Tematyczne obozy młodzieżowe — jaki będzie idealny dla naszego dziecka?

 Wakacje to czas odpoczynku, ale i chwila na rozwijanie pasji oraz doskonalenia umiejętności w różnych dziedzinach. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla dzieci, jak i dla młodzieży. Obozy młodzieżowe o przeróżnej tematyce mają za zadanie zachęcić do aktywnego wypoczynku i zdobywania nowych doświadczeń.

Gdzie na obóz młodzieżowy?

Do wyboru są zarówno polskie kolonie i obozy tematyczne, jak i wyjazdy zagraniczne. Chętni mogą wybierać zarówno spośród bogatej tematyki obozów, jak i miejsc, które chcieliby odwiedzić — czy to w Polsce, czy w Europie.

Część osób decyduje się na tematyczne obozy młodzieżowe za granicą. Takie obozy dla młodzieży organizowane są w tak pięknych krajach, jak: Hiszpania, Bułgaria, Chorwacja, Włochy, Wielka Brytania, Grecja czy Czarnogóra.

Kolonie tematyczne odbywają się nad morzem, w górach, na mazurach lub w malowniczych miastach i miasteczkach. W każdym z tych miejsc znajduje się szereg atrakcji dostosowanych do tematyki obozu.

Wyjazdy młodzieżowe – jakie są atrakcje?

Obozy dla młodzieży charakteryzuje też bogata paleta zajęć dopasowanych do ich zainteresowań. Takie wyjazdy stanowią alternatywę dla kolonii letnich i pozwalają młodym ludziom spędzać czas w towarzystwie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Co warto podkreślić, pomagają też rozwijać hobby i poszerzać wiedzę.

Wyjazdy tematyczne niwelują ryzyko znudzenia czy niedopasowania oferty, gdyż ich program związany jest stricte z danym zagadnieniem — takie profesjonalne obozy młodzieżowe zawierają mnóstwo atrakcji, takich jak dyskoteki, ogniska, zabawy z animatorami, różnego rodzaju konkursy czy wyjazdy do parków rozrywki. Nie brakuje również wycieczek fakultatywnych, dzięki którym młodzi ludzie mogą poznawać i zwiedzać ciekawe miejsca.

Tematyka wyjazdów wakacyjnych dla dzieci

Zajęcia tematyczne podczas obozów młodzieżowych skierowane są do dzieci w każdym wieku, bez względu na zainteresowania młodego człowieka. Obozy tematyczne, czy to taneczne, konne, językowe, kreatywne, filmowe czy np. wędkarskie koncentrują się na łączeniu odpoczynku z pasją.

Niesłabnącą popularnością cieszą się obozy sportowe dla dzieci i młodzieży, których celem jest doskonalenie ducha sportowego i aktywny wypoczynek. Dla zwolenników sportów wodnych proponowane są kolonie nad morzem lub nad jeziorem, natomiast obozy w terenach górskich lub podmiejskich skierowane są raczej do miłośników gry w tenisa, piłki nożnej czy jazdy konnej. Dzieci mogą liczyć na szereg atrakcji, liczne zabawy, wspaniałą atmosferę oraz konkursy.

Dzieci uczestniczące w obozach sportowych, niezależnie od tego, czy należą do grupy początkującej, czy zaawansowanej, mogą liczyć na fachową pomoc trenerów danej dziedziny, instruktorów oraz nauczycieli. Zajęcia są dostosowane do poziomu zaawansowania grupy.

Ile kosztują obozy młodzieżowe?

Koszt takich obozów zależy od rodzaju i tematyki zajęć, a także od rodzaju turnusu i jego długości. Ceny wahają się między 2000 a 3000 PLN.

Istotne jest, że można też znaleźć tanie obozy dla młodzieży. Ważne, by wyjazd spełnił oczekiwania dzieci i rodziców pod względem zarówno finansowym, jak i  organizacyjnym.

Warto przy tym pamiętać, że decydując się na wykupienie miejsca dziecku na obozie tematycznym, nie tylko nie będzie się ono nudzić w czasie wolnym od szkoły, ale też rozwinie swoje umiejętności i zainteresowania oraz pozna interesujące miejsca w Polsce lub Europie.

Willa Jadwiniówka / Dom Pod Bocianem

Willa “Jadwiniówka” stoi przy ul. Zamoyskiego 32. Jest to budynek z ciemnego drewna wzniesiony w 1886 roku w stylu tyrolskim dla Jadwigi – córki doktora Tytusa Chałubińskiego (stąd nazwa). Przez wiele lat willa była zamieszkiwana przez potomków Tytusa Chałubińskiego, w tym jego prawnuczkę – Jadwigę Mogilnicką.

Czytaj więcej »

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »

Willa Ślimak

Willa „Ślimak”, drewniana budowla w stylu zakopiańskim, została wzniesiona w 1902 roku. W budynku przez lata funkcjonowały pensjonaty pod różnymi nazwami. W latach 1923 – 1928 mieszkał w niej Jan Witkiewicz (brat Stanisława Witkiewicza).

Czytaj więcej »
Polana Strążyska

Polana Strążyska

Polana Strążyska to podłużna hala wielkości nieco ponad 2 ha, położona na wysokości 1020-1060 m. Niegdyś służyła, jako miejsce wypasu owiec, po czym pamiątką są stojące na niej szałasy pasterskie. Stąd też jej nazwa pochodząca od słowa „strąga” – zagroda do dojenia owiec.

Czytaj więcej »
Polana Olczyska

Polana Olczyska

Polana Olczyska położona jest na wysokości 1035–1100 m n.p.m. w Dolinie Olczyskiej, pomiędzy Nosalem (1206 m n.p.m.), Wielką Królową Kopą (1531 m n.p.m.) oraz Małym Kopieńcem (1167 m n.p.m.) i Wielkim Kopieńcem (1328 m n.p.m.), ok. 2 km od wylotu Doliny Olczyskiej.

Czytaj więcej »

Kaplica w Nowem Bystrem – Słodyczkach

W miejscowości Nowe Bystre stoi kaplica pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Choć nie jest to obiekt zabytkowy (została wybudowana w 1980 roku), zasługuje na uwagę ze względu na swój góralski charakter. Kaplica jest w całości drewniana, kryta gontowym dachem.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.