Kościelisko — gdzie warto zanocować w sercu gór?

Kościelisko to niewielka miejscowość na Podhalu znajdująca się na pograniczu z Zakopanem. Miasto słynące z Krupówek jest flagowym górskim miastem, pełnym muzeów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także posiadającego bogatą bazę gastronomiczną i noclegową.

Domki Zakopane, Kościelisko – blisko natury, blisko centrum
Mnogość dostępnych w Zakopanem atrakcji przyciąga turystów przez cały rok. Jednak gwar i miejski klimat nie dla każdego stanowią zachęcającą formę spędzania urlopu. Dla osób chcących wypocząć na łonie natury i cieszyć się ciszą oraz pięknymi widokami, Kościelisko stanowi idealne miejsce noclegowe. To właśnie tutaj można wypocząć z dala od tłumu, a jednocześnie w krótkim czasie dotrzeć do Zakopanego, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Noclegi Kościelisko – gdzie się zatrzymać?
Kościelisko to miejsce, które o każdej porze roku zachwyca widokami oraz możliwościami aktywnego wypoczynku. To sprawia, że baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Stwierdzenie Kościelisko, noclegi na każdą kieszeń jest jak najbardziej trafione. Tutaj każdy znajdzie miejsce noclegowe, mieszczące się w jego budżecie. Chcąc wędrować pieszo po górach, wspinać się, jeździć na nartach lub psim zaprzęgiem odnaleźć można nocleg odpowiedni do wybranej przez siebie aktywności i liczby osób, z którymi planowany jest urlop. Noclegi Kościelisko to szeroki wybór hoteli, kwater, apartamentów i domków całorocznych.

Kościelisko – domki na każdą okazję
Wyjazd w góry, niezależnie od tego, czy weekendowy, czy na kilka dni, to zawsze doskonale spędzony czas. Niezależnie od pory roku. Doskonałą opcją jest wynajęcie domków w okresie zimowym, na przykład w czasie sylwestra. Zabawę sylwestrową można połączyć z aktywnym wypoczynkiem na wyciągach i stokach narciarskich. Kościelisko obfituje w stoki o różnych długościach i poziomie trudności, co sprawia, że zarówno ci wieloletni, jak i początkujący narciarze znajdą dla siebie miejsce do szusowania. Ponadto wiele ze stoków jest sztucznie naśnieżanych i dostosowanych do sytuacji, kiedy to pogoda nie sprzyja zimowym szaleństwom. Przy stokach znajdują się również wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie. Domki Kościelisko to również dobra opcja na wynajem latem, gdzie oprócz wędrówek szlakami górskimi wśród wspaniałych widoków, można wypocząć przy grillu lub spędzić aktywnie czas z dziećmi na jednym z licznych placów zabaw. Jest to idealna opcja dla aktywnych najmłodszych turystów.

Apartamenty Kościelisko – komfort i wypoczynek
Jak już wspominaliśmy, Kościelisko posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Z dala od zgiełku miasta wynająć można nie tylko domki czy kwatery, ale również apartamenty w wysokim standardzie, posiadające własne łazienki i aneksy kuchenne. Apartamenty sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Taka opcja noclegu jest odpowiednia zarówno dla grup znajomych, rodzin z dziećmi, jak i par. Apartamenty Kościelisko zapewniają nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również serwują wspaniałe widoki z okna czy tarasu. Dzięki temu poranna kawa smakuje jeszcze lepiej. W wielu z apartamentów w ofercie dla gości znajdują się takie udogodnienia jak sauna czy jacuzzi pozwalające na całkowity relaks po intensywnym dniu. To, co również może zachęcić, to ceny, które bywają korzystniejsze niż te w okolicznych miastach. Przekonaj się sam, rezerwując nocleg w Kościelisku!

 

 

 

Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy to masyw górski w Tatrach Zachodnich, którego szczytami biegnie granica polsko–słowacka. W skład Czerwonych Wierchów wchodzą cztery szczyty. Od wschodu ku zachodowi są to: Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak.

Czytaj więcej »

Dolina Strążyska

Dolina Strążyska, o powierzchni ok. 4 km2 i długości 3 km, powstała w wyniku uskoku tektonicznego. Od południa ogranicza ją masyw Giewontu, od zachodu Grzybowiec i Łysanki, a od wschodu grzbiet Grześkówki, Sarnia Skała i Suchy Wierch.

Czytaj więcej »

Kaplica w Nowem Bystrem – Słodyczkach

W miejscowości Nowe Bystre stoi kaplica pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Choć nie jest to obiekt zabytkowy (została wybudowana w 1980 roku), zasługuje na uwagę ze względu na swój góralski charakter. Kaplica jest w całości drewniana, kryta gontowym dachem.

Czytaj więcej »
Kościół św. Antoniego w Brzegach

Kościół w Brzegach

W miejscowości Brzegi znajduje się kościół pw. Św. Antoniego z Padwy. Został wybudowany w latach 1949-1952 przez mieszkańców Brzegów, pod kierunkiem architekta Ludwika Czarniaka, w stylu góralskim. Kościół jest drewniany, pokryty gontowym dachem, zwieńczonym usytuowaną we frontowej części drewnianą wieżą – dzwonnicą.

Czytaj więcej »

Kościół na Chramcówkach

Przy ul. Chramcówki 19 stoi najmłodszy w Zakopanem kościół pw. Miłosierdzia Bożego wybudowany w latach 1988 – 1994 – tzw. Kościół na Chramcówkach. Wcześniej, na terenie należącym do kościoła, od 1892 roku stał drewniany kościółek z elementami stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.