Wybierasz siÄ™ na narty? Poznaj podstawy nauki jazdy!

Instruktorzy ze SnowSnow doskonale wiedzą, jak ułatwić Twój pierwszy raz na nartach. Dzięki nam szybko poznasz tajniki szusowania i już po paru dniach będziesz się czuć pewnie na stoku!

Dobre szkolenie nie musi być długie. Co warto wiedzieć o nauce jazdy na nartach?

Z naszego doświadczenia wynika, że sześciodniowe szkolenie w zupełności wystarcza, aby zdobyć podstawowe umiejętności i pewnie poczuć się w butach narciarskich. Oczywiście po takim czasie nie zostaniesz mistrzem olimpijskim, ale bez wątpienia dowiesz się, na co zwracać uwagę w czasie jazdy, jakich błędów nie wykonywać i na czym skupić się w trakcie trwającego sezonu narciarskiego. W kolejnym roku z pewnością Twoje umiejętności, jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, pozwolą Ci wziąć udział w kursie dla bardziej zaawansowanych narciarzy (gdy poczujesz taką potrzebę).

Warto wiedzieć, że nauka jazdy na nartach trwa przez całe życie. Dlatego w szkole SnowSnow oferujemy kursy dla osób, które po raz pierwszy mają narty na nogach i dla tych, którzy przygotowują się do kursów instruktorskich. Efektywne uczenie może odbywać się w grupach maksymalnie 8-9 osobowych. Przy takim składzie instruktor jest w stanie skupić się na każdym uczniu i udzielić mu odpowiednich wskazówek.

Większość osób, które do tej pory nie jeździły, już po 2-3 lekcjach jest w stanie jeździć samodzielnie. Natomiast idealne umiejętności techniczne nabywa się poprzez regularne ćwiczenie (warto co pewien czas konsultować się z doświadczonym instruktorem).

Nauka dla osób w każdym wieku

Jazdę na nartach można zacząć w każdym wieku, chociaż wiadomo, że im wcześniej, tym lepiej. Dlatego już 3-4 -letnie dzieci mogą próbować swoich sił na stoku, pod warunkiem jednak, że pod okiem doświadczonego w nauce maluchów instruktora i z odpowiednim sprzętem (kaskami, ochraniaczami itp). W SnowSnow oferujemy kursy narciarskie od podstaw dla osób dorosłych: zarówno grupowe, jak i indywidualne.

Jak przygotować się do kursu narciarskiego?

Nasi instruktorzy zrobią wszystko, by pomóc Ci opanować sztukę szusowania. Jednak jeśli poważnie myślisz o nauce tej umiejętności, warto by na 2-3 miesiące pojawiły się w Twoim życiu pewne zmiany, szczególnie, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Zadbaj o siłę nóg i ich wytrzymałość: dzięki temu pierwsze dni na nartach będą dla Ciebie o wiele bardziej komfortowe. Warto również skupić się na stretchingu, czyli rozciąganiu mięśni: będą mniej podatne na kontuzje i łatwiej będą adaptować się do nowej aktywności. Jeżdżąc na nartach będziesz potrzebować dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi i koordynacji: w ich ćwiczeniu pomaga m.in. yoga, ale także taniec.

Nie musisz w tym celu zapisywać się na siłownię czy wdrażać forsownych treningów: wystarczy zadbać o zwiększenie ruchu na co dzień, aby dzień na stoku nie okazał się ponad Twoje siły. Wyjeżdżając w Alpy i inwestując w karnet narciarski z pewnością chcesz w pełni wykorzystywać możliwości, jakie przed Tobą stawiają: brak kondycji może Ci to uniemożliwić. Z kolei przyzwyczajenie do ruchu i aktywności znacznie poprawi Twój komfort i ułatwi Ci naukę jazdy na nartach. Zapraszamy już w tym sezonie! Jesteśmy pewni, że załapiesz bakcyla!

Kończysty Wierch

Kończysty Wierch Kończysty Wierch (kiedyś nazywany Kończystą nad Jarząbczą) jest szczytem o wysokości 2002 m n.p.m. leżącym w głównej grani Tatr Zachodnich, , na granicy

Czytaj więcej »

Willa pod Jedlami

Przy ul. Droga na Koziniec 1 stoi jeden z najciekawszych zabytków architektury w Zakopanem – największy dom w stylu zakopiańskim zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza – Willa pod Jedlami. Willa pod Jedlami została wybudowana w 1897 roku dla Jana Gwalberta Pawlikowskiego i do dnia dzisiejszego pozostaje w rękach jego potomków z rodziny Pawlikowskich.

Czytaj więcej »
Jaskinia Obłazkowa

Jaskinia Obłazkowa

Jaskinia Obłazkowa ma długość 120 m i głębokość 5 m. Wejście do niej leży na wysokości 1098 m n.p.m. pomiędzy otworami wejściowymi do jaskiń Raptawickiej i Mylnej, około 130 m ponad dnem Doliny Kościeliskiej, w Raptawickiej Turni. Jest częścią systemu jaskiniowego Jaskini Mylnej.

Czytaj więcej »
Dolina Jaworzynki

Dolina Jaworzynki

Dolina Jaworzynki jest odgaÅ‚Ä™zieniem Doliny Bystrej. DolinÄ™ otaczajÄ… – od poÅ‚udnia Wielka Kopa Królowa, MaÅ‚a Kopa Królowa i Kopa Magury, od wschodu BoczaÅ„ i Skupniów UpÅ‚az, od zachodu północno-zachodnie ramiÄ™ Kopy Magury. Dnem Doliny Jaworzynki pÅ‚ynie Potok Jaworzynka, jednak przez wiÄ™kszość czasu jego koryto jest zupeÅ‚nie suche. W latach 1920 – 1930 w Dolinie Jaworzynki funkcjonowaÅ‚a skocznia narciarska (pierwsza w Polsce).

Czytaj więcej »

Siwa Przełęcz

Siwa Przełęcz jest położona w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Kotłową Czubką (1840 m n.p.m.) i Siwymi Turniami, które z kolei odchodzą od Siwego Zwornika (1965 m

Czytaj więcej »
Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska jest najdłuższą, największą i najdalej na zachód wysuniętą doliną leżącą w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma długość około 10 km i zajmuje powierzchnię około 35 km2.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.