Przybliż do siebie góry – sprawdź ofertę lotów

Obecnie nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o podróżowanie, zarówno po kraju, jak i poza jego granicami. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wyruszyć do którejś z górskich miejscowości i cieszyć się jej urokami. Tym bardziej, że góry znajdują się bliżej niż myślisz i to nawet, jeśli mieszkasz na północy Polski! Jak to możliwe? Wyjaśniamy!

Samolotem w góry?

Zorganizowanie podróży w górskie rejony nie stanowi już problemu, a coraz więcej osób zamiast wyprawy samochodem czy busem decyduje się na skorzystanie z połączeń lotniczych. Możliwość przelotu samolotem w niemal dowolne miejsce otwiera przed każdym z nas nową perspektywę. Nie trzeba już bowiem skupiać się wyłącznie na Polsce, ale można np. wyruszyć w podróż za granicę. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej!

Wyprawa w góry – jak zaplanować?

Organizację każdej tego typu podróży najlepiej zacząć od określenia swoich oczekiwań i wyboru dokładnego kierunku. Należy też dokładnie przeanalizować możliwości czasowe i finansowe, aby dopiąć wszystkie logistyczne kwestie. Do organizacji podróży warto podejść  z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. W większości przypadków najszybszym, najwygodniejszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu będzie właśnie samolot, szczególnie jeśli mówimy o długiej trasie, np. przez całą Polskę lub do miejsc poza granicami naszego kraju. W tym miejscu można polecić tanie loty – eSky.pl, a to nie wszystkie opcje, jakie oferuje to narzędzie. 

Tanie loty i noclegi – wszystko, co warto wiedzieć

Tanie podróżowanie to nie zawsze chwyt marketingowy, lecz rzeczywistość. Wszystko zależy jednak od tego, czy wiemy jak oraz gdzie szukać najlepszych i sprawdzonych okazji. Jeśli chodzi o każdy rodzaj wypraw, z pomocą przychodzą właśnie rozwiązania online eSky.pl, gdzie w jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich linii lotniczych, a także ogromna baza noclegowa (nawet 1,3 miliona obiektów na całym świecie). Najtańsze loty z Warszawy – eSky.pl, loty Warszawa Szczecin i wiele innych? Żaden problem, tym bardziej w niezwykle korzystnym pakiecie Lot+Hotel. Wszystkich rezerwacji można dokonać w dosłownie kilka minut, a na końcu skorzystać z elastycznego systemu płatności (w tym płatności ratalnej czy odroczonej).

Góry na wyciągnięcie ręki? To możliwe! 

Mnogość możliwości sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, choć niejednokrotnie kluczem do sukcesu okazuje się cierpliwość, jeśli chodzi o poszukiwanie atrakcyjnych propozycji. Na pewno warto być na bieżąco ze wszelkimi okazjami i w porę na nie reagować. Jeśli chodzi o rezerwację noclegów oraz biletów lotniczych, najkorzystniejsze oferty znajdziemy w tygodniu i poza sezonem. Wybierając się w góry, zadbajmy też o tak ważne kwestie jak ubezpieczenie podróżne, zarówno w trakcie wyjazdu krajowego, jak i zagranicznego. Obejmuje ono ochronę przed skutkami niespodziewanych wydarzeń. Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i możemy w stu procentach skupić się na samej podróży oraz urokach, jakie zapewniają górskie lokalizacje. 

 

Galeria Strug w Zakopanem

W budynku przy ul. Kościeliskiej 35 mieści się Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara. Wcześniej w tym miejscu, od 1893 roku stał drewniany, ekskluzywny pensjonat „Skoczyska” mieszczący 19 pokoi, łazienki, korty tenisowe i centrum artystyczno-kulturalne. W 1899 roku zatrzymał się w nim skrzypek Fritz Kreisler. Budynek spłonął w 1910 roku.

Czytaj więcej »
Szlak biegnący Doliną Lejową

Dolina Lejowa

Dolina Lejowa jest największą w polskich Tatrach doliną reglową. Ma długość niespełna 5 km i powierzchnię około 5 km2. Opada ona spod zboczy Kominiarskiego Wierchu do Polany Biały Potok. Jej nazwa pochodzi od nazwiska jej właściciela – Jędrzeja Leja z Podczerwonego.

Czytaj więcej »

Park Lecha Kaczyńskiego

Przy ul. Kościuszki mieści się niewielki, porośnięty drzewami skwer, który od 2011 roku nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na terenie parku stoi pomnik upamiętniający Józefa Kurasia ps. „Ogień” i jego żołnierzy.

Czytaj więcej »

Willa Lutnia

Przy ul. Sienkiewicza 5 stoi zabytkowa willa „Lutnia” wybudowana na początku XX wieku jako budynek drewniany, a w latach trzydziestych XX wieku otynkowana. W latach 1908 – 1909 w „Lutni” mieszkał wraz z matką i tworzył polski kompozytor i dyrygent Mieczysław Karłowicz.

Czytaj więcej »

Schronisko na Hali Kondratowej

Na polanie, na wysokości 1333 m n.p.m., u stóp Giewontu, stoi Schronisko na Hali Kondratowej (najmniejsze w polskich Tatrach). Zostało ono wybudowane w 1948 r. – wcześniej na hali funkcjonowało prywatne schronisko prowadzone przez Jerzego Uznańskiego, zniszczone przez lawinę w 1913 roku oraz dzikie schronisko wybudowane w 1933 roku.

Czytaj więcej »

Pomnik Chałubińskiego i Sabały

Pomnik stoi u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Na kamiennym cokole okazale prezentuje się popiersie doktora Tytusa Chałubińskiego, nazywanego „odkrywcą Tatr i Zakopanego”. Oparty o postument, na głazie siedzi Jan Krzeptowski „Sabała” – przyjaciel Chałubińskiego.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.