Wycieczka na Czerwone Wierchy

Wycieczkę rozpoczynamy z Nędzówki. Można tu dojechać samochodem (w okolicach Urzędu Miasta Gminy Kościelisko znajdują się parkingi) lub autobusem. Jest to długa i wyczerpująca wycieczka dla wytrwałych. Trasa wiedzie przez Przysłop Miętusi na Małołączniak, następnie grzbietem Czerwonych Wierchów i dalej z Ciemniaka na Cudakową Polanę w Dolinie Kościeliskiej. Na całej trasie będziemy mieli okazję podziwiać piękne, wysokogórskie widoki. Czas trwania wycieczki uwzględnia pięć piętnastominutowych postojów w następujących miejscach:

  • Przysłop Miętusi
  • Małołączniak
  • Ciemniak
  • Skała Piec
  • Cudakowa Polana

CZAS

10 h

DYSTANS

16 km

POZIOM

średni

Etapy wycieczki

Kliknij w etap, aby uzyskać więcej informacji

Szlak z Nędzówki na Przysłop Miętusi

Czerwony szlak z Nędzówki na Przysłop Miętusi rozpoczyna się przy szosie z Zakopanego do Kościeliska, przy przystanku autobusowym „Nędzówka”.

Przysłop Miętusi

Przysłop Miętusi położony na wysokości 1189 m n.p.m., to przełęcz pomiędzy szczytami oddzielającymi dwie doliny – Kościeliską oraz Małej Łąki.

Szlak z Przysłopu Miętusiego na Małołączniak

Z Przysłopu Miętusiego ruszamy niebieskim szlakiem w kierunku południowym. Pierwsza, płaska część drogi wiedzie wąską leśną ścieżką, zwaną „Hawiarską Drogą".

Szlak Grzbietem Czerwonych Wierchów

Szlak wiedzie trawiastym grzbietem Czerwonych Wierchów wzdłuż granicy polsko–słowackiej. Po kolei osiągamy kolejne szczyty - Małołączniaka, Ciemniaka, Krzesanicy.

Szlak z Ciemniaka na Cudakową Polanę

Ze szczytu Ciemniaka kierujemy się Twardym Grzbietem w kierunku północno–zachodnim.

POWRÓT

Dnem Doliny Kościeliskiej wracamy do Kir (ok. 0:15 h), a następnie udajemy się Ścieżką pod Reglami w stronę Nędzówki (ok. 0:15 h).