Tematyczne obozy młodzieżowe — jaki będzie idealny dla naszego dziecka?

 Wakacje to czas odpoczynku, ale i chwila na rozwijanie pasji oraz doskonalenia umiejętności w różnych dziedzinach. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla dzieci, jak i dla młodzieży. Obozy młodzieżowe o przeróżnej tematyce mają za zadanie zachęcić do aktywnego wypoczynku i zdobywania nowych doświadczeń.

Gdzie na obóz młodzieżowy?

Do wyboru są zarówno polskie kolonie i obozy tematyczne, jak i wyjazdy zagraniczne. Chętni mogą wybierać zarówno spośród bogatej tematyki obozów, jak i miejsc, które chcieliby odwiedzić — czy to w Polsce, czy w Europie.

Część osób decyduje się na tematyczne obozy młodzieżowe za granicą. Takie obozy dla młodzieży organizowane są w tak pięknych krajach, jak: Hiszpania, Bułgaria, Chorwacja, Włochy, Wielka Brytania, Grecja czy Czarnogóra.

Kolonie tematyczne odbywają się nad morzem, w górach, na mazurach lub w malowniczych miastach i miasteczkach. W każdym z tych miejsc znajduje się szereg atrakcji dostosowanych do tematyki obozu.

Wyjazdy młodzieżowe – jakie są atrakcje?

Obozy dla młodzieży charakteryzuje też bogata paleta zajęć dopasowanych do ich zainteresowań. Takie wyjazdy stanowią alternatywę dla kolonii letnich i pozwalają młodym ludziom spędzać czas w towarzystwie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Co warto podkreślić, pomagają też rozwijać hobby i poszerzać wiedzę.

Wyjazdy tematyczne niwelują ryzyko znudzenia czy niedopasowania oferty, gdyż ich program związany jest stricte z danym zagadnieniem — takie profesjonalne obozy młodzieżowe zawierają mnóstwo atrakcji, takich jak dyskoteki, ogniska, zabawy z animatorami, różnego rodzaju konkursy czy wyjazdy do parków rozrywki. Nie brakuje również wycieczek fakultatywnych, dzięki którym młodzi ludzie mogą poznawać i zwiedzać ciekawe miejsca.

Tematyka wyjazdów wakacyjnych dla dzieci

Zajęcia tematyczne podczas obozów młodzieżowych skierowane są do dzieci w każdym wieku, bez względu na zainteresowania młodego człowieka. Obozy tematyczne, czy to taneczne, konne, językowe, kreatywne, filmowe czy np. wędkarskie koncentrują się na łączeniu odpoczynku z pasją.

Niesłabnącą popularnością cieszą się obozy sportowe dla dzieci i młodzieży, których celem jest doskonalenie ducha sportowego i aktywny wypoczynek. Dla zwolenników sportów wodnych proponowane są kolonie nad morzem lub nad jeziorem, natomiast obozy w terenach górskich lub podmiejskich skierowane są raczej do miłośników gry w tenisa, piłki nożnej czy jazdy konnej. Dzieci mogą liczyć na szereg atrakcji, liczne zabawy, wspaniałą atmosferę oraz konkursy.

Dzieci uczestniczące w obozach sportowych, niezależnie od tego, czy należą do grupy początkującej, czy zaawansowanej, mogą liczyć na fachową pomoc trenerów danej dziedziny, instruktorów oraz nauczycieli. Zajęcia są dostosowane do poziomu zaawansowania grupy.

Ile kosztują obozy młodzieżowe?

Koszt takich obozów zależy od rodzaju i tematyki zajęć, a także od rodzaju turnusu i jego długości. Ceny wahają się między 2000 a 3000 PLN.

Istotne jest, że można też znaleźć tanie obozy dla młodzieży. Ważne, by wyjazd spełnił oczekiwania dzieci i rodziców pod względem zarówno finansowym, jak i  organizacyjnym.

Warto przy tym pamiętać, że decydując się na wykupienie miejsca dziecku na obozie tematycznym, nie tylko nie będzie się ono nudzić w czasie wolnym od szkoły, ale też rozwinie swoje umiejętności i zainteresowania oraz pozna interesujące miejsca w Polsce lub Europie.

Pomnik Władysława Zamoyskiego

Pomnik hrabiego Władysława Zamoyskiego stoi w otoczeniu zieleni przy skrzyżowaniu Krupówek z Aleją 3-go Maja. Pomnik odsłonięto w roku 2003, w 150 rocznicę narodzin hrabiego. Autorem pomnika jest podhalański rzeźbiarz Michał Gąsienica-Szostak, a fundatorem – Klub im. Władysława Zamoyskiego oraz osoby prywatne.

Czytaj więcej »

Kościół w Zębie

W najwyżej położonej miejscowości w Polsce – podhalańskim Zębie znajduje się drewniany kościół pw. Św. Anny. Kościół został wybudowany w latach 1915 – 1921. Budynek jest jednonawowy, pokryty gontowym dachem. We frontowej części znajduje się wieża z zegarem i blaszaną iglicą.

Czytaj więcej »
Górna stacja kolejki na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) została wybudowana w latach 1935 – 1936 z inicjatywy prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i wiceministra komunikacji pułkownika Aleksandra Bobkowskiego (zięcia Prezydenta Mościckiego). Na trasie o długości 4291,59 m i różnicy wysokości 936 m kursują cztery 60-osobowe wagoniki.

Czytaj więcej »

Szkoła Budowlana w Zakopanem

Nieopodal gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego stoi Zespół Szkół Budowlanych im. Władysława Matlakowskiego. Drewniany budynek powstał w 1876 roku i od początku istnienia związany był ze szkolnictwem. Mieściła się w nim najstarsza w regionie i jedna z najstarszych w Polsce szkół zawodowych – Szkoła Snycersk

Czytaj więcej »

Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”

Przy ul. Chałubińskiego 7 mieści się kilkupiętrowy budynek – wybudowany w 1930 roku pensjonat „Palace” – w którym zatrzymywali się między innymi Artur Rubenstein i Paweł Kochański. Na początku II wojny światowej Niemcy urządzili w budynku placówkę Gestapo.

Czytaj więcej »

Wodospad Siklawica

Wodospad Siklawica (dawniej Sicząca, Siczawa, Mała Siklawa) jest położony w Dolinie Strążyskiej, w północnej ścianie Giewontu. Jego wysokość wynosi 23 m. Składa się z dwóch prawie pionowych ścian (nachylonych pod kątem 80°), po których spływa woda Potoku Strążyskiego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.