Wybierasz się na narty? Poznaj podstawy nauki jazdy!

Instruktorzy ze SnowSnow doskonale wiedzą, jak ułatwić Twój pierwszy raz na nartach. Dzięki nam szybko poznasz tajniki szusowania i już po paru dniach będziesz się czuć pewnie na stoku!

Dobre szkolenie nie musi być długie. Co warto wiedzieć o nauce jazdy na nartach?

Z naszego doświadczenia wynika, że sześciodniowe szkolenie w zupełności wystarcza, aby zdobyć podstawowe umiejętności i pewnie poczuć się w butach narciarskich. Oczywiście po takim czasie nie zostaniesz mistrzem olimpijskim, ale bez wątpienia dowiesz się, na co zwracać uwagę w czasie jazdy, jakich błędów nie wykonywać i na czym skupić się w trakcie trwającego sezonu narciarskiego. W kolejnym roku z pewnością Twoje umiejętności, jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, pozwolą Ci wziąć udział w kursie dla bardziej zaawansowanych narciarzy (gdy poczujesz taką potrzebę).

Warto wiedzieć, że nauka jazdy na nartach trwa przez całe życie. Dlatego w szkole SnowSnow oferujemy kursy dla osób, które po raz pierwszy mają narty na nogach i dla tych, którzy przygotowują się do kursów instruktorskich. Efektywne uczenie może odbywać się w grupach maksymalnie 8-9 osobowych. Przy takim składzie instruktor jest w stanie skupić się na każdym uczniu i udzielić mu odpowiednich wskazówek.

Większość osób, które do tej pory nie jeździły, już po 2-3 lekcjach jest w stanie jeździć samodzielnie. Natomiast idealne umiejętności techniczne nabywa się poprzez regularne ćwiczenie (warto co pewien czas konsultować się z doświadczonym instruktorem).

Nauka dla osób w każdym wieku

Jazdę na nartach można zacząć w każdym wieku, chociaż wiadomo, że im wcześniej, tym lepiej. Dlatego już 3-4 -letnie dzieci mogą próbować swoich sił na stoku, pod warunkiem jednak, że pod okiem doświadczonego w nauce maluchów instruktora i z odpowiednim sprzętem (kaskami, ochraniaczami itp). W SnowSnow oferujemy kursy narciarskie od podstaw dla osób dorosłych: zarówno grupowe, jak i indywidualne.

Jak przygotować się do kursu narciarskiego?

Nasi instruktorzy zrobią wszystko, by pomóc Ci opanować sztukę szusowania. Jednak jeśli poważnie myślisz o nauce tej umiejętności, warto by na 2-3 miesiące pojawiły się w Twoim życiu pewne zmiany, szczególnie, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Zadbaj o siłę nóg i ich wytrzymałość: dzięki temu pierwsze dni na nartach będą dla Ciebie o wiele bardziej komfortowe. Warto również skupić się na stretchingu, czyli rozciąganiu mięśni: będą mniej podatne na kontuzje i łatwiej będą adaptować się do nowej aktywności. Jeżdżąc na nartach będziesz potrzebować dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi i koordynacji: w ich ćwiczeniu pomaga m.in. yoga, ale także taniec.

Nie musisz w tym celu zapisywać się na siłownię czy wdrażać forsownych treningów: wystarczy zadbać o zwiększenie ruchu na co dzień, aby dzień na stoku nie okazał się ponad Twoje siły. Wyjeżdżając w Alpy i inwestując w karnet narciarski z pewnością chcesz w pełni wykorzystywać możliwości, jakie przed Tobą stawiają: brak kondycji może Ci to uniemożliwić. Z kolei przyzwyczajenie do ruchu i aktywności znacznie poprawi Twój komfort i ułatwi Ci naukę jazdy na nartach. Zapraszamy już w tym sezonie! Jesteśmy pewni, że załapiesz bakcyla!

Willa Jadwiniówka / Dom Pod Bocianem

Willa “Jadwiniówka” stoi przy ul. Zamoyskiego 32. Jest to budynek z ciemnego drewna wzniesiony w 1886 roku w stylu tyrolskim dla Jadwigi – córki doktora Tytusa Chałubińskiego (stąd nazwa). Przez wiele lat willa była zamieszkiwana przez potomków Tytusa Chałubińskiego, w tym jego prawnuczkę – Jadwigę Mogilnicką.

Czytaj więcej »

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

W centrum miejscowości Jurgów mieści się Zagroda Sołtysów – filia Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. W muzeum-skansenie prezentowana jest ekspozycja etnograficzna ukazująca wnętrza bogatego gospodarstwa spiskiego z przełomu XIX i XX wieku.

Czytaj więcej »

Skwerek na Krupówkach

Na placyku u zbiegu ulic Krupówki, Staszica i Piłsudskiego znajduje się jeden z najnowszych elementów „wystroju” Krupówek – niewielkie oczko wodne i malowniczy drewniany mostek na Foluszowym Potoku. Pomimo, że to miejsce nie jest zabytkiem, chętnie zatrzymuję się tu turyści i robią pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej »

Nowy kościół w Białce Tatrzańskiej

W latach 1918 – 1921 z inicjatywy ks. Madeja w Białce Tatrzańskiej wybudowany został nowy, murowany kościół. Ołtarz główny, wykonany z mosiądzu, zaprojektował w 1912 roku Jan Sczepkowski, jeden z najbardziej znanych rzeźbiarzy 20 – lecia międzywojennego.

Czytaj więcej »

Przełęcz Między Kopami

Przełęcz między Kopami jest usytuowana pomiędzy Wielką Królową Kopą i Małą Królową Kopą. Co ciekawe, pierwsza z nich, nosząca przydomek Wielka, osiąga wysokość 1531 m n.p.m. i jest o 46 metrów mniejsza od Małej, która wznosi się na wysokość 1577 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.