Odwiedzasz stolicę Małopolski? Wynajmij samochód i podziwiaj uroki Tatr polskich i słowackich

Kraków to niezwykłe miasto, które zachwyca turystów z całego świata. Warto poświęcić kilka dni na zwiedzenie go, a później udać się w pobliskie Tatry. Najlepiej wypożyczonym samochodem.

Co zobaczyć w Krakowie?

Dawna stolica Polski to miasto królów, artystów i legend. Oczarowuje niesamowitą historią, perełkami architektonicznymi, znajdującymi się niemal na każdym kroku zabytkami i bogatą ofertą rozrywkową. To tu znajduje się największy w Polsce rynek. Będąc w Krakowie nie sposób nie zwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, Sukiennic, Barbakanu czy Gmachu Głównego Muzeum Narodowego. Warto wybrać się również na spacer do Lasku Wolskiego, w którym mieści się ogród zoologiczny, czy na jeden z trzech kopców. Wiele atrakcji czeka na zwiedzających także w Nowej Hucie – powstałej w czasach socjalizmu, dzielnicy, która początkowo miała być osobnym, robotniczym miastem. Kraków z pewnością zachwyci miłośników spacerów i przejażdżek rowerowych – znajdą tam wiele kilometrów świetnie utrzymanych ścieżek, prowadzących przez malownicze tereny.

Gdzie na dalszą wycieczkę?

W pobliżu Krakowa również znajduje się wiele wartych zobaczenia miejsc. Pustynia Błędowska, Szlak Orlich Gniazd, Kopalnia Soli w Wieliczce, Lanckorona czy liczne podkrakowskie dolinki, to idealne miejsce na dalszą wyprawę. Osoby interesujące się historią, z pewnością będą chciały zwiedzić także muzeum holocaustu w Oświęcimiu.

Dlaczego warto wybrać się w Tatry?

Te majestatyczne góry stanowią najwyższe pasmo w Polsce. Przez cały rok przyciągają turystów z całego kraju, którzy chcą spróbować swoich sił w trekkingu lub wspinaczce wysokogórskiej, na własne oczy zobaczyć niepowtarzalne widoki i poczuć górski klimat. Największą popularnością cieszy się malownicze Zakopane, warto jednak wybrać się również do innych, mniejszych miejscowości, takich jak Kościelisko, Murzasichle czy Białka Tatrzańska.

W Tatrach na turystów czekają liczne szlaki o różnym stopniu trudności. Od łatwych i przyjemnych, ciągnących się głównie w dolinach, np. Chochołowskiej, Kościeliskiej czy Białej Wody, po trudniejsze, prowadzące do Doliny Pięciu Stawów, na Czerwone Wierchy czy w wyższe partie gór – na Szpiglasową Przełęcz, Zawrat, Świnicę czy Rysy – najwyższy szczyt polskich Tatr. Ciekawym pomysłem jest także wycieczka w słowackie Tatry, które są równie piękne, a przy tym mniej uczęszczane przez turystów.

Jak podróżować po Małopolsce?

Bez względu na to, czy planujecie niedalekie wycieczki, czy wyprawę w Tatry, watro wcześniej przemyśleć wybór środka transportu. My szczególnie polecamy wypożyczenie samochodu. Rozwiązanie to gwarantuje niezależność, wygodę i bezpieczeństwo. Jedną z rekomendowanych wypożyczalni samochodów, znajdujących się w pobliżu lotniska w Balicach jest Flex Rent a Car – https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-krakow-balice/. Wyróżnia się konkurencyjnymi cenami, szeroką ofertą pojazdów i minimalną ilością formalności. Znaleźć odpowiedni samochód i zarezerwować go można online, za pomocą strony www. Dodatkowo wszystkie pojazdy są starannie dezynfekowane, co ma szczególne znaczenie teraz, w czasach pandemii.

undefined

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »

Pomnik Władysława Zamoyskiego

Pomnik hrabiego Władysława Zamoyskiego stoi w otoczeniu zieleni przy skrzyżowaniu Krupówek z Aleją 3-go Maja. Pomnik odsłonięto w roku 2003, w 150 rocznicę narodzin hrabiego. Autorem pomnika jest podhalański rzeźbiarz Michał Gąsienica-Szostak, a fundatorem – Klub im. Władysława Zamoyskiego oraz osoby prywatne.

Czytaj więcej »

Kalatówki

Polana Kalatówki położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m., a jej powierzchnia wynosi ok. 13 ha. Opadają do niej stoki Kalackiej Turni (1383 m n.p.m.) i południowo–wschodnie stoki Białego Grzbietu (łączącego Giewont z Krokwią), zwane Kalackim Upłazem.

Czytaj więcej »
Polana Chochołowska

Polana Chochołowska

Polana Chochołowska, o długości około 700 m i szerokości około 350 m, jest największą polaną w polskiej części Tatr. Leży na wysokości 1090 – 1150 m n.p.m. pomiędzy masywami Hrubasa (1944 m n.p.m.), Bobrowca (1663 m n.p.m.), Grzesia (1653 m n.p.m.) i Trzydniowiańskiego Wierchu (1758 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Przełęcz Między Kopami

Przełęcz między Kopami jest usytuowana pomiędzy Wielką Królową Kopą i Małą Królową Kopą. Co ciekawe, pierwsza z nich, nosząca przydomek Wielka, osiąga wysokość 1531 m n.p.m. i jest o 46 metrów mniejsza od Małej, która wznosi się na wysokość 1577 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Jaskinia Smocza Jama

Jaskinia Smocza Jama, położona w Wąwozie Kraków w Tatrach Zachodnich ma długość 37m i 20 m różnicy wysokości. Otwór wejściowy znajduje się na wysokości 1100 m, a wyjściowy – 1120 m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.