Kościelisko – noclegi z wyżywieniem. Dlaczego warto wybrać taką formę pobytu?

Jeśli planujesz weekendowy czy wakacyjny wyjazd na Podhale, to koniecznie rozważ zatrzymanie się w Kościelisku. Ta urokliwa miejscowość w sąsiedztwie Zakopanego oferuje unikalne połączenie ciszy, spokoju i ucieczki od zgiełku miasta, z bliskością największych atrakcji regionu. W dodatku w Kościelisku znajdziesz noclegi z wyżywieniem dostępne na każdą kieszeń, zarówno w standardzie pensjonatu, jak i hotelu. Poznaj najważniejsze zalety tej formy pobytu oraz skorzystaj z naszej rekomendacji – znamy miejsce, w którym naprawdę warto się zatrzymać.

Kościelisko, czyli podhalańska perła

Kościelisko to miejscowość, przez którą przejeżdżała chyba każda osoba odwiedzająca kiedykolwiek Zakopane. Jest to niewielka wieś sąsiadująca z zimową stolicą Polski. Pomimo bliskości Zakopanego w Kościelisku panuje tak poszukiwany przez wiele osób spokój i unikalny klimat Podhala.

Zatrzymując się w Kościelisku zyskujesz bezpośredni, łatwy dostęp do tatrzańskiej przyrody, nacieszysz oczy bajecznymi widokami, odpoczniesz od zgiełku, a jednocześnie będziesz mieć możliwość korzystania z najważniejszych atrakcji regionu. Blisko stąd i na Krupówki, i do Term Chochołowskich, i do Palenicy Białczańskiej (start szlaku do Morskiego Oka), i do Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej czy Małej Łąki.

Noclegi z wyżywieniem to bardzo wygodne rozwiązanie

Nieprzypadkowo tak wiele osób preferuje pobyty z pełnym wyżywieniem, zwłaszcza w polskich górach. Gustują w tym przede wszystkim te osoby, które planują aktywnie spędzić urlop pod Tatrami. Po całym dniu trekkingu ostatnią rzeczą, na jaką ma się ochotę, jest szukanie restauracji i długie oczekiwanie na zamówiony posiłek – w sezonie trzeba się wręcz liczyć z kolejkami do stolików.

Wybierając noclegi z wyżywieniem w Kościelisku czy w dowolnej innej miejscowości pod Tatrami zyskujesz ten komfort, że wracając ze szlaku czy po prostu z wycieczki (np. spływu Dunajcem) od razu możesz zjeść pyszny, pożywny posiłek w cenie pobytu.

A propos cen: nie zapominajmy, że noclegi z wyżywieniem to najkorzystniejsze rozwiązanie pod względem czysto finansowym. Obecnie ceny w restauracjach, zwłaszcza w karczmach góralskich w Zakopanem, są na tyle wysokie, że nikogo nie dziwią rachunki na poziomie 200 zł za obiad dla czteroosobowej rodziny. Jeśli musisz pilnować budżetu wakacyjnego, to postaw na noclegi z wyżywieniem.

Kiedy warto wybrać nocleg z pełnym wyżywieniem?

Noclegi z wyżywieniem, nie tylko w Kościelisku, ale też w każdej innej miejscowości turystycznej, to optymalna propozycja dla osób, które:

  • Cenią swój czas i nie chcą go tracić na szukanie restauracji, barów mlecznych czy tym bardziej fast foodów;
  • Chcą zasmakować prawdziwie regionalnej kuchni;
  • Podczas urlopu oczekują przede wszystkim wysokiego komfortu, włącznie z podaniem wartościowych posiłków bezpośrednio w hotelu czy pensjonacie;
  • Nie mają sprawdzonych restauracji, a nie chcą też testować różnych lokali na własnych żołądkach;
  • Mają specjalne wymagania czy potrzeby żywieniowe, które mogą uzgodnić z kuchnią hotelu/pensjonatu;

Kościelisko – noclegi z wyżywieniem i… zachwycającym widokiem

Wiele osób po latach wraca do Kościeliska, mając dobre wspomnienia z czasów młodości, wyjazdów kolonijnych, obozów itp. Powrót do Kościeliska po latach może być źródłem wielu pozytywnych zaskoczeń. Miejscowość zachowała swój tradycyjny góralski charakter, jednocześnie oferując znacznie lepszy standard pobytu.

Dowodem na potwierdzenie tych słów jest pierwszy i jedyny hotel w Kościelisku – trzygwiazdkowy Hotel Eco Tatry. Ten piękny obiekt łączy elementy góralskiej tradycji i wystroju z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w dziedzinie komfortu pobytu. Jeśli szukasz noclegów z wyżywieniem w Kościelisku, to śmiało możemy polecić właśnie ten hotel, z którego pokojów roztacza się zachwycający widok na Giewont i inne szczyty Tatr Wysokich.

Hotel oferuje zarówno pobyty z samymi śniadaniami, jak i z pełnym wyżywieniem, które obejmuje śniadania i dwudaniowe obiadokolacje. Co ważne, wszystkie dania serwowane przez hotelową kuchnię są przyrządzane wyłącznie z lokalnych, ekologicznych produktów najwyższej jakości.

Więcej o tym, dlaczego warto zarezerwować noclegi z wyżywieniem w Kościelisku w Hotelu Eco Tatry, przeczytasz na blogu: https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/.

Dolina Białego

Dolina Białego Dolina Białego o długości 2,5 km i powierzchni 300 ha leży pomiędzy masywami Krokwi (1378 m n.p.m.), Sarniej Skały (1377 m n.p.m.) i

Czytaj więcej »

Ornak

Ornak Ornak to grzbiet w Tatrach Zachodnich, zbudowany z piaskowców kwarcytycznych, oddzielający Dolinę Pyszniańską (górna część Doliny Kościeliskiej) od Doliny Starorobociańskiej (największe, wschodnie odgałęzienie Doliny

Czytaj więcej »

Kończysty Wierch

Kończysty Wierch Kończysty Wierch (kiedyś nazywany Kończystą nad Jarząbczą) jest szczytem o wysokości 2002 m n.p.m. leżącym w głównej grani Tatr Zachodnich, , na granicy

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.