Na co zwrócić uwagę przed zakupem odzieży sportowej?

Uprawianie sportu przynosi przede wszystkim dużą frajdę, ale także niewątpliwe korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Do wielu dyscyplin sportowych nie potrzeba specjalistycznego sprzętu ani odzieży, co stanowi świetny argument do tego, żeby zacząć. Jeśli jednak pierwsze próby już za tobą, szybko zorientujesz się, że odpowiednia odzież i obuwie sportowe gwarantują nie tylko komfort, ale także zwiększają bezpieczeństwo. Ubrania sportowe, a także buty powinny być dopasowane nie tylko do dyscypliny, ale także indywidualnych predyspozycji i możliwości. Sprawdź zatem, co warto wiedzieć przez zakupem odzieży sportowej.

 1. Odzież i obuwie sportowe – co decyduje o ich wysokiej jakości?
 2. Odzież sportowa – jakie powinna spełniać wymagania?
 3. Jak wybrać idealne obuwie sportowe?
 4. Gdzie najlepiej kupować buty i ubrania sportowe?

Odzież i obuwie sportowe – co decyduje o ich wysokiej jakości?

Nie ulega wątpliwości, że odzież i obuwie sportowe dostępne jest w bardzo wielu różnych wariantach. Co decyduje zatem o ich wysokiej jakości? Przede wszystkim komfort noszenia i odpowiednie właściwości, na przykład przeciwdeszczowe. Bardzo ważny jest materiał, jakiego użyto do produkcji. Obecnie najlepsze są funkcjonalne materiały, które nie tylko pozwalają ciału oddychać, ale także kompresują i chronią. Konkretne cechy, jakich należy oczekiwać od odzieży sportowej, zależą od jej przeznaczenia. Na przykład spodnie narciarskie powinny być ciepłe i nieprzemakalne, a przy tym lekkie. Kurtka zimowa powinna zapewniać komfort termiczny. Z kolei buty do biegania powinny amortyzować stopę na nierównym podłożu i wspierać jej prawidłowe ułożenie, a także pomagać unikać kontuzji. Sklep Sport-shop oferuje bardzo duży wybór obuwia sportowego i odzież sportową na każdą okazję.

Odzież sportowa – jakie powinna spełniać wymagania?

Jakie wymagania powinna spełniać odzież sportowa męska i odzież sportowa damska, żeby była maksymalnie funkcjonalna?

 • przede wszystkim powinna pozwalać skórze na oddychanie,
 • ważne jest także swoboda ruchów,
 • powinna idealnie leżeć, przylegać, ale nie uciskać,
 • istotne są właściwości termoizolacyjne, a także ochrona przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, na przykład śniegiem, deszczem i wiatrem,
 • pielęgnacja powinna być maksymalnie uproszczona,
 • dopasowana do pory roku i dyscypliny sportowej,
 • sportowe obuwie i odzież powinno być wygodne i zapewniać komfort użytkowania.

Jak wybrać idealne obuwie sportowe?

Obuwie sportowe męskie i obuwie damskie sportowe powinno przede wszystkim posiadać stabilną podeszwę, która jest podstawą. Jest niezwykle istotna w kwestii utrzymania prawidłowej postawy ciała i zminimalizowania ryzyka urazów. Podeszwa najlepiej jeśli jest miękka od środka i gruba od zewnątrz. Do uprawiania sportu niezbędne są buty w odpowiednim rozmiarze. Powinny przylegać do stopy, ale nie uciskać jej. Wyjątkiem są buty do wspinaczki, które z reguły są mniejsze niż regularny rozmiar. Nie można zapomnieć także o odpowiednim materiale obuwia.

Gdzie najlepiej kupować buty i ubrania sportowe?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupować wygodne buty i świetnej jakości odzież sportową? W sklepie sportowym online, gdzie znajdziesz różnorodność oferty i korzystne ceny. Możesz także otrzymać atrakcyjne rabaty, na przykład na pierwsze zakupy, wysyłane bezpośrednio do klientów. W celu otrzymywania newslettera, musisz najpierw wyrazić na to zgodę. Buty sportowe i odzież to odzież, która w internecie dostępna jest w szerokim wyborze rozmiaru i asortymentu.

Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy to masyw górski w Tatrach Zachodnich, którego szczytami biegnie granica polsko–słowacka. W skład Czerwonych Wierchów wchodzą cztery szczyty. Od wschodu ku zachodowi są to: Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak.

Czytaj więcej »

Kościół na Harendzie

Kościół na Harendzie pierwotnie stał w innym miejscu. Został wybudowany w 1719 roku w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie służył mieszkańcom przez ponad dwa wieki,

Czytaj więcej »

Kalatówki

Polana Kalatówki położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m., a jej powierzchnia wynosi ok. 13 ha. Opadają do niej stoki Kalackiej Turni (1383 m n.p.m.) i południowo–wschodnie stoki Białego Grzbietu (łączącego Giewont z Krokwią), zwane Kalackim Upłazem.

Czytaj więcej »

Skwerek na Krupówkach

Na placyku u zbiegu ulic Krupówki, Staszica i Piłsudskiego znajduje się jeden z najnowszych elementów „wystroju” Krupówek – niewielkie oczko wodne i malowniczy drewniany mostek na Foluszowym Potoku. Pomimo, że to miejsce nie jest zabytkiem, chętnie zatrzymuję się tu turyści i robią pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej »

Willa Bajka

Przy ul. Sienkiewicza 12a, w otoczeniu drzew, stoi zabytkowa drewniana willa „Bajka” wybudowana w 1915 roku przez Leopolda Winnickiego (burmistrza Zakopanego w latach 1929 –

Czytaj więcej »

Willa Koliba

Przy ul. Kościeliskiej 18, za mostkiem, pomiędzy drzewami, stoi pierwsza willa zaprojektowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza – „Koliba”. W willi znajduje się Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza (filia Muzeum Tatrzańskiego). Wewnątrz możemy zapoznać się z ciekawą ekspozycją historyczno-etnograficzną.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.