Jakie atrakcje czekają na turystów w Mechelinkach?

Mechelinki to wioska rybacka znajdująca się na Kaszubach. Atrakcje w Mechelinkach każdego roku przyciągają turystów z całej Polski, zarówno tych ceniących sobie spokój, jak i zwolenników adrenaliny.

Mechelinki – wymarzony relaks i ciekawe wakacje

W Mechelinkach znajduje się jedna z najstarszych przystani rybackich. Zapiski historyczne wskazują na występowanie w przeszłości osady wykorzystywanej do połowu ryb. Stara przystań przez lata przekształciła się w urokliwą wioskę otwartą na turystów, a ślady obecności rybaków można dostrzec w drewnianej szopie. Zachowany Skansen Rybacki pozwoli zapoznać się z ciekawą historią całego regionu. Dzisiejszy obraz tej wioski to przede wszystkim kaszubskie kutry przybijające do brzegu ze świeżymi rybami oraz lokalne smażalnie serwujące aromatyczne dania.

Na uwagę zasługują strome klify. Te robią wrażenie niezależnie od pory roku, zapewniając niezapomniane widoki. Z góry rozpościera się widok na Zatokę Gdańską, Gdyńską Torpedownię czy Cypel Rawski. To miejsce, które tętni życiem i zapewnia schronienie wielu zagrożonym gatunkom. Mechelinki posiadają również molo, które pozwoli na długie i spokojne spacery w otoczeniu morskich fal. Jest zdecydowanie mniej zatłoczone od innych tego typu obiektów na wybrzeżu, dlatego pozwoli się wyciszyć i umożliwi niczym niezmącony relaks.

Atrakcje w Mechelinkach – daj się zaskoczyć!

W 2000 r. otworzono rezerwat „Mechelińskie Łąki”. Na terenie 113,47 ha znajdują się skupiska lęgowe ptaków. To niezwykle malowniczy teren warty podziwiania. To także cenna lekcja dla najmłodszych. Można spotkać tam rybitwy białoczelne czy ostrygojady oraz wiele innych rzadkich gatunków. Przy linii brzegowej znajduje się natomiast niezwykły pomnik przyrody w postaci dwóch jesionów wyniosłych. Wiek każdego z nich szacowany jest na 250 lat. W miejscowości Mosty położonej w niewielkiej odległości od omawianej wioski znajduje się Stajnia Mustang. To gratka nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Z pewnością z jej uroków skorzysta każdy fan koni. W zagrodzie znajdują się m.in. wierzchowce, które służą Gdyńskiej Kawalerii podczas pokazów oraz mniejsze konie. Charakterystycznym znakiem Mechelinek jest punkt startu paralotni. Pozwoli nie tylko zakosztować dawki adrenaliny, ale również możliwość podziwiania śmiałków. W tak przyjemnych okolicznościach przyrody warto jednak zdecydować się na start samodzielny lub z asystą. Emocje gwarantowane.

Idealna baza wypadowa dla zwiedzających

Według turystów największą zaletą wsi Mechelinki są widoki. Te zapierają dech w piersi, a ulice wolne są od tłumu turystów. To sprawia, że można wypocząć w towarzystwie morza i dzikiej natury. Pomimo że oaza ta znajduje się niedaleko od Trójmiasta, jest znacznie spokojniejsza i zdecydowanie mniej popularna. Pomimo że to niewielka wioska, obfituje w atrakcje. W przypadku osób, które decydują się na dłuższy pobyt na wybrzeżu, Mechelinki stanowią komfortową bazę wypadową, dzięki łatwemu dostępowi do większych miejscowości i miast nadmorskich.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/mechelinki

Galeria sztuki na Kozińcu

Budynek mieszczący muzeum został wybudowany w 1924 roku w stylu neoklasycznym. Po II Wojnie Światowej okazały budynek został wykupiony przez Urząd Rady Ministrów i pełnił funkcję reprezentacyjną – zatrzymywali się tu wysoko postawieni goście polscy i zagraniczni, wśród nich premier Józef Cyrankiewicz (z tego powodu budynek zyskał potoczną nazwę „Cyrankiewiczówka”).

Czytaj więcej »

Obelisk Słodyczków

Przy drodze nieopodal Dzianisza znajduje się obelisk z krzyżem upamiętniający bohaterską śmierć Franciszka, Jakuba i Antoniny Słodyczków z rąk hitlerowców. Zostali oni rozstrzelani przez Gestapo

Czytaj więcej »

Willa Smreków

Przy ul. Piaseckiego 5 stoi drewniana willa „Smreków” wybudowana ok. 1895 roku przez Wenantego Piaseckiego – lekarza, teoretyka i nauczyciela wychowania fizycznego, propagatora ziołolecznictwa. Autorem projektu był warszawski architekt Kononowicz.

Czytaj więcej »

Szkoła Budowlana w Zakopanem

Nieopodal gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego stoi Zespół Szkół Budowlanych im. Władysława Matlakowskiego. Drewniany budynek powstał w 1876 roku i od początku istnienia związany był ze szkolnictwem. Mieściła się w nim najstarsza w regionie i jedna z najstarszych w Polsce szkół zawodowych – Szkoła Snycersk

Czytaj więcej »

Kościół w Chochołowie

Pokaźnej wielkości neogotycki Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jacka nie jest jeszcze obiektem zabytkowym, gdyż został wybudowany w latach 70 ubiegłego wieku, niemniej jednak swoimi pokaźnymi rozmiarami wpisuje się w krajobraz Chochołowa.

Czytaj więcej »

Schronisko na Hali Kondratowej

Na polanie, na wysokości 1333 m n.p.m., u stóp Giewontu, stoi Schronisko na Hali Kondratowej (najmniejsze w polskich Tatrach). Zostało ono wybudowane w 1948 r. – wcześniej na hali funkcjonowało prywatne schronisko prowadzone przez Jerzego Uznańskiego, zniszczone przez lawinę w 1913 roku oraz dzikie schronisko wybudowane w 1933 roku.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.