Jakie samochody możesz wypożyczyć w Zakopanem i ile to kosztuje?

Planując dłuższy wyjazd w góry warto wcześniej opracować szczegółowy plan, który będzie uwzględniał m.in. noclegi, bazę gastronomiczna, miejsca i szlaki warte zobaczenia czy sposób przemieszczania się pomiędzy kolejnymi miejscowościami. Ta ostatnia rzecz jest wyjątkowo istotna, bowiem nie zawsze będzie można polegać na transporcie zbiorowym, zwłaszcza teraz, gdy panuje pandemia. Polecanym rozwiązaniem podczas planowania wycieczki do Zakopanego jest wcześniejsze wynajęcia auta, które w komfortowy sposób umożliwi poruszanie się pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki. Z jakimi kosztami wiąże się jednak wynajem auta i co warto wiedzieć przed podpisaniem wiążącej umowy? Sprawdź, jaką wygodę daje wynajęte auto i uprzyjemnij swój pobyt w Zakopanem.

Szukasz komfortowego transportu podczas pobytu w Zakopanem? Poznaj zalety wynajmowanego auta

Choć wiele osób posiada prawo jazdy i nie ma problemów z prowadzeniem pojazdów, to decyzję o kupnie własnego auta starają się odłożyć w czasie. Głównie ze względu na duże koszty samego pojazdu (przyzwoity samochód średniej klasy to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych), a także późniejsze problemy z utrzymaniem auta. Stąd coraz popularniejsze staje się wynajęcie auta od jednej z wielu firmy dostępnych na rynku. O tym, czemu jest to tak popularne rozwiązanie, przeczytać można w artykule: 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu.

Wynajem auta znacząco zwiększa komfort podróżowania (zwłaszcza od daleko położonych od siebie miejsc), a do tego zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Ze względu na panującą pandemię, Ministerstwo Zdrowia i inne organy zajmujące się monitorowaniem sprawy, zalecają unikanie transportu publicznego.

Całkowity zakaz korzystania z pociągów i autobusów międzymiastowych nie został co prawda wprowadzony, jednak korzystanie z nich może wiązać się z wieloma późniejszymi problemami. Właśnie dlatego w obecnej sytuacji dobrze jest zdecydować się na wynajem auta, które zapewnia dużą swobodę podczas poruszania się, zwłaszcza jeśli dana osoba podróżuje z grupą znajomych. W zależności od regulaminu firmy, wypożyczalnia samochodów w Zakopanem oferuje różne warunki wynajmu aut, dlatego wcześniej dobrze jest szczegółowo przeczytać umowę, by uniknąć potencjalnych problemów.

Z jakimi kosztami wiąże się wynajem auta w Zakopanem?

Wszelkie opłaty związane z wypożyczeniem samochodu podawane są w umowie i bezpośrednio uzależnione są od tego, na jakiej klasy auto zdecyduje się dana osoba oraz przez jak długi okres będzie z niego korzystać. Część firm nalicza również dodatkowe opłaty za przekroczenie granicy kraju. Wówczas konieczne jest wcześniejsze podanie tego konsultantowi, z którym zawiera się umowę. W przeciwnym przypadku takiemu klientowi grożą wysokie kary.

Wiele firm zajmujących się profesjonalnym wynajmem aut pobiera kaucję na poczet ewentualnych szkód, dlatego wcześniej warto dopytać się, jak konkretnie będzie wyglądała taka umowa najmu. W przypadku osób, które chciałyby odebrać auto z konkretnego miejsca, wypożyczalnia również może naliczać dodatkowe opłaty za odstawienia auta pod dany adres.

Kapliczki w Cichym

Na terenie całej wsi rozsiane są XIX-wieczne drewniane i murowane kapliczki. Przed wieloma z nich ustawione są ławeczki dla wiernych. Stanowią niewątpliwą ozdobę i dodają uroku wsi.

Czytaj więcej »

Amfiteatr w Jurgowie

W Jurgowie, tuż przy moście nad rzeką Białką znajduje się drewniany amfiteatr. Latem na jego deskach odbywają się różne imprezy kulturalne takie jak Lindada –

Czytaj więcej »

Dolina Suchej Wody

Polodowcowa Dolina Suchej Wody Gąsienicowej (kiedyś Dolina Siedmiu Stawów) ma 13 km długości (z czego 8 km przebiega na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego) i nieco ponad 21 km² powierzchni. Dolina ma dwa górne odgałęzienia – Dolinę Gąsienicową (zachodnie odgałęzienie) i Dolinę Pańszczycy (wschodnie odgałęzienie), oddzielone od siebie granią biegnącą spod Zawratowej Turni przez Kościelec i Mały Kościelec.

Czytaj więcej »

Kapliczka Korniłowiczów

Kapliczka Korniłowiczów, zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, została wybudowana w 1907 roku z inicjatywy Edwarda Korniłowicza. Wiosną 2003 roku kapliczka została w całości strawiona przez pożar, którego przyczyną były palące się u jej stóp znicze.

Czytaj więcej »

Obelisk Słodyczków

Przy drodze nieopodal Dzianisza znajduje się obelisk z krzyżem upamiętniający bohaterską śmierć Franciszka, Jakuba i Antoniny Słodyczków z rąk hitlerowców. Zostali oni rozstrzelani przez Gestapo

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.