Jak wyczyścić etui na telefon?

Dziś nikogo nie powinien dziwić fakt, że etui na telefon to jedno z najczęściej kupowanych akcesoriów zaraz obok słuchawek czy ładowarki. Case znacząco podnosi stopień ochrony delikatnego urządzenia, a jednocześnie wnosi estetykę na zupełnie nowy poziom. Udowadnia to fakt, iż w otoczeniu trudno jest znaleźć osobę, która użytkuje telefon zapakowany w pokrowiec.

W związku z tym, iż case stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę ochronną telefonu, to na nim w największym stopniu zbierają się różnorodne zabrudzenia. To sprawia, że po jakimś czasie użytkowania smartfona pokrowiec przestaje się prezentować estetycznie. Na szczęście istnieje ogrom sposobów na to, jak wyczyścić etui telefonu.

Jak wyczyścić etui z silikonu?

Silikonowe case’y to zdecydowanie najpopularniejsze akcesoria na rynku. Cechują się ogromną różnorodnością, ciasno przylegają do urządzenia oraz zapewniają doskonałą amortyzację, gdy dojdzie do upadku telefonu. To również opcja, która jest najmniej wymagająca w kwestii usuwania zabrudzeń.

Zatem, jak wyczyścić case na telefon z silikonu? W przypadku łatwo usuwalnych zabrudzeń wystarczy użyć miękkiej, a jednocześnie gładkiej ściereczki. Natomiast, gdy plamy nie dają się tak łatwo usunąć, rozpuść nieco mydła w ciepłej wodzie, a następnie zanurz pokrowiec w roztworze. Pozostaw go na około 30 minut, po upływie tego czasu wyjmij i delikatnie usuń pozostałości cieczy papierowym lub materiałowym ręcznikiem. Następnie odłóż w miejsce, gdzie etui będzie mogło całkowicie wyschnąć.

Niekiedy zdarza się, że zanieczyszczenia wymagają nieco silniejszych środków. Silikonowe etui jest na tyle wytrzymałe, że możesz użyć do ich usunięcia alkohol izopropylowy, bezacetonowy zmywacz do paznokci czy sodę oczyszczoną.

Jak wyczyścić etui telefonu ze skóry naturalnej lub syntetycznej?

Wiele osób w kwestii akcesoriów stawia na elegancję – również posiadacze Samsunga A12, etui z tego względu pojawiły się również w wersji wykonanej ze skóry bądź ekoskóry. Tego typu materiały należą do delikatnych opcji, dlatego też trzeba się z nimi obchodzić ostrożnie. Nietrudno bowiem o uszkodzenie powierzchni.

Jak wyczyścić etui ze skóry albo jej imitacji? Do mycia potrzebne będą roztwór ciepłej wody z delikatnym mydłem oraz gładka, miękka ściereczka. Zanurz materiał w cieczy, wykręć i ostrożnie przetrzyj nim pokrowiec. Gdy pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń, odłóż case, aby mógł wyschnąć. Dopiero wtedy możesz z powrotem założyć go na telefon.

Istnieje alternatywa dla powyższego sposobu, a mianowicie wykorzystanie specjalnego preparatu do konserwacji skóry. Tego typu produkt również powinien sobie świetnie poradzić z zabrudzeniami, a jednocześnie sprawi, że materiał odzyska efektowny błysk.

Jak wyczyścić case na telefon wykonany z zamszu?

Zamsz to kolejny niezbyt popularny materiał, z którego produkuje się pokrowce na telefony. W końcu również cechuje się delikatnością, a wszelkie zabrudzenia głęboko wnikają w jego strukturę. Jednak nie oznacza to, że nie posiada własnej grupy zwolenników. Dlatego również w tym przypadku warto dowiedzieć się, jak wyczyścić etui na smartfona z tego tworzywa.

Jeśli jesteś posiadaczem akcesorium obleczonego zamszem, pozostaje Ci użyć dwóch sposobów, aby usunąć zanieczyszczenia. Pierwszy to wykorzystanie szczoteczki do zębów. Zwróć uwagę na to, aby miała miękkie włosie. Aby pozbyć się zabrudzeń, wystarczy ostrożnie wyszczotkować materiał.

Natomiast druga metoda obejmuje zastosowanie gumki do mazania. Co istotne, weź pod uwagę, aby użyć akcesorium o neutralnym kolorze, np. białym. Przedmiot, przy którego produkcji wykorzystano barwniki, może zabarwić pokrowiec, a tym samym spowodować powstanie większej liczby plam na materiale.

Jak wyczyścić etui na smartfona? Podsumowanie

Jak widać, istnieje sporo sposobów na to, jak przywrócić pokrowcowi estetyczny wygląd. Wystarczy zaopatrzyć się w wymienione środki bądź poszukać ich w domu oraz dostosować metodę czyszczenia do materiału. Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość mycia etui. Jeśli będziemy regularnie usuwać zabrudzenia z case’ów, akcesoria będą się doskonale prezentować przez cały czas.

Gęsia Szyja

Gęsia Szyja to reglowy szczyt o wysokości 1490 m n.p.m. położony w Tatrach Wysokich. Jego nazwę nosi również cały masyw, w którym się znajduje. Południowe zbocza Gęsiej Szyi opadają do Doliny Waksmundzkiej, a północne do Doliny Filipka. U jej podnóży, po wschodniej stronie znajduje się Rusinowa Polana, a po zachodniej – Polana Waksmundzka.

Czytaj więcej »

Zawrat

Przełęcz Zawrat położona jest na wysokości 2158 m n.p.m., pomiędzy Zawratową Turnią i Małym Kozim Wierchem, w grani oddzielającej Dolinę Gąsienicową od Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Czytaj więcej »
Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 2137 m n.p.m. Jego najwyższy wierzchołek leży po stronie słowackiej, przez niższy przebiega granica państwowa, grań główna Tatr oraz czerwony szlak graniowy.

Czytaj więcej »

Księżówka

W Zakopanem, przy Alei Przewodników Tatrzańskich, niecałe pół kilometra przed rondem Jana Pawła II mieści się Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka. Drewniana, najstarsza część Księżówki została wybudowana w 1875 roku przez Gustawa Fingera, który prowadził w niej pocztę.

Czytaj więcej »

Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa Powyższa nazwa opisuje łąkę położoną w północnej części Doliny Gąsienicowej. Obejmuje  Królowe Rówienki, Stawiańskie Rówienki i otoczenie schroniska. Niegdyś część terenów obecnej Hali

Czytaj więcej »

Wodogrzmoty Mickiewicza

Wodogrzmoty Mickiewicza (inaczej Wodospady Mickiewicza) znajdują się w miejscu połączenia Doliny Białki i Doliny Roztoki, przy trasie z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Tuż za nimi znajduje się skrzyżowanie ze szlakiem zielonym prowadzącym na prawo do Doliny Pięciu Stawów, a na lewo do Schroniska w Roztoce.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.