Weekend we dwoje w górach – jak spędzić aktywnie czas?

Zwiedzanie, basen, podziwianie przyrody i jedzenie to dla Was za mało? Jeśli macie duszę odkrywców, kochacie przygody i aktywne spędzanie czasu – weekend w górach to doskonały pomysł! Jakie miejsce wybrać? Gdzie można się świetnie bawić, spacerować, a może korzystać z zimowych atrakcji, a po intensywnym dniu wypocząć w przytulnym pokoju? Przedstawiamy propozycje na aktywny weekend we dwoje w górach!

Jak aktywnie spędzić weekend we dwoje w górach? 

Weekend trwa kilka dni, ale to wystarczy by aktywnie spędzić czas. Niektórzy lubią spędzać dni w klimatycznym, spokojnym miejscu, a inni stawiają na połączenie wspólnych pasji do sportu, wybierając narty, snowboard, łyżwy, wspinaczki czy długie spacery.

Jeśli i Wy nie lubicie nudy i wybieracie aktywne weekendy, w górach spędzicie niezapomniane chwile. Dzień spędzony na wędrówkach po turystycznych szlakach, narciarskich wyczynach na stoku czy łyżwiarskiej zabawie, a wieczory i noce w klimatycznym pokoju lub apartamencie, przy świetle kominkowego ognia, smacznej kolacji i z lampką szampana – tak można spędzić niezapomniane weekendy w górach!

Weekend w górach – romantyczne Zakopane

Wiele osób na wspólny wyjazd w sportowym celu wybiera Zakopane. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie bez powodu jest to miasto okrzyknięte mianem zimowej stolicy Polski. Nie brakuje tam stoków narciarskich i szlaków turystycznych, dlatego jeśli stawiacie na aktywne spędzanie czasu, jest to jeden z lepszych wyborów.

Będąc w Zakopanem, można wędrować po licznych szlakach turystycznych lub podziwiać panoramę okolicy w trakcie podróży kolejką linową. Popołudnie możecie spędzić na przejażdżce dorożką lub spacerując po Krupówkach albo jeśli kondycja Wam pozwala, wypożyczyć kije trekkingowe i zwiedzić jeszcze więcej tego pięknego regionu.

W Zakopanem bez problemu znajdziecie nocleg w atrakcyjnym kurorcie nowoczesnym lub jeśli wolicie iście klimatycznym w podhalańskim stylu, gdzie po wędrówkach i zabawach na stoku wypoczniecie z ukochaną osobą, podziwiając góralskie tradycje.

Weekend w górach dla dwojga – Karkonosze i Młynek Miłości w Karpaczu 

Poza Tatrami, na weekend we dwoje proponujemy też Karkonosze. Góry te obfitują w turystyczne szlaki o różnym stopniu trudności. Jeśli nie boicie się wyzwań, to właśnie tam znajdziecie prawdziwe cuda natury i zdobędziecie niezwykłe wspomnienia. Skalne pomniki natury, wodospady i architektoniczne zabytki to zaledwie przykłady atrakcji oferowanych w tym regionie.

Jeśli będziecie w Karkonoszach, a dokładniej w Karpaczu, ciekawym miejscem wartym odwiedzenia przez parę zakochanych jest Młynek Miłości. Obecnie jest to miniaturowa figurka, jednak jak głosi legenda, stał tam niegdyś okazały młyn z prawdziwego zdarzenia. Nie to jest jednak najciekawsze, a magiczne właściwości wody, która spod niego wypływała.

Według legendy, kto napił się wody z tego młyna, zakochiwał się bez pamięci. No ale wybierając się na weekend w górach z ukochaną osobą, kto martwiłby się o nieodwzajemnioną miłość… W każdym razie jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez zakochanych, dlatego nie sposób o nim zapomnieć, będąc w Karpaczu podczas weekendu we dwoje.

Jak znaleźć idealne miejsce na weekend w górach? 

Górale doskonale wiedzą, jak zachęcić turystów do wizyty w ich stronach. Również w weekend większość kurortów oferuje ciekawe atrakcje z myślą o zakochanych. Możliwości jest tak wiele, że nie sposób się zdecydować. Wybrać miejsce chętnie odwiedzane przez wczasowiczów czy może romantyczny hotel w ustronnym miejscu?

Sprawdź domki, pokoje i hotele w Karkonoszach. Znajdziesz tam sporo ofert, zarówno przytulne pokoiki z kominkiem u podnóża najpiękniejszych polskich gór, tuż przy stokach narciarskich, jak i luksusowe hotele ze spa, jacuzzi i innymi atrakcjami. Masz już plan na aktywny weekend w górach? Zarezerwuj pobyt i ciesz się przede wszystkim towarzystwem ukochanej osoby!

Kościół Księży Salwatorianów

Przy ul. Bulwary Słowackiego 2 mieści się drewniany Kościół Księży Salwatorianów wybudowany w latach 1956 – 1968. Architekci kościoła Marian Dziewoński i Jerzy Haber starali się połączyć w projekcie styl zakopiański z nowoczesnym.

Czytaj więcej »

Kościół na Krupówkach

Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny znajduje się przy północno-wschodnim końcu Krupówek i jest najstarszym rzymskokatolickim kościołem murowanym w Zakopanem. Został wybudowany w latach 1877 – 1896 z inicjatywy proboszcza Józefa Stolarczyka i był siedzibą pierwszej parafii zakopiańskiej.

Czytaj więcej »

Rakoń

Rakoń to szczyt o wysokości 1879 m n.p.m. w Tatrach Zachodnich. Przez jego wierzchołek przechodzi granica polsko-słowacka. Zbocza Rakonia opadają do trzech dolin – od

Czytaj więcej »

Galeria Strug w Zakopanem

W budynku przy ul. Kościeliskiej 35 mieści się Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. Wcześniej w tym miejscu, od 1893 roku stał drewniany, ekskluzywny pensjonat „Skoczyska” mieszczący 19 pokoi, łazienki, korty tenisowe i centrum artystyczno-kulturalne. W 1899 roku zatrzymał się w nim skrzypek Fritz Kreisler. Budynek spłonął w 1910 roku.

Czytaj więcej »
Hala Kondratowa

Hala Kondratowa

Hala Kondratowa położona jest w Dolinie Kondratowej na wysokości 1300-1370 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Po zaprzestaniu wypasu owiec polana stopniowo zarasta. Mieści się na niej popularne schronisko turystyczne.

Czytaj więcej »

Willa Lutnia

Przy ul. Sienkiewicza 5 stoi zabytkowa willa „Lutnia” wybudowana na początku XX wieku jako budynek drewniany, a w latach trzydziestych XX wieku otynkowana. W latach 1908 – 1909 w „Lutni” mieszkał wraz z matką i tworzył polski kompozytor i dyrygent Mieczysław Karłowicz.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.