Ubezpieczenie turystyczne – kup najlepszą polisę online!

Starannie przygotowujesz się do podróży? Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. To polisa, dzięki której zabezpieczysz się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Sprawdź, co powinna obejmować dobra polisa i dowiedz się, gdzie kupić ją w atrakcyjnej cenie.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby wymarzony wyjazd zamienił się w prawdziwy koszmar. Podczas podróży może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych, przed którymi trudno się ustrzec. Na wypadek takich sytuacji warto mieć ubezpieczenie turystyczne – polisę, w ramach której ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, której zakres można dopasować do własnych potrzeb. W standardowej opcji uwzględnia zwykle pokrycie kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji czy kosztów transportu medycznego. To niezwykle istotne szczególnie za granicą, gdzie świadczenia medyczne nie są darmowe.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje także polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Warto mieć świadomość, że niektórzy ubezpieczyciele proponują polisy bez sumy gwarantowanej. Oznacza to, że opłacane są wszystkie koszty leczenia – nie jest nakładany limit kwotowy.

Ubezpieczenie turystyczne – jak kupić dobrą polisę?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nie jest równe, dlatego należy porównać dostępne oferty. Wcale jednak nie musisz zbierać danych we własnym zakresie – pomagają w tym serwisy porównywarkowe, takie jak np. kalkulatorubezpieczen.net.pl. Stanowią one swoiste agregaty ofert, dzięki czemu w jednym miejscu można uzyskać informacje o ubezpieczeniach poszczególnych ubezpieczycieli.

Chcąc wybrać dobrą polisę, nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Zwróć uwagę między innymi na takie aspekty jak:

  • suma ubezpieczenia,
  • koszty leczenia,
  • koszty transportu medycznego,
  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

Warto także uwzględnić wszelkie dodatki do ubezpieczenia, wśród których wymienia się między innymi: ochrona bagażu, pokrycie kosztów ratownictwa, ochrona sprzętu sportowego, ochrona w razie uprawiania sportów ekstremalnych.

Pamiętaj, aby polisę turystyczną zawsze dopasować pod kątem specyfiki wyjazdu oraz własnych potrzeb. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że – niezależnie od tego, co się wydarzy – uzyskasz wsparcie finansowe od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń, nie tylko porównasz dostępne oferty, ale również zakupisz polisę online. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno sporo czasu, jak i mnóstwo pieniędzy – różnica w cenie może wynieść nawet do 50%. Jest to w pełni bezpieczne – takie ubezpieczenie działa na identycznej zasadzie jak polisa wykupiona w stacjonarnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego.

Wodogrzmoty Mickiewicza

Wodogrzmoty Mickiewicza (inaczej Wodospady Mickiewicza) znajdują się w miejscu połączenia Doliny Białki i Doliny Roztoki, przy trasie z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Tuż za nimi znajduje się skrzyżowanie ze szlakiem zielonym prowadzącym na prawo do Doliny Pięciu Stawów, a na lewo do Schroniska w Roztoce.

Czytaj więcej »

Schronisko na Hali Kondratowej

Na polanie, na wysokości 1333 m n.p.m., u stóp Giewontu, stoi Schronisko na Hali Kondratowej (najmniejsze w polskich Tatrach). Zostało ono wybudowane w 1948 r. – wcześniej na hali funkcjonowało prywatne schronisko prowadzone przez Jerzego Uznańskiego, zniszczone przez lawinę w 1913 roku oraz dzikie schronisko wybudowane w 1933 roku.

Czytaj więcej »

Rówień Waksmundzka

Rówień Waksmundzka położona na wysokości 1400-1440 m n.p.m. pomiędzy Gęsią Szyją, a Małą Koszystą, była niegdyś częścią wypasanej Hali Waksmundzkiej. Od czasu zaprzestania wypasu owiec stopniowo zarasta, obecnie jej powierzchnia wynosi ok 2,5 ha. Rozpościera się z niej piękny widok na Tatry Bielskie.

Czytaj więcej »
Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego, będące filią Muzeum Tatrzańskiego, zostało otwarte w 1978 roku. Mieści się w zabytkowej Chałupie Bafiów, naprzeciwko Kościoła św. Jacka w Chochołowie. Sama chałupa została wybudowana w 1798 r., a przebudowana niecałe sto lat później. Budynek jest w całości drewniany i ma konstrukcję zrębową.

Czytaj więcej »

Pomnik „Prometeusz Rozstrzelany”

Przy Alei Przewodników Tatrzańskich, na południowym skraju Kuźnickiej Polany stoi Pomnik Ofiar Faszyzmu „Prometeusz Rozstrzelany”, autorstwa wybitnego zakopiańskiego artysty Władysława Hasiora. Pomnik postawiono dla upamiętnienia śmierci z rąk hitlerowców dwudziestu Polaków 30 maja 1944 r.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.