Jak wyczyścić etui na telefon?

Dziś nikogo nie powinien dziwić fakt, że etui na telefon to jedno z najczęściej kupowanych akcesoriów zaraz obok słuchawek czy ładowarki. Case znacząco podnosi stopień ochrony delikatnego urządzenia, a jednocześnie wnosi estetykę na zupełnie nowy poziom. Udowadnia to fakt, iż w otoczeniu trudno jest znaleźć osobę, która użytkuje telefon zapakowany w pokrowiec.

W związku z tym, iż case stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę ochronną telefonu, to na nim w największym stopniu zbierają się różnorodne zabrudzenia. To sprawia, że po jakimś czasie użytkowania smartfona pokrowiec przestaje się prezentować estetycznie. Na szczęście istnieje ogrom sposobów na to, jak wyczyścić etui telefonu.

Jak wyczyścić etui z silikonu?

Silikonowe case’y to zdecydowanie najpopularniejsze akcesoria na rynku. Cechują się ogromną różnorodnością, ciasno przylegają do urządzenia oraz zapewniają doskonałą amortyzację, gdy dojdzie do upadku telefonu. To również opcja, która jest najmniej wymagająca w kwestii usuwania zabrudzeń.

Zatem, jak wyczyścić case na telefon z silikonu? W przypadku łatwo usuwalnych zabrudzeń wystarczy użyć miękkiej, a jednocześnie gładkiej ściereczki. Natomiast, gdy plamy nie dają się tak łatwo usunąć, rozpuść nieco mydła w ciepłej wodzie, a następnie zanurz pokrowiec w roztworze. Pozostaw go na około 30 minut, po upływie tego czasu wyjmij i delikatnie usuń pozostałości cieczy papierowym lub materiałowym ręcznikiem. Następnie odłóż w miejsce, gdzie etui będzie mogło całkowicie wyschnąć.

Niekiedy zdarza się, że zanieczyszczenia wymagają nieco silniejszych środków. Silikonowe etui jest na tyle wytrzymałe, że możesz użyć do ich usunięcia alkohol izopropylowy, bezacetonowy zmywacz do paznokci czy sodę oczyszczoną.

Jak wyczyścić etui telefonu ze skóry naturalnej lub syntetycznej?

Wiele osób w kwestii akcesoriów stawia na elegancję – również posiadacze Samsunga A12, etui z tego względu pojawiły się również w wersji wykonanej ze skóry bądź ekoskóry. Tego typu materiały należą do delikatnych opcji, dlatego też trzeba się z nimi obchodzić ostrożnie. Nietrudno bowiem o uszkodzenie powierzchni.

Jak wyczyścić etui ze skóry albo jej imitacji? Do mycia potrzebne będą roztwór ciepłej wody z delikatnym mydłem oraz gładka, miękka ściereczka. Zanurz materiał w cieczy, wykręć i ostrożnie przetrzyj nim pokrowiec. Gdy pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń, odłóż case, aby mógł wyschnąć. Dopiero wtedy możesz z powrotem założyć go na telefon.

Istnieje alternatywa dla powyższego sposobu, a mianowicie wykorzystanie specjalnego preparatu do konserwacji skóry. Tego typu produkt również powinien sobie świetnie poradzić z zabrudzeniami, a jednocześnie sprawi, że materiał odzyska efektowny błysk.

Jak wyczyścić case na telefon wykonany z zamszu?

Zamsz to kolejny niezbyt popularny materiał, z którego produkuje się pokrowce na telefony. W końcu również cechuje się delikatnością, a wszelkie zabrudzenia głęboko wnikają w jego strukturę. Jednak nie oznacza to, że nie posiada własnej grupy zwolenników. Dlatego również w tym przypadku warto dowiedzieć się, jak wyczyścić etui na smartfona z tego tworzywa.

Jeśli jesteś posiadaczem akcesorium obleczonego zamszem, pozostaje Ci użyć dwóch sposobów, aby usunąć zanieczyszczenia. Pierwszy to wykorzystanie szczoteczki do zębów. Zwróć uwagę na to, aby miała miękkie włosie. Aby pozbyć się zabrudzeń, wystarczy ostrożnie wyszczotkować materiał.

Natomiast druga metoda obejmuje zastosowanie gumki do mazania. Co istotne, weź pod uwagę, aby użyć akcesorium o neutralnym kolorze, np. białym. Przedmiot, przy którego produkcji wykorzystano barwniki, może zabarwić pokrowiec, a tym samym spowodować powstanie większej liczby plam na materiale.

Jak wyczyścić etui na smartfona? Podsumowanie

Jak widać, istnieje sporo sposobów na to, jak przywrócić pokrowcowi estetyczny wygląd. Wystarczy zaopatrzyć się w wymienione środki bądź poszukać ich w domu oraz dostosować metodę czyszczenia do materiału. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość mycia etui. Jeśli będziemy regularnie usuwać zabrudzenia z case’ów, akcesoria będą się doskonale prezentować przez cały czas.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Muzeum Kornela Makuszyńskiego mieści się w Willi Opolanka przy ul. Tetmajera 15. W tym budynku znany pisarz i wielki przyjaciel dzieci spędził ostatnie 19 lat swojego życia, a wcześniej wraz z żoną przyjeżdżał tu na letnie i zimowe wakacje. Muzeum mieści się na pierwszym piętrze domu, w apartamencie zamieszkiwanym przed laty przez Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj więcej »
Górna stacja kolejki na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) została wybudowana w latach 1935 – 1936 z inicjatywy prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i wiceministra komunikacji pułkownika Aleksandra Bobkowskiego (zięcia Prezydenta Mościckiego). Na trasie o długości 4291,59 m i różnicy wysokości 936 m kursują cztery 60-osobowe wagoniki.

Czytaj więcej »

Obelisk Słodyczków

Przy drodze nieopodal Dzianisza znajduje się obelisk z krzyżem upamiętniający bohaterską śmierć Franciszka, Jakuba i Antoniny Słodyczków z rąk hitlerowców. Zostali oni rozstrzelani przez Gestapo

Czytaj więcej »

Willa Pyszna

Przy ul. Chramcówki 22 stoi zabytkowa drewniana willa „Pyszna” wybudowana w 1905 roku w stylu nawiązującym do zakopiańskiego. Uwagę zwracają zdobione motywami ludowymi elementy wokół okien. Jej nazwa pochodzi od Hali Pysznej (Pyszniańskiej) leżącej w Dolinie Pyszniańskiej (górnej części Doliny Kościeliskiej).

Czytaj więcej »

Giewont

Giewont to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m. Giewont jest bardzo dobrze widoczny z Zakopanego. Wiąże się z nim legenda o śpiącym rycerzu, który powstanie, gdy Polska znajdzie się w niebezpieczeństwie. Szczyt ten znany jest również z powodu wielu wypadków śmiertelnych.

Czytaj więcej »

Kalatówki

Polana Kalatówki położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m., a jej powierzchnia wynosi ok. 13 ha. Opadają do niej stoki Kalackiej Turni (1383 m n.p.m.) i południowo–wschodnie stoki Białego Grzbietu (łączącego Giewont z Krokwią), zwane Kalackim Upłazem.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.