Spacer po Czarnej Górze

Wycieczkę rozpoczynamy w Czarnej Górze pod Kościołem Przemienienia Pańskiego. Podczas spaceru po miejscowości zwiedzimy Zagrodę Korkoszów (muzeum etnograficzne), a następnie udamy się na wzgórze Litwińska Grapa, gdzie spod okazałego Krzyża Milenijnego będziemy podziwiać piękne widoki na okoliczne pasma górskie. Czas trwania wycieczki uwzględnia półgodzinny postój na szczycie Litwińskiej Grapy.

CZAS

2 h 45 min

DYSTANS

4 km

POZIOM

bardzo łatwy

Etapy wycieczki

Kliknij w etap, aby uzyskać więcej informacji

Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

W Czarnej Górze, przy głównej ulicy (Zagóra 86) mieści się niewielkie muzeum regionalne Zagroda Korkoszów, będące oddziałem Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego.

Krzyż Milenijny

Na szczycie Litwińskiej Grapy (902 m n.p.m.) znajduje się 20-metrowy Krzyż Milenijny wybudowany w 2000 roku przez proboszcza Czarnej Góry ks. Huberta Kasztelana dla uczczenia dwóch tysiącleci chrześcijaństwa. Został wykonany na wzór krzyża stojącego od wielu lat na szczycie Giewontu.

POWRÓT

Powrót tą samą drogą.

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kościół w Czarnej Górze nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych (kilkadziesiąt schodów prowadzących do wejścia). Zagroda Korkoszów również nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych (schodki przed wejściem). Na szczyt Litwińskiej Grapy można wjechać samochodem.