Ubezpieczenie turystyczne – kup najlepszą polisę online!

Starannie przygotowujesz się do podróży? Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. To polisa, dzięki której zabezpieczysz się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Sprawdź, co powinna obejmować dobra polisa i dowiedz się, gdzie kupić ją w atrakcyjnej cenie.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby wymarzony wyjazd zamienił się w prawdziwy koszmar. Podczas podróży może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych, przed którymi trudno się ustrzec. Na wypadek takich sytuacji warto mieć ubezpieczenie turystyczne – polisę, w ramach której ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, której zakres można dopasować do własnych potrzeb. W standardowej opcji uwzględnia zwykle pokrycie kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji czy kosztów transportu medycznego. To niezwykle istotne szczególnie za granicą, gdzie świadczenia medyczne nie są darmowe.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje także polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Warto mieć świadomość, że niektórzy ubezpieczyciele proponują polisy bez sumy gwarantowanej. Oznacza to, że opłacane są wszystkie koszty leczenia – nie jest nakładany limit kwotowy.

Ubezpieczenie turystyczne – jak kupić dobrą polisę?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nie jest równe, dlatego należy porównać dostępne oferty. Wcale jednak nie musisz zbierać danych we własnym zakresie – pomagają w tym serwisy porównywarkowe, takie jak np. kalkulatorubezpieczen.net.pl. Stanowią one swoiste agregaty ofert, dzięki czemu w jednym miejscu można uzyskać informacje o ubezpieczeniach poszczególnych ubezpieczycieli.

Chcąc wybrać dobrą polisę, nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Zwróć uwagę między innymi na takie aspekty jak:

  • suma ubezpieczenia,
  • koszty leczenia,
  • koszty transportu medycznego,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Warto także uwzględnić wszelkie dodatki do ubezpieczenia, wśród których wymienia się między innymi: ochrona bagażu, pokrycie kosztów ratownictwa, ochrona sprzętu sportowego, ochrona w razie uprawiania sportów ekstremalnych.

Pamiętaj, aby polisę turystyczną zawsze dopasować pod kątem specyfiki wyjazdu oraz własnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że – niezależnie od tego, co się wydarzy – uzyskasz wsparcie finansowe od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, nie tylko porównasz dostępne oferty, ale również zakupisz polisę online. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno sporo czasu, jak i mnóstwo pieniędzy – różnica w cenie może wynieść nawet do 50%. Jest to w pełni bezpieczne – takie ubezpieczenie działa na identycznej zasadzie jak polisa wykupiona w stacjonarnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego.

Sarnia Skała

Sarnia Skała Sarnia Skała (wcześniej nazywana Małą Świnicą, Świniczką lub Świnią Skałą) to szczyt o wysokości 1377 m n.p.m. położony w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Strążyską,

Czytaj więcej »
Restauracja U Wnuka - Zakopane

Restauracja U Wnuka

Budynek mieszczący pierwszą karczmę w Zakopanem został wybudowany w połowie XIX wieku przez Józefa Krzeptowskiego – brata słynnego Sabały. Od 1870 roku w budynku działał pierwszy sklep, pierwsza karczma i pierwszy urząd pocztowy prowadzone przez Samuela Riegelhaupta.

Czytaj więcej »

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana zajmuje powierzchnię ok. 100 ha i leży na wysokości 1170 – 1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie. Widać stąd Hawrań, Murań, Gerlach, Ganek, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i wiele innych.

Czytaj więcej »

Dolina Iwaniacka

Żółty szlak z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz odchodzi w lewo z dna doliny,  około 100 metrów za Leśniczówką TPN. Początkowo, biegnąca razem ze szlakiem

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.