Jak wybrać dobre ubezpieczenie w góry?

Okres wiosenno-letni zachęca do tego, by wybrać się w góry. Jednak widać, że Polacy chętnie też podróżują w góry w okresie jesiennym, czy zimowym, ponieważ tutaj widoki zachwycają o każdej porze roku. Zanim jednak na dobre ruszymy w góry, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i sięgnąć po polisę. Tylko jak zmierzyć się z jego wyborem? Jak wybrać dobre ubezpieczenie w góry? Nasz tekst może ułatwić Ci zadanie, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie w górach?

 Wiele osób zapomina, że pobyt w górach wiąże się ze zmiennymi warunkami pogodowymi, czy większym ryzykiem wypadku. W końcu wystarczy nieprawidłowe przygotowanie, brak kondycji, czy nawet zła odzież, a już można narazić się niebezpieczeństwo. Jeśli do tego zapomnimy sięgnąć po odpowiednie obuwie, to zwiększamy też podatność na różnego typu urazy.

Wiadomo, że problem ten szczególnie dotyczy nowicjuszy, ale i stali bywalcy gór czują respekt przed szczytami, ponieważ wiedzą, że niebezpieczne upadki zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli my również takiego doznamy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie wezwać ratowników górskich, a ich wsparcie niestety jest w cenie, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd w zagraniczne góry. Jeśli do tego dojdą koszty leczenia za granicą, to również często trzeba pokryć je częściowo lub w całości z własnej kieszeni.

Wielu z nas może nie udźwignąć tak dużych kosztów, więc zamiast narażać się na wysokie koszty lepiej sprawdzić ubezpieczenie górskie na stronie https://wakacyjnapolisa.pl. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia górskiego sprawia, że tego typu problemów można uniknąć. Co więcej, w wielu przypadkach można zapewnić sobie też dodatkowe korzyści w postaci profesjonalnego wsparcia ubezpieczalni, czy nawet odszkodowania, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie górskie?

 Jeśli chcemy zapewnić sobie dobre ubezpieczenie w górach, to zawsze powinniśmy poświęcić na jego wybór trochę czasu. Co to dokładnie oznacza? Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie górskie? Przede wszystkim powinniśmy zawsze mieć na uwadze swoje indywidualne potrzeby, czy rodzaj aktywności, jaką mamy zamiar uprawiać.

Wejście na najniższe szczyty Tatr słowackich, czy czeskich Karkonoszy mogą nie wymagać od nas dodatkowej ochrony, ale jeśli uprawiamy sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne, to już lepiej pomyśleć o rozszerzonym pakiecie. Tym samym jazda na rowerze po górach, biegi górskie, wchodzenia na szczyty powyżej 3000 m n.p.m, czy wspinaczka z użyciem sprzętu to rodzaje aktywności, na które zawsze należy się odpowiednio przygotować.

W końcu wystarczy lekkie potknięcie, by konieczne było wezwanie pomocy w górach, a bez odpowiedniego ubezpieczenia koszty mogą być naprawdę wysokie i niestety ich pokrycie będzie leżeć w naszym geście. Jednak sięgnięcie po rozszerzony pakiet sprawi, że zawsze będziemy odpowiednio zabezpieczeni i tego sytuacje nie będą nam straszne.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również to, gdzie postanowimy wykupić dla siebie ubezpieczenie. Na rynku działa wiele ubezpieczalni, ale to nie oznacza, że każda zapewnia jednakową jakość obsługi, czy usług. Choć nie brakuje profesjonalnych ubezpieczalni, to znajdą się również takie, których jakość produktów pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli zatem nie chcemy się rozczarować, to lepiej od razu skierować się na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/, ponieważ to właśnie tutaj czeka na nas najlepsze ubezpieczenie górskie. Do tego jego wykupienie nie będzie wiązać się z wysokimi kosztami, więc dodatkowo nie trzeba obawiać się wygórowanych kosztów, bo one tutaj nie występują. Za to możemy być pewni, że uda nam się dostosować zakres polisy do swoich potrzeb, czy oczekiwań.

Willa Lutnia

Przy ul. Sienkiewicza 5 stoi zabytkowa willa „Lutnia” wybudowana na początku XX wieku jako budynek drewniany, a w latach trzydziestych XX wieku otynkowana. W latach 1908 – 1909 w „Lutni” mieszkał wraz z matką i tworzył polski kompozytor i dyrygent Mieczysław Karłowicz.

Czytaj więcej »

Willa Atma

Przy ul. Kasprusie 19, nad potokiem Młyniska, stoi zabytkowa Willa „Atma” wybudowana przez Józefa Kasprusia-Stocha w 1893 roku i rozbudowana na początku XX wieku. Jej nazwa oznacza właściwy bogom, absolutny spokój duszy. W willi w latach 1930 – 1935 mieszkał kompozytor Karol Szymanowski. Od 1976 roku mieści się w niej jego muzeum biograficzne, będące oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie.

Czytaj więcej »

Willa Goplana

Willa „Goplana” została wybudowana w 1893 r., według projektu krakowskiego architekta Wandalina Beringera, w stylu tyrolskim. Uwagę zwraca pięknie zdobione wykończenie dachu. Obecnie w budynku funkcjonuje lokal gastronomiczny.

Czytaj więcej »
Polana Olczyska

Polana Olczyska

Polana Olczyska położona jest na wysokości 1035–1100 m n.p.m. w Dolinie Olczyskiej, pomiędzy Nosalem (1206 m n.p.m.), Wielką Królową Kopą (1531 m n.p.m.) oraz Małym Kopieńcem (1167 m n.p.m.) i Wielkim Kopieńcem (1328 m n.p.m.), ok. 2 km od wylotu Doliny Olczyskiej.

Czytaj więcej »

Willa Koszysta

Przy ul. Piłsudskiego 69, nieopodal skoczni narciarskiej „Wielka Krokiew”, stoi drewniana willa „Koszysta”, wybudowana w 1904 roku. W latach 1955 – 1970 mieszkał w niej Jan Sztaudynger, o czym informuje zawieszona na domu tablica pamiątkowa.

Czytaj więcej »

Kapliczka Korniłowiczów

Kapliczka Korniłowiczów, zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, została wybudowana w 1907 roku z inicjatywy Edwarda Korniłowicza. Wiosną 2003 roku kapliczka została w całości strawiona przez pożar, którego przyczyną były palące się u jej stóp znicze.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.