Góry w Wielkiej Brytanii – poradnik dla początkujących

Perspektywa wymagających wspinaczek górskich może być czasami zniechęcająca, ale nie musi tak być. Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które pomogą Ci zacząć i czerpać przyjemność z chodzenia po górach. Zanim jednak zdecydujesz się na długo wyczekiwany urlop, pamiętaj, żeby zadbać również o swoje bezpieczeństwo. Podróżne ubezpieczenie na wyjazd pomoże Ci w pełni cieszyć się z górskich krajobrazów. Osoby podróżujące bez ubezpieczenia ryzykują dodatkowe koszty w razie wypadku lub konieczności odwołania lotu, które potrafią kilkukrotnie przewyższyć wartość podróży.

 

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

 

Celem ubezpieczenia podróżnego jest pokrycie nieprzewidzianych kosztów, takich jak choroba, uraz na skutek wypadku czy kradzież rzeczy osobistych podczas urlopu. Można również wykupić dodatkową ochronę na wypadek odwołania podróży. W zależności od tego, dokąd się wybierasz i jaki jest cel Twojej podróży, możesz wybrać polisę ubezpieczenia podróżnego, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 

Najlepszy wybór na pierwsze podejście

 

Niektóre z najbardziej spektakularnych punktów widokowych w Wielkiej Brytanii znajdują się na wyciągnięcie ręki. Odkryj jedne z najpiękniejszych gór i szczytów w naszym przewodniku po łatwych wspinaczkach dla początkujących wspinaczy.

 

  • Roseberry Topping, North York Moors – przepiękne wzgórze, które brak wysokości nadrabia charakterem.
  • Pen y Fan, Brecon Beacons – jedna z najłatwiejszych do zdobycia gór w Wielkiej Brytanii z bardzo dobry szlakiem spacerowym.
  • Conic Hill, Loch Lomond – łatwa i dostępna góra to świetny wstęp do chodzenia po górach w Highlands. Oferuje niezapomniany spacer na wzgórze z widokiem na jezioro Loch Lomond.
  • Sugar Loaf Mountain, Monmouthshire – skromny, walijski szczyt znajdujący się w Parku Narodowym Brecon Beacons. Obejmuje magiczne widoki na góry, wzgórza i lasy.
  • Schiehallion, Perthshire – jest to największa góra spośród naszych propozycji. Jest to jednak jednym z łatwiejszych wzgórz do zdobycia dzięki długiemu i łatwemu podejściu.

 

Co warto zabrać ze sobą w góry

 

Oprócz wyboru miejsca niezbędne jest ubranie się w odzież odpowiednią do panujących warunków. Nawet najmniejszy szczyt może stać się niebezpieczny ze względu na złe warunki pogodowe. Pamiętaj więc żeby sprawdzić prognozę i odpowiednio się przygotować. Pogoda w wielkiej Brytanii potrafi by nieprzewidywalna, warto zaopatrzyć się w wodoodporną kurtkę i co cieplejszego, co będzie można założyć na wypadek pogorszenia pogody.

 

Wielka Brytania po Brexicie

 

Chociaż ubezpieczenie podróżne nie jest wymagane przed przylotem do Wielkiej Brytanii, warto się w takie zaopatrzyć. Najrozsądniejszym wyborem, dzięki któremu nie będziesz stresować się podczas wyjazdu, byłoby ubezpieczenie, które zapewnia pokrycie kosztów leczenia, odwołania lub opóźnienia lotu wraz z ubezpieczeniem bagażu. Więcej na temat tego jak się zabezpieczyć:

https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjazd-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie-najwazniejsze-wytyczne.

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.