Wybierasz się na narty? Poznaj podstawy nauki jazdy!

Instruktorzy ze SnowSnow doskonale wiedzą, jak ułatwić Twój pierwszy raz na nartach. Dzięki nam szybko poznasz tajniki szusowania i już po paru dniach będziesz się czuć pewnie na stoku!

Dobre szkolenie nie musi być długie. Co warto wiedzieć o nauce jazdy na nartach?

Z naszego doświadczenia wynika, że sześciodniowe szkolenie w zupełności wystarcza, aby zdobyć podstawowe umiejętności i pewnie poczuć się w butach narciarskich. Oczywiście po takim czasie nie zostaniesz mistrzem olimpijskim, ale bez wątpienia dowiesz się, na co zwracać uwagę w czasie jazdy, jakich błędów nie wykonywać i na czym skupić się w trakcie trwającego sezonu narciarskiego. W kolejnym roku z pewnością Twoje umiejętności, jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, pozwolą Ci wziąć udział w kursie dla bardziej zaawansowanych narciarzy (gdy poczujesz taką potrzebę).

Warto wiedzieć, że nauka jazdy na nartach trwa przez całe życie. Dlatego w szkole SnowSnow oferujemy kursy dla osób, które po raz pierwszy mają narty na nogach i dla tych, którzy przygotowują się do kursów instruktorskich. Efektywne uczenie może odbywać się w grupach maksymalnie 8-9 osobowych. Przy takim składzie instruktor jest w stanie skupić się na każdym uczniu i udzielić mu odpowiednich wskazówek.

Większość osób, które do tej pory nie jeździły, już po 2-3 lekcjach jest w stanie jeździć samodzielnie. Natomiast idealne umiejętności techniczne nabywa się poprzez regularne ćwiczenie (warto co pewien czas konsultować się z doświadczonym instruktorem).

Nauka dla osób w każdym wieku

Jazdę na nartach można zacząć w każdym wieku, chociaż wiadomo, że im wcześniej, tym lepiej. Dlatego już 3-4 -letnie dzieci mogą próbować swoich sił na stoku, pod warunkiem jednak, że pod okiem doświadczonego w nauce maluchów instruktora i z odpowiednim sprzętem (kaskami, ochraniaczami itp). W SnowSnow oferujemy kursy narciarskie od podstaw dla osób dorosłych: zarówno grupowe, jak i indywidualne.

Jak przygotować się do kursu narciarskiego?

Nasi instruktorzy zrobią wszystko, by pomóc Ci opanować sztukę szusowania. Jednak jeśli poważnie myślisz o nauce tej umiejętności, warto by na 2-3 miesiące pojawiły się w Twoim życiu pewne zmiany, szczególnie, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Zadbaj o siłę nóg i ich wytrzymałość: dzięki temu pierwsze dni na nartach będą dla Ciebie o wiele bardziej komfortowe. Warto również skupić się na stretchingu, czyli rozciąganiu mięśni: będą mniej podatne na kontuzje i łatwiej będą adaptować się do nowej aktywności. Jeżdżąc na nartach będziesz potrzebować dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi i koordynacji: w ich ćwiczeniu pomaga m.in. yoga, ale także taniec.

Nie musisz w tym celu zapisywać się na siłownię czy wdrażać forsownych treningów: wystarczy zadbać o zwiększenie ruchu na co dzień, aby dzień na stoku nie okazał się ponad Twoje siły. Wyjeżdżając w Alpy i inwestując w karnet narciarski z pewnością chcesz w pełni wykorzystywać możliwości, jakie przed Tobą stawiają: brak kondycji może Ci to uniemożliwić. Z kolei przyzwyczajenie do ruchu i aktywności znacznie poprawi Twój komfort i ułatwi Ci naukę jazdy na nartach. Zapraszamy już w tym sezonie! Jesteśmy pewni, że załapiesz bakcyla!

Galeria sztuki na Kozińcu

Budynek mieszczący muzeum został wybudowany w 1924 roku w stylu neoklasycznym. Po II Wojnie Światowej okazały budynek został wykupiony przez Urząd Rady Ministrów i pełnił funkcję reprezentacyjną – zatrzymywali się tu wysoko postawieni goście polscy i zagraniczni, wśród nich premier Józef Cyrankiewicz (z tego powodu budynek zyskał potoczną nazwę „Cyrankiewiczówka”).

Czytaj więcej »

Muzeum Tatrzańskie

Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego mieści się przy ul. Krupówki 10. Znajduje się w nim bogata i interesująca ekspozycja podzielona na trzy części tematyczne. Budynek mieszczący Muzeum Tatrzańskie jest obiektem zabytkowym. Został wzniesiony w latach 1913 – 1922 w stylu zakopiańskim, według projektu Stanisława Witkiewicza oraz Franciszka Mączyńskiego.

Czytaj więcej »

Kończysty Wierch

Kończysty Wierch Kończysty Wierch (kiedyś nazywany Kończystą nad Jarząbczą) jest szczytem o wysokości 2002 m n.p.m. leżącym w głównej grani Tatr Zachodnich, , na granicy

Czytaj więcej »

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana zajmuje powierzchnię ok. 100 ha i leży na wysokości 1170 – 1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie. Widać stąd Hawrań, Murań, Gerlach, Ganek, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i wiele innych.

Czytaj więcej »

Park Lecha Kaczyńskiego

Przy ul. Kościuszki mieści się niewielki, porośnięty drzewami skwer, który od 2011 roku nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na terenie parku stoi pomnik upamiętniający Józefa Kurasia ps. „Ogień” i jego żołnierzy.

Czytaj więcej »

Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów stanowi właściwie jedną dolinę z Doliną Roztoki. Oddzielone są one ścianą stawiarską, z której spływa wodospad Siklawa i razem stanowią odgałęzienie Doliny Białki. Sama Dolina Pięciu Stawów ma długość 4 km, powierzchnię około 6,5 km2 i leży na wysokości 1625 – 1900 m n.p.m.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.