Romantycznie czy sportowo? Weekend we dwoje z widokiem na Tatry

Giebułtów położony jest nieopodal Krakowa i jest malowniczym, małym miasteczkiem z ciekawą historią i widokiem na dumne Tatry. To właśnie tam umiejscowiony jest Tennis & Country Club Hotel, który idealnie pasuje swoją charakterystyką do tego miejsca.

Nowoczesne centrum hotelowo-sportowe

Jest to bowiem nie tylko hotel z restauracją, ale również centrum sportowe, w którym znajdziemy korty tenisowe, baseny, sauny, centrum fitness i wiele innych. A to wszystko w towarzystwie urokliwych widoków, dziewiczej zieleni i czystego powietrza. Jeśli myślisz o romantycznym wyjeździe wraz ze swoją drugą połówkę, a potrzecie miłej odmiany od tradycyjnego wyjazdu będzie to idealna opcja. 

Sport to najlepszy wypoczynek

Choć wielu z nas nie wyobraża sobie urlopu bez plażowania i fast foodów, są z ludzie, dla których to sport jest najlepszym wypoczynkiem. W zdrowym ciele zdrowy duch i jest to maksyma nie bez powodów powtarzana od starożytności. Tennis & Country Club Hotel będzie tutaj idealnym wyborem. Największą atrakcją są zdecydowanie nowoczesne korty tenisowe, w tym cztery wewnętrzne na dywanowej nawierzchni w hali i 6 znajdujących się na zewnątrz. Oprócz tego, zdecydowanie warto odwiedzić basen i spa. Znajdziemy tam takie atrakcje jak saunę suchą, saunę parową, czy choćby grotę solną. Jako że Giebułtów stanowi idealną bazę do wypadów, nie musimy spędzić całego czasu w ośrodku. Byłoby to wręcz grzechem, biorąc pod uwagę bliskość Jury Krakowsko-Częstochowskiej z jej dziedzictwem. W promieniu piętnastu kilometrów od hotelu znajduje się również Ojcowski Park Narodowy oraz kilka innych, zdecydowanie wartych odwiedzenia. W Tennis & Country Club Hotel każdy fan sportu (i nie tylko) znajdzie coś dla siebie. Duży wybór różnych aktywności, w tym tenisa, pływania, ćwiczenia w centrum fitness czy saunarium nie pozwoli nikomu się nudzić. Warto wybrać taką formę wypoczynku zwłaszcza, kiedy nie poświęcamy zbyt wiele uwagi swojemu ciału. Pobudzone krążenie może okazać się zbawcze w sypialni.

Od sportu również trzeba czasem odpocząć

Nie samym sportem człowiek żyje, a tym bardziej w trakcie wyjazdu z drugą połówką, nawet jeśli spędzamy go w ośrodku sportowym. Właśnie dlatego goście Tennis&Country Club mają do dyspozycji klimatyczną kawiarnię oraz restaurację Zielona Zatoka, która jest otwarta do godziny dwudziestej. Pyszne, autorskie dania Szefa Kuchni możemy zjeść w otoczeniu zieleni, z widokiem na Tatry, co z pewnością zapewni każdej parze romantyczne, spokojne chwile. Kuchnia inspirowana jest kuchnią polską i francuską, co wielu osobom przypadnie do gustu. W restauracji zjemy również wystawną kolację dla dwojga, białego, schłodzonego wina także nie zabraknie. Po aktywnym dniu pełnym gry w tenisa, pływania, spacerów w klimatycznych miejscach i jedzenia znakomitych potraw z uśmiechem na twarzy większość uda się do hotelowego pokoju. W Tennis&Country Club Hotel pokoje zapewniają najwyższy standard i pozwolą nam się cieszyć romantycznym wieczorem w towarzystwie ukochanej osoby. Pokoje są różnej wielkości, zawsze czyste i gustownie urządzone. Ceny również nie są wygórowane. 

Może być romantycznie, może być sportowo

Jeśli chcecie spędzić czas romantycznie, ale również aktywnie, Tennis&Country Club Hotel będzie idealnym miejscem. Malownicze położenie nieopodal Krakowa i Tatr w zielonym Giebułtowie, nowoczesny ośrodek sportowy z  kortami do tenisa, basenem i saunami, a także restauracja prowadzona przez błyskotliwego i kreatywnego szefa kuchni sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to idealny kompromis dla niejednej pary. 

Stary Tartak w Jurgowie

Nieopodal brzegu rzeki Białki znajduje się funkcjonujący do dziś zabytkowy, stary tartak napędzany kołem wodnym. Jest to jedyny zabytkowy obiekt przemysłowy w Jurgowie, który przetrwał

Czytaj więcej »

Las Chałubińskich

Las Chałubińskich znajduje się u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Jest to dolnoreglowy las mieszany, uratowany przed wycinką przez Tytusa Chałubińskiego, który pod koniec XIX wieku wykupił działki porośnięte lasem od pruskiego bankiera, który wycinał na potęgę okoliczne lasy.

Czytaj więcej »

Schronisko na Hali Kondratowej

Na polanie, na wysokości 1333 m n.p.m., u stóp Giewontu, stoi Schronisko na Hali Kondratowej (najmniejsze w polskich Tatrach). Zostało ono wybudowane w 1948 r. – wcześniej na hali funkcjonowało prywatne schronisko prowadzone przez Jerzego Uznańskiego, zniszczone przez lawinę w 1913 roku oraz dzikie schronisko wybudowane w 1933 roku.

Czytaj więcej »

Kondracka Przełęcz

Kondracka Przełęcz leży na wysokości 1725 m, pomiędzy Giewontem i Kopą Kondracką (jednym ze szczytów należących do masywu Czerwonych Wierchów). Z przełęczy rozciągają się piękne widoki. Patrząc na północ można podziwiać Giewont, na zachód – Dolinę Małej Łąki i Małołączniak, na południe – Kopę Kondracką, a na wschód – Dolinę Kondratową.

Czytaj więcej »

Dolina Roztoki

Dolina Roztoki, U-kształtna dolina otoczona przez malownicze górskie szczyty, leży w Tatrach Wysokich, pomiędzy Doliną Rybiego Potoku, a Doliną Waksmundzką. Od północnej strony ograniczona jest monumentalnym masywem Wołoszyna, a od południowej – Opalonego.

Czytaj więcej »

Kościół Świętego Krzyża

Kościół parafii tatrzańskiej został wybudowany w latach 1982 – 1991. Również większość elementów wystroju wnętrza powstała w czasach obecnych. W dniu 6 czerwca 1997 roku kościół odwiedził papież Jan Paweł II, co upamiętnia tablica pamiątkowa, wisząca przy wejściu do Kościoła.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.