Jakie atrakcje czekają na turystów w Mechelinkach?

Mechelinki to wioska rybacka znajdująca się na Kaszubach. Atrakcje w Mechelinkach każdego roku przyciągają turystów z całej Polski, zarówno tych ceniących sobie spokój, jak i zwolenników adrenaliny.

Mechelinki – wymarzony relaks i ciekawe wakacje

W Mechelinkach znajduje się jedna z najstarszych przystani rybackich. Zapiski historyczne wskazują na występowanie w przeszłości osady wykorzystywanej do połowu ryb. Stara przystań przez lata przekształciła się w urokliwą wioskę otwartą na turystów, a ślady obecności rybaków można dostrzec w drewnianej szopie. Zachowany Skansen Rybacki pozwoli zapoznać się z ciekawą historią całego regionu. Dzisiejszy obraz tej wioski to przede wszystkim kaszubskie kutry przybijające do brzegu ze świeżymi rybami oraz lokalne smażalnie serwujące aromatyczne dania.

Na uwagę zasługują strome klify. Te robią wrażenie niezależnie od pory roku, zapewniając niezapomniane widoki. Z góry rozpościera się widok na Zatokę Gdańską, Gdyńską Torpedownię czy Cypel Rawski. To miejsce, które tętni życiem i zapewnia schronienie wielu zagrożonym gatunkom. Mechelinki posiadają również molo, które pozwoli na długie i spokojne spacery w otoczeniu morskich fal. Jest zdecydowanie mniej zatłoczone od innych tego typu obiektów na wybrzeżu, dlatego pozwoli się wyciszyć i umożliwi niczym niezmącony relaks.

Atrakcje w Mechelinkach – daj się zaskoczyć!

W 2000 r. otworzono rezerwat „Mechelińskie Łąki”. Na terenie 113,47 ha znajdują się skupiska lęgowe ptaków. To niezwykle malowniczy teren warty podziwiania. To także cenna lekcja dla najmłodszych. Można spotkać tam rybitwy białoczelne czy ostrygojady oraz wiele innych rzadkich gatunków. Przy linii brzegowej znajduje się natomiast niezwykły pomnik przyrody w postaci dwóch jesionów wyniosłych. Wiek każdego z nich szacowany jest na 250 lat. W miejscowości Mosty położonej w niewielkiej odległości od omawianej wioski znajduje się Stajnia Mustang. To gratka nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Z pewnością z jej uroków skorzysta każdy fan koni. W zagrodzie znajdują się m.in. wierzchowce, które służą Gdyńskiej Kawalerii podczas pokazów oraz mniejsze konie. Charakterystycznym znakiem Mechelinek jest punkt startu paralotni. Pozwoli nie tylko zakosztować dawki adrenaliny, ale również możliwość podziwiania śmiałków. W tak przyjemnych okolicznościach przyrody warto jednak zdecydować się na start samodzielny lub z asystą. Emocje gwarantowane.

Idealna baza wypadowa dla zwiedzających

Według turystów największą zaletą wsi Mechelinki są widoki. Te zapierają dech w piersi, a ulice wolne są od tłumu turystów. To sprawia, że można wypocząć w towarzystwie morza i dzikiej natury. Pomimo że oaza ta znajduje się niedaleko od Trójmiasta, jest znacznie spokojniejsza i zdecydowanie mniej popularna. Pomimo że to niewielka wioska, obfituje w atrakcje. W przypadku osób, które decydują się na dłuższy pobyt na wybrzeżu, Mechelinki stanowią komfortową bazę wypadową, dzięki łatwemu dostępowi do większych miejscowości i miast nadmorskich.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/mechelinki

Hotel Morskie Oko

Budynek hotelu „Morskie Oko” został wybudowany w 1897 roku, jednak już w 1899 roku spłonął w pożarze Krupówek. Odbudowany został dwa lata później. Był jednym z pierwszych budynków murowanych, stojących przy tej ulicy. Mieścił się w nim luksusowy hotel, w którym często zatrzymywały się znane osobistości z całej Polski.

Czytaj więcej »

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

W Dolinie Pięciu Stawów, przy północnym brzegu Przedniego Stawu Polskiego, na wysokości 1671 m n.p.m. położone jest Schronisko PTTK im. Leopolda Świerza. Jest to najwyżej położone schronisko w Polsce. Jest to jedyne w Polsce schronisko, do którego nie prowadzi przejezdna dla samochodów droga. Schronisko jest zaopatrywane przy pomocy zainstalowanego w górnej części Doliny Roztoki wyciągu towarowego.

Czytaj więcej »

Kościół na Krupówkach

Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny znajduje się przy północno-wschodnim końcu Krupówek i jest najstarszym rzymskokatolickim kościołem murowanym w Zakopanem. Został wybudowany w latach 1877 – 1896 z inicjatywy proboszcza Józefa Stolarczyka i był siedzibą pierwszej parafii zakopiańskiej.

Czytaj więcej »
Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna jest najciekawszą z jaskiń udostępnionych dla turystów, leżących po polskiej stronie Tatr. Pomimo, że nie posiada szaty naciekowej jej położenie, labirynt korytarzy i aura tajemniczości sprawiają, że warto ją odwiedzić. Jaskinia ma długość około 1630 m, deniwelację 46 m i jest położona w Raptawickiej Turni.

Czytaj więcej »

Kościół w Dzianiszu

Urokliwy drewniany Kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej stoi przy głównej ulicy Dzianisza. Został wybudowany w latach 1932 – 1937. Wcześniej, od 1927 roku w tym miejscu istniała drewniana kaplica. Jego styl nawiązuje do tradycyjnego podhalańskiego stylu drewnianych kościołów gotyckich.

Czytaj więcej »

Przełęcz Między Kopami

Przełęcz między Kopami jest usytuowana pomiędzy Wielką Królową Kopą i Małą Królową Kopą. Co ciekawe, pierwsza z nich, nosząca przydomek Wielka, osiąga wysokość 1531 m n.p.m. i jest o 46 metrów mniejsza od Małej, która wznosi się na wysokość 1577 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.