana „Świętą Trójcą”.

Czytaj więcej »

Willa Poraj

Willa „Poraj” została wybudowana w 1887 r. w stylu szwajcarskim / tyrolskim, według projektu Fryderyka Kallaya. Jej pierwsza nazwa brzmiała „Marya”, od imienia pierwszej właścicieli Marii Makswaldowej, która prowadziła tu pensjonat do roku 1909.

Czytaj więcej »

Kondracka Przełęcz

Kondracka Przełęcz leży na wysokości 1725 m, pomiędzy Giewontem i Kopą Kondracką (jednym ze szczytów należących do masywu Czerwonych Wierchów). Z przełęczy rozciągają się piękne widoki. Patrząc na północ można podziwiać Giewont, na zachód – Dolinę Małej Łąki i Małołączniak, na południe – Kopę Kondracką, a na wschód – Dolinę Kondratową.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.