Jakie samochody możesz wypożyczyć w Zakopanem i ile to kosztuje?

Planując dłuższy wyjazd w góry warto wcześniej opracować szczegółowy plan, który będzie uwzględniał m.in. noclegi, bazę gastronomiczna, miejsca i szlaki warte zobaczenia czy sposób przemieszczania się pomiędzy kolejnymi miejscowościami. Ta ostatnia rzecz jest wyjątkowo istotna, bowiem nie zawsze będzie można polegać na transporcie zbiorowym, zwłaszcza teraz, gdy panuje pandemia. Polecanym rozwiązaniem podczas planowania wycieczki do Zakopanego jest wcześniejsze wynajęcia auta, które w komfortowy sposób umożliwi poruszanie się pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki. Z jakimi kosztami wiąże się jednak wynajem auta i co warto wiedzieć przed podpisaniem wiążącej umowy? Sprawdź, jaką wygodę daje wynajęte auto i uprzyjemnij swój pobyt w Zakopanem.

Szukasz komfortowego transportu podczas pobytu w Zakopanem? Poznaj zalety wynajmowanego auta

Choć wiele osób posiada prawo jazdy i nie ma problemów z prowadzeniem pojazdów, to decyzję o kupnie własnego auta starają się odłożyć w czasie. Głównie ze względu na duże koszty samego pojazdu (przyzwoity samochód średniej klasy to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych), a także późniejsze problemy z utrzymaniem auta. Stąd coraz popularniejsze staje się wynajęcie auta od jednej z wielu firmy dostępnych na rynku. O tym, czemu jest to tak popularne rozwiązanie, przeczytać można w artykule: 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu.

Wynajem auta znacząco zwiększa komfort podróżowania (zwłaszcza od daleko położonych od siebie miejsc), a do tego zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Ze względu na panującą pandemię, Ministerstwo Zdrowia i inne organy zajmujące się monitorowaniem sprawy, zalecają unikanie transportu publicznego.

Całkowity zakaz korzystania z pociągów i autobusów międzymiastowych nie został co prawda wprowadzony, jednak korzystanie z nich może wiązać się z wieloma późniejszymi problemami. Właśnie dlatego w obecnej sytuacji dobrze jest zdecydować się na wynajem auta, które zapewnia dużą swobodę podczas poruszania się, zwłaszcza jeśli dana osoba podróżuje z grupą znajomych. W zależności od regulaminu firmy, wypożyczalnia samochodów w Zakopanem oferuje różne warunki wynajmu aut, dlatego wcześniej dobrze jest szczegółowo przeczytać umowę, by uniknąć potencjalnych problemów.

Z jakimi kosztami wiąże się wynajem auta w Zakopanem?

Wszelkie opłaty związane z wypożyczeniem samochodu podawane są w umowie i bezpośrednio uzależnione są od tego, na jakiej klasy auto zdecyduje się dana osoba oraz przez jak długi okres będzie z niego korzystać. Część firm nalicza również dodatkowe opłaty za przekroczenie granicy kraju. Wówczas konieczne jest wcześniejsze podanie tego konsultantowi, z którym zawiera się umowę. W przeciwnym przypadku takiemu klientowi grożą wysokie kary.

Wiele firm zajmujących się profesjonalnym wynajmem aut pobiera kaucję na poczet ewentualnych szkód, dlatego wcześniej warto dopytać się, jak konkretnie będzie wyglądała taka umowa najmu. W przypadku osób, które chciałyby odebrać auto z konkretnego miejsca, wypożyczalnia również może naliczać dodatkowe opłaty za odstawienia auta pod dany adres.

Kaplica na Jaszczurówce

Przy drodze Oswalda Balzera, w Jaszczurówce (dzielnica Zakopanego) stoi zabytkowa Kaplica pw. Najświętszego Serca Jezusa (potoczna nazwa: Kaplica na Jaszczurówce) , ufundowana przez rodzinę Uznańskich i wybudowana w latach 1904 – 1908. Kaplica na Jasczurówce została zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza i jest jednym z najpiękniejszych budynków reprezentujących styl zakopiański.

Czytaj więcej »

Kościół Księży Salwatorianów

Przy ul. Bulwary Słowackiego 2 mieści się drewniany Kościół Księży Salwatorianów wybudowany w latach 1956 – 1968. Architekci kościoła Marian Dziewoński i Jerzy Haber starali się połączyć w projekcie styl zakopiański z nowoczesnym.

Czytaj więcej »
Polana Olczyska

Polana Olczyska

Polana Olczyska położona jest na wysokości 1035–1100 m n.p.m. w Dolinie Olczyskiej, pomiędzy Nosalem (1206 m n.p.m.), Wielką Królową Kopą (1531 m n.p.m.) oraz Małym Kopieńcem (1167 m n.p.m.) i Wielkim Kopieńcem (1328 m n.p.m.), ok. 2 km od wylotu Doliny Olczyskiej.

Czytaj więcej »

Pomnik Chałubińskiego i Sabały

Pomnik stoi u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Na kamiennym cokole okazale prezentuje się popiersie doktora Tytusa Chałubińskiego, nazywanego „odkrywcą Tatr i Zakopanego”. Oparty o postument, na głazie siedzi Jan Krzeptowski „Sabała” – przyjaciel Chałubińskiego.

Czytaj więcej »

Willa Hygea / Kasprowy Wierch

Willa została wybudowana w 1890 roku. Początkowo nosiła nazwę „Hygea” i funkcjonował w niej zakład wodoleczniczy („hydropatyczny”), a następnie sanatorium przeciwgruźlicze. Ponieważ sanatorium nie cieszyło

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.