Wypożycz samochód i ruszaj zwiedzać okolice Tatr!

Przyjeżdżając na urlop do Zakopanego nie musimy ograniczać się tylko do zwiedzania samej miejscowości, ani być zdani na niekoniecznie komfortową i jeżdżącą zgodnie z rozkładem jazdy komunikację publiczną. Dobrym pomysłem jest wynajem samochodów w jednej z działających na miejscu wypożyczalni.

Atrakcje w okolicach Tatr dla zmotoryzowanych

Mając do dyspozycji samochód, nie tylko łatwiej dotrzemy do większości Tatrzańskich szlaków (z których tylko kilka rozpoczyna się w samym Zakopanem), ale także możemy zwiedzić dalej położone atrakcje.

Na terenie Polski w okolicy Zakopanego warto zobaczyć na przykład:

  • Chochołów – zabytkową zabudowę góralską oraz Termy Chochołowskie (19 km)
  • Zamki w Niedzicy i Czorsztynie oraz Zalew Czorsztyński (39 km od Zakopanego)
  • Szczawnicę i Pieniny (58 km od Zakopanego)
  • Zabytkowe piwnice winne we Frydmanie (35 km od Zakopanego)
  • Zabytkowy kościół w Dębnie (35 km od Zakopanego)

Ciekawe atrakcje czekają także niedaleko polskiej granicy na Słowacji. Warto wybrać się na wycieczkę do:

  • Jaskini Bielańskiej (21 km od granicy)
  • Zdziaru, gdzie możemy przejść się nowo wybudowaną trasą w koronach drzew oraz zwiedzić niewielkie muzeum folkloru (15 km od granicy)
  • Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie znajdziemy sieć wyciągów narciarskich, kolejkę na szczyt oraz ciekawy ogród botaniczny i tatrzańskie muzeum przyrodnicze (31 km od granicy)
  • Starego Smokovca, z którego można wjechać kolejką elektryczną i wybrać się na spacer do wodospadów (37,5 km od granicy)

Nie należy także zapominać o tym, że po słowackiej stronie Tatr biegnie wiele interesujących szlaków pieszych – znacznie mniej uczęszczanych niż te po polskiej stronie. Zanim jednak wybierzemy się na wędrówkę należy pamiętać o ubezpieczeniu, gdyż słowacka górska służba ratunkowa nie jest bezpłatna.

Wypożyczalnia samochodów Zakopane

Na miejscu, w Zakopanem i okolicach znajdziemy wiele wypożyczalni, które różnią się pod względem oferty zakresem cen czy modelami wypożyczanych samochodów.  Przed wynajmem warto dowiedzieć się o ubezpieczenie oraz warunki wynajmu (np. czy wypożyczonym samochodem możemy przekroczyć granicę).

Wynajem samochodu Kraków

Jeżeli przylatujemy samolotem na lotnisko w Krakowie lub planujemy podróż pociągiem, dobrym pomysłem będzie wynajem samochodu w Krakowie. Do Krakowa przez cały rok jest znacznie więcej połączeń kolejowych z całego kraju, niż bezpośrednio do Zakopanego. Dodatkowo są to znacznie szybsze połączenia ekspresowe.

Wypożyczonym w Krakowie autem możemy udać się do Zakopanego i na miejscu zwiedzać okolice Tatr.

Przyjazd własnym samochodem

Do Zakopanego można także wybrać się własnym samochodem. Zdecydowana większość obiektów noclegowych posiada prywatne parkingi. Przy kluczowych atrakcjach także znajdziemy miejsca do parkowania, choć zazwyczaj są one płatne. W sezonie należy się liczyć z korkami – zarówno w samym Zakopanem, jak i na drogach dojazdowych.

Zmotoryzowani, którzy wyjeżdżają na urlop własnym autem, w przypadku awarii samochodu lub kolizji mogą zamówić samochód zastępczy z oc. Warto o tym pamiętać, aby w przypadku wystąpienia niefortunnego zdarzenia móc dalej cieszyć się urlopem.

Nowy kościół w Białce Tatrzańskiej

W latach 1918 – 1921 z inicjatywy ks. Madeja w Białce Tatrzańskiej wybudowany został nowy, murowany kościół. Ołtarz główny, wykonany z mosiądzu, zaprojektował w 1912 roku Jan Sczepkowski, jeden z najbardziej znanych rzeźbiarzy 20 – lecia międzywojennego.

Czytaj więcej »

Skocznia Wielka Krokiew

Jednym z najbardziej znanych I rozpoznawalnych obiektów w Zakopanem jest bez wątpienia skocznia Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, znajdująca się przy skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego

Czytaj więcej »

Kondracka Przełęcz

Kondracka Przełęcz leży na wysokości 1725 m, pomiędzy Giewontem i Kopą Kondracką (jednym ze szczytów należących do masywu Czerwonych Wierchów). Z przełęczy rozciągają się piękne widoki. Patrząc na północ można podziwiać Giewont, na zachód – Dolinę Małej Łąki i Małołączniak, na południe – Kopę Kondracką, a na wschód – Dolinę Kondratową.

Czytaj więcej »

Willa Witkiewiczówka

Przy ul. Antałówka 6 stoi zabytkowa willa w stylu zakopiańskim „Witkiewiczówka”, która została zaprojektowana przez Jana Koszczyca Witkiewicza (bratanka Stanisława Witkiewicza) i wybudowana w latach 1903 – 1904. Pierwszą właścicielką willi była Maria – siostra Stanisława Witkiewicza, a w latach 1931 – 1939 mieszkał w niej i prowadził swoją słynną „Firmę Portretową” jego syn Witkacy.

Czytaj więcej »

Willa Polonia

Przy ul. Chramcówki 14 stoi zabytkowa drewniana willa „Polonia” wzniesiona na początku XX wieku. Obecnie w willi znajdują się pokoje do wynajęcia.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.