Jakie samochody możesz wypożyczyć w Zakopanem i ile to kosztuje?

Planując dłuższy wyjazd w góry warto wcześniej opracować szczegółowy plan, który będzie uwzględniał m.in. noclegi, bazę gastronomiczna, miejsca i szlaki warte zobaczenia czy sposób przemieszczania się pomiędzy kolejnymi miejscowościami. Ta ostatnia rzecz jest wyjątkowo istotna, bowiem nie zawsze będzie można polegać na transporcie zbiorowym, zwłaszcza teraz, gdy panuje pandemia. Polecanym rozwiązaniem podczas planowania wycieczki do Zakopanego jest wcześniejsze wynajęcia auta, które w komfortowy sposób umożliwi poruszanie się pomiędzy kolejnymi punktami wycieczki. Z jakimi kosztami wiąże się jednak wynajem auta i co warto wiedzieć przed podpisaniem wiążącej umowy? Sprawdź, jaką wygodę daje wynajęte auto i uprzyjemnij swój pobyt w Zakopanem.

Szukasz komfortowego transportu podczas pobytu w Zakopanem? Poznaj zalety wynajmowanego auta

Choć wiele osób posiada prawo jazdy i nie ma problemów z prowadzeniem pojazdów, to decyzję o kupnie własnego auta starają się odłożyć w czasie. Głównie ze względu na duże koszty samego pojazdu (przyzwoity samochód średniej klasy to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych), a także późniejsze problemy z utrzymaniem auta. Stąd coraz popularniejsze staje się wynajęcie auta od jednej z wielu firmy dostępnych na rynku. O tym, czemu jest to tak popularne rozwiązanie, przeczytać można w artykule: 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu.

Wynajem auta znacząco zwiększa komfort podróżowania (zwłaszcza od daleko położonych od siebie miejsc), a do tego zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Ze względu na panującą pandemię, Ministerstwo Zdrowia i inne organy zajmujące się monitorowaniem sprawy, zalecają unikanie transportu publicznego.

Całkowity zakaz korzystania z pociągów i autobusów międzymiastowych nie został co prawda wprowadzony, jednak korzystanie z nich może wiązać się z wieloma późniejszymi problemami. Właśnie dlatego w obecnej sytuacji dobrze jest zdecydować się na wynajem auta, które zapewnia dużą swobodę podczas poruszania się, zwłaszcza jeśli dana osoba podróżuje z grupą znajomych. W zależności od regulaminu firmy, wypożyczalnia samochodów w Zakopanem oferuje różne warunki wynajmu aut, dlatego wcześniej dobrze jest szczegółowo przeczytać umowę, by uniknąć potencjalnych problemów.

Z jakimi kosztami wiąże się wynajem auta w Zakopanem?

Wszelkie opłaty związane z wypożyczeniem samochodu podawane są w umowie i bezpośrednio uzależnione są od tego, na jakiej klasy auto zdecyduje się dana osoba oraz przez jak długi okres będzie z niego korzystać. Część firm nalicza również dodatkowe opłaty za przekroczenie granicy kraju. Wówczas konieczne jest wcześniejsze podanie tego konsultantowi, z którym zawiera się umowę. W przeciwnym przypadku takiemu klientowi grożą wysokie kary.

Wiele firm zajmujących się profesjonalnym wynajmem aut pobiera kaucję na poczet ewentualnych szkód, dlatego wcześniej warto dopytać się, jak konkretnie będzie wyglądała taka umowa najmu. W przypadku osób, które chciałyby odebrać auto z konkretnego miejsca, wypożyczalnia również może naliczać dodatkowe opłaty za odstawienia auta pod dany adres.

Dolina Starorobociańska

Dolina Starorobociańska

Dolina Starorobociańska jest największym odgałęzieniem Doliny Chochołowskiej, odchodzącym od niej na wysokości 1035 m n.p.m., w okolicy Leśniczówki TPN (dawnego schroniska Blaszyńskich). Górna część doliny opiera się na północnych zboczach Kończystego Wierchu (2002 m n.p.m.), Starorobociańskiego Wierchu (2176 m n.p.m.) i Siwego Zwornika (1965 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Przełęcz Między Kopami

Przełęcz między Kopami jest usytuowana pomiędzy Wielką Królową Kopą i Małą Królową Kopą. Co ciekawe, pierwsza z nich, nosząca przydomek Wielka, osiąga wysokość 1531 m n.p.m. i jest o 46 metrów mniejsza od Małej, która wznosi się na wysokość 1577 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Willa Atma

Przy ul. Kasprusie 19, nad potokiem Młyniska, stoi zabytkowa Willa „Atma” wybudowana przez Józefa Kasprusia-Stocha w 1893 roku i rozbudowana na początku XX wieku. Jej nazwa oznacza właściwy bogom, absolutny spokój duszy. W willi w latach 1930 – 1935 mieszkał kompozytor Karol Szymanowski. Od 1976 roku mieści się w niej jego muzeum biograficzne, będące oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie.

Czytaj więcej »

Las Chałubińskich

Las Chałubińskich znajduje się u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Jest to dolnoreglowy las mieszany, uratowany przed wycinką przez Tytusa Chałubińskiego, który pod koniec XIX wieku wykupił działki porośnięte lasem od pruskiego bankiera, który wycinał na potęgę okoliczne lasy.

Czytaj więcej »

Kino Sokół

Przy ulicy Władysława Orkana 2 w Zakopanem mieści się Kino Sokół należące do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Kino jest wyposażone w nowoczesny ekran o powierzchni 78 m2 oraz nagłośnienie surround. Oprócz normalnych filmów Kino Sokół zaprasza na seanse 3D.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.