Spacer Doliną Chochołowską

Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu na Siwej Polanie. Można tu dojechać z Zakopanego samochodem (ok. 20 min) lub busem. Cała trasa wiedzie wygodną dolinną drogą, a jej nachylanie jest na tyle nieduże, że pokonanie trasy nie powinno nikomu sprawdzić trudności. Na szlaku napotkamy różne ciekawostki przyrodnicze, będziemy mieli także okazję do podziwiania pięknych krajobrazów. Na końcu wycieczki odwiedzimy Schronisko Górskie PTTK znajdujące się na malowniczej Polanie Chochołowskiej. Czas wycieczki uwzględnia trzy piętnastominutowe postoje w następujących miejscach:

  • Siwa Polana
  • Polana Huciska
  • Wywierzysko Chochołowskie

 oraz godzinę czasu wolnego na Polanie Chochołowskiej.

CZAS TRWANIA

5 h 05 min

DYSTANS

16,8 km

POZIOM

bardzo łatwy

Etapy wycieczki

Kliknij w etap, aby uzyskać więcej informacji

Dolina Chochołowska

Szlak Doliną Chochołowską

Dolina Chochołowska jest najdłuższą, największą i najdalej na zachód wysuniętą doliną leżącą w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma długość około 10 km i zajmuje powierzchnię około 35 km2.

Polana Chochołowska

Polana Chochołowska, o długości około 700 m i szerokości około 350 m, jest największą polaną w polskiej części Tatr. Leży na wysokości 1090 – 1150 m n.p.m. pomiędzy masywami Hrubasa, Bobrowca, Grzesia i Trzydniowiańskiego Wierchu.

POWRÓT

Wracamy tą samą drogą w kierunku Siwej Polany.

DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Szlak biegnący Doliną Chochołowską, jest jako jeden z nielicznych w Tatrach, dosyć dobrze dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pierwsze 4 km wiodą asfaltem, a kolejne utwardzoną drogą gruntową (liczne kamienie, żwir i nierówności).