Nie tylko tatry. Zieleniec w kotlinie kłodzkiej zaprasza na narty przez 150 dni w roku

„Zieleniec Ski Arena” ma dziś opinię jednego z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Kryje się za tym nie tylko znakomita lokalizacja, ale też współpraca pomiędzy lokalnymi operatorami usług turystycznych, która doprowadziła do powstania wspólnego karnetu na 29 tras narciarskich. Miejscowość, która dziś oferuje około 1000 miejsc noclegowych, już niedługo będzie mogła pochwalić się najbardziej eleganckim hotelem w regionie. W samym sercu narciarskiej stacji, bezpośrednio na zielenieckim stoku, powstaje luksusowa inwestycja – prestiżowy aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

Alpejski mikroklimat i najlepsza stacja narciarska w Polsce

Zieleniec leży na wysokości 800-1025 metrów na zboczach Gór Orlickich, od północy sąsiadując z Górami Bystrzyckimi. Jest miejscem idealnym do aktywnego wypoczynku
o każdej porze roku. Przede wszystkim jest jednak stolicą sportów zimowych Ziemi Kłodzkiej.

Dzięki położeniu tras narciarskich wzdłuż północnych stoków oraz ponadprzeciętnej ilości opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku, z czego 40% przypada na okres od listopada do marca), sezon narciarski trwa w Zieleńcu przez 150 dni cw roku. Zaczyna się zwykle z początkiem grudnia, a kończy nawet w połowie kwietnia.

Miejscowość leży w gminie Duszniki-Zdrój. Dystans 12 km, który dzieli Zieleniec od Dusznik-Zdroju można pokonać na wiele atrakcyjnych sposobów, poczynając od pieszych spacerów, przez rowery, a nawet lokalną kolejkę turystyczną. Zieleniec to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, której liczba atrakcji i godnych odwiedzenia miejsc jest bardzo długa. Jest ich tyle, że jedno lato z pewnością nie wystarczy.

Zapalonych miłośników górskich wycieczek z pewnością zainteresuje fakt, że w ciągu kilkudniowego urlopu można bez większych problemów zdobyć kilka szczytów wchodzących w skład kultowego grona Korony Gór Polski. W bezpośrednim sąsiedztwie Zieleńca dostępne – dość łatwo i szybko – są trzy szczyty: Orlica (1084 m – Góry Orlickie), Jagodna (977 m – Góry Bystrzyckie) oraz sudecki klasyk – Szczeliniec Wielki (919 m – Góry Stołowe). Pierwsze dwa zdobyć można piechotą startując bezpośrednio z Zieleńca.

Zieleniec słynie też z alpejskiego mikroklimatu, który sprzyja dobremu samopoczuciu. Jest unikalny w skali całego kraju
– ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza wymusza on na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób przebywających w Zieleńcu nawet kilka dni.

Prestiż i wspaniałe widoki z INFINITY Zieleniec Ski & Spa

 

Bezpośrednio na stoku w Zieleńcu powstaje prestiżowy aparthotel INFINITY Zieleniec Ski
& Spa, który łączy w sobie nowoczesność, ponadczasową elegancję i komfort. INFINITY będzie oferował gościom Zieleńca wiele atrakcji niezależnie od pogody. Najbardziej prestiżowa lokalizacja w regionie z pewnością szybko zdobędzie stałych gości i przyciągnie nowe grupy konsumentów, poszukujących usług na najwyższym poziomie.

Budowa hotelu rozpoczęła się wiosną 2018 r., a zakończenie jest planowane na połowę roku 2021 r. Wizja nowoczesnego i przyjaznego naturze budynku powstała w znanej pracowni architektonicznej Q2, która ma w swoim dorobku wiele nowoczesnych hoteli, budowanych obecnie w polskich górach.

Na narty i na konferencje

Projekt INFINITY Zieleniec Ski & Spa będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym
z nich jest wykorzystanie naturalnych warunków: hotel został wkomponowany w górski krajobraz i powstaje bezpośrednio na stoku narciarskim. Budynek będzie skomponowany
z trzech przenikających się brył, usytuowanych tarasowo na zboczu stoku. Dzięki temu wszystkie apartamenty będą miały widok na trasy narciarskie: od frontu – w górę stoków,
a po drugiej stronie – w dół, na zapierającą dech w piersi panoramę.

Pierwszy ekskluzywny obiekt w regionie o najwyższym standardzie, INFINITY Zieleniec Ski & Spa, wypełnia niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby
w Zieleńcu powstał tak prestiżowy obiekt, poszerzy ofertę stacji narciarskiej i przyciągnie nowych klientów, między innymi przedstawicieli biznesu.

Znajdą się tu: ekskluzywna strefa spa & wellness, całoroczny basen, doskonale wyposażona siłownia, narciarnie, restauracje i strefa Après Ski. Hotel stanie się też atrakcyjną destynacją dla biznesu. Będzie to możliwe za sprawą nowoczesnego, doskonale wyposażonego centrum biznesowego z salami konferencyjnymi na ponad 600 osób. Zieleniec stanie się miejscem spotkań, również tych biznesowych, na najwyższym szczeblu.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań, hotel będzie przyjazny środowisku. Do systemowych rozwiązań wykorzystanych w obiekcie należą: ograniczający emisję spalin układ ogrzewania czystą energią gazu ziemnego, wydajny system pomp ciepła wykorzystujący odzysk powietrza odprowadzanego z układu wentylacji, trójwarstwowe okna
i rygorystyczna izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku.

Bezpieczna inwestycja i 7% gwarantowanego zysku rocznie

Aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa jest sprzedawany w systemie condo. To bezpieczny i sprawdzony sposób inwestowania kapitału polegający na kupowaniu apartamentów
w obiektach hotelowych. Wszystkie lokale sprzedawane są w wykończeniu „pod klucz” – wraz z kompletnym wyposażeniem w najwyższym standardzie. Inwestorzy mają więc pewność, że ich jedno- , dwu- lub trzypokojowy apartament będzie posiadał autorski projekt wystroju wnętrz, a inwestor podkreśla, że do wykończenia całości będą wykorzystane materiały najwyższej jakości.

Nabycie każdego apartamentu zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie aż 7% od zainwestowanej kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie.

Umowy z nabywcami lokali w INFINITY zawierane są na 5 lat, 10 lat lub na czas nieokreślony, a wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, w tym ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie, czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim.

Gwarancją bezpieczeństwa i sukcesu ekonomicznego tej inwestycji jest jej główny udziałowiec – spółka Winterpol, która doskonale zna specyfikę lokalnego rynku turystycznego. Działa na nim od roku 1991 r. budując wyciągi i hotele, między innymi w Zieleńcu i Karpaczu.

Perspektywy rozwoju Zieleńca jako całorocznej destynacji

W ciągu roku od rozpoczęcia budowy, spółka INFINITY Zieleniec Ski & Spa, która działa jako inwestor i przyszły operator obiektu, sprzedała już ponad połowę apartamentów, co jest dowodem na to, że inwestorzy docenili atrakcyjność i unikalność tej propozycji. Spółka stała się ważnym partnerem lokalnej społeczności i blisko współdziała na rzecz rozwoju Zieleńca. Wśród wspólnych projektów jest między innymi planowana budowa miejskiego wodociągu. INFNITY pomoże też władzom gminy w odśnieżaniu dróg dojazdowych do miejscowości, co w miarę rosnącej popularności Zieleńca jest coraz większym problemem.

Współczesny Zieleniec to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa
w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Góry Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra, DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

W ofercie nowego hotelu znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty będą dostępne w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku.Więcej informacji można znaleźć na stronie portalu www.infinity-zieleniec.pl.

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska jest najdłuższą, największą i najdalej na zachód wysuniętą doliną leżącą w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma długość około 10 km i zajmuje powierzchnię około 35 km2.

Czytaj więcej »

Willa Poraj

Willa „Poraj” została wybudowana w 1887 r. w stylu szwajcarskim / tyrolskim, według projektu Fryderyka Kallaya. Jej pierwsza nazwa brzmiała „Marya”, od imienia pierwszej właścicieli Marii Makswaldowej, która prowadziła tu pensjonat do roku 1909.

Czytaj więcej »
Hala Kondratowa

Hala Kondratowa

Hala Kondratowa położona jest w Dolinie Kondratowej na wysokości 1300-1370 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »

Willa Krzemień

Przy ul. Chramcówki 20b stoi zabytkowa, drewniana willa „Krzemień” wybudowana pod koniec XIX wieku. Pierwszym właścicielem willi był dyrektor Spółki Handlowej Wiktor Erard Ciechomski.

Czytaj więcej »
Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

sprowy Wierch, o wysokości 1987 m n.p.m., jest jednym z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów. Prowadzą na niego liczne szlaki turystyczne, ale prawdziwe oblężenie przeżywa z powodu kolei linowej wwożącej turystów z Kuźnic prawie na sam wierzchołek. Południowe stoki Kasprowego Wierchu opadają do słowackiej Doliny Cichej, a północne do Doliny Bystrej i Doliny Gąsienicowej.

Czytaj więcej »

Pomnik Ratownikom Górskim

Pomnik Ratownikom Górskim stoi przy ul. Mariusza Zaruskiego, tuż obok Krupówek. Pomnik został odsłonięty w 1959 roku z okazji pięćdziesięciolecia utworzenia Tatrzańskieg o Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autorem pomnika jest znany zakopiański artysta Władysław Hasior.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.