Ubezpieczenie turystyczne – kup najlepszą polisę online!

Starannie przygotowujesz się do podróży? Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. To polisa, dzięki której zabezpieczysz się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Sprawdź, co powinna obejmować dobra polisa i dowiedz się, gdzie kupić ją w atrakcyjnej cenie.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby wymarzony wyjazd zamienił się w prawdziwy koszmar. Podczas podróży może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych, przed którymi trudno się ustrzec. Na wypadek takich sytuacji warto mieć ubezpieczenie turystyczne – polisę, w ramach której ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, której zakres można dopasować do własnych potrzeb. W standardowej opcji uwzględnia zwykle pokrycie kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji czy kosztów transportu medycznego. To niezwykle istotne szczególnie za granicą, gdzie świadczenia medyczne nie są darmowe.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje także polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Warto mieć świadomość, że niektórzy ubezpieczyciele proponują polisy bez sumy gwarantowanej. Oznacza to, że opłacane są wszystkie koszty leczenia – nie jest nakładany limit kwotowy.

Ubezpieczenie turystyczne – jak kupić dobrą polisę?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nie jest równe, dlatego należy porównać dostępne oferty. Wcale jednak nie musisz zbierać danych we własnym zakresie – pomagają w tym serwisy porównywarkowe, takie jak np. kalkulatorubezpieczen.net.pl. Stanowią one swoiste agregaty ofert, dzięki czemu w jednym miejscu można uzyskać informacje o ubezpieczeniach poszczególnych ubezpieczycieli.

Chcąc wybrać dobrą polisę, nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Zwróć uwagę między innymi na takie aspekty jak:

  • suma ubezpieczenia,
  • koszty leczenia,
  • koszty transportu medycznego,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Warto także uwzględnić wszelkie dodatki do ubezpieczenia, wśród których wymienia się między innymi: ochrona bagażu, pokrycie kosztów ratownictwa, ochrona sprzętu sportowego, ochrona w razie uprawiania sportów ekstremalnych.

Pamiętaj, aby polisę turystyczną zawsze dopasować pod kątem specyfiki wyjazdu oraz własnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że – niezależnie od tego, co się wydarzy – uzyskasz wsparcie finansowe od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, nie tylko porównasz dostępne oferty, ale również zakupisz polisę online. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno sporo czasu, jak i mnóstwo pieniędzy – różnica w cenie może wynieść nawet do 50%. Jest to w pełni bezpieczne – takie ubezpieczenie działa na identycznej zasadzie jak polisa wykupiona w stacjonarnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kondracka Przełęcz

Kondracka Przełęcz leży na wysokości 1725 m, pomiędzy Giewontem i Kopą Kondracką (jednym ze szczytów należących do masywu Czerwonych Wierchów). Z przełęczy rozciągają się piękne widoki. Patrząc na północ można podziwiać Giewont, na zachód – Dolinę Małej Łąki i Małołączniak, na południe – Kopę Kondracką, a na wschód – Dolinę Kondratową.

Czytaj więcej »

Pomnik Turysty pod Gubałówką

Przed dolną stacją kolei na Gubałówkę stoi Pomnik Turysty, cieszący się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Po niewysokiej drabince każdy może wejść na jego podest i stać się na moment częścią tego pomnika (dzieci powinny wchodzić pod opieką dorosłych).

Czytaj więcej »

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Muzeum Kornela Makuszyńskiego mieści się w Willi Opolanka przy ul. Tetmajera 15. W tym budynku znany pisarz i wielki przyjaciel dzieci spędził ostatnie 19 lat swojego życia, a wcześniej wraz z żoną przyjeżdżał tu na letnie i zimowe wakacje. Muzeum mieści się na pierwszym piętrze domu, w apartamencie zamieszkiwanym przed laty przez Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj więcej »

Stara remiza strażacka

Niewielki, kamienny budynek remizy strażackiej z drewnianą wieżyczką mieści się w centralnej części wsi Jurgów, naprzeciwko Zagrody Sołtysów – filii Muzeum Tatrzańskiego. Nad wejściem, we

Czytaj więcej »
Jaskinia Obłazkowa

Jaskinia Obłazkowa

Jaskinia Obłazkowa ma długość 120 m i głębokość 5 m. Wejście do niej leży na wysokości 1098 m n.p.m. pomiędzy otworami wejściowymi do jaskiń Raptawickiej i Mylnej, około 130 m ponad dnem Doliny Kościeliskiej, w Raptawickiej Turni. Jest częścią systemu jaskiniowego Jaskini Mylnej.

Czytaj więcej »

Skwerek na Krupówkach

Na placyku u zbiegu ulic Krupówki, Staszica i Piłsudskiego znajduje się jeden z najnowszych elementów „wystroju” Krupówek – niewielkie oczko wodne i malowniczy drewniany mostek na Foluszowym Potoku. Pomimo, że to miejsce nie jest zabytkiem, chętnie zatrzymuję się tu turyści i robią pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.