Płaszcz puchowy – podaruj sobie odrobinę luksusu

W ostatnich sezonach płaszcze puchowe damskie cieszą się ogromną popularnością, skutecznie wypierając cięższe odpowiedniki szyte z wełny. Okrycia wierzchnie z wypełnieniem z puchu kaczego bądź gęsiego są ultralekkie i doskonale izolują przed zimnem. To idealny wybór, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Sprawdź zatem, jakie płaszcze puchowe powinny na stałe zagościć w Twojej zimowej garderobie i zainspiruj się naszymi pomysłami na modne stylizacje.

Płaszcze puchowe – swobodne i ciepłe stylizacje na co dzień

Jakie płaszcze puchowe sprawdzą się na co dzień? Takie jak np. zielony płaszcz z kapturem z ciepłym wypełnieniem (50% puchu, 50% pierza). Model ten posiada pasek do przewiązania w talii, który podkreśli Twoją sylwetkę i sprawi, że poczujesz się atrakcyjnie nawet w długim okryciu wierzchnim. Zaletą tego płaszcza są również pionowe kieszenie ukryte w szwach (docenisz je, gdy zapomnisz rękawiczek w mroźny dzień). Płaszcz delikatnie połyskuje, idealnie wpisując się w obecne trendy modowe. Z czym go łączyć? Pierwsza propozycja to dopasowany golf w paski, czarne spodnie z wysokim stanem i skórzane sztyblety w tym samym kolorze. Odpowiednimi dodatkami do tego zestawu będzie kremowa czapka z wyraźnym splotem i szalik do kompletu. Zamiast torebki równie dobrze sprawdzi się brązowy plecak z ekoskóry z ozdobną kłódką.

Jeśli termometr za oknem wskazuje minusową temperaturę, możesz dobrać do zielonego płaszcza puchowego szary kardigan z przewagą wełny w składzie i jeansy typu rurki. Nie zapomnij też o skórzanych rękawiczkach, czarnej czapce z kaszmiru i kominie w kolorze écru. Jeszcze tylko brązowa torebka crossbody z ekoskóry o fakturze croco i jesteś gotowa do wyjścia.

Inny, równie gustowny zestaw na chłodne dni to spodnie typu chinosy w pepitkę, biały top i moherowy sweterek w ulubionym odcieniu szarości, zapinany na duże biżuteryjne guziki. Odpowiednim obuwiem będą brązowe ocieplane trapery z grubą podeszwą lub szykowne botki na słupku, które optycznie wysmuklą Twoje nogi. Jaką torebkę wybrać do tej stylizacji? Wszystkie niezbędne rzeczy osobiste bez trudu przechowasz w czarnej i bardzo pakownej torebce typu city uszytej z połyskującego materiału.

DAMSKI PŁASZCZ PUCHOWY Z KAPTUREM WITTCHEN 

Kurtki i płaszcze puchowe – eleganckie stylizacje na randkę i nie tylko

Jeśli szukasz okrycia wierzchniego w klasycznym kolorze, to przyjrzyj się bliżej czarnym kurtkom i płaszczom puchowym z kapturem wykończonym odpinanym futerkiem. Tego typu modele często mają pasek lub ściągacze w talii, dzięki którym poczujesz wysoki komfort w wietrzne i mroźne dni. Świetnym przykładem jest czarna kurtka puchowa z pikowaniem. Model ten posiada duży kaptur, dzięki czemu przypadnie do gustu każdej kobiecie, która nie lubi czapek. Jak stworzyć elegancki outfit z taką czarną kurtką puchową? Dobrym wyborem będzie tweedowa marynarka, czarna koszula i garniturowe spodnie w jasnym odcieniu szarości. Jeśli chodzi o buty, zainwestuj w solidne skórzane kozaki na szpilce. Do tego dobierz brązową skórzaną torebkę shopperkę, czapkę oraz szal w kolorze écru, a zyskasz gustowną zimową stylizację. Klasy i szyku doda Ci delikatny łańcuszek lub małe kolczyki z perłą. Nic, tylko nosić! 

DAMSKA KURTKA PUCHOWA PIKOWANA Z KAPTUREM WITTCHEN

Inna propozycja to granatowa kurtka puchowa z asymetrycznym zapięciem uszyta z połyskującego nylonu. Jest bardzo lekka, ciepła i przyjemna w dotyku. Zastanawiasz się, do czego pasuje? Ciemna kurtka z puchowym wypełnieniem doskonale łączy się z sukienkami i spódnicami. Możesz zestawić ją również z beżową, plisowaną spódnicą o długości midi i camelowym kaszmirowym sweterkiem. Nie zapomnij tylko o ciepłych rajstopach (zimą minimum to te o grubości 60 DEN)! Idealnym obuwiem będą zamszowe grafitowe kozaki na szpilce. Jeśli chodzi o dodatki, to strzałem w dziesiątkę będzie bordowa torebka listonoszka z ozdobną klamrą. Do tego dobierz beret i szalik w jednym kolorze, a Twoja stylizacja wywoła efekt wow. Taki strój nada się m.in. na romantyczne wyjście z ukochanym, spotkanie w kawiarni z przyjaciółką oraz shopping w galerii handlowej.

KURTKA DAMSKA PUCHOWA Z ASYMETRYCZNYM ZAPIĘCIEM WITTCHEN

Jesteś zainteresowana kupnem nowego okrycia wierzchniego? Płaszcze puchowe damskie w korzystnej cenie możesz znaleźć na stronie internetowej www.wittchen.com.

Dolina Suchej Wody

Polodowcowa Dolina Suchej Wody Gąsienicowej (kiedyś Dolina Siedmiu Stawów) ma 13 km długości (z czego 8 km przebiega na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego) i nieco ponad 21 km² powierzchni. Dolina ma dwa górne odgałęzienia – Dolinę Gąsienicową (zachodnie odgałęzienie) i Dolinę Pańszczycy (wschodnie odgałęzienie), oddzielone od siebie granią biegnącą spod Zawratowej Turni przez Kościelec i Mały Kościelec.

Czytaj więcej »

Willa Koszysta

Przy ul. Piłsudskiego 69, nieopodal skoczni narciarskiej „Wielka Krokiew”, stoi drewniana willa „Koszysta”, wybudowana w 1904 roku. W latach 1955 – 1970 mieszkał w niej Jan Sztaudynger, o czym informuje zawieszona na domu tablica pamiątkowa.

Czytaj więcej »

Zbiornik wodociągu w Zakopanem

Przy alei Przewodników Tatrzańskich znajduje się niewielki murowany budynek – zbiornik pierwszego zakopiańskiego wodociągu wybudowanego w latach 1904 – 1908 z inicjatywy ówczesnego wójta Zakopanego dr. Andrzeja Chramca.

Czytaj więcej »

Kapliczki w Cichym

Na terenie całej wsi rozsiane są XIX-wieczne drewniane i murowane kapliczki. Przed wieloma z nich ustawione są ławeczki dla wiernych. Stanowią niewątpliwą ozdobę i dodają uroku wsi.

Czytaj więcej »

Hotel Stamary

Przy ul. Kościuszki 21 stoi zabytkowy Hotel Stamary wybudowany w latach 1904 – 1905. Koncepcja projektu zakładała wykorzystanie stylu zakopiańskiego w budownictwie murowanym. Pierwszą jego właścicielką była śpiewaczka operowa Maria Budziszewska „Stamara”.

Czytaj więcej »

Kaplica Gąsieniców na Pęksowym Brzyzku

Kaplica Gąsieniców była pierwszym budynkiem sakralnym na terenie Zakopanego.Wybudowana została dzięki staraniom Pawła Gąsienicy około roku 1800, stała się też kaplicą nagrobną dla niego i jego żony Reginy. Jak głosi legenda, fundusze na jej budowę zostały pozyskane z łupów zbójników, którzy w ten sposób chcieli odpokutować za swoje grzechy.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.