Wybierasz się na narty? Poznaj podstawy nauki jazdy!

Instruktorzy ze SnowSnow doskonale wiedzą, jak ułatwić Twój pierwszy raz na nartach. Dzięki nam szybko poznasz tajniki szusowania i już po paru dniach będziesz się czuć pewnie na stoku!

Dobre szkolenie nie musi być długie. Co warto wiedzieć o nauce jazdy na nartach?

Z naszego doświadczenia wynika, że sześciodniowe szkolenie w zupełności wystarcza, aby zdobyć podstawowe umiejętności i pewnie poczuć się w butach narciarskich. Oczywiście po takim czasie nie zostaniesz mistrzem olimpijskim, ale bez wątpienia dowiesz się, na co zwracać uwagę w czasie jazdy, jakich błędów nie wykonywać i na czym skupić się w trakcie trwającego sezonu narciarskiego. W kolejnym roku z pewnością Twoje umiejętności, jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, pozwolą Ci wziąć udział w kursie dla bardziej zaawansowanych narciarzy (gdy poczujesz taką potrzebę).

Warto wiedzieć, że nauka jazdy na nartach trwa przez całe życie. Dlatego w szkole SnowSnow oferujemy kursy dla osób, które po raz pierwszy mają narty na nogach i dla tych, którzy przygotowują się do kursów instruktorskich. Efektywne uczenie może odbywać się w grupach maksymalnie 8-9 osobowych. Przy takim składzie instruktor jest w stanie skupić się na każdym uczniu i udzielić mu odpowiednich wskazówek.

Większość osób, które do tej pory nie jeździły, już po 2-3 lekcjach jest w stanie jeździć samodzielnie. Natomiast idealne umiejętności techniczne nabywa się poprzez regularne ćwiczenie (warto co pewien czas konsultować się z doświadczonym instruktorem).

Nauka dla osób w każdym wieku

Jazdę na nartach można zacząć w każdym wieku, chociaż wiadomo, że im wcześniej, tym lepiej. Dlatego już 3-4 -letnie dzieci mogą próbować swoich sił na stoku, pod warunkiem jednak, że pod okiem doświadczonego w nauce maluchów instruktora i z odpowiednim sprzętem (kaskami, ochraniaczami itp). W SnowSnow oferujemy kursy narciarskie od podstaw dla osób dorosłych: zarówno grupowe, jak i indywidualne.

Jak przygotować się do kursu narciarskiego?

Nasi instruktorzy zrobią wszystko, by pomóc Ci opanować sztukę szusowania. Jednak jeśli poważnie myślisz o nauce tej umiejętności, warto by na 2-3 miesiące pojawiły się w Twoim życiu pewne zmiany, szczególnie, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Zadbaj o siłę nóg i ich wytrzymałość: dzięki temu pierwsze dni na nartach będą dla Ciebie o wiele bardziej komfortowe. Warto również skupić się na stretchingu, czyli rozciąganiu mięśni: będą mniej podatne na kontuzje i łatwiej będą adaptować się do nowej aktywności. Jeżdżąc na nartach będziesz potrzebować dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi i koordynacji: w ich ćwiczeniu pomaga m.in. yoga, ale także taniec.

Nie musisz w tym celu zapisywać się na siłownię czy wdrażać forsownych treningów: wystarczy zadbać o zwiększenie ruchu na co dzień, aby dzień na stoku nie okazał się ponad Twoje siły. Wyjeżdżając w Alpy i inwestując w karnet narciarski z pewnością chcesz w pełni wykorzystywać możliwości, jakie przed Tobą stawiają: brak kondycji może Ci to uniemożliwić. Z kolei przyzwyczajenie do ruchu i aktywności znacznie poprawi Twój komfort i ułatwi Ci naukę jazdy na nartach. Zapraszamy już w tym sezonie! Jesteśmy pewni, że załapiesz bakcyla!

Willa Krzemień

Przy ul. Chramcówki 20b stoi zabytkowa, drewniana willa „Krzemień” wybudowana pod koniec XIX wieku. Pierwszym właścicielem willi był dyrektor Spółki Handlowej Wiktor Erard Ciechomski.

Czytaj więcej »
Budynek Schroniska

Schronisko nad Morskim Okiem

Schronisko nad Morskim Okiem, stojące przy północnym brzegu jeziora, zostało wzniesione w 1908 roku. Wcześniej, w latach 1874 – 1898 stało tu poprzednie schronisko, niewielki budynek, który doszczętnie spłonął w 1898 roku. Schronisko składa się z dwóch budynków – starego i nowego.

Czytaj więcej »

Muzeum Jana Kasprowicza

Na Harendzie, nad rzeką Zakopianką, znajduje się zabytkowa willa wybudowana w 1920 roku. Początkowo w willi miał funkcjonować pensjonat, ale wkrótce po jej wybudowaniu zakupiła ją angielska malarka, poetka i tłumaczka Winifred Cooper, a następnie, w 1923 roku, sprzedała ją za 500 funtów Janowi Kasprowiczowi.

Czytaj więcej »

Pomnik Turysty pod Gubałówką

Przed dolną stacją kolei na Gubałówkę stoi Pomnik Turysty, cieszący się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Po niewysokiej drabince każdy może wejść na jego podest i stać się na moment częścią tego pomnika (dzieci powinny wchodzić pod opieką dorosłych).

Czytaj więcej »

Kapliczka Koronacji NMP

Przy ul. Kościeliskiej, nieopodal Willi „Koliba”, stoi Kapliczka Koronacji NMP – figura z piaskowca ufundowana w 1866 roku przez Jędrzeja Pitonia, potocznie zwana „Świętą Trójcą”.

Czytaj więcej »

Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy to masyw górski w Tatrach Zachodnich, którego szczytami biegnie granica polsko–słowacka. W skład Czerwonych Wierchów wchodzą cztery szczyty. Od wschodu ku zachodowi są to: Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.