Nowy wymiar wypoczynku w luksusowych apartamentach w Zakopanem

Rodzinne wakacje w Zakopanem

Choć Zakopane jako miejscowość turystyczna funkcjonuje stosunkowo od niedawna, przez nieco ponad wiek, zdążyła dorobić się ogromnej popularności. Jest to niemalże obowiązkowy kierunek wyjazdów nie tylko dla wycieczek szkolnych i par, ale też dla rodzin z dziećmi. A wszystko dzięki mnogości dostępnych atrakcji. Oczywiście najważniejszymi są malownicze górskie szlaki o różnym stopniu trudności – od tego wiodącego na Morskie Oko, aż po taki na Giewont. Obowiązkowym punktem na mapie Zakopanego jest również Kasprowy Wierch i Gubałówka. Przy czym na obie te góry można wjechać kolejką. Zimą jest to mekka dla narciarzy, a przez cały rok kopalnia wiedzy na temat życia na Podhalu i kultury góralskiej. Nie można pominąć Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz innych placówek tego typu stanowiących pozostałości po takich osobistościach jak choćby Kornel Makuszyński czy Karol Szymanowski. Większość turystów pierwsze kroki kieruje na Krupówki. Trudno być w Zakopanem i nie odwiedzić tej ulicy, jednak warto zapuścić się nieco dalej. W mniej uczęszczanych zakątkach tej miejscowości da się wyczuć ducha polskiego modernizmu kreowanego przez Witkiewicza czy Wyspiańskiego. Najmłodsi z kolei docenią bardziej współczesne rozrywki, takie jak Muzeum Figur Woskowych czy Lodowy Labirynt.

Noclegi w Zakopanem: hotel, czy może jednak apartament?

Zakwaterowanie w Zakopanem może nam zapewnić mnóstwo mniejszych i większych obiektów o zróżnicowanym standardzie i cenach. Nie brak kameralnych pensjonatów i większych hoteli. Wybierając dla siebie noclegi w Zakopanem warto zwrócić uwagę jednak nie tylko na cenę czy wyposażenie. Bardzo ważna jest też lokalizacja, która umożliwi dotarcie do wielu atrakcji bez konieczności podróży samochodem czy taksówką. Dobrą alternatywą są apartamenty. Mają bardziej intymny klimat niż hotele i zwykle są lepiej wyposażone niż pensjonaty. Ciekawą propozycją są chociażby cztery Wille Tatiana usytuowane blisko centrum miasta, ale w zacisznym położeniu. Poza ucieczką od komercji oferują miejsca parkingowe, ciszę oraz wysoki standard w apartamentach, z których każdy różni się indywidualnym charakterem.

Odpocznij, zagłębiając się w wyjątkowy klimat luksusowych apartamentów

Kto powiedział, że wczasy w górach nie mogą być komfortowe w każdym calu? Wielu z nas jedzie w Tatry po to, żeby porządnie zmęczyć się na szlaku. Przyjemnie wtedy jest wrócić do apartamentu o góralskim folklorze z zachowaniem wszelkich nowoczesnych wygód. Nawet jeśli czas na urlopie spędzamy aktywnie, to i tak wiele godzin każdego dnia odpoczywamy w miejscu swojego zakwaterowania. Dlatego też warto zadbać o to, aby również ono było w pełni satysfakcjonujące. Wnętrza o niezwykłym klimacie, urządzone zgodnie z góralskim stylem pomogą uzupełnić nasz wypoczynek o zupełnie nowe doznania. Łatwo o takie w Willi Tatiana.

Apartament Karpacki jest wypełniony wiekowym drewnem pochodzącym ze starej stodoły. Aranżacji dopełniają kamienne elementy wykończeniowe oraz zabytkowe meble. Choć apartament mieści się w nowym budynku, jego atmosfera pozwala przenieść się w zupełnie inną epokę. Wrażenie robią też oryginalne 100-letnie witraże. Jest to czteroosobowy apartament z sypialnią, dwiema łazienkami, alkową i salonem z aneksem kuchennym. Ten z kolei został w pełni wyposażony w sprzęty AGD i niezbędne przybory kuchenne, a nawet zestaw do prasowania. Apartament posiada władne wyjście na ogród i bezpłatne Wi-Fi.

Apartament Czereśniowy to z kolei aranżacja pełna drewna czereśniowego dopełniona góralskim rękodziełem. Nie brak tam ręcznie wykonanych haftów, żywych barw, charakterystycznych wzorów i szlachetnych materiałów. Mieści 4 osoby, a znajduje się tam sypialnia, łazienka i salon połączony z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym. Do apartamentu przynależą dwa balkony z piękną panoramą.

Apartament 14 w Willi Lux to z kolei doskonała propozycja dla 4 osób. Jego klimat łączy w sobie przeszłość i współczesność, zaś tej niezwykłej atmosfery dopełniają elementy pozyskane z wiekowej chałupy z Zakopanego.  Na powierzchni 55 m2 znajduje się sypialnia, salon, łazienka, kącik jadalny oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny. Z balkonów rozpościera się widok na Giewont.

Wyszukaj apartament dla siebie: www.willatatiana.pl

Kościół Bernardynów

W 1902 roku bracia Bernardyni zakupili działkę z domem, którą nazwali „Willą św. Antoniego” i urządzili w niej dom zakonny oraz kaplicę. Kościół w obecnej formie, wybudowany według projektu Andrzeja Czarniaka, stoi tu od połowy XX wieku.

Czytaj więcej »
Budynek Schroniska

Schronisko nad Morskim Okiem

Schronisko nad Morskim Okiem, stojące przy północnym brzegu jeziora, zostało wzniesione w 1908 roku. Wcześniej, w latach 1874 – 1898 stało tu poprzednie schronisko, niewielki budynek, który doszczętnie spłonął w 1898 roku. Schronisko składa się z dwóch budynków – starego i nowego.

Czytaj więcej »

Przełęcz Liliowe

Przełęcz Liliowe położona jest na wysokości 1952 m n.p.m. pomiędzy szczytami Beskidu (2012 m n.p.m.) i Skrajnej Turni (2096 m n.p.m.) i jest uznawana za krajobrazową oraz geologiczną granicę pomiędzy Tatrami Zachodnimi i Tatrami Wysokimi.

Czytaj więcej »

Willa Koliba

Przy ul. Kościeliskiej 18, za mostkiem, pomiędzy drzewami, stoi pierwsza willa zaprojektowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza – „Koliba”. W willi znajduje się Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza (filia Muzeum Tatrzańskiego). Wewnątrz możemy zapoznać się z ciekawą ekspozycją historyczno-etnograficzną.

Czytaj więcej »

Kościół Świętego Krzyża

Kościół parafii tatrzańskiej został wybudowany w latach 1982 – 1991. Również większość elementów wystroju wnętrza powstała w czasach obecnych. W dniu 6 czerwca 1997 roku kościół odwiedził papież Jan Paweł II, co upamiętnia tablica pamiątkowa, wisząca przy wejściu do Kościoła.

Czytaj więcej »

Muzeum Jana Kasprowicza

Na Harendzie, nad rzeką Zakopianką, znajduje się zabytkowa willa wybudowana w 1920 roku. Początkowo w willi miał funkcjonować pensjonat, ale wkrótce po jej wybudowaniu zakupiła ją angielska malarka, poetka i tłumaczka Winifred Cooper, a następnie, w 1923 roku, sprzedała ją za 500 funtów Janowi Kasprowiczowi.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.