Kompendium wiedzy o narzędziach: do cięcia i kopania

Zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia do cięcia i kopania jeszcze przed sezonem to bardzo dobre posunięcie, które ułatwi zachowanie porządku w ogrodzie, na podwórku, działce rekreacyjnej i w przydomowym warsztacie. Jakie narzędzia tnące i kopiące warto mieć u siebie? Co sprawia, że narzędzie od firmy Gerlach są często i chętnie wybierane do prac przydomowych?

Narzędzia tnące do ogrodu i na działkę

Jeżeli lubisz zadbany teren wokół swojej posesji lub na działce rekreacyjnej, musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości narzędzia tnące. Sekatory jedno- i dwuręczne są nieodłącznymi towarzyszami każdego, kto lubi zadbane ogrodzenie i starannie przycięte rośliny. Dzięki sekatorom o ostrzach z dobrej jakości stali i dobrze wyprofilowanych uchwytach, które można regulować, dostosowując ich rozstaw do wielkości rąk użytkownika, teren ogrodu będzie zadbany bez nadmiernego wysiłku..

Narzędzia tnące na Gerlach.pl wykonane ze stosunkowo lekkich materiałów, dzięki czemu nie musisz wkładać więcej siły, niż to konieczne w prace związane z przycinaniem zdrewniałych roślin, żywopłotów i drobnych gałęzi. Na działce i w przydomowym warsztacie przydają się piły. Niewielka piła z lekkim uchwytem nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a przydaje, gdy trzeba poradzić sobie z uschniętymi gałęziami lub podczas przygotowania gałązek na ognisko na działce. Piły od Gerlach nadają się do cięcia suchego oraz mokrego drewna i mają praktyczną osłonę na palce.

W ofercie Gerlach znajdziesz też praktyczne nożyce do trawy, które pomogą w zachowaniu estetyki trawnika bez zbędnego wysiłku.

Narzędzia kopiące od Gerlach

Wokół domu używane są także narzędzia kopiące. Trudno wyobrazić sobie dbanie o posesję bez szpadli, łopatek, wideł. Przydadzą się również praktyczne grabie, dzięki którym zrobisz porządek z nadmiarem skoszonej trawy lub suchymi liśćmi pod koniec lata i jesienią. Niewielkie łopatki przydadzą się do przekopywania grządek i pracy przy drobnych roślinach, kwiatkach i warzywach. Głowice łopatek wykonane są ze stali lub tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, a ich lekkie, ergonomiczne uchwyty nie stanowią obciążenia dla rąk. Swoją pracę w ogrodzie i na działce wykonujesz bez nadmiernego wysiłku. Narzędzia kopiące to również łopaty, saperki i szpadle. Uniwersalne saperki i szpadle z głowicami ze stali borowej są narzędziami niezwykle wytrzymałymi, idealnymi do przekopywania ogródka i terenów na działce rekreacyjnej. Dzięki dobrze wyprofilowanemu uchwytowi nie obciążają nadmiernie mięśni ramion. Są lekkie i praktyczne, a także bardzo wytrzymałe.

Narzędzia tnące i kopiące od Gerlach

Wysokiej jakości narzędzia tnące i kopiące znajdziesz w ofercie Gerlach.pl – części wykonane ze stali są odporne na korozję i niekorzystne warunki zewnętrzne. Warto mieć na posesji również piły Gerlach, które są niezastąpione przy usuwaniu uschniętych gałęzi i cięciu ich na mniejsze kawałki. Wszystkie narzędzia posiadają szereg korzystnych dla bezpieczeństwa rozwiązań i ułatwień podczas wykonywanych prac na zewnątrz domu.

Las Chałubińskich

Las Chałubińskich znajduje się u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Jest to dolnoreglowy las mieszany, uratowany przed wycinką przez Tytusa Chałubińskiego, który pod koniec XIX wieku wykupił działki porośnięte lasem od pruskiego bankiera, który wycinał na potęgę okoliczne lasy.

Czytaj więcej »

Kopieniec

Kopieniec jest szczytem o wysokości 1328 m n.p.m. wznoszącym się nad Polaną Kopieniec. Jego stoki schodzą do Doliny Chłabowskiej (od wschodu) oraz Doliny Olczyskiej (od zachodu). Jego nazwa pochodzi od „kopieńca”, słowa używanego w gwarze ludowej do określania obłej góry w kształcie kopy.

Czytaj więcej »
Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 2137 m n.p.m. Jego najwyższy wierzchołek leży po stronie słowackiej, przez niższy przebiega granica państwowa, grań główna Tatr oraz czerwony szlak graniowy.

Czytaj więcej »

Gęsia Szyja

Gęsia Szyja to reglowy szczyt o wysokości 1490 m n.p.m. położony w Tatrach Wysokich. Jego nazwę nosi również cały masyw, w którym się znajduje. Południowe zbocza Gęsiej Szyi opadają do Doliny Waksmundzkiej, a północne do Doliny Filipka. U jej podnóży, po wschodniej stronie znajduje się Rusinowa Polana, a po zachodniej – Polana Waksmundzka.

Czytaj więcej »

Stary Tartak w Jurgowie

Nieopodal brzegu rzeki Białki znajduje się funkcjonujący do dziś zabytkowy, stary tartak napędzany kołem wodnym. Jest to jedyny zabytkowy obiekt przemysłowy w Jurgowie, który przetrwał

Czytaj więcej »

Hotel Górski na Kalatówkach

Hotel Górski na Kalatówkach został wybudowany w 1938 roku na potrzeby narciarskich mistrzostw świata. Położony jest przy północno–zachodnim skraju Polany Kalatówki na wysokości 1198 m n.p.m. Prowadzi do niego brukowana Droga Brata Alberta z Kuźnic, która jest zamknięta dla ruchu samochodowego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.