Kompendium wiedzy o narzędziach: do cięcia i kopania

Zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia do cięcia i kopania jeszcze przed sezonem to bardzo dobre posunięcie, które ułatwi zachowanie porządku w ogrodzie, na podwórku, działce rekreacyjnej i w przydomowym warsztacie. Jakie narzędzia tnące i kopiące warto mieć u siebie? Co sprawia, że narzędzie od firmy Gerlach są często i chętnie wybierane do prac przydomowych?

Narzędzia tnące do ogrodu i na działkę

Jeżeli lubisz zadbany teren wokół swojej posesji lub na działce rekreacyjnej, musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości narzędzia tnące. Sekatory jedno- i dwuręczne są nieodłącznymi towarzyszami każdego, kto lubi zadbane ogrodzenie i starannie przycięte rośliny. Dzięki sekatorom o ostrzach z dobrej jakości stali i dobrze wyprofilowanych uchwytach, które można regulować, dostosowując ich rozstaw do wielkości rąk użytkownika, teren ogrodu będzie zadbany bez nadmiernego wysiłku..

Narzędzia tnące na Gerlach.pl wykonane ze stosunkowo lekkich materiałów, dzięki czemu nie musisz wkładać więcej siły, niż to konieczne w prace związane z przycinaniem zdrewniałych roślin, żywopłotów i drobnych gałęzi. Na działce i w przydomowym warsztacie przydają się piły. Niewielka piła z lekkim uchwytem nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a przydaje, gdy trzeba poradzić sobie z uschniętymi gałęziami lub podczas przygotowania gałązek na ognisko na działce. Piły od Gerlach nadają się do cięcia suchego oraz mokrego drewna i mają praktyczną osłonę na palce.

W ofercie Gerlach znajdziesz też praktyczne nożyce do trawy, które pomogą w zachowaniu estetyki trawnika bez zbędnego wysiłku.

Narzędzia kopiące od Gerlach

Wokół domu używane są także narzędzia kopiące. Trudno wyobrazić sobie dbanie o posesję bez szpadli, łopatek, wideł. Przydadzą się również praktyczne grabie, dzięki którym zrobisz porządek z nadmiarem skoszonej trawy lub suchymi liśćmi pod koniec lata i jesienią. Niewielkie łopatki przydadzą się do przekopywania grządek i pracy przy drobnych roślinach, kwiatkach i warzywach. Głowice łopatek wykonane są ze stali lub tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, a ich lekkie, ergonomiczne uchwyty nie stanowią obciążenia dla rąk. Swoją pracę w ogrodzie i na działce wykonujesz bez nadmiernego wysiłku. Narzędzia kopiące to również łopaty, saperki i szpadle. Uniwersalne saperki i szpadle z głowicami ze stali borowej są narzędziami niezwykle wytrzymałymi, idealnymi do przekopywania ogródka i terenów na działce rekreacyjnej. Dzięki dobrze wyprofilowanemu uchwytowi nie obciążają nadmiernie mięśni ramion. Są lekkie i praktyczne, a także bardzo wytrzymałe.

Narzędzia tnące i kopiące od Gerlach

Wysokiej jakości narzędzia tnące i kopiące znajdziesz w ofercie Gerlach.pl – części wykonane ze stali są odporne na korozję i niekorzystne warunki zewnętrzne. Warto mieć na posesji również piły Gerlach, które są niezastąpione przy usuwaniu uschniętych gałęzi i cięciu ich na mniejsze kawałki. Wszystkie narzędzia posiadają szereg korzystnych dla bezpieczeństwa rozwiązań i ułatwień podczas wykonywanych prac na zewnątrz domu.

Kino Sokół

Przy ulicy Władysława Orkana 2 w Zakopanem mieści się Kino Sokół należące do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Kino jest wyposażone w nowoczesny ekran o powierzchni 78 m2 oraz nagłośnienie surround. Oprócz normalnych filmów Kino Sokół zaprasza na seanse 3D.

Czytaj więcej »

Kościół na Chramcówkach

Przy ul. Chramcówki 19 stoi najmłodszy w Zakopanem kościół pw. Miłosierdzia Bożego wybudowany w latach 1988 – 1994 – tzw. Kościół na Chramcówkach. Wcześniej, na terenie należącym do kościoła, od 1892 roku stał drewniany kościółek z elementami stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów stanowi właściwie jedną dolinę z Doliną Roztoki. Oddzielone są one ścianą stawiarską, z której spływa wodospad Siklawa i razem stanowią odgałęzienie Doliny Białki. Sama Dolina Pięciu Stawów ma długość 4 km, powierzchnię około 6,5 km2 i leży na wysokości 1625 – 1900 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Stary Tartak w Jurgowie

Nieopodal brzegu rzeki Białki znajduje się funkcjonujący do dziś zabytkowy, stary tartak napędzany kołem wodnym. Jest to jedyny zabytkowy obiekt przemysłowy w Jurgowie, który przetrwał

Czytaj więcej »

Kaplica w Nowem Bystrem – Słodyczkach

W miejscowości Nowe Bystre stoi kaplica pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Choć nie jest to obiekt zabytkowy (została wybudowana w 1980 roku), zasługuje na uwagę ze względu na swój góralski charakter. Kaplica jest w całości drewniana, kryta gontowym dachem.

Czytaj więcej »

Pomnik Chałubińskiego i Sabały

Pomnik stoi u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Na kamiennym cokole okazale prezentuje się popiersie doktora Tytusa Chałubińskiego, nazywanego „odkrywcą Tatr i Zakopanego”. Oparty o postument, na głazie siedzi Jan Krzeptowski „Sabała” – przyjaciel Chałubińskiego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.