Hotele SPA w górach z basenem: sprawdzamy, co oferuje region Podhala

Wyjazd do hotelu SPA to znakomity pomysł na poradzenie sobie ze zmęczeniem, stresem, zmianę otoczenia i naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami. W poszukiwaniu takich obiektów warto skierować wzrok na region Podhala, gdzie mamy naprawdę duży wybór komfortowych hoteli z pełnym zapleczem SPA&Wellness. Który z nich wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, z którego dowiesz się też, dlaczego hotele SPA w górach z basenem są tak popularnym wyborem zarówno wśród par, jak i rodzin z dziećmi.

Podhalańskie hotele SPA z basenem: każdy znajdzie tutaj coś dla siebie

Wyjazd w góry do dobrej klasy hotelu SPA z basenem to zawsze strzał w dziesiątkę z punktu widzenia osób, którym zależy nie tylko na błogim wypoczynku, zadbaniu o ciało, poradzeniu sobie z różnymi problemami dermatologicznymi czy „zresetowaniu” głowy, ale też chcących zwiedzić atrakcyjny region kraju i trochę się poruszać.

Podhale stwarza doskonałe warunki do uprawiania wszelkich form turystyki. Niespieszne spacery po Krupówkach? Ostry trekking w Tatrach Wysokich? Rodzinna wycieczka do jednej z tatrzańskich dolin? A może zwiedzanie Zakopanego? Wybór jest na tyle duży, że weekend, nawet przedłużony, z pewnością okaże się za krótki.

Co ważne, na Podhalu znajdziemy sporo godnych polecenia hoteli, które stwarzają bardzo komfortowe warunki do wypoczynku, cieszenia się luksusem i bogatą ofertą zabiegową. Jedno z takich miejsc chcemy Ci gorąco polecić.

Polecany hotel SPA w górach z basenem? Sprawdź naszą rekomendację

Paradoksalnie w polskich górach wcale nie ma aż tak wiele hoteli SPA z basenem, a już na pewno nie takich, które zapewniają bezpośredni dostęp do basenów wypełnionych wodą termalną. To rzadkie kryterium spełnia Hotel BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, który jest fantastycznym miejscem zarówno na pobyty rodzinne, jak i we dwoje.

Unikalną cechą hotelu jest to, że jego goście mogą korzystać z basenów termalnych Term BUKOVINA, obiektu znajdującego się w tym samym kompleksie. Do dyspozycji jest aż 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, Strefa Dzieci i Młodzieży ze zjeżdżalniami, siatką do wspinaczki wodnej czy brodzikami dla maluszków, a także znakomita strefa saun z aż 8 różnorodnymi saunami, w tym fińskimi, łaźniami parowymi, kabiną na podczerwień czy Lakonium (połączenie sauny suchej i łaźni parowej). Codziennie organizowane są również szalenie popularne seanse zapachowe.

To warto wiedzieć:

Goście Hotelu BUKOVINA mogą przejść na baseny termalne prosto z pokoju, w kostiumach i szlafroku, co jest bardzo wygodne, oszczędza mnóstwo czasu i pozwala uniknąć kolejek.

Szczegółowe omówienie atrakcji dostępnych dla gości Term BUKOVINA, a tym samym Hotelu BUKOVINA, znajdziesz na stronie internetowej hotelbukovina.pl/atrakcje/termy-bukovina.

W hotelu dostępna jest również znakomita strefa SPA – Wellness BUKOVINA. Można w niej skorzystać z wielu zabiegów, poddać się odprężającym masażom (w tym dla dwojga) czy dać ukojenie ciału podczas rytuału pielęgnacyjnego, np. „Bukowiańskiej Łąki”.

W tym miejscu warto wspomnieć o BUKOVINA Club, czyli ekskluzywnej przestrzeni dla osób chcących zażywać relaksu w maksymalnej prywatności. Jest to odseparowana część hotelu z basenem termalnym, jacuzzi, saunami (w tym unikalną śródziemnomorską i błotną) oraz słonecznym tarasem z widokiem na sosnowy las tatrzański. Wstęp do strefy jest darmowy dla gości apartamentów (pozostałych gości obowiązuje dodatkowa opłata).

Ważnym atutem hotelu jest to, że w cenie pobytu goście mają możliwość pozostawienia samochodu na parkingu podziemnym, co jest bardzo wygodne i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pojazdu.

Hotel BUKOVINA zaprasza też do Active Bar serwującego zdrowe biokoktajle, świeże soki, aromatyczną kawę i smaczne desery (goście mogą swobodnie przyjść do baru nawet w szlafroku i stroju kąpielowym).

Za dodatkową opłatą dostępne są również inne atrakcje, takie jak Bar BUKOVINA i Strefa Rozrywki, oferująca kręgle, bilard, darta i dyskotekę z DJ-em. Ponadto hotel posiada wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i rowerów.

Jak zarezerwować pobyt w Hotelu BUKOVINA?

Nie ma z tym żadnego problemu, choć oczywiście trzeba pamiętać, że hotel ten cieszy się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, dlatego warto zarezerwować pobyt z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zrobisz to wygodnie z poziomu strony internetowej hotelu. Koniecznie sprawdź też korzystne pakiety pobytowe, w tym obejmujące okresy wakacyjne, przedłużone weekendy czy święta. Szczegóły znajdziesz pod linkiem: hotelbukovina.pl.

Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego

Muzeum Powstania Chochołowskiego, będące filią Muzeum Tatrzańskiego, zostało otwarte w 1978 roku. Mieści się w zabytkowej Chałupie Bafiów, naprzeciwko Kościoła św. Jacka w Chochołowie. Sama chałupa została wybudowana w 1798 r., a przebudowana niecałe sto lat później. Budynek jest w całości drewniany i ma konstrukcję zrębową.

Czytaj więcej »

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

W centrum miejscowości Jurgów mieści się Zagroda Sołtysów – filia Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. W muzeum-skansenie prezentowana jest ekspozycja etnograficzna ukazująca wnętrza bogatego gospodarstwa spiskiego z przełomu XIX i XX wieku.

Czytaj więcej »

Muzeum Przyrodnicze TPN

Muzeum Przyrodnicze TPN (Tatrzańskiego Parku Narodowego) mieści się przy ul. Tytusa Chałubińskiego 42a, tuż obok ronda Jana Pawła II i informacji turystycznej. Na zalesiony teren otaczający muzeum wchodzimy przez charakterystyczną drewnianą bramę. Po przejściu nad Foluszowym Potokiem znajdujemy się przed drzwiami budynku mieszczącego ekspozycję.

Czytaj więcej »

Willa Polonia

Przy ul. Chramcówki 14 stoi zabytkowa drewniana willa „Polonia” wzniesiona na początku XX wieku. Obecnie w willi znajdują się pokoje do wynajęcia.

Czytaj więcej »

Willa Poraj

Willa „Poraj” została wybudowana w 1887 r. w stylu szwajcarskim / tyrolskim, według projektu Fryderyka Kallaya. Jej pierwsza nazwa brzmiała „Marya”, od imienia pierwszej właścicieli Marii Makswaldowej, która prowadziła tu pensjonat do roku 1909.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.