Nowy wymiar wypoczynku w luksusowych apartamentach w Zakopanem

Rodzinne wakacje w Zakopanem

Choć Zakopane jako miejscowość turystyczna funkcjonuje stosunkowo od niedawna, przez nieco ponad wiek, zdążyła dorobić się ogromnej popularności. Jest to niemalże obowiązkowy kierunek wyjazdów nie tylko dla wycieczek szkolnych i par, ale też dla rodzin z dziećmi. A wszystko dzięki mnogości dostępnych atrakcji. Oczywiście najważniejszymi są malownicze górskie szlaki o różnym stopniu trudności – od tego wiodącego na Morskie Oko, aż po taki na Giewont. Obowiązkowym punktem na mapie Zakopanego jest również Kasprowy Wierch i Gubałówka. Przy czym na obie te góry można wjechać kolejką. Zimą jest to mekka dla narciarzy, a przez cały rok kopalnia wiedzy na temat życia na Podhalu i kultury góralskiej. Nie można pominąć Muzeum Stylu Zakopiańskiego oraz innych placówek tego typu stanowiących pozostałości po takich osobistościach jak choćby Kornel Makuszyński czy Karol Szymanowski. Większość turystów pierwsze kroki kieruje na Krupówki. Trudno być w Zakopanem i nie odwiedzić tej ulicy, jednak warto zapuścić się nieco dalej. W mniej uczęszczanych zakątkach tej miejscowości da się wyczuć ducha polskiego modernizmu kreowanego przez Witkiewicza czy Wyspiańskiego. Najmłodsi z kolei docenią bardziej współczesne rozrywki, takie jak Muzeum Figur Woskowych czy Lodowy Labirynt.

Noclegi w Zakopanem: hotel, czy może jednak apartament?

Zakwaterowanie w Zakopanem może nam zapewnić mnóstwo mniejszych i większych obiektów o zróżnicowanym standardzie i cenach. Nie brak kameralnych pensjonatów i większych hoteli. Wybierając dla siebie noclegi w Zakopanem warto zwrócić uwagę jednak nie tylko na cenę czy wyposażenie. Bardzo ważna jest też lokalizacja, która umożliwi dotarcie do wielu atrakcji bez konieczności podróży samochodem czy taksówką. Dobrą alternatywą są apartamenty. Mają bardziej intymny klimat niż hotele i zwykle są lepiej wyposażone niż pensjonaty. Ciekawą propozycją są chociażby cztery Wille Tatiana usytuowane blisko centrum miasta, ale w zacisznym położeniu. Poza ucieczką od komercji oferują miejsca parkingowe, ciszę oraz wysoki standard w apartamentach, z których każdy różni się indywidualnym charakterem.

Odpocznij, zagłębiając się w wyjątkowy klimat luksusowych apartamentów

Kto powiedział, że wczasy w górach nie mogą być komfortowe w każdym calu? Wielu z nas jedzie w Tatry po to, żeby porządnie zmęczyć się na szlaku. Przyjemnie wtedy jest wrócić do apartamentu o góralskim folklorze z zachowaniem wszelkich nowoczesnych wygód. Nawet jeśli czas na urlopie spędzamy aktywnie, to i tak wiele godzin każdego dnia odpoczywamy w miejscu swojego zakwaterowania. Dlatego też warto zadbać o to, aby również ono było w pełni satysfakcjonujące. Wnętrza o niezwykłym klimacie, urządzone zgodnie z góralskim stylem pomogą uzupełnić nasz wypoczynek o zupełnie nowe doznania. Łatwo o takie w Willi Tatiana.

Apartament Karpacki jest wypełniony wiekowym drewnem pochodzącym ze starej stodoły. Aranżacji dopełniają kamienne elementy wykończeniowe oraz zabytkowe meble. Choć apartament mieści się w nowym budynku, jego atmosfera pozwala przenieść się w zupełnie inną epokę. Wrażenie robią też oryginalne 100-letnie witraże. Jest to czteroosobowy apartament z sypialnią, dwiema łazienkami, alkową i salonem z aneksem kuchennym. Ten z kolei został w pełni wyposażony w sprzęty AGD i niezbędne przybory kuchenne, a nawet zestaw do prasowania. Apartament posiada władne wyjście na ogród i bezpłatne Wi-Fi.

Apartament Czereśniowy to z kolei aranżacja pełna drewna czereśniowego dopełniona góralskim rękodziełem. Nie brak tam ręcznie wykonanych haftów, żywych barw, charakterystycznych wzorów i szlachetnych materiałów. Mieści 4 osoby, a znajduje się tam sypialnia, łazienka i salon połączony z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym. Do apartamentu przynależą dwa balkony z piękną panoramą.

Apartament 14 w Willi Lux to z kolei doskonała propozycja dla 4 osób. Jego klimat łączy w sobie przeszłość i współczesność, zaś tej niezwykłej atmosfery dopełniają elementy pozyskane z wiekowej chałupy z Zakopanego.  Na powierzchni 55 m2 znajduje się sypialnia, salon, łazienka, kącik jadalny oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny. Z balkonów rozpościera się widok na Giewont.

Wyszukaj apartament dla siebie: www.willatatiana.pl

Sanktuarium na Krzeptówkach

Przy ul. Krzeptówki 14 w Zakopanem stoi okazałe Sanktuarium MB Fatimskiej, w skład którego wchodzi kościół wybudowany jako wotum wdzięczności za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z dnia 13 maja 1981. Główny budynek, gmach kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej, został wybudowany w latach 1987 – 1992 i poświęcony w 1977 roku przez Jana Pawła II.

Czytaj więcej »
Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 2137 m n.p.m. Jego najwyższy wierzchołek leży po stronie słowackiej, przez niższy przebiega granica państwowa, grań główna Tatr oraz czerwony szlak graniowy.

Czytaj więcej »

Chata Sabały

Chata Sabały, wzniesiona na przełomie XVII i XIX wieku, była domem rodzinnym znanego na całym Podhalu, legendarnego górala – Jana Krzeptowskiego, zwanego Sabałą. Zabytkowy, drewniany

Czytaj więcej »

Kaplica Gąsieniców na Pęksowym Brzyzku

Kaplica Gąsieniców była pierwszym budynkiem sakralnym na terenie Zakopanego.Wybudowana została dzięki staraniom Pawła Gąsienicy około roku 1800, stała się też kaplicą nagrobną dla niego i jego żony Reginy. Jak głosi legenda, fundusze na jej budowę zostały pozyskane z łupów zbójników, którzy w ten sposób chcieli odpokutować za swoje grzechy.

Czytaj więcej »

Muzeum Tatrzańskie

Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego mieści się przy ul. Krupówki 10. Znajduje się w nim bogata i interesująca ekspozycja podzielona na trzy części tematyczne. Budynek mieszczący Muzeum Tatrzańskie jest obiektem zabytkowym. Został wzniesiony w latach 1913 – 1922 w stylu zakopiańskim, według projektu Stanisława Witkiewicza oraz Franciszka Mączyńskiego.

Czytaj więcej »

Zawrat

Przełęcz Zawrat położona jest na wysokości 2158 m n.p.m., pomiędzy Zawratową Turnią i Małym Kozim Wierchem, w grani oddzielającej Dolinę Gąsienicową od Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.