Spacer ul. Piłsudskiego w Zakopanem

Wycieczkę rozpoczynamy przy skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego i ul. Bronisława Czecha. Podczas spaceru zwiedzimy Skocznię Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Od zewnątrz zobaczymy siedzibę Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz zabytkową willę “Koszystą” w której przez kilkanaście lat mieszkał Jan Sztaudynger. Czas trwania wycieczki uwzględnia 30 minut czasu wolnego pod Skocznią.

CZAS

3 h

DYSTANS

2,5 km

POZIOM

bardzo łatwy

Etapy wycieczki

Kliknij w etap, aby uzyskać więcej informacji

Skocznia Wielka Krokiew

Jednym z najbardziej znanych I rozpoznawalnych obiektów w Zakopanem jest bez wątpienia skocznia Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, znajdująca się przy skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego i ul. Bronisława Czecha, wkomponowana

Willa Koszysta

Przy ul. Piłsudskiego 69, nieopodal skoczni narciarskiej „Wielka Krokiew”, stoi drewniana willa „Koszysta”, wybudowana w 1904 roku. W latach 1955 – 1970 mieszkał w niej Jan Sztaudynger, o czym informuje zawieszona na domu tablica pamiątkowa.

Siedziba TOPR

Przy ul. Piłsudskiego 63 znajduje się drewniany budynek wybudowany w 1985 roku, w którym mieści się siedziba Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To stąd wyrusza większość akcji ratunkowych i poszukiwawczych w

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Muzeum Kornela Makuszyńskiego mieści się w Willi Opolanka przy ul. Tetmajera 15. W tym budynku znany pisarz i wielki przyjaciel dzieci spędził ostatnie 19 lat swojego życia, a wcześniej wraz z żoną przyjeżdżał tu na letnie i zimowe wakacje. Muzeum mieści się na pierwszym piętrze domu, w apartamencie zamieszkiwanym przed laty przez Kornela Makuszyńskiego.

Powrót tą samą drogą.