Ubezpieczenie turystyczne – kup najlepszą polisę online!

Starannie przygotowujesz się do podróży? Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. To polisa, dzięki której zabezpieczysz się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Sprawdź, co powinna obejmować dobra polisa i dowiedz się, gdzie kupić ją w atrakcyjnej cenie.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby wymarzony wyjazd zamienił się w prawdziwy koszmar. Podczas podróży może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych, przed którymi trudno się ustrzec. Na wypadek takich sytuacji warto mieć ubezpieczenie turystyczne – polisę, w ramach której ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, której zakres można dopasować do własnych potrzeb. W standardowej opcji uwzględnia zwykle pokrycie kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji czy kosztów transportu medycznego. To niezwykle istotne szczególnie za granicą, gdzie świadczenia medyczne nie są darmowe.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje także polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Warto mieć świadomość, że niektórzy ubezpieczyciele proponują polisy bez sumy gwarantowanej. Oznacza to, że opłacane są wszystkie koszty leczenia – nie jest nakładany limit kwotowy.

Ubezpieczenie turystyczne – jak kupić dobrą polisę?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nie jest równe, dlatego należy porównać dostępne oferty. Wcale jednak nie musisz zbierać danych we własnym zakresie – pomagają w tym serwisy porównywarkowe, takie jak np. kalkulatorubezpieczen.net.pl. Stanowią one swoiste agregaty ofert, dzięki czemu w jednym miejscu można uzyskać informacje o ubezpieczeniach poszczególnych ubezpieczycieli.

Chcąc wybrać dobrą polisę, nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Zwróć uwagę między innymi na takie aspekty jak:

  • suma ubezpieczenia,
  • koszty leczenia,
  • koszty transportu medycznego,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Warto także uwzględnić wszelkie dodatki do ubezpieczenia, wśród których wymienia się między innymi: ochrona bagażu, pokrycie kosztów ratownictwa, ochrona sprzętu sportowego, ochrona w razie uprawiania sportów ekstremalnych.

Pamiętaj, aby polisę turystyczną zawsze dopasować pod kątem specyfiki wyjazdu oraz własnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że – niezależnie od tego, co się wydarzy – uzyskasz wsparcie finansowe od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, nie tylko porównasz dostępne oferty, ale również zakupisz polisę online. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno sporo czasu, jak i mnóstwo pieniędzy – różnica w cenie może wynieść nawet do 50%. Jest to w pełni bezpieczne – takie ubezpieczenie działa na identycznej zasadzie jak polisa wykupiona w stacjonarnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego.

Rakoń

Rakoń to szczyt o wysokości 1879 m n.p.m. w Tatrach Zachodnich. Przez jego wierzchołek przechodzi granica polsko-słowacka. Zbocza Rakonia opadają do trzech dolin – od

Czytaj więcej »

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »

Sanktuarium na Krzeptówkach

Przy ul. Krzeptówki 14 w Zakopanem stoi okazałe Sanktuarium MB Fatimskiej, w skład którego wchodzi kościół wybudowany jako wotum wdzięczności za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z dnia 13 maja 1981. Główny budynek, gmach kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej, został wybudowany w latach 1987 – 1992 i poświęcony w 1977 roku przez Jana Pawła II.

Czytaj więcej »

Hotel Górski na Kalatówkach

Hotel Górski na Kalatówkach został wybudowany w 1938 roku na potrzeby narciarskich mistrzostw świata. Położony jest przy północno–zachodnim skraju Polany Kalatówki na wysokości 1198 m n.p.m. Prowadzi do niego brukowana Droga Brata Alberta z Kuźnic, która jest zamknięta dla ruchu samochodowego.

Czytaj więcej »
Szlak biegnący Doliną Lejową

Dolina Lejowa

Dolina Lejowa jest największą w polskich Tatrach doliną reglową. Ma długość niespełna 5 km i powierzchnię około 5 km2. Opada ona spod zboczy Kominiarskiego Wierchu do Polany Biały Potok. Jej nazwa pochodzi od nazwiska jej właściciela – Jędrzeja Leja z Podczerwonego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.