Kościelisko — gdzie warto zanocować w sercu gór?

Kościelisko to niewielka miejscowość na Podhalu znajdująca się na pograniczu z Zakopanem. Miasto słynące z Krupówek jest flagowym górskim miastem, pełnym muzeów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także posiadającego bogatą bazę gastronomiczną i noclegową.

Domki Zakopane, Kościelisko – blisko natury, blisko centrum
Mnogość dostępnych w Zakopanem atrakcji przyciąga turystów przez cały rok. Jednak gwar i miejski klimat nie dla każdego stanowią zachęcającą formę spędzania urlopu. Dla osób chcących wypocząć na łonie natury i cieszyć się ciszą oraz pięknymi widokami, Kościelisko stanowi idealne miejsce noclegowe. To właśnie tutaj można wypocząć z dala od tłumu, a jednocześnie w krótkim czasie dotrzeć do Zakopanego, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Noclegi Kościelisko – gdzie się zatrzymać?
Kościelisko to miejsce, które o każdej porze roku zachwyca widokami oraz możliwościami aktywnego wypoczynku. To sprawia, że baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Stwierdzenie Kościelisko, noclegi na każdą kieszeń jest jak najbardziej trafione. Tutaj każdy znajdzie miejsce noclegowe, mieszczące się w jego budżecie. Chcąc wędrować pieszo po górach, wspinać się, jeździć na nartach lub psim zaprzęgiem odnaleźć można nocleg odpowiedni do wybranej przez siebie aktywności i liczby osób, z którymi planowany jest urlop. Noclegi Kościelisko to szeroki wybór hoteli, kwater, apartamentów i domków całorocznych.

Kościelisko – domki na każdą okazję
Wyjazd w góry, niezależnie od tego, czy weekendowy, czy na kilka dni, to zawsze doskonale spędzony czas. Niezależnie od pory roku. Doskonałą opcją jest wynajęcie domków w okresie zimowym, na przykład w czasie sylwestra. Zabawę sylwestrową można połączyć z aktywnym wypoczynkiem na wyciągach i stokach narciarskich. Kościelisko obfituje w stoki o różnych długościach i poziomie trudności, co sprawia, że zarówno ci wieloletni, jak i początkujący narciarze znajdą dla siebie miejsce do szusowania. Ponadto wiele ze stoków jest sztucznie naśnieżanych i dostosowanych do sytuacji, kiedy to pogoda nie sprzyja zimowym szaleństwom. Przy stokach znajdują się również wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie. Domki Kościelisko to również dobra opcja na wynajem latem, gdzie oprócz wędrówek szlakami górskimi wśród wspaniałych widoków, można wypocząć przy grillu lub spędzić aktywnie czas z dziećmi na jednym z licznych placów zabaw. Jest to idealna opcja dla aktywnych najmłodszych turystów.

Apartamenty Kościelisko – komfort i wypoczynek
Jak już wspominaliśmy, Kościelisko posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Z dala od zgiełku miasta wynająć można nie tylko domki czy kwatery, ale również apartamenty w wysokim standardzie, posiadające własne łazienki i aneksy kuchenne. Apartamenty sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Taka opcja noclegu jest odpowiednia zarówno dla grup znajomych, rodzin z dziećmi, jak i par. Apartamenty Kościelisko zapewniają nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również serwują wspaniałe widoki z okna czy tarasu. Dzięki temu poranna kawa smakuje jeszcze lepiej. W wielu z apartamentów w ofercie dla gości znajdują się takie udogodnienia jak sauna czy jacuzzi pozwalające na całkowity relaks po intensywnym dniu. To, co również może zachęcić, to ceny, które bywają korzystniejsze niż te w okolicznych miastach. Przekonaj się sam, rezerwując nocleg w Kościelisku!

 

 

 

Willa Atma

Przy ul. Kasprusie 19, nad potokiem Młyniska, stoi zabytkowa Willa „Atma” wybudowana przez Józefa Kasprusia-Stocha w 1893 roku i rozbudowana na początku XX wieku. Jej nazwa oznacza właściwy bogom, absolutny spokój duszy. W willi w latach 1930 – 1935 mieszkał kompozytor Karol Szymanowski. Od 1976 roku mieści się w niej jego muzeum biograficzne, będące oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie.

Czytaj więcej »
Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego, będące filią Muzeum Tatrzańskiego, zostało otwarte w 1978 roku. Mieści się w zabytkowej Chałupie Bafiów, naprzeciwko Kościoła św. Jacka w Chochołowie. Sama chałupa została wybudowana w 1798 r., a przebudowana niecałe sto lat później. Budynek jest w całości drewniany i ma konstrukcję zrębową.

Czytaj więcej »

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

W centrum miejscowości Jurgów mieści się Zagroda Sołtysów – filia Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. W muzeum-skansenie prezentowana jest ekspozycja etnograficzna ukazująca wnętrza bogatego gospodarstwa spiskiego z przełomu XIX i XX wieku.

Czytaj więcej »

Kopieniec

Kopieniec jest szczytem o wysokości 1328 m n.p.m. wznoszącym się nad Polaną Kopieniec. Jego stoki schodzą do Doliny Chłabowskiej (od wschodu) oraz Doliny Olczyskiej (od zachodu). Jego nazwa pochodzi od „kopieńca”, słowa używanego w gwarze ludowej do określania obłej góry w kształcie kopy.

Czytaj więcej »

Nowy kościół w Białce Tatrzańskiej

W latach 1918 – 1921 z inicjatywy ks. Madeja w Białce Tatrzańskiej wybudowany został nowy, murowany kościół. Ołtarz główny, wykonany z mosiądzu, zaprojektował w 1912 roku Jan Sczepkowski, jeden z najbardziej znanych rzeźbiarzy 20 – lecia międzywojennego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.