Jakie samochody możesz wypożyczyć w Zakopanem i ile to kosztuje?

Planując dłuższy wyjazd w góry warto wcześniej opracować szczegółowy plan, który będzie uwzględniał m.in. noclegi, bazę gastronomiczna, miejsca i szlaki warte zobaczenia czy sposób przemieszczania się pomiędzy kolejnymi miejscowościami. Ta ostatnia rzecz jest wyjątkowo istotna, bowiem nie zawsze będzie można polegać na transporcie zbiorowym, zwłaszcza teraz, gdy panuje pandemia. Polecanym rozwiązaniem podczas planowania wycieczki do Zakopanego jest wcześniejsze wynajęcia auta, które w komfortowy sposób umożliwi poruszanie się pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki. Z jakimi kosztami wiąże się jednak wynajem auta i co warto wiedzieć przed podpisaniem wiążącej umowy? Sprawdź, jaką wygodę daje wynajęte auto i uprzyjemnij swój pobyt w Zakopanem.

Szukasz komfortowego transportu podczas pobytu w Zakopanem? Poznaj zalety wynajmowanego auta

Choć wiele osób posiada prawo jazdy i nie ma problemów z prowadzeniem pojazdów, to decyzję o kupnie własnego auta starają się odłożyć w czasie. Głównie ze względu na duże koszty samego pojazdu (przyzwoity samochód średniej klasy to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych), a także późniejsze problemy z utrzymaniem auta. Stąd coraz popularniejsze staje się wynajęcie auta od jednej z wielu firmy dostępnych na rynku. O tym, czemu jest to tak popularne rozwiązanie, przeczytać można w artykule: 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu.

Wynajem auta znacząco zwiększa komfort podróżowania (zwłaszcza od daleko położonych od siebie miejsc), a do tego zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Ze względu na panującą pandemię, Ministerstwo Zdrowia i inne organy zajmujące się monitorowaniem sprawy, zalecają unikanie transportu publicznego.

Całkowity zakaz korzystania z pociągów i autobusów międzymiastowych nie został co prawda wprowadzony, jednak korzystanie z nich może wiązać się z wieloma późniejszymi problemami. Właśnie dlatego w obecnej sytuacji dobrze jest zdecydować się na wynajem auta, które zapewnia dużą swobodę podczas poruszania się, zwłaszcza jeśli dana osoba podróżuje z grupą znajomych. W zależności od regulaminu firmy, wypożyczalnia samochodów w Zakopanem oferuje różne warunki wynajmu aut, dlatego wcześniej dobrze jest szczegółowo przeczytać umowę, by uniknąć potencjalnych problemów.

Z jakimi kosztami wiąże się wynajem auta w Zakopanem?

Wszelkie opłaty związane z wypożyczeniem samochodu podawane są w umowie i bezpośrednio uzależnione są od tego, na jakiej klasy auto zdecyduje się dana osoba oraz przez jak długi okres będzie z niego korzystać. Część firm nalicza również dodatkowe opłaty za przekroczenie granicy kraju. Wówczas konieczne jest wcześniejsze podanie tego konsultantowi, z którym zawiera się umowę. W przeciwnym przypadku takiemu klientowi grożą wysokie kary.

Wiele firm zajmujących się profesjonalnym wynajmem aut pobiera kaucję na poczet ewentualnych szkód, dlatego wcześniej warto dopytać się, jak konkretnie będzie wyglądała taka umowa najmu. W przypadku osób, które chciałyby odebrać auto z konkretnego miejsca, wypożyczalnia również może naliczać dodatkowe opłaty za odstawienia auta pod dany adres.

Willa Pyszna

Przy ul. Chramcówki 22 stoi zabytkowa drewniana willa „Pyszna” wybudowana w 1905 roku w stylu nawiązującym do zakopiańskiego. Uwagę zwracają zdobione motywami ludowymi elementy wokół okien. Jej nazwa pochodzi od Hali Pysznej (Pyszniańskiej) leżącej w Dolinie Pyszniańskiej (górnej części Doliny Kościeliskiej).

Czytaj więcej »

Galeria Strug w Zakopanem

W budynku przy ul. Kościeliskiej 35 mieści się Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. Wcześniej w tym miejscu, od 1893 roku stał drewniany, ekskluzywny pensjonat „Skoczyska” mieszczący 19 pokoi, łazienki, korty tenisowe i centrum artystyczno-kulturalne. W 1899 roku zatrzymał się w nim skrzypek Fritz Kreisler. Budynek spłonął w 1910 roku.

Czytaj więcej »

Kuźnice

Na terenie Kuźnic, dawnej dzielnicy Zakopanego, znajduje się park – pozostałość po dawnym zespole dworsko-pałacowym. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku, gdy wybudowano tu pierwszą hutę żelaza – tzw. Huty Hamerskie. Zakład zajmował się wyrabianiem surówki, żelaza sztabowego i blachy walcowanej i dawał zatrudnienie ponad setce okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej »

Giewont

Giewont to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m. Giewont jest bardzo dobrze widoczny z Zakopanego. Wiąże się z nim legenda o śpiącym rycerzu, który powstanie, gdy Polska znajdzie się w niebezpieczeństwie. Szczyt ten znany jest również z powodu wielu wypadków śmiertelnych.

Czytaj więcej »

Kościół na Pęksowym Brzyzku

Drewniany kościółek pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej jest najstarszym tego typu zabytkiem w Zakopanem. Pierwsza część kościoła została wybudowana w 1847 roku przez Sebastiana Gąsienicę Sobczyka wspieranego przez okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.