Kościelisko — gdzie warto zanocować w sercu gór?

Kościelisko to niewielka miejscowość na Podhalu znajdująca się na pograniczu z Zakopanem. Miasto słynące z Krupówek jest flagowym górskim miastem, pełnym muzeów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także posiadającego bogatą bazę gastronomiczną i noclegową.

Domki Zakopane, Kościelisko – blisko natury, blisko centrum
Mnogość dostępnych w Zakopanem atrakcji przyciąga turystów przez cały rok. Jednak gwar i miejski klimat nie dla każdego stanowią zachęcającą formę spędzania urlopu. Dla osób chcących wypocząć na łonie natury i cieszyć się ciszą oraz pięknymi widokami, Kościelisko stanowi idealne miejsce noclegowe. To właśnie tutaj można wypocząć z dala od tłumu, a jednocześnie w krótkim czasie dotrzeć do Zakopanego, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Noclegi Kościelisko – gdzie się zatrzymać?
Kościelisko to miejsce, które o każdej porze roku zachwyca widokami oraz możliwościami aktywnego wypoczynku. To sprawia, że baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Stwierdzenie Kościelisko, noclegi na każdą kieszeń jest jak najbardziej trafione. Tutaj każdy znajdzie miejsce noclegowe, mieszczące się w jego budżecie. Chcąc wędrować pieszo po górach, wspinać się, jeździć na nartach lub psim zaprzęgiem odnaleźć można nocleg odpowiedni do wybranej przez siebie aktywności i liczby osób, z którymi planowany jest urlop. Noclegi Kościelisko to szeroki wybór hoteli, kwater, apartamentów i domków całorocznych.

Kościelisko – domki na każdą okazję
Wyjazd w góry, niezależnie od tego, czy weekendowy, czy na kilka dni, to zawsze doskonale spędzony czas. Niezależnie od pory roku. Doskonałą opcją jest wynajęcie domków w okresie zimowym, na przykład w czasie sylwestra. Zabawę sylwestrową można połączyć z aktywnym wypoczynkiem na wyciągach i stokach narciarskich. Kościelisko obfituje w stoki o różnych długościach i poziomie trudności, co sprawia, że zarówno ci wieloletni, jak i początkujący narciarze znajdą dla siebie miejsce do szusowania. Ponadto wiele ze stoków jest sztucznie naśnieżanych i dostosowanych do sytuacji, kiedy to pogoda nie sprzyja zimowym szaleństwom. Przy stokach znajdują się również wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie. Domki Kościelisko to również dobra opcja na wynajem latem, gdzie oprócz wędrówek szlakami górskimi wśród wspaniałych widoków, można wypocząć przy grillu lub spędzić aktywnie czas z dziećmi na jednym z licznych placów zabaw. Jest to idealna opcja dla aktywnych najmłodszych turystów.

Apartamenty Kościelisko – komfort i wypoczynek
Jak już wspominaliśmy, Kościelisko posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Z dala od zgiełku miasta wynająć można nie tylko domki czy kwatery, ale również apartamenty w wysokim standardzie, posiadające własne łazienki i aneksy kuchenne. Apartamenty sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Taka opcja noclegu jest odpowiednia zarówno dla grup znajomych, rodzin z dziećmi, jak i par. Apartamenty Kościelisko zapewniają nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również serwują wspaniałe widoki z okna czy tarasu. Dzięki temu poranna kawa smakuje jeszcze lepiej. W wielu z apartamentów w ofercie dla gości znajdują się takie udogodnienia jak sauna czy jacuzzi pozwalające na całkowity relaks po intensywnym dniu. To, co również może zachęcić, to ceny, które bywają korzystniejsze niż te w okolicznych miastach. Przekonaj się sam, rezerwując nocleg w Kościelisku!

 

 

 

Równia Krupowa

Równia Krupowa to park położony w samym centrum Zakopanego, pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza. Przez jego środek przebiega ul. Kościuszki. Pomysł stworzenia parku w centrum Zakopanego pojawił się już pod koniec XIX wieku.

Czytaj więcej »
Restauracja U Wnuka - Zakopane

Restauracja U Wnuka

Budynek mieszczący pierwszą karczmę w Zakopanem został wybudowany w połowie XIX wieku przez Józefa Krzeptowskiego – brata słynnego Sabały. Od 1870 roku w budynku działał pierwszy sklep, pierwsza karczma i pierwszy urząd pocztowy prowadzone przez Samuela Riegelhaupta.

Czytaj więcej »

Wodospad Siklawa

Wodospad Siklawa (inaczej Wielka Siklawa, kiedyś Siklawa Woda) to największy wodospad w Polsce. Ma blisko 70 m wysokości i spływa dwiema lub trzema strugami (w zależności od poziomu wód) pod kątem 35⁰ ze Ściany Stawiarskiej – progu oddzielającego Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów.

Czytaj więcej »

Wiktorówki

Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach (lub Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej) mieści się w Dolinie Złotej, na wysokości ok. 1145 m n.p.m. tuż poniżej Rusinowej Polany.

Czytaj więcej »

Kaplica Gąsieniców na Pęksowym Brzyzku

Kaplica Gąsieniców była pierwszym budynkiem sakralnym na terenie Zakopanego.Wybudowana została dzięki staraniom Pawła Gąsienicy około roku 1800, stała się też kaplicą nagrobną dla niego i jego żony Reginy. Jak głosi legenda, fundusze na jej budowę zostały pozyskane z łupów zbójników, którzy w ten sposób chcieli odpokutować za swoje grzechy.

Czytaj więcej »

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.