Spacer na Rusinową Polanę

Wycieczkę rozpoczynamy z Wierchu Poroniec (parking, wejście do TPN) – można tu dojechać samochodem (ok. 25 min z Zakopanego). Łatwa i krótka trasa, na której końcu ujrzymy jeden z najpiękniejszych widoków w całych Tatrach. Czas trwania wycieczki uwzględnia trzydziestominutowy postój na Rusinowej Polanie.

CZAS

2 h 20 min

DYSTANS

8 km

POZIOM

bardzo łatwy

Etapy wycieczki

Kliknij w etap, aby uzyskać więcej informacji

Szlak z Wierchporońca na Rusinową Polanę

W drogę ruszamy z Wierchu Poroniec. Pierwszy odcinek szlaku wiedzie wygodną drogą równoległą do szosy Oswalda Balcera. Widać z niej pięknie góry należące do słowackiej części Tatr.

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana zajmuje powierzchnię ok. 100 ha i leży na wysokości 1170 – 1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry Wysokie

Dolina Chochołowska

Szlak Doliną Chochołowską

Dolina Chochołowska jest najdłuższą, największą i najdalej na zachód wysuniętą doliną leżącą w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma długość około 10 km i zajmuje powierzchnię około 35 km2.

POWRÓT

Na Wierch Poroniec wracamy tą samą drogą.

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Szlak z Wierchu Poroniec jest najłatwiejszym wariantem dojścia na Rusinową Polanę. Droga jest dosyć wyboista i kamienista, ale możliwa do przejechania na wózku inwalidzkim – z pomocą osób trzecich.