Przejazd kolejką pod Tatrami i spacer po Szczyrbskim Plesie (Słowacja)

Wycieczkę rozpoczynamy w słowackiej Tatranskiej Lomnicy (dojazd samochodem lub autobusem z Zakopanego). Podczas wycieczki będziemy podziwiać piękne widoki na słowackie Tatry z okien nowoczesnej kolejki elektrycznej oraz zwiedzać malowniczo położoną miejscowość – słowacki kurort Szczyrbskie Pleso. Czas trwania wycieczki uwzględnia czas wolny w Szczyrbskim Plesie.

Etapy wycieczki

Kliknij w etap, aby uzyskać więcej informacji

Strbske Pleso

Szczyrbskie Pleso to miejscowość położona w słowackich Tatrach Wysokich na wysokości ok. 1315 m n.p.m. Jest to ważny ośrodek turystyczny, szczególnie zimą, ze względu na bardzo dobre warunki narciarskie. Latem

Tatrzańska Kolej Elektryczna

Słowacka Tatrzańska Kolej Elektryczna to linie kolejowe łączące wszystkie najważniejsze miejscowości turystyczne Tatr Słowackich.  W jej skład wchodzą dwie trasy – jedna kursująca pomiędzy Popradem, Starym Smokovcem i Szczyrbskim Plesem (29,1 km), a druga pomiędzy Starym Smokovcem i Tatrzańską Łomnicą (5,9 km). 

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kolejka elektryczna pod Tarami jest przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. W Szczyrbskim Plesie znajdują się liczne alejki i chodniki wygodne do poruszania się na wózku, jednak zdarzają się również podjazdy, schodki i krawężniki.