Weekend we dwoje w górach – jak spędzić aktywnie czas?

Zwiedzanie, basen, podziwianie przyrody i jedzenie to dla Was za mało? Jeśli macie duszę odkrywców, kochacie przygody i aktywne spędzanie czasu – weekend w górach to doskonały pomysł! Jakie miejsce wybrać? Gdzie można się świetnie bawić, spacerować, a może korzystać z zimowych atrakcji, a po intensywnym dniu wypocząć w przytulnym pokoju? Przedstawiamy propozycje na aktywny weekend we dwoje w górach!

Jak aktywnie spędzić weekend we dwoje w górach? 

Weekend trwa kilka dni, ale to wystarczy by aktywnie spędzić czas. Niektórzy lubią spędzać dni w klimatycznym, spokojnym miejscu, a inni stawiają na połączenie wspólnych pasji do sportu, wybierając narty, snowboard, łyżwy, wspinaczki czy długie spacery.

Jeśli i Wy nie lubicie nudy i wybieracie aktywne weekendy, w górach spędzicie niezapomniane chwile. Dzień spędzony na wędrówkach po turystycznych szlakach, narciarskich wyczynach na stoku czy łyżwiarskiej zabawie, a wieczory i noce w klimatycznym pokoju lub apartamencie, przy świetle kominkowego ognia, smacznej kolacji i z lampką szampana – tak można spędzić niezapomniane weekendy w górach!

Weekend w górach – romantyczne Zakopane

Wiele osób na wspólny wyjazd w sportowym celu wybiera Zakopane. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie bez powodu jest to miasto okrzyknięte mianem zimowej stolicy Polski. Nie brakuje tam stoków narciarskich i szlaków turystycznych, dlatego jeśli stawiacie na aktywne spędzanie czasu, jest to jeden z lepszych wyborów.

Będąc w Zakopanem, można wędrować po licznych szlakach turystycznych lub podziwiać panoramę okolicy w trakcie podróży kolejką linową. Popołudnie możecie spędzić na przejażdżce dorożką lub spacerując po Krupówkach albo jeśli kondycja Wam pozwala, wypożyczyć kije trekkingowe i zwiedzić jeszcze więcej tego pięknego regionu.

W Zakopanem bez problemu znajdziecie nocleg w atrakcyjnym kurorcie nowoczesnym lub jeśli wolicie iście klimatycznym w podhalańskim stylu, gdzie po wędrówkach i zabawach na stoku wypoczniecie z ukochaną osobą, podziwiając góralskie tradycje.

Weekend w górach dla dwojga – Karkonosze i Młynek Miłości w Karpaczu 

Poza Tatrami, na weekend we dwoje proponujemy też Karkonosze. Góry te obfitują w turystyczne szlaki o różnym stopniu trudności. Jeśli nie boicie się wyzwań, to właśnie tam znajdziecie prawdziwe cuda natury i zdobędziecie niezwykłe wspomnienia. Skalne pomniki natury, wodospady i architektoniczne zabytki to zaledwie przykłady atrakcji oferowanych w tym regionie.

Jeśli będziecie w Karkonoszach, a dokładniej w Karpaczu, ciekawym miejscem wartym odwiedzenia przez parę zakochanych jest Młynek Miłości. Obecnie jest to miniaturowa figurka, jednak jak głosi legenda, stał tam niegdyś okazały młyn z prawdziwego zdarzenia. Nie to jest jednak najciekawsze, a magiczne właściwości wody, która spod niego wypływała.

Według legendy, kto napił się wody z tego młyna, zakochiwał się bez pamięci. No ale wybierając się na weekend w górach z ukochaną osobą, kto martwiłby się o nieodwzajemnioną miłość… W każdym razie jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez zakochanych, dlatego nie sposób o nim zapomnieć, będąc w Karpaczu podczas weekendu we dwoje.

Jak znaleźć idealne miejsce na weekend w górach? 

Górale doskonale wiedzą, jak zachęcić turystów do wizyty w ich stronach. Również w weekend większość kurortów oferuje ciekawe atrakcje z myślą o zakochanych. Możliwości jest tak wiele, że nie sposób się zdecydować. Wybrać miejsce chętnie odwiedzane przez wczasowiczów czy może romantyczny hotel w ustronnym miejscu?

Sprawdź domki, pokoje i hotele w Karkonoszach. Znajdziesz tam sporo ofert, zarówno przytulne pokoiki z kominkiem u podnóża najpiękniejszych polskich gór, tuż przy stokach narciarskich, jak i luksusowe hotele ze spa, jacuzzi i innymi atrakcjami. Masz już plan na aktywny weekend w górach? Zarezerwuj pobyt i ciesz się przede wszystkim towarzystwem ukochanej osoby!

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.