Tatry - przewodnik turystyczny, opisy atrakcji, przebieg szlaktów turystycznych, podtatrzańskie miejscowości, gotowe plany wycieczek, noclegi i wiele więcej...

Widok na Tatry

Najpiękniejsze miejsca widokowe na Tatry Polskie i Słowackie. Dookoła Tatr znajduje się wiele miejsc, z których można podziwiać malowniczą tatrzańską panoramę. Poniżej prezentujemy listę kilku punktów widokowych na Tatry.

Wzgórze Antałówka

Przy końcu ul. Antałówka na Wierch wychodzimy spomiędzy drzew na niewielkie wzniesienie Antałówka (937 m n.p.m.). Z Antałówki rozciągają się ładne widoki na Zakopane, Tatry, Pasmo Gubałówki, Podhale i Gorce.

Punkt Widokowy na Wyżni Kiczora

Przy drodze nr 60 z Łysej Polany do Bukowiny Tatrzańskiej, po wschodniej stronie znajduje się drewniany taras widokowy. Warto zatrzymać się na chwilę aby zaczerpnąć świeżego, górskiego powietrza podziwiając piękną panoramę Tatr Bielskich i Wysokich.

Punkt widokowy na Brzegowej Górze

Na Brzegowej Górze w miejscowości Brzegi znajduje się miejsce, z którego rozpościera się zachwycająca panorama na Tatry (w tym Tatry Bielskie). Aby dotrzeć do tego miejsca należy przy końcu miejscowości Brzegi od strony Bukowiny Tatrzańskiej skręcić w …

Krzyż Milenijny

Na szczycie Litwińskiej Grapy (902 m n.p.m.) znajduje się 20-metrowy Krzyż Milenijny wybudowany w 2000 roku przez proboszcza Czarnej Góry ks. Huberta Kasztelana dla uczczenia dwóch tysiącleci chrześcijaństwa. Został wykonany na wzór krzyża stojącego od wielu lat na szczycie Giewontu.

 

Oprócz wymienionych powyżej punktów znakomity widok na Tatry można podziwiać z:

  • Gubałówki,
  • Witowa,
  • Dzianisza,
  • Bukowiny Tatrzańskiej,
  • Górnej stacji wyciągu Małe Ciche,
  • Brzegów,
  • Cyrhli.

Po słowackiej stronie warto odwiedzić nowo otwarty chodnik w drzewach w Zdiarze, a także przejechać tatrzańską magistralą – praktycznie z każdego jej odcinka (Tatranska Javorina, Zdiar, Tatranska Lomnica, Stary Smokoviec, Szczyrbskie Pleso…) rozpościera się piękny widok na Tatry Słowackie.

Widok na Tatry Bielskie