Przybliż do siebie góry – sprawdź ofertę lotów

Obecnie nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o podróżowanie, zarówno po kraju, jak i poza jego granicami. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wyruszyć do którejś z górskich miejscowości i cieszyć się jej urokami. Tym bardziej, że góry znajdują się bliżej niż myślisz i to nawet, jeśli mieszkasz na północy Polski! Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Samolotem w góry?

Zorganizowanie podróży w górskie rejony nie stanowi już problemu, a coraz więcej osób zamiast wyprawy samochodem czy busem decyduje się na skorzystanie z połączeń lotniczych. Możliwość przelotu samolotem w niemal dowolne miejsce otwiera przed każdym z nas nową perspektywę. Nie trzeba już bowiem skupiać się wyłącznie na Polsce, ale można np. wyruszyć w podróż za granicę. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej!

Wyprawa w góry – jak zaplanować?

Organizację każdej tego typu podróży najlepiej zacząć od określenia swoich oczekiwań i wyboru dokładnego kierunku. Należy też dokładnie przeanalizować możliwości czasowe i finansowe, aby dopiąć wszystkie logistyczne kwestie. Do organizacji podróży warto podejść  z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. W większości przypadków najszybszym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu będzie właśnie samolot, szczególnie jeśli mówimy o długiej trasie, np. przez całą Polskę lub do miejsc poza granicami naszego kraju. W tym miejscu można polecić tanie loty – eSky.pl, a to nie wszystkie opcje, jakie oferuje to narzędzie. 

Tanie loty i noclegi – wszystko, co warto wiedzieć

Tanie podróżowanie to nie zawsze chwyt marketingowy, lecz rzeczywistość. Wszystko zależy jednak od tego, czy wiemy jak oraz gdzie szukać najlepszych i sprawdzonych okazji. Jeśli chodzi o każdy rodzaj wypraw, z pomocą przychodzą właśnie rozwiązania online eSky.pl, gdzie w jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich linii lotniczych, a także ogromna baza noclegowa (nawet 1,3 miliona obiektów na całym świecie). Najtańsze loty z Warszawy – eSky.pl, loty Warszawa Szczecin i wiele innych? Żaden problem, tym bardziej w niezwykle korzystnym pakiecie Lot+Hotel. Wszystkich rezerwacji można dokonać w dosłownie kilka minut, a na końcu skorzystać z elastycznego systemu płatności (w tym płatności ratalnej czy odroczonej).

Góry na wyciągnięcie ręki? To możliwe! 

Mnogość możliwości sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, choć niejednokrotnie kluczem do sukcesu okazuje się cierpliwość, jeśli chodzi o poszukiwanie atrakcyjnych propozycji. Na pewno warto być na bieżąco ze wszelkimi okazjami i w porę na nie reagować. Jeśli chodzi o rezerwację noclegów oraz biletów lotniczych, najkorzystniejsze oferty znajdziemy w tygodniu i poza sezonem. Wybierając się w góry, zadbajmy też o tak ważne kwestie jak ubezpieczenie podróżne, zarówno w trakcie wyjazdu krajowego, jak i zagranicznego. Obejmuje ono ochronę przed skutkami niespodziewanych wydarzeń. Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i możemy w stu procentach skupić się na samej podróży oraz urokach, jakie zapewniają górskie lokalizacje. 

 

Kaplica w Nowem Bystrem – Słodyczkach

W miejscowości Nowe Bystre stoi kaplica pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Choć nie jest to obiekt zabytkowy (została wybudowana w 1980 roku), zasługuje na uwagę ze względu na swój góralski charakter. Kaplica jest w całości drewniana, kryta gontowym dachem.

Czytaj więcej »

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów

W Dolinie Pięciu Stawów, przy północnym brzegu Przedniego Stawu Polskiego, na wysokości 1671 m n.p.m. położone jest Schronisko PTTK im. Leopolda Świerza. Jest to najwyżej położone schronisko w Polsce. Jest to jedyne w Polsce schronisko, do którego nie prowadzi przejezdna dla samochodów droga. Schronisko jest zaopatrywane przy pomocy zainstalowanego w górnej części Doliny Roztoki wyciągu towarowego.

Czytaj więcej »

Wille Niespodzianka i Bezimienna

Przy ul. Chałubińskiego 3 i 3a stoją dwie bliźniacze wille – „Bezimienna” i „Niespodzianka” wybudowane przed 1894 rokiem w stylu tyrolskim. Obecnie w willi „Niespodzianka” znajdują się pokoje gościnne.

Czytaj więcej »

Muzeum Przyrodnicze TPN

Muzeum Przyrodnicze TPN (Tatrzańskiego Parku Narodowego) mieści się przy ul. Tytusa Chałubińskiego 42a, tuż obok ronda Jana Pawła II i informacji turystycznej. Na zalesiony teren otaczający muzeum wchodzimy przez charakterystyczną drewnianą bramę. Po przejściu nad Foluszowym Potokiem znajdujemy się przed drzwiami budynku mieszczącego ekspozycję.

Czytaj więcej »

Dolina Olczyska

Dolina Olczyska jest doliną reglową o powierzchni ok. 4,5 km² leżącą pomiędzy Nosalem (1206 m n.p.m.), a Małym (1167 m n.p.m.) i Wielkim Kopieńcem (1328 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Kościół na Chramcówkach

Przy ul. Chramcówki 19 stoi najmłodszy w Zakopanem kościół pw. Miłosierdzia Bożego wybudowany w latach 1988 – 1994 – tzw. Kościół na Chramcówkach. Wcześniej, na terenie należącym do kościoła, od 1892 roku stał drewniany kościółek z elementami stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.