Jak odpowiednio wypocząć po wyjściu w Tatry?

Jak odpowiednio wypocząć po wyjściu w Tatry?

Tatry jak każdy inny wysiłek fizyczny wymagają od nas regeneracji. Pomyślmy więc jak możemy wykorzystać dobrze czas odpoczynku we własnym pensjonacie, domku czy też pokoju hotelowym. Omówimy dziś ciekawe sposoby a także możliwości do wypoczynku po ciężkim zmaganiu w rejonach górskich. Wszystkich zapraszamy gorąco do lektury!

Dobra regeneracja to podstawa!

Z pewnością tak, dlatego też po wymagającym dniu w górach warto skorzystać z podstawowych wygód jakie możemy zaproponować naszemu ciału. W podstawowych wariantach będzie to długa i relaksująca kąpiel, natomiast jeśli mamy okazję przebywać w danym hotelu warto sprawdzić czy do naszej dyspozycji nie będzie dostępna także i sauna. Pozwoli nam to jeszcze bardziej zrelaksować się po kąpieli a także w dużej mierze odpocząć naszemu ciału. Dla fanów wodnych rekreacji warto jeszcze polecić jacuzzi które będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie w okresie letnim.

Prosta rozrywka czyli odpoczynek w pokoju

Po powrocie z gór nie rzucajmy się od razu na miasto ponieważ nasz organizm potrzebuje trochę odpoczynku który pozwoli nam dłużej wytrzymać w porze wieczornej. Godzina drzemki to nie jest wcale zły pomysł ponieważ w takim czasie nasz organizm jeszcze bardziej odpocznie niż na przykład w momencie kiedy oglądalibyśmy telewizję. Zadbajmy także o pożywny posiłek który pozwoli naszemu ciału jeszcze szybciej i skuteczniej regenerować się w momencie relaksu.

Proste rozrywki komputerowe

Jeśli zabraliśmy ze sobą komputer zawsze możemy skorzystać z takich stron jak https://energywin.com/pl/ gdzie udostępnione są nam za darmo gry na wirtualne stawki. Dzięki temu będziemy mogli trochę poszaleć w wirtualnym świecie bez żadnych zobowiązań.

Kościół w Zębie

W najwyżej położonej miejscowości w Polsce – podhalańskim Zębie znajduje się drewniany kościół pw. Św. Anny. Kościół został wybudowany w latach 1915 – 1921. Budynek jest jednonawowy, pokryty gontowym dachem. We frontowej części znajduje się wieża z zegarem i blaszaną iglicą.

Czytaj więcej »

Iwaniacka Przełęcz

Iwaniacka Przełęcz leży na wysokości 1459 m n.p.m. pomiędzy Kominiarskim Wierchem (1829 m n.p.m.) i masywem Ornaku (1854 m n.p.m.). Na przełęczy znajduje się polanka otoczona drzewami, na której można odpocząć przed dalszą drogą. Na północy widoczny jest Kominarski Wierch.

Czytaj więcej »

Muzeum Przyrodnicze TPN

Muzeum Przyrodnicze TPN (Tatrzańskiego Parku Narodowego) mieści się przy ul. Tytusa Chałubińskiego 42a, tuż obok ronda Jana Pawła II i informacji turystycznej. Na zalesiony teren otaczający muzeum wchodzimy przez charakterystyczną drewnianą bramę. Po przejściu nad Foluszowym Potokiem znajdujemy się przed drzwiami budynku mieszczącego ekspozycję.

Czytaj więcej »
Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna jest najciekawszą z jaskiń udostępnionych dla turystów, leżących po polskiej stronie Tatr. Pomimo, że nie posiada szaty naciekowej jej położenie, labirynt korytarzy i aura tajemniczości sprawiają, że warto ją odwiedzić. Jaskinia ma długość około 1630 m, deniwelację 46 m i jest położona w Raptawickiej Turni.

Czytaj więcej »

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

W Dolinie Pięciu Stawów, przy północnym brzegu Przedniego Stawu Polskiego, na wysokości 1671 m n.p.m. położone jest Schronisko PTTK im. Leopolda Świerza. Jest to najwyżej położone schronisko w Polsce. Jest to jedyne w Polsce schronisko, do którego nie prowadzi przejezdna dla samochodów droga. Schronisko jest zaopatrywane przy pomocy zainstalowanego w górnej części Doliny Roztoki wyciągu towarowego.

Czytaj więcej »

Jaskinia Smocza Jama

Jaskinia Smocza Jama, położona w Wąwozie Kraków w Tatrach Zachodnich ma długość 37m i 20 m różnicy wysokości. Otwór wejściowy znajduje się na wysokości 1100 m, a wyjściowy – 1120 m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.