Wybierasz się na narty? Poznaj podstawy nauki jazdy!

Instruktorzy ze SnowSnow doskonale wiedzą, jak ułatwić Twój pierwszy raz na nartach. Dzięki nam szybko poznasz tajniki szusowania i już po paru dniach będziesz się czuć pewnie na stoku!

Dobre szkolenie nie musi być długie. Co warto wiedzieć o nauce jazdy na nartach?

Z naszego doświadczenia wynika, że sześciodniowe szkolenie w zupełności wystarcza, aby zdobyć podstawowe umiejętności i pewnie poczuć się w butach narciarskich. Oczywiście po takim czasie nie zostaniesz mistrzem olimpijskim, ale bez wątpienia dowiesz się, na co zwracać uwagę w czasie jazdy, jakich błędów nie wykonywać i na czym skupić się w trakcie trwającego sezonu narciarskiego. W kolejnym roku z pewnością Twoje umiejętności, jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, pozwolą Ci wziąć udział w kursie dla bardziej zaawansowanych narciarzy (gdy poczujesz taką potrzebę).

Warto wiedzieć, że nauka jazdy na nartach trwa przez całe życie. Dlatego w szkole SnowSnow oferujemy kursy dla osób, które po raz pierwszy mają narty na nogach i dla tych, którzy przygotowują się do kursów instruktorskich. Efektywne uczenie może odbywać się w grupach maksymalnie 8-9 osobowych. Przy takim składzie instruktor jest w stanie skupić się na każdym uczniu i udzielić mu odpowiednich wskazówek.

Większość osób, które do tej pory nie jeździły, już po 2-3 lekcjach jest w stanie jeździć samodzielnie. Natomiast idealne umiejętności techniczne nabywa się poprzez regularne ćwiczenie (warto co pewien czas konsultować się z doświadczonym instruktorem).

Nauka dla osób w każdym wieku

Jazdę na nartach można zacząć w każdym wieku, chociaż wiadomo, że im wcześniej, tym lepiej. Dlatego już 3-4 -letnie dzieci mogą próbować swoich sił na stoku, pod warunkiem jednak, że pod okiem doświadczonego w nauce maluchów instruktora i z odpowiednim sprzętem (kaskami, ochraniaczami itp). W SnowSnow oferujemy kursy narciarskie od podstaw dla osób dorosłych: zarówno grupowe, jak i indywidualne.

Jak przygotować się do kursu narciarskiego?

Nasi instruktorzy zrobią wszystko, by pomóc Ci opanować sztukę szusowania. Jednak jeśli poważnie myślisz o nauce tej umiejętności, warto by na 2-3 miesiące pojawiły się w Twoim życiu pewne zmiany, szczególnie, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Zadbaj o siłę nóg i ich wytrzymałość: dzięki temu pierwsze dni na nartach będą dla Ciebie o wiele bardziej komfortowe. Warto również skupić się na stretchingu, czyli rozciąganiu mięśni: będą mniej podatne na kontuzje i łatwiej będą adaptować się do nowej aktywności. Jeżdżąc na nartach będziesz potrzebować dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi i koordynacji: w ich ćwiczeniu pomaga m.in. yoga, ale także taniec.

Nie musisz w tym celu zapisywać się na siłownię czy wdrażać forsownych treningów: wystarczy zadbać o zwiększenie ruchu na co dzień, aby dzień na stoku nie okazał się ponad Twoje siły. Wyjeżdżając w Alpy i inwestując w karnet narciarski z pewnością chcesz w pełni wykorzystywać możliwości, jakie przed Tobą stawiają: brak kondycji może Ci to uniemożliwić. Z kolei przyzwyczajenie do ruchu i aktywności znacznie poprawi Twój komfort i ułatwi Ci naukę jazdy na nartach. Zapraszamy już w tym sezonie! Jesteśmy pewni, że załapiesz bakcyla!

Chata Sabały

Chata Sabały, wzniesiona na przełomie XVII i XIX wieku, była domem rodzinnym znanego na całym Podhalu, legendarnego górala – Jana Krzeptowskiego, zwanego Sabałą. Zabytkowy, drewniany

Czytaj więcej »
Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego, będące filią Muzeum Tatrzańskiego, zostało otwarte w 1978 roku. Mieści się w zabytkowej Chałupie Bafiów, naprzeciwko Kościoła św. Jacka w Chochołowie. Sama chałupa została wybudowana w 1798 r., a przebudowana niecałe sto lat później. Budynek jest w całości drewniany i ma konstrukcję zrębową.

Czytaj więcej »

Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”

Przy ul. Chałubińskiego 7 mieści się kilkupiętrowy budynek – wybudowany w 1930 roku pensjonat „Palace” – w którym zatrzymywali się między innymi Artur Rubenstein i Paweł Kochański. Na początku II wojny światowej Niemcy urządzili w budynku placówkę Gestapo.

Czytaj więcej »

Galeria Strug w Zakopanem

W budynku przy ul. Kościeliskiej 35 mieści się Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. Wcześniej w tym miejscu, od 1893 roku stał drewniany, ekskluzywny pensjonat „Skoczyska” mieszczący 19 pokoi, łazienki, korty tenisowe i centrum artystyczno-kulturalne. W 1899 roku zatrzymał się w nim skrzypek Fritz Kreisler. Budynek spłonął w 1910 roku.

Czytaj więcej »

Jaskinia Smocza Jama

Jaskinia Smocza Jama, położona w Wąwozie Kraków w Tatrach Zachodnich ma długość 37m i 20 m różnicy wysokości. Otwór wejściowy znajduje się na wysokości 1100 m, a wyjściowy – 1120 m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.