Apartamenty Zakopane – jak wybrać idealne miejsce noclegowe?

Urlopowicze dzielą się na dwie grupy – spontanicznych podróżników, którzy na ostatnią chwilę szukają noclegu oraz wytrawnych organizatorów, którzy ze sporym wyprzedzeniem planują każdy punkt urlopu. I jedni, i drudzy potrzebują komfortowego miejsca, w którym oddadzą się błogiemu lenistwu i odpoczną po podróży.

Zakopane i Podhale to jeden z najpiękniejszych rejonów turystycznych w Polsce, a nawet w tej części Europy – co roku do tego magicznego miejsca przybywają turyści, którzy pragną nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również odpocząć od codziennych obowiązków i rutyny. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór odpowiedniego miejsca noclegowego, w którym każdy poczuje się komfortowo. Jakimi kryteriami kierować się wybierając apartament w Zakopanem i okolicy? Lepszym rozwiązaniem będzie cały domek czy może wygodny apartament z widokiem na góry? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w artykule!

Po pierwsze: lokalizacja!

Wybierając apartament w Zakopanem warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na lokalizację obiektu. Fani nocnego życia i imprez do białego rana z pewnością będą zachwyceni bliskością Krupówek, miłośnicy sportów zimowych docenią niewielką odległość od popularnych stoków narciarskich, zaś fani dzikiej przyrody unikający miejskiego zgiełku doskonale będą ,,odnajdywać się” z dala od zatłoczonego turystami centrum. Od dłuższego czasu ogromną popularnością cieszą się również apartamenty i mieszkania na wynajem zlokalizowane poza centrum Zakopanego, w tym obiekty położone w Dolinie Kościeliska, która przez wielu turystów zaliczana jest do najpiękniejszych i zarazem najbardziej znanych dolin polskiej części Tatr Zachodnich.

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest również niezwykle ważny w przypadku osób podróżujących z małymi dziećmi – chcąc zaoszczędzić sporo czasu warto wybrać apartament w centrum Zakopanego, z którego cała rodzina będzie mogła szybko udać się w najpopularniejsze miejsca i skorzystać ze znanych atrakcji turystycznych. Baza wypadowa zlokalizowana w pobliżu Krupówek dodatkowo gwarantuje bliskość wielu lokali gastronomicznych, dzięki czemu poszukiwania restauracji na rodzinny obiad czy kolację nie będą już problemem!

Po drugie: komfortowe wnętrze!

Drugim i równie ważnym kryterium wyboru apartamentu w górach jest jego rodzaj i wyposażenie. Wybierając się na urlop z rodziną i przyjaciółmi warto pomyśleć nad wynajęciem całego domku, który nie tylko zapewnia maksymalny komfort podczas pobytu, ale również gwarantuje prywatność – tego typu obiekty doskonale sprawdzą się również w przypadku osób podróżujących z czworonożnymi pupilami. Luksusowe domki w Zakopanem czy Kościelisku dodatkowo oferują bogate wyposażenie, które szczególnie przyda się podczas długich pobytów – wybrany domek może być wyposażony w m.in.: ekologiczny kominek, piekarnik, zmywarkę, pralkę, a nawet Smart TV czy jacuzzi.

Idealnym rozwiązaniem dla par, które wybierają się w góry na romantyczny weekend jest wygodny i wyposażony w liczne udogodnienia apartament w Zakopanem lub Kościelisku – wśród dostępnych obiektów nie brakuje mieszkań dwu-, trzy-, a nawet cztero- czy pięciopokojowych. Podobnie jak w przypadku domków, rezydenci takich obiektów mogą liczyć na wiele udogodnień i dodatkowych opcji, których ,,ze świecą szukać” w tradycyjnych hotelach i pensjonatach, w tym m.in.: dostęp do siłowni i basenu, taras, sauna czy pakiet rozrywek dedykowanych najmłodszym gościom. Wiele z dostępnych apartamentów posiada również dedykowaną ofertę śniadaniową, która często bazuje na regionalnych produktach spożywczych, z których słynie Podhale.

Po trzecie: korzystna cena!

Nie ma co ukrywać, że jedną z istotnych kwestii podczas planowania urlopu jest również budżet, dlatego wiele osób stawia nie tylko na wygodę i komfort, ale też na atrakcyjne ceny, które nie doprowadzą do ruiny domowych finansów. Apartamenty Zakopane to propozycja dla osób, które na równi stawiają wysoki standard z atrakcyjnymi warunkami cenowymi – do tego dochodzi oczywiście, wspomniana już wyjątkowa lokalizacja, która sprawia, że zarówno fani sportów zimowych, jak i osoby preferujące błogie lenistwo będą zadowolone z bliskości najpopularniejszych obiektów. Luksusowe apartamenty w górach to również gwarancja prywatności i kameralnej atmosfery, dzięki której każdy z rezydentów może poczuć się jak u siebie w domu.

Zapraszamy Państwa do zapoznania z ofertą noclegową apartamentów i domków zlokalizowanych w Zakopanem i Dolinie Kościeliskiej. Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej http://apartamentyzakopane.pl/!

Morskie Oko

Morskie Oko o powierzchni 34,93 ha jest największym jeziorem w Tatrach. Jego długość wynosi 862 m, szerokość 568 m, a głębokość 51,4 m. Jest jeziorem karowym (cyrkowym) o pochodzeniu polodowcowym. Położone jest na wysokości 1395 m n.p.m.., nieco poniżej Schroniska PTTK, w górnej części Doliny Rybiego Potoku, u stóp najwyższych tatrzańskich szczytów, które wznoszą się ponad 1000-metrowymi ścianami ponad jego taflę.

Czytaj więcej »

Schronisko na Hali Kondratowej

Na polanie, na wysokości 1333 m n.p.m., u stóp Giewontu, stoi Schronisko na Hali Kondratowej (najmniejsze w polskich Tatrach). Zostało ono wybudowane w 1948 r. – wcześniej na hali funkcjonowało prywatne schronisko prowadzone przez Jerzego Uznańskiego, zniszczone przez lawinę w 1913 roku oraz dzikie schronisko wybudowane w 1933 roku.

Czytaj więcej »

Dolina Olczyska

Dolina Olczyska jest doliną reglową o powierzchni ok. 4,5 km² leżącą pomiędzy Nosalem (1206 m n.p.m.), a Małym (1167 m n.p.m.) i Wielkim Kopieńcem (1328 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Kalatówki

Polana Kalatówki położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m., a jej powierzchnia wynosi ok. 13 ha. Opadają do niej stoki Kalackiej Turni (1383 m n.p.m.) i południowo–wschodnie stoki Białego Grzbietu (łączącego Giewont z Krokwią), zwane Kalackim Upłazem.

Czytaj więcej »
Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch

Jarząbczy Wierch to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 2137 m n.p.m. Jego najwyższy wierzchołek leży po stronie słowackiej, przez niższy przebiega granica państwowa, grań główna Tatr oraz czerwony szlak graniowy.

Czytaj więcej »
Kościół św. Antoniego w Brzegach

Kościół w Brzegach

W miejscowości Brzegi znajduje się kościół pw. Św. Antoniego z Padwy. Został wybudowany w latach 1949-1952 przez mieszkańców Brzegów, pod kierunkiem architekta Ludwika Czarniaka, w stylu góralskim. Kościół jest drewniany, pokryty gontowym dachem, zwieńczonym usytuowaną we frontowej części drewnianą wieżą – dzwonnicą.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.