Jaki zegarek Suunto wybrać?

Jak do tej pory, marka Suunto, na rynek wypuściła już kilka generacji inteligentnych zegarków – dedykowanych osobom, które lubią mieć wszystko pod kontrolą. Zegarki Suunto to zaawansowane modele sportowe z wyższej półki. Docenią je w szczególności osoby zawodowo związane ze sportem i wszelką aktywnością outdoorową. Jaki zegarek Suunto wybrać? Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Jak do tej pory, marka Suunto, na rynek wypuściła już kilka generacji inteligentnych zegarków – dedykowanych osobom, które lubią mieć wszystko pod kontrolą. Zegarki Suunto to zaawansowane modele sportowe z wyższej półki. Docenią je w szczególności osoby zawodowo związane ze sportem i wszelką aktywnością outdoorową. Jaki zegarek Suunto wybrać? Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Zegarek Suunto 7 – alternatywa dla Apple Watch?

Zegarek Sunnto 7 miał swoją premierę na początku 2020 roku. Wielu użytkowników porównuje jego funkcjonalność do takich modeli jak Garmin Venu, czy nawet kultowego Samsung Galaxy. Ten model ma zaprogramowane bardzo zaawansowane funkcje sportowe (GPS, mierzenie pulsu na nadgarstku, wysokościomierz barometryczny, kompas itp.).

Zegarek Suunto 7 charakteryzuje przede wszystkim bogaty, wysokiej jakości wyświetlacz w technologii AMOLED. Swoje działanie opiera na systemie operacyjnym Wear OS. Bezpośrednio z zegarka otrzymuje się tym samym dostęp do wszystkich aplikacji w sklepie Google Play. Polecane aplikacje to np.:

  • Google Smart Wizard,
  • Google Fit Activity Tracking.

Jest to model bardziej zaawansowany technologiczne względem zegarków Suunto niższych generacji. Zegarek Suunto 7, w porównaniu z modelami Suunto 3, 5 i 9, jest bardziej uniwersalny – idealny dla osób poszukujących dobrego odpowiednika modnego zegarka Apple Watch. Jest też dobry dla sportowców, którzy poszukują zegarka do wielu zastosowań. Sprawdzi się on bowiem na co dzień, jako zwykły zegarek, ale znajdzie też zastosowanie podczas uprawiania wielu sportów (w tym wyczynowych).

Zgrabny zegarek Suunto 3 fitness

Zegarek Suunto 3 fitness to model, który świetnie sprawdzi się u osób, które decydują się na zakup pierwszego, dobrego smartwatcha. To bardzo atrakcyjny i warty uwagi zegarek sportowy, który powstał z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Każdy, komu zależy na monitorowaniu swoich postępów sportowych i śledzeniu swojej dziennej aktywności fizycznej, prawdopodobnie będzie zadowolony z jego funkcjonalności.

Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować go kolorystycznie według własnego uznania. Jest to model unisex – został zaprojektowany z myślą o obu płciach. Zegarek Suunto 3 nie ma GPS. Możliwe jest jednak jego podłączenie go do smartfona w celu ustalenia jego pozycji i zarejestrowania przebytej trasy. Zegarek śledzi funkcje życiowe – puls, poziom stresu, liczbę spalonych kalorii i jakość snu. Oferuje również adaptacyjne wskazówki treningowe, które mogą być niezwykle pomocne podczas ćwiczeń.

Zegarek Suunto 5 – niewielki, zaawansowany, multisportowy

Zegarek Suunto 5 miał swoją premierę w 2019 roku. To zegarek o niewielkich rozmiarach i niezwykle wydajnej baterii. Jego system oferuje wiele praktycznych funkcji sportowych, które znajdą zastosowanie nie tylko podczas codziennego treningu, ale też bardziej zaawansowanych dyscyplin sportowych. Jest elegancki i wytrzymały. Łączy się z Bluetooth, jest wyposażony w GPS i zaawansowane funkcje nawigacji.

Zegarek Suunto 5 ma wbudowany optyczny czujnik tętna na nadgarstku. Oferuje przeszło 80 modułów sportowych i ma szereg narzędzi do analizowania i monitorowania swoich postępów treningowych. Co więcej, razem z nim można realizować swój indywidualny plan treningowy. Zegarek Suunto 5 będzie przypominał o każdej z ustalonych wcześniej aktywności. To optymalny zegarek Suunto damski i męski (jest uniwersalny). Jest lekki, niewielki i ma wiele atrakcyjnych funkcji. Sprawdzi się przede wszystkim podczas treningów, ale jego nienachalny wygląd sprawia, że nadaje się również do noszenia na co dzień. Model Sunnto 5 może być nieco tańszą alternatywą dla modelu Sunnto 7.

Zegarek Suunto 9 – niezwykle wytrzymały! Do 120 godzin aktywności

Zegarek Suunto 9 to multisportowy smartwatch z kolorowym ekranem dotykowym. Jego mega wytrzymała bateria oferuje nawet do 120 godzin pracy (w trybie oszczędzania energii). Gdy tylko sygnał GPS słabnie, zegarek przechodzi automatycznie w tryb oszczędzania energii. Zegarek jest niezwykle dokładny. To zasługa funkcji FusedTrack. Łączy ona GPS, akcelerometr, żyroskop i kompas.

Zegarek Suunto 9 posiada również zaawansowaną opcję, inteligentnego zarządzania baterią. Model Suunto 9 Baro ma również termometr i barometr. Dzięki tym czujnikom możliwe jest śledzenie pogody, sprawdzanie różnicy wysokości i tempa wynurzania – to niezawodne opcje dla nurków i osób, które trenują wspinaczkę. Zegarek Suunto 9 wyświetla także godziny wschodu i godziny zachodu słońca, ma wykres wysokości i inne funkcje, które docenią aktywni podróżnicy. Zegarek Suunto 9 jest idealny podczas intensywnych treningów i wszystkich sportów ekstremalnych i wysokościowych.

Pozostałe zegarki Suunto warte uwagi

Osoby, które nadal zastanawiają się, jaki zegarek Suunto wybrać, mogą zwrócić swoją uwagę na pozostałe, praktyczne modele, które cieszą się niemałą popularnością.

  • Zegarek Suunto Spartan to superwytrzymały inteligentny zegarek sportowy z wbudowanym GPS-em i ultraczułym miernikiem tętna, który jest umiejscowiony na nadgarstku. Ponadto, dzięki wbudowanej opcji barometru – jest w stanie pokazywać ciśnienie na każdej wysokości. Oferuje również inne, popularne funkcje, takie, jak np. krokomierz, licznik kalorii, monitorowanie jakości i długości snu. Jest wodoodporny, łączy się z Bluetooth, a maksymalny czas pracy baterii wynosi nawet 4 tygodnie!
  • Zegarek Suunto Ambit3 to tańsza, ale nadal bardzo zaawansowana wersja smartwatcha sportowego. Jego wytrzymała bateria umożliwia nawet 200-godzinną pracę zegarka. Ma bardzo dokładny GPS, barometr i pulsometr. Zaawansowana funkcja FusedAlti łączy pomiary uzyskane z GPS z pomiarem wysokości.
  • Zegarek Suunto Traverse to prawdziwe urządzenie do zadań specjalnych. Ciekawostką jest to, że ten model przeszedł surowe i rygorystyczne testy wojskowe. Dzięki temu jest zgody z normą wojskową MIL-STD-810G. Zegarek Suunto Traverse jest również wodoszczelny – można w nim nurkować do głębokości 100 metrów!

Zegarki Suunto to zaawansowane urządzenia fińskiej marki, znanej z produkcji profesjonalnych kompasów i specjalnych urządzeń nurkowych. Firma ma ogromne doświadczenia na rynku. Funkcjonuje bowiem od 1936 roku. Obecnie, specjalizuje się również w produkcji zaawansowanych technicznie, ultrawytrzymałych zegarków wielofunkcyjnych, które cenią w szczególności pasjonaci sportów ekstremalnych, nurkowie i osoby zajmujące się wspinaczką. Każdy komu zależy na wysokiej dokładności, trwałości i odporności na trudne warunki atmosferyczne – może wziąć pod uwagę któryś z wyżej wymienionych modeli.

 

Stary Dworzec Tatrzański

Budynek starego Dworca Tatrzańskiego (pierwotnie jego nazwa brzmiała „Dwór Towarzystwa Tatrzańskiego”), wykonany z czerwonej cegły, stoi przy ulicy Krupówki 12,  nie przy głównym jej ciągu.

Czytaj więcej »

Rówień Waksmundzka

Rówień Waksmundzka położona na wysokości 1400-1440 m n.p.m. pomiędzy Gęsią Szyją, a Małą Koszystą, była niegdyś częścią wypasanej Hali Waksmundzkiej. Od czasu zaprzestania wypasu owiec stopniowo zarasta, obecnie jej powierzchnia wynosi ok 2,5 ha. Rozpościera się z niej piękny widok na Tatry Bielskie.

Czytaj więcej »

Zbiornik wodociągu w Zakopanem

Przy alei Przewodników Tatrzańskich znajduje się niewielki murowany budynek – zbiornik pierwszego zakopiańskiego wodociągu wybudowanego w latach 1904 – 1908 z inicjatywy ówczesnego wójta Zakopanego dr. Andrzeja Chramca.

Czytaj więcej »
Kościół św. Antoniego w Brzegach

Kościół w Brzegach

W miejscowości Brzegi znajduje się kościół pw. Św. Antoniego z Padwy. Został wybudowany w latach 1949-1952 przez mieszkańców Brzegów, pod kierunkiem architekta Ludwika Czarniaka, w stylu góralskim. Kościół jest drewniany, pokryty gontowym dachem, zwieńczonym usytuowaną we frontowej części drewnianą wieżą – dzwonnicą.

Czytaj więcej »
Polana Chochołowska

Polana Chochołowska

Polana Chochołowska, o długości około 700 m i szerokości około 350 m, jest największą polaną w polskiej części Tatr. Leży na wysokości 1090 – 1150 m n.p.m. pomiędzy masywami Hrubasa (1944 m n.p.m.), Bobrowca (1663 m n.p.m.), Grzesia (1653 m n.p.m.) i Trzydniowiańskiego Wierchu (1758 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Siwa Przełęcz

Siwa Przełęcz jest położona w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Kotłową Czubką (1840 m n.p.m.) i Siwymi Turniami, które z kolei odchodzą od Siwego Zwornika (1965 m

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.