Ochrona dla całej rodziny, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o polisie wakacyjnej

Słońce, plaża i szum błękitnej wody to coś, na co niemal wszyscy czekają przez cały rok. Wakacje trwają na dobre, a my postanowiliśmy opowiedzieć Ci nieco o tym, jak możesz zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę na czas letniego wyjazdu za granicę. Z tego tekstu dowiesz się, czym jest polisa wakacyjna i jakie korzyści płyną z jej wykupienia. 

Polisa wakacyjna, a leczenie za granicą

Wyobraź sobie, że podczas wakacji za granicą dopadła Cię choroba i pilnie musisz skorzystać z pomocy lekarza. Bez polisy wizyta lekarska, badania diagnostyczne, leczenie stomatologiczne, czy zabiegi medyczne są niesamowicie drogie dla przeciętnego Polaka. Jeśli jednak postanowisz wykupić ubezpieczenie turystyczne, Twoja polisa pokryje wszelkie koszty leczenia za granicą. Jest to szczególnie przydatne, jeśli planujesz wczasy z całą rodziną. Więcej informacji znajdziesz na: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Utrata bagażu to już nie taka tragedia

Wszyscy, którzy trochę podróżują na pewno wiedzą, jak często na lotniskach dochodzi do zgubienia lub kradzieży bagażu. Jeśli i Tobie przydarzy się tego typu sytuacja, to nie musisz się załamywać, ponieważ Twój ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty zakupu potrzebnych rzeczy (w tym sprzętu sportowego). Zwrot trafi do Ciebie po powrocie z wakacji.

Ochrona dla aktywnych

Sporty ekstremalne są nie tylko widowiskowe, ale również niebezpieczne. Podczas aktywności nietrudno o wypadek, w którym mogą zostać poszkodowane osoby postronne. Jeśli zdarzy się, że z Twojej winy ktoś ucierpi fizycznie lub materialnie to polisa wakacyjna pokryje wszelkie roszczenia na podstawie spisanego przez Ciebie porozumienia. Nie ma konieczności wnosić sprawy do sądu i płacić za całe postępowanie.

Ubezpieczenie dziecka

Każdy, kto ma rodzinę chce, żeby była odpowiednio zabezpieczona na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Właśnie dlatego ubezpieczyciele wprowadzili do swojej oferty specjalne polisy dla dzieci, która ma uchronić najmłodszych przed konsekwencjami wypadków i chorób za granicą. Dzięki temu produktowi będziesz mógł spokojnie wysłać swoją pociechę na kolonie lub w inną wakacyjną podróż. Jeśli zainteresowało Cię ubezpieczenie dziecka na wyjazd (tutaj więcej: https://wakacyjnapolisa.pl/bezpieczna-podroz/ubezpieczenie-turystyczne-dla-dziecka-na-wakacje/)

Podsumowanie

Jak widzisz ubezpieczenie turystyczne to coś, o czym naprawdę warto pomyśleć przed wakacjami lub wysłaniem dziecka na kolonie czy inny wyjazd. Oprócz wymiernych korzyści w postaci pokrycia kosztów leczenia, zgubionego bagażu oraz ewentualnych odszkodowań otrzymujesz o wiele więcej. Chodzi o spokój oraz pewność tego, że jesteś zabezpieczony na wszelkiego rodzaju nieprzewidziane sytuacje, które przecież zdarzają się każdemu. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich bliskich jest bezcenne i nie warto szukać oszczędności akurat w tej kwestii. Na rynku dostępnych jest obecnie tak wiele ofert, że z całą pewnością wybierzesz rozwiązanie, które spełni oczekiwania Twojej rodziny.

Kościół na Górce

Przy ul. Kaszelewskiego 9, na zalesionym, południowym stoku Gubałówki, stoi Kościół Księży Jezuitów „Na Górce” Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy. Kościół projektu jezuity Stanisława Dydka, początkowo drewniany, a następnie otynkowany i pokryty blachą został wybudowany w latach 1899 – 1908. Wystrój wnętrza kościoła zawiera elementy stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Schronisko Murowaniec

Schronisko Murowaniec położone jest na wysokości 1500 m n.p.m., przy wschodnim skraju Hali Gąsienicowej, pod Gąsienicowym Lasem. Pierwszymi obiektami na Hali Gąsienicowej służącymi jako schronienie dla turystów były dwie szopy przerobione pod koniec XIX wieku na altanę i kuchnię.

Czytaj więcej »

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »

Muzeum Jana Kasprowicza

Na Harendzie, nad rzeką Zakopianką, znajduje się zabytkowa willa wybudowana w 1920 roku. Początkowo w willi miał funkcjonować pensjonat, ale wkrótce po jej wybudowaniu zakupiła ją angielska malarka, poetka i tłumaczka Winifred Cooper, a następnie, w 1923 roku, sprzedała ją za 500 funtów Janowi Kasprowiczowi.

Czytaj więcej »

Równia Krupowa

Równia Krupowa to park położony w samym centrum Zakopanego, pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza. Przez jego środek przebiega ul. Kościuszki. Pomysł stworzenia parku w centrum Zakopanego pojawił się już pod koniec XIX wieku.

Czytaj więcej »

Kościół w Zębie

W najwyżej położonej miejscowości w Polsce – podhalańskim Zębie znajduje się drewniany kościół pw. Św. Anny. Kościół został wybudowany w latach 1915 – 1921. Budynek jest jednonawowy, pokryty gontowym dachem. We frontowej części znajduje się wieża z zegarem i blaszaną iglicą.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.