Jak wybrać dobre ubezpieczenie w góry?

Okres wiosenno-letni zachęca do tego, by wybrać się w góry. Jednak widać, że Polacy chętnie też podróżują w góry w okresie jesiennym, czy zimowym, ponieważ tutaj widoki zachwycają o każdej porze roku. Zanim jednak na dobre ruszymy w góry, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i sięgnąć po polisę. Tylko jak zmierzyć się z jego wyborem? Jak wybrać dobre ubezpieczenie w góry? Nasz tekst może ułatwić Ci zadanie, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie w górach?

 Wiele osób zapomina, że pobyt w górach wiąże się ze zmiennymi warunkami pogodowymi, czy większym ryzykiem wypadku. W końcu wystarczy nieprawidłowe przygotowanie, brak kondycji, czy nawet zła odzież, a już można narazić się niebezpieczeństwo. Jeśli do tego zapomnimy sięgnąć po odpowiednie obuwie, to zwiększamy też podatność na różnego typu urazy.

Wiadomo, że problem ten szczególnie dotyczy nowicjuszy, ale i stali bywalcy gór czują respekt przed szczytami, ponieważ wiedzą, że niebezpieczne upadki zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli my również takiego doznamy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie wezwać ratowników górskich, a ich wsparcie niestety jest w cenie, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd w zagraniczne góry. Jeśli do tego dojdą koszty leczenia za granicą, to również często trzeba pokryć je częściowo lub w całości z własnej kieszeni.

Wielu z nas może nie udźwignąć tak dużych kosztów, więc zamiast narażać się na wysokie koszty lepiej sprawdzić ubezpieczenie górskie na stronie https://wakacyjnapolisa.pl. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia górskiego sprawia, że tego typu problemów można uniknąć. Co więcej, w wielu przypadkach można zapewnić sobie też dodatkowe korzyści w postaci profesjonalnego wsparcia ubezpieczalni, czy nawet odszkodowania, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie górskie?

 Jeśli chcemy zapewnić sobie dobre ubezpieczenie w górach, to zawsze powinniśmy poświęcić na jego wybór trochę czasu. Co to dokładnie oznacza? Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie górskie? Przede wszystkim powinniśmy zawsze mieć na uwadze swoje indywidualne potrzeby, czy rodzaj aktywności, jaką mamy zamiar uprawiać.

Wejście na najniższe szczyty Tatr słowackich, czy czeskich Karkonoszy mogą nie wymagać od nas dodatkowej ochrony, ale jeśli uprawiamy sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne, to już lepiej pomyśleć o rozszerzonym pakiecie. Tym samym jazda na rowerze po górach, biegi górskie, wchodzenia na szczyty powyżej 3000 m n.p.m, czy wspinaczka z użyciem sprzętu to rodzaje aktywności, na które zawsze należy się odpowiednio przygotować.

W końcu wystarczy lekkie potknięcie, by konieczne było wezwanie pomocy w górach, a bez odpowiedniego ubezpieczenia koszty mogą być naprawdę wysokie i niestety ich pokrycie będzie leżeć w naszym geście. Jednak sięgnięcie po rozszerzony pakiet sprawi, że zawsze będziemy odpowiednio zabezpieczeni i tego sytuacje nie będą nam straszne.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również to, gdzie postanowimy wykupić dla siebie ubezpieczenie. Na rynku działa wiele ubezpieczalni, ale to nie oznacza, że każda zapewnia jednakową jakość obsługi, czy usług. Choć nie brakuje profesjonalnych ubezpieczalni, to znajdą się również takie, których jakość produktów pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli zatem nie chcemy się rozczarować, to lepiej od razu skierować się na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/, ponieważ to właśnie tutaj czeka na nas najlepsze ubezpieczenie górskie. Do tego jego wykupienie nie będzie wiązać się z wysokimi kosztami, więc dodatkowo nie trzeba obawiać się wygórowanych kosztów, bo one tutaj nie występują. Za to możemy być pewni, że uda nam się dostosować zakres polisy do swoich potrzeb, czy oczekiwań.

Kościół w Dzianiszu

Urokliwy drewniany Kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej stoi przy głównej ulicy Dzianisza. Został wybudowany w latach 1932 – 1937. Wcześniej, od 1927 roku w tym miejscu istniała drewniana kaplica. Jego styl nawiązuje do tradycyjnego podhalańskiego stylu drewnianych kościołów gotyckich.

Czytaj więcej »

Skocznia Wielka Krokiew

Jednym z najbardziej znanych I rozpoznawalnych obiektów w Zakopanem jest bez wątpienia skocznia Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, znajdująca się przy skrzyżowaniu ul. Józefa Piłsudskiego

Czytaj więcej »
Dolina Starorobociańska

Dolina Starorobociańska

Dolina Starorobociańska jest największym odgałęzieniem Doliny Chochołowskiej, odchodzącym od niej na wysokości 1035 m n.p.m., w okolicy Leśniczówki TPN (dawnego schroniska Blaszyńskich). Górna część doliny opiera się na północnych zboczach Kończystego Wierchu (2002 m n.p.m.), Starorobociańskiego Wierchu (2176 m n.p.m.) i Siwego Zwornika (1965 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Willa Oksza

Galeria sztuki XX wieku w Willi Oksza jest najmłodszą filią Muzeum Tatrzańskiego. Uroku galerii dodaje miejsce, w którym się znajduje. Willa „Oksza” wzniesiona została w latach 1894 – 1895 według projektu Stanisława Witkiewicza. W pierwszych latach istnienia nosiła nazwę „Korwinówka” od nazwiska pierwszego właściciela Wincentego Korwin-Kossakowskiego.

Czytaj więcej »

Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”

Przy ul. Chałubińskiego 7 mieści się kilkupiętrowy budynek – wybudowany w 1930 roku pensjonat „Palace” – w którym zatrzymywali się między innymi Artur Rubenstein i Paweł Kochański. Na początku II wojny światowej Niemcy urządzili w budynku placówkę Gestapo.

Czytaj więcej »

Willa Konstantynówka

Przy ul. Jagiellońskiej 18 stoi zabytkowa willa „Konstantynówka” zbudowana w 1900 roku wg. projektu Stanisława Witkiewicza. Właścicielką budynku była Aniela Zagórska, a gościli w nim między innymi Józef Piłsudski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stefan Żeromski, Tymon Niesiołowski.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.