Przybliż do siebie góry – sprawdź ofertę lotów

Obecnie nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o podróżowanie, zarówno po kraju, jak i poza jego granicami. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wyruszyć do którejś z górskich miejscowości i cieszyć się jej urokami. Tym bardziej, że góry znajdują się bliżej niż myślisz i to nawet, jeśli mieszkasz na północy Polski! Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Samolotem w góry?

Zorganizowanie podróży w górskie rejony nie stanowi już problemu, a coraz więcej osób zamiast wyprawy samochodem czy busem decyduje się na skorzystanie z połączeń lotniczych. Możliwość przelotu samolotem w niemal dowolne miejsce otwiera przed każdym z nas nową perspektywę. Nie trzeba już bowiem skupiać się wyłącznie na Polsce, ale można np. wyruszyć w podróż za granicę. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej!

Wyprawa w góry – jak zaplanować?

Organizację każdej tego typu podróży najlepiej zacząć od określenia swoich oczekiwań i wyboru dokładnego kierunku. Należy też dokładnie przeanalizować możliwości czasowe i finansowe, aby dopiąć wszystkie logistyczne kwestie. Do organizacji podróży warto podejść  z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. W większości przypadków najszybszym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu będzie właśnie samolot, szczególnie jeśli mówimy o długiej trasie, np. przez całą Polskę lub do miejsc poza granicami naszego kraju. W tym miejscu można polecić tanie loty – eSky.pl, a to nie wszystkie opcje, jakie oferuje to narzędzie. 

Tanie loty i noclegi – wszystko, co warto wiedzieć

Tanie podróżowanie to nie zawsze chwyt marketingowy, lecz rzeczywistość. Wszystko zależy jednak od tego, czy wiemy jak oraz gdzie szukać najlepszych i sprawdzonych okazji. Jeśli chodzi o każdy rodzaj wypraw, z pomocą przychodzą właśnie rozwiązania online eSky.pl, gdzie w jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich linii lotniczych, a także ogromna baza noclegowa (nawet 1,3 miliona obiektów na całym świecie). Najtańsze loty z Warszawy – eSky.pl, loty Warszawa Szczecin i wiele innych? Żaden problem, tym bardziej w niezwykle korzystnym pakiecie Lot+Hotel. Wszystkich rezerwacji można dokonać w dosłownie kilka minut, a na końcu skorzystać z elastycznego systemu płatności (w tym płatności ratalnej czy odroczonej).

Góry na wyciągnięcie ręki? To możliwe! 

Mnogość możliwości sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, choć niejednokrotnie kluczem do sukcesu okazuje się cierpliwość, jeśli chodzi o poszukiwanie atrakcyjnych propozycji. Na pewno warto być na bieżąco ze wszelkimi okazjami i w porę na nie reagować. Jeśli chodzi o rezerwację noclegów oraz biletów lotniczych, najkorzystniejsze oferty znajdziemy w tygodniu i poza sezonem. Wybierając się w góry, zadbajmy też o tak ważne kwestie jak ubezpieczenie podróżne, zarówno w trakcie wyjazdu krajowego, jak i zagranicznego. Obejmuje ono ochronę przed skutkami niespodziewanych wydarzeń. Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i możemy w stu procentach skupić się na samej podróży oraz urokach, jakie zapewniają górskie lokalizacje. 

 

Kościół na Harendzie

Kościół na Harendzie pierwotnie stał w innym miejscu. Został wybudowany w 1719 roku w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie służył mieszkańcom przez ponad dwa wieki,

Czytaj więcej »

Stara remiza strażacka

Niewielki, kamienny budynek remizy strażackiej z drewnianą wieżyczką mieści się w centralnej części wsi Jurgów, naprzeciwko Zagrody Sołtysów – filii Muzeum Tatrzańskiego. Nad wejściem, we

Czytaj więcej »

Kościół Księży Salwatorianów

Przy ul. Bulwary Słowackiego 2 mieści się drewniany Kościół Księży Salwatorianów wybudowany w latach 1956 – 1968. Architekci kościoła Marian Dziewoński i Jerzy Haber starali się połączyć w projekcie styl zakopiański z nowoczesnym.

Czytaj więcej »

Kościół w Zębie

W najwyżej położonej miejscowości w Polsce – podhalańskim Zębie znajduje się drewniany kościół pw. Św. Anny. Kościół został wybudowany w latach 1915 – 1921. Budynek jest jednonawowy, pokryty gontowym dachem. We frontowej części znajduje się wieża z zegarem i blaszaną iglicą.

Czytaj więcej »

Hotel Pod Giewontem

Drewniany budynek stojący przy skrzyżowaniu ul. Krupówki i ul. Nowotarskiej został wybudowany pod koniec XIX wieku. Od 1885 roku funkcjonował w nim Hotel Pod Giewontem – pierwszy w Zakopanem. Dysponował on 18 pokojami gościnnymi i licznymi udogodnieniami.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.