Kościelisko – noclegi z wyżywieniem. Dlaczego warto wybrać taką formę pobytu?

Jeśli planujesz weekendowy czy wakacyjny wyjazd na Podhale, to koniecznie rozważ zatrzymanie się w Kościelisku. Ta urokliwa miejscowość w sąsiedztwie Zakopanego oferuje unikalne połączenie ciszy, spokoju i ucieczki od zgiełku miasta, z bliskością największych atrakcji regionu. W dodatku w Kościelisku znajdziesz noclegi z wyżywieniem dostępne na każdą kieszeń, zarówno w standardzie pensjonatu, jak i hotelu. Poznaj najważniejsze zalety tej formy pobytu oraz skorzystaj z naszej rekomendacji – znamy miejsce, w którym naprawdę warto się zatrzymać.

Kościelisko, czyli podhalańska perła

Kościelisko to miejscowość, przez którą przejeżdżała chyba każda osoba odwiedzająca kiedykolwiek Zakopane. Jest to niewielka wieś sąsiadująca z zimową stolicą Polski. Pomimo bliskości Zakopanego w Kościelisku panuje tak poszukiwany przez wiele osób spokój i unikalny klimat Podhala.

Zatrzymując się w Kościelisku zyskujesz bezpośredni, łatwy dostęp do tatrzańskiej przyrody, nacieszysz oczy bajecznymi widokami, odpoczniesz od zgiełku, a jednocześnie będziesz mieć możliwość korzystania z najważniejszych atrakcji regionu. Blisko stąd i na Krupówki, i do Term Chochołowskich, i do Palenicy Białczańskiej (start szlaku do Morskiego Oka), i do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej czy Małej Łąki.

Noclegi z wyżywieniem to bardzo wygodne rozwiązanie

Nieprzypadkowo tak wiele osób preferuje pobyty z pełnym wyżywieniem, zwłaszcza w polskich górach. Gustują w tym przede wszystkim te osoby, które planują aktywnie spędzić urlop pod Tatrami. Po całym dniu trekkingu ostatnią rzeczą, na jaką ma się ochotę, jest szukanie restauracji i długie oczekiwanie na zamówiony posiłek – w sezonie trzeba się wręcz liczyć z kolejkami do stolików.

Wybierając noclegi z wyżywieniem w Kościelisku czy w dowolnej innej miejscowości pod Tatrami zyskujesz ten komfort, że wracając ze szlaku czy po prostu z wycieczki (np. spływu Dunajcem) od razu możesz zjeść pyszny, pożywny posiłek w cenie pobytu.

A propos cen: nie zapominajmy, że noclegi z wyżywieniem to najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem czysto finansowym. Obecnie ceny w restauracjach, zwłaszcza w karczmach góralskich w Zakopanem, są na tyle wysokie, że nikogo nie dziwią rachunki na poziomie 200 zł za obiad dla czteroosobowej rodziny. Jeśli musisz pilnować budżetu wakacyjnego, to postaw na noclegi z wyżywieniem.

Kiedy warto wybrać nocleg z pełnym wyżywieniem?

Noclegi z wyżywieniem, nie tylko w Kościelisku, ale też w każdej innej miejscowości turystycznej, to optymalna propozycja dla osób, które:

  • Cenią swój czas i nie chcą go tracić na szukanie restauracji, barów mlecznych czy tym bardziej fast foodów;
  • Chcą zasmakować prawdziwie regionalnej kuchni;
  • Podczas urlopu oczekują przede wszystkim wysokiego komfortu, włącznie z podaniem wartościowych posiłków bezpośrednio w hotelu czy pensjonacie;
  • Nie mają sprawdzonych restauracji, a nie chcą też testować różnych lokali na własnych żołądkach;
  • Mają specjalne wymagania czy potrzeby żywieniowe, które mogą uzgodnić z kuchnią hotelu/pensjonatu;

Kościelisko – noclegi z wyżywieniem i… zachwycającym widokiem

Wiele osób po latach wraca do Kościeliska, mając dobre wspomnienia z czasów młodości, wyjazdów kolonijnych, obozów itp. Powrót do Kościeliska po latach może być źródłem wielu pozytywnych zaskoczeń. Miejscowość zachowała swój tradycyjny góralski charakter, jednocześnie oferując znacznie lepszy standard pobytu.

Dowodem na potwierdzenie tych słów jest pierwszy i jedyny hotel w Kościelisku – trzygwiazdkowy Hotel Eco Tatry. Ten piękny obiekt łączy elementy góralskiej tradycji i wystroju z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie komfortu pobytu. Jeśli szukasz noclegów z wyżywieniem w Kościelisku, to śmiało możemy polecić właśnie ten hotel, z którego pokojów roztacza się zachwycający widok na Giewont i inne szczyty Tatr Wysokich.

Hotel oferuje zarówno pobyty z samymi śniadaniami, jak i z pełnym wyżywieniem, które obejmuje śniadania i dwudaniowe obiadokolacje. Co ważne, wszystkie dania serwowane przez hotelową kuchnię są przyrządzane wyłącznie z lokalnych, ekologicznych produktów najwyższej jakości.

Więcej o tym, dlaczego warto zarezerwować noclegi z wyżywieniem w Kościelisku w Hotelu Eco Tatry, przeczytasz na blogu: https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/.

Gęsia Szyja

Gęsia Szyja to reglowy szczyt o wysokości 1490 m n.p.m. położony w Tatrach Wysokich. Jego nazwę nosi również cały masyw, w którym się znajduje. Południowe zbocza Gęsiej Szyi opadają do Doliny Waksmundzkiej, a północne do Doliny Filipka. U jej podnóży, po wschodniej stronie znajduje się Rusinowa Polana, a po zachodniej – Polana Waksmundzka.

Czytaj więcej »

Dolina Iwaniacka

Żółty szlak z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz odchodzi w lewo z dna doliny,  około 100 metrów za Leśniczówką TPN. Początkowo, biegnąca razem ze szlakiem

Czytaj więcej »
Górna stacja kolejki na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) została wybudowana w latach 1935 – 1936 z inicjatywy prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i wiceministra komunikacji pułkownika Aleksandra Bobkowskiego (zięcia Prezydenta Mościckiego). Na trasie o długości 4291,59 m i różnicy wysokości 936 m kursują cztery 60-osobowe wagoniki.

Czytaj więcej »

Willa Bajka

Przy ul. Sienkiewicza 12a, w otoczeniu drzew, stoi zabytkowa drewniana willa „Bajka” wybudowana w 1915 roku przez Leopolda Winnickiego (burmistrza Zakopanego w latach 1929 –

Czytaj więcej »

Hala Ornak

Hala Ornak jest nazwą dawnej hali pasterskiej należącej do górali z Cichego, w której skład wchodziły Mała Polana Ornaczańska, Wielka Polana Ornaczańska, a także zbocza Ornaku. Obecnie Hala Ornak nie jest już wypasana i powoli zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »

Muzeum Tatrzańskie

Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego mieści się przy ul. Krupówki 10. Znajduje się w nim bogata i interesująca ekspozycja podzielona na trzy części tematyczne. Budynek mieszczący Muzeum Tatrzańskie jest obiektem zabytkowym. Został wzniesiony w latach 1913 – 1922 w stylu zakopiańskim, według projektu Stanisława Witkiewicza oraz Franciszka Mączyńskiego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.