Jakie atrakcje czekają na turystów w Mechelinkach?

Mechelinki to wioska rybacka znajdująca się na Kaszubach. Atrakcje w Mechelinkach każdego roku przyciągają turystów z całej Polski, zarówno tych ceniących sobie spokój, jak i zwolenników adrenaliny.

Mechelinki – wymarzony relaks i ciekawe wakacje

W Mechelinkach znajduje się jedna z najstarszych przystani rybackich. Zapiski historyczne wskazują na występowanie w przeszłości osady wykorzystywanej do połowu ryb. Stara przystań przez lata przekształciła się w urokliwą wioskę otwartą na turystów, a ślady obecności rybaków można dostrzec w drewnianej szopie. Zachowany Skansen Rybacki pozwoli zapoznać się z ciekawą historią całego regionu. Dzisiejszy obraz tej wioski to przede wszystkim kaszubskie kutry przybijające do brzegu ze świeżymi rybami oraz lokalne smażalnie serwujące aromatyczne dania.

Na uwagę zasługują strome klify. Te robią wrażenie niezależnie od pory roku, zapewniając niezapomniane widoki. Z góry rozpościera się widok na Zatokę Gdańską, Gdyńską Torpedownię czy Cypel Rawski. To miejsce, które tętni życiem i zapewnia schronienie wielu zagrożonym gatunkom. Mechelinki posiadają również molo, które pozwoli na długie i spokojne spacery w otoczeniu morskich fal. Jest zdecydowanie mniej zatłoczone od innych tego typu obiektów na wybrzeżu, dlatego pozwoli się wyciszyć i umożliwi niczym niezmącony relaks.

Atrakcje w Mechelinkach – daj się zaskoczyć!

W 2000 r. otworzono rezerwat „Mechelińskie Łąki”. Na terenie 113,47 ha znajdują się skupiska lęgowe ptaków. To niezwykle malowniczy teren warty podziwiania. To także cenna lekcja dla najmłodszych. Można spotkać tam rybitwy białoczelne czy ostrygojady oraz wiele innych rzadkich gatunków. Przy linii brzegowej znajduje się natomiast niezwykły pomnik przyrody w postaci dwóch jesionów wyniosłych. Wiek każdego z nich szacowany jest na 250 lat. W miejscowości Mosty położonej w niewielkiej odległości od omawianej wioski znajduje się Stajnia Mustang. To gratka nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Z pewnością z jej uroków skorzysta każdy fan koni. W zagrodzie znajdują się m.in. wierzchowce, które służą Gdyńskiej Kawalerii podczas pokazów oraz mniejsze konie. Charakterystycznym znakiem Mechelinek jest punkt startu paralotni. Pozwoli nie tylko zakosztować dawki adrenaliny, ale również możliwość podziwiania śmiałków. W tak przyjemnych okolicznościach przyrody warto jednak zdecydować się na start samodzielny lub z asystą. Emocje gwarantowane.

Idealna baza wypadowa dla zwiedzających

Według turystów największą zaletą wsi Mechelinki są widoki. Te zapierają dech w piersi, a ulice wolne są od tłumu turystów. To sprawia, że można wypocząć w towarzystwie morza i dzikiej natury. Pomimo że oaza ta znajduje się niedaleko od Trójmiasta, jest znacznie spokojniejsza i zdecydowanie mniej popularna. Pomimo że to niewielka wioska, obfituje w atrakcje. W przypadku osób, które decydują się na dłuższy pobyt na wybrzeżu, Mechelinki stanowią komfortową bazę wypadową, dzięki łatwemu dostępowi do większych miejscowości i miast nadmorskich.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/mechelinki

Kościół na Chramcówkach

Przy ul. Chramcówki 19 stoi najmłodszy w Zakopanem kościół pw. Miłosierdzia Bożego wybudowany w latach 1988 – 1994 – tzw. Kościół na Chramcówkach. Wcześniej, na terenie należącym do kościoła, od 1892 roku stał drewniany kościółek z elementami stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Dolina Ku Dziurze

Dolina ku Dziurze jest niewielką doliną reglową w Tatrach Zachodnich o długości 1,6 km i powierzchni 85 ha. Wcina się w północne stoki Sarniej Skały, od wschodu ogranicza ją grzbiet Spaleńca, a od zachodu – Grześkówek. Legenda głosi, że w Dolinie Ku Dziurze ukrywał się w XIX wieku ostatni zakopiański zbójnik – Wojtek Mateja, a w jaskini Dziurze (przez górali nazywanej Zbójecką Jamą) chował zrabowane skarby.

Czytaj więcej »

Willa Koszysta

Przy ul. Piłsudskiego 69, nieopodal skoczni narciarskiej „Wielka Krokiew”, stoi drewniana willa „Koszysta”, wybudowana w 1904 roku. W latach 1955 – 1970 mieszkał w niej Jan Sztaudynger, o czym informuje zawieszona na domu tablica pamiątkowa.

Czytaj więcej »

Księżówka

W Zakopanem, przy Alei Przewodników Tatrzańskich, niecałe pół kilometra przed rondem Jana Pawła II mieści się Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka. Drewniana, najstarsza część Księżówki została wybudowana w 1875 roku przez Gustawa Fingera, który prowadził w niej pocztę.

Czytaj więcej »

Dolina Gąsienicowa

Dolina Gąsienicowa będąca górnym piętrem Doliny Suchej Wody Gąsienicowej, leży na granicy Tatr Zachodnich i Wysokich. Dolina dzieli się na dwie części – Dolinę Zieloną Gąsienicową (położoną po zachodniej stronie Kościelca) i Dolinę Czarną Gąsienicową (położoną po wschodniej stronie Kościelca). Znajduje się w niej ponad 20 różnej wielkości stawów.

Czytaj więcej »
Polana Olczyska

Polana Olczyska

Polana Olczyska położona jest na wysokości 1035–1100 m n.p.m. w Dolinie Olczyskiej, pomiędzy Nosalem (1206 m n.p.m.), Wielką Królową Kopą (1531 m n.p.m.) oraz Małym Kopieńcem (1167 m n.p.m.) i Wielkim Kopieńcem (1328 m n.p.m.), ok. 2 km od wylotu Doliny Olczyskiej.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.