Strona główna » Wycieczki
Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Proin eget tortor risus. Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec, egestas non nisi. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id
Wycieczkę rozpoczynamy na Siwej Polanie – przy wejściu do Doliny Chochołowskiej. Można tu dotrzeć samochodem lub dojechać busem z Zakopanego i innych miejscowości. Jest to długa i czasochłonna trasa, również ze względu na to, że
Początkowo trasa przebiega Doliną Strążyską. Następnie ścieżką nad Reglami wchodzimy na Czerwoną Przełęcz, skąd po kilkunastu minutach osiągamy szczyt Sarniej Skały. Dalej schodzimy do Doliny Białego. Od wylotu Doliny Białego do wylotu Doliny Strążyskiej wracamy Ścieżką pod Reglami.
Idziemy Doliną Suchej Wody do Psiej Trawki z której odbijamy w kierunku Równi Waksmundzkiej. Na Halę Gąsienicową idziemy trasą przez Wolarczyska. Ciekawa wycieczka obfitująca w piękne widoki. Co ważne, na trasie nie ma zazwyczaj tłumów turystów.
Podczas wycieczki najpierw wejdziemy na niewysoki szczyt Kopieniec, a następnie udamy się do Doliny Olczyskiej. W drodze powrotnej zwiedzimy perełkę zakopiańskiej architektury – Kaplicę na Jaszczurówce.
Wycieczkę rozpoczynamy z Wierchu Poroniec (parking, wejście do TPN). Można tu dojechać samochodem z Zakopanego (ok. 25 min) lub busem. Podczas wycieczki zdobędziemy niewysoki reglowy szczyt – Gęsią Szyję, a także przejdziemy mniej uczęszczanymi, leśnymi tatrzańskimi szlakami.
Wycieczkę rozpoczynamy w Kuźnicach – można do nich dojechać busem, natomiast samochód trzeba zostawić nieco dalej (np. przy rondzie Jana Pawła II) i dalej dojść pieszo. Przez Skupniowy Upłaz dotrzemy w jedno z najpopularniejszych tatrzańskich zakątków – na Halę Gąsienicową. Po drodze ujrzymy zapierającą dech w piesiach panoramę Tatr. Powrót malowniczą Doliną Jaworzynki.
Wycieczkę rozpoczynamy z Nędzówki. Można tu dojechać samochodem (w okolicach Urzędu Miasta Gminy Kościelisko znajdują się parkingi) lub autobusem. Jest to długa i wyczerpująca wycieczka dla wytrwałych. Trasa wiedzie przez Przysłop Miętusi na Małołączniak, następnie grzbietem Czerwonych Wierchów i dalej z Ciemniaka na Cudakową Polanę w Dolinie Kościeliskiej. Na całej trasie będziemy mieli okazję podziwiać piękne, wysokogórskie widoki.
Wycieczka na zakopiańską Harendę – w planie zwiedzanie Muzeum Jana Kasprowicza, mauzoleum Jana Kasprowicza oraz zabytkowego kościoła będącego częścią Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.
Wycieczkę rozpoczynamy w Kirach, u wylotu Doliny Kościeliskiej. Choć wracać będziemy Doliną Lejową, możemy zostawić samochód tutaj na parkingu – odcinek dzielący wyloty obu dolin pokonamy Ścieżką pod Reglami. Podczas wycieczki przejdziemy fragmentem malowniczej Doliny Kościeliskiej, a następnie zejdziemy z tłumnie odwiedzanego szlaku na drogę biegnącą na Polanę Stoły. W drodze powrotnej udamy się do Doliny Lejowej – również rzadziej odwiedzanej przez turystów.
Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu nieco poniżej Kaplicy na Jaszczurówce. Idziemy Doliną Olczyską po drodze zwiedzając Ośrodek Ochrony Czynnej Gadów i Płazów, a następnie malowniczą Polanę Olczyską. Dalej wspinamy się na szczyt Nosal, a następnie schodzimy szlakiem do Kuźnic.
Wycieczkę rozpoczynamy na niewielkim parkingu nieopodal przystanku Gronik (można dojść na piechotę z centrum Zakopanego, dojechać samochodem lub autobusem). Idziemy Doliną Małej Łąki po drodze mijając malowniczą Polanę Małołącką. Następnie wspinamy się na Kondracką Przełęcz i osiągamy szczyt Giewont. Z Giewontu schodzimy na Halę Kondratową i dalej przez Kalatówki do Kuźnic.
Wycieczkę rozpoczynamy na Siwej Polanie. Można tu dojechać samochodem (ok. 20 min z Zakopanego) lub busem. Trasa wycieczki biegnie przez Iwaniacką Przełęcz i dalej grzbietem Ornaku. Powrót Doliną Starorobociańską słynącą z najstarszych w Tatrach sztolni.
Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu w Brzezinach. Początkowo szlak przebiega Doliną Suchej Wody Gąsienicowej. Następnie Halą Gąsięnicową i Doliną Zieloną Gąsienicową przez Suchą Przełęcz udamy się na szczyt Kasprowego Wierchu. Z Kasprowego Wierchu udamy się przez szczyt Beskid i Przełęcz Liliowe na Przełęcz Świnicką i zejdziemy alternatywną trasą prowadzącą pośród malowniczych jezior gąsienicowych.
Wycieczkę rozpoczynamy w Witowie koło Kościoła MB Szkaplerznej. Jest to wycieczka samochodowa. Trasę wycieczki można pokonać pieszo, jednak trzeba się nastawić na kilka godzin chodzenia (ok. 15 km). Po drodze zwiedzimy wspomniany zabytkowy kościół w Witowie, kościół w Chochołowie, Muzeum Powstania Chochołowskiego, zespół zabytkowej zabudowy drewnianej w Chochołowie oraz zabytkowy, góralski kościół w Dzianiszu.
Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu na polanie Palenica Białczańska. Można tu dojechać z Zakopanego samochodem (ok. 30 min) – drogą Oswalda Balzera pod Tatrami (lub przez Poronin i Bukowinę Tatrzańską) lub busem (odjazdy busów między innymi z Kuźnic, kursują bardzo często). Trasa do samego Morskiego Oka przebiega wygodną, asfaltową drogą, którą maszerują zazwyczaj tysiące turystów. Na trasie wycieczki znajduje się malowniczy wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza. Po dotarciu do Morskiego Oka możemy pójść na spacer dookoła jeziora, a także udać się do położonego nieco wyżej Czarnego Stawu.
Wycieczka do kilku atrakcyjnych jaskiń położonych w Dolinie Kościeliskiej. W ramach wycieczki odwiedzimy Jaskinię Mroźną, Jaskinię Raptawicką, Jaskinię Obłazkową, Jaskinię Mylną oraz Smoczą Jamę w Wąwozie Kraków.
Wycieczka do niewielkiej jaskini położonej najbliżej Zakopanego – legenda głosi, że skarb ukrył w niej Wojtek Mateja – ostatni zakopiański zbójnik.
Wycieczkę rozpoczniemy w słowackiej miejscowości Tatranska Javorina, w której zwiedzimy drewniany kościółek św. Anny. Można tu dojechać samochodem z Zakopanego (ok. 35 min) lub autobusem. Następnie udamy się do muzeum etnograficznego w Zdiarze, a później zwiedzimy „gwóźdź programu” czyli przepiękną Jaskinię Bielańską.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym przewodnikiem po Tatrach, obejmującym między
innymi opisy szlaków pieszych, atrakcji turystycznych oraz miejscowości.
Serwis internetowy w całości poświęcony najwyższym polskim górom – Tatrom. Opisy szlaków, atrakcji, miejscowości, baza noclegów.