Odwiedzasz stolicę Małopolski? Wynajmij samochód i podziwiaj uroki Tatr polskich i słowackich

Kraków to niezwykłe miasto, które zachwyca turystów z całego świata. Warto poświęcić kilka dni na zwiedzenie go, a później udać się w pobliskie Tatry. Najlepiej wypożyczonym samochodem.

Co zobaczyć w Krakowie?

Dawna stolica Polski to miasto królów, artystów i legend. Oczarowuje niesamowitą historią, perełkami architektonicznymi, znajdującymi się niemal na każdym kroku zabytkami i bogatą ofertą rozrywkową. To tu znajduje się największy w Polsce rynek. Będąc w Krakowie nie sposób nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, Sukiennic, Barbakanu czy Gmachu Głównego Muzeum Narodowego. Warto wybrać się również na spacer do Lasku Wolskiego, w którym mieści się ogród zoologiczny, czy na jeden z trzech kopców. Wiele atrakcji czeka na zwiedzających także w Nowej Hucie – powstałej w czasach socjalizmu, dzielnicy, która początkowo miała być osobnym, robotniczym miastem. Kraków z pewnością zachwyci miłośników spacerów i przejażdżek rowerowych – znajdą tam wiele kilometrów świetnie utrzymanych ścieżek, prowadzących przez malownicze tereny.

Gdzie na dalszą wycieczkę?

W pobliżu Krakowa również znajduje się wiele wartych zobaczenia miejsc. Pustynia Błędowska, Szlak Orlich Gniazd, Kopalnia Soli w Wieliczce, Lanckorona czy liczne podkrakowskie dolinki, to idealne miejsce na dalszą wyprawę. Osoby interesujące się historią, z pewnością będą chciały zwiedzić także muzeum holocaustu w Oświęcimiu.

Dlaczego warto wybrać się w Tatry?

Te majestatyczne góry stanowią najwyższe pasmo w Polsce. Przez cały rok przyciągają turystów z całego kraju, którzy chcą spróbować swoich sił w trekkingu lub wspinaczce wysokogórskiej, na własne oczy zobaczyć niepowtarzalne widoki i poczuć górski klimat. Największą popularnością cieszy się malownicze Zakopane, warto jednak wybrać się również do innych, mniejszych miejscowości, takich jak Kościelisko, Murzasichle czy Białka Tatrzańska.

W Tatrach na turystów czekają liczne szlaki o różnym stopniu trudności. Od łatwych i przyjemnych, ciągnących się głównie w dolinach, np. Chochołowskiej, Kościeliskiej czy Białej Wody, po trudniejsze, prowadzące do Doliny Pięciu Stawów, na Czerwone Wierchy czy w wyższe partie gór – na Szpiglasową Przełęcz, Zawrat, Świnicę czy Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr. Ciekawym pomysłem jest także wycieczka w słowackie Tatry, które są równie piękne, a przy tym mniej uczęszczane przez turystów.

Jak podróżować po Małopolsce?

Bez względu na to, czy planujecie niedalekie wycieczki, czy wyprawę w Tatry, watro wcześniej przemyśleć wybór środka transportu. My szczególnie polecamy wypożyczenie samochodu. Rozwiązanie to gwarantuje niezależność, wygodę i bezpieczeństwo. Jedną z rekomendowanych wypożyczalni samochodów, znajdujących się w pobliżu lotniska w Balicach jest Flex Rent a Car – https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-krakow-balice/. Wyróżnia się konkurencyjnymi cenami, szeroką ofertą pojazdów i minimalną ilością formalności. Znaleźć odpowiedni samochód i zarezerwować go można online, za pomocą strony www. Dodatkowo wszystkie pojazdy są starannie dezynfekowane, co ma szczególne znaczenie teraz, w czasach pandemii.

undefined

Kopieniec

Kopieniec jest szczytem o wysokości 1328 m n.p.m. wznoszącym się nad Polaną Kopieniec. Jego stoki schodzą do Doliny Chłabowskiej (od wschodu) oraz Doliny Olczyskiej (od zachodu). Jego nazwa pochodzi od „kopieńca”, słowa używanego w gwarze ludowej do określania obłej góry w kształcie kopy.

Czytaj więcej »

Wzgórze Antałówka

Przy końcu ul. Antałówka na Wierch wychodzimy spomiędzy drzew na niewielkie wzniesienie Antałówka (937 m n.p.m.). Z Antałówki rozciągają się ładne widoki na Zakopane, Tatry, Pasmo Gubałówki, Podhale i Gorce.

Czytaj więcej »

Stary Dworzec Tatrzański

Budynek starego Dworca Tatrzańskiego (pierwotnie jego nazwa brzmiała „Dwór Towarzystwa Tatrzańskiego”), wykonany z czerwonej cegły, stoi przy ulicy Krupówki 12,  nie przy głównym jej ciągu.

Czytaj więcej »

Pomnik Ratownikom Górskim

Pomnik Ratownikom Górskim stoi przy ul. Mariusza Zaruskiego, tuż obok Krupówek. Pomnik został odsłonięty w 1959 roku z okazji pięćdziesięciolecia utworzenia Tatrzańskieg o Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Autorem pomnika jest znany zakopiański artysta Władysław Hasior.

Czytaj więcej »
Hala Kondratowa

Hala Kondratowa

Hala Kondratowa położona jest w Dolinie Kondratowej na wysokości 1300-1370 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »

Rakoń

Rakoń to szczyt o wysokości 1879 m n.p.m. w Tatrach Zachodnich. Przez jego wierzchołek przechodzi granica polsko-słowacka. Zbocza Rakonia opadają do trzech dolin – od

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.