Jak wybrać dobre ubezpieczenie w góry?

Okres wiosenno-letni zachęca do tego, by wybrać się w góry. Jednak widać, że Polacy chętnie też podróżują w góry w okresie jesiennym, czy zimowym, ponieważ tutaj widoki zachwycają o każdej porze roku. Zanim jednak na dobre ruszymy w góry, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i sięgnąć po polisę. Tylko jak zmierzyć się z jego wyborem? Jak wybrać dobre ubezpieczenie w góry? Nasz tekst może ułatwić Ci zadanie, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie w górach?

 Wiele osób zapomina, że pobyt w górach wiąże się ze zmiennymi warunkami pogodowymi, czy większym ryzykiem wypadku. W końcu wystarczy nieprawidłowe przygotowanie, brak kondycji, czy nawet zła odzież, a już można narazić się niebezpieczeństwo. Jeśli do tego zapomnimy sięgnąć po odpowiednie obuwie, to zwiększamy też podatność na różnego typu urazy.

Wiadomo, że problem ten szczególnie dotyczy nowicjuszy, ale i stali bywalcy gór czują respekt przed szczytami, ponieważ wiedzą, że niebezpieczne upadki zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli my również takiego doznamy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie wezwać ratowników górskich, a ich wsparcie niestety jest w cenie, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd w zagraniczne góry. Jeśli do tego dojdą koszty leczenia za granicą, to również często trzeba pokryć je częściowo lub w całości z własnej kieszeni.

Wielu z nas może nie udźwignąć tak dużych kosztów, więc zamiast narażać się na wysokie koszty lepiej sprawdzić ubezpieczenie górskie na stronie https://wakacyjnapolisa.pl. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia górskiego sprawia, że tego typu problemów można uniknąć. Co więcej, w wielu przypadkach można zapewnić sobie też dodatkowe korzyści w postaci profesjonalnego wsparcia ubezpieczalni, czy nawet odszkodowania, gdy doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie górskie?

 Jeśli chcemy zapewnić sobie dobre ubezpieczenie w górach, to zawsze powinniśmy poświęcić na jego wybór trochę czasu. Co to dokładnie oznacza? Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie górskie? Przede wszystkim powinniśmy zawsze mieć na uwadze swoje indywidualne potrzeby, czy rodzaj aktywności, jaką mamy zamiar uprawiać.

Wejście na najniższe szczyty Tatr słowackich, czy czeskich Karkonoszy mogą nie wymagać od nas dodatkowej ochrony, ale jeśli uprawiamy sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne, to już lepiej pomyśleć o rozszerzonym pakiecie. Tym samym jazda na rowerze po górach, biegi górskie, wchodzenia na szczyty powyżej 3000 m n.p.m, czy wspinaczka z użyciem sprzętu to rodzaje aktywności, na które zawsze należy się odpowiednio przygotować.

W końcu wystarczy lekkie potknięcie, by konieczne było wezwanie pomocy w górach, a bez odpowiedniego ubezpieczenia koszty mogą być naprawdę wysokie i niestety ich pokrycie będzie leżeć w naszym geście. Jednak sięgnięcie po rozszerzony pakiet sprawi, że zawsze będziemy odpowiednio zabezpieczeni i tego sytuacje nie będą nam straszne.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również to, gdzie postanowimy wykupić dla siebie ubezpieczenie. Na rynku działa wiele ubezpieczalni, ale to nie oznacza, że każda zapewnia jednakową jakość obsługi, czy usług. Choć nie brakuje profesjonalnych ubezpieczalni, to znajdą się również takie, których jakość produktów pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli zatem nie chcemy się rozczarować, to lepiej od razu skierować się na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/, ponieważ to właśnie tutaj czeka na nas najlepsze ubezpieczenie górskie. Do tego jego wykupienie nie będzie wiązać się z wysokimi kosztami, więc dodatkowo nie trzeba obawiać się wygórowanych kosztów, bo one tutaj nie występują. Za to możemy być pewni, że uda nam się dostosować zakres polisy do swoich potrzeb, czy oczekiwań.

Dolina Starorobociańska

Dolina Starorobociańska

Dolina Starorobociańska jest największym odgałęzieniem Doliny Chochołowskiej, odchodzącym od niej na wysokości 1035 m n.p.m., w okolicy Leśniczówki TPN (dawnego schroniska Blaszyńskich). Górna część doliny opiera się na północnych zboczach Kończystego Wierchu (2002 m n.p.m.), Starorobociańskiego Wierchu (2176 m n.p.m.) i Siwego Zwornika (1965 m n.p.m.).

Czytaj więcej »

Park Lecha Kaczyńskiego

Przy ul. Kościuszki mieści się niewielki, porośnięty drzewami skwer, który od 2011 roku nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na terenie parku stoi pomnik upamiętniający Józefa Kurasia ps. „Ogień” i jego żołnierzy.

Czytaj więcej »

Jaskinia Dziura

Jaskinia Dziura jest położoną najbliżej Zakopanego jaskinią udostępnioną turystycznie. W zasadzie Jaskinia Dziura (zwana również Zbójecką Jamą) to jedna, duża komora, do której prowadzi krótki przedsionek, nie posiada niestety żadnych nacieków, choć zimą i wczesną wiosną można w niej znaleźć lodowe jęzory i stalagmity.

Czytaj więcej »

Willa Poraj

Willa „Poraj” została wybudowana w 1887 r. w stylu szwajcarskim / tyrolskim, według projektu Fryderyka Kallaya. Jej pierwsza nazwa brzmiała „Marya”, od imienia pierwszej właścicieli Marii Makswaldowej, która prowadziła tu pensjonat do roku 1909.

Czytaj więcej »

Giewont

Giewont to szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m. Giewont jest bardzo dobrze widoczny z Zakopanego. Wiąże się z nim legenda o śpiącym rycerzu, który powstanie, gdy Polska znajdzie się w niebezpieczeństwie. Szczyt ten znany jest również z powodu wielu wypadków śmiertelnych.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.