Na co zwrócić uwagę przed zakupem odzieży sportowej?

Uprawianie sportu przynosi przede wszystkim dużą frajdę, ale także niewątpliwe korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Do wielu dyscyplin sportowych nie potrzeba specjalistycznego sprzętu ani odzieży, co stanowi świetny argument do tego, żeby zacząć. Jeśli jednak pierwsze próby już za tobą, szybko zorientujesz się, że odpowiednia odzież i obuwie sportowe gwarantują nie tylko komfort, ale także zwiększają bezpieczeństwo. Ubrania sportowe, a także buty powinny być dopasowane nie tylko do dyscypliny, ale także indywidualnych predyspozycji i możliwości. Sprawdź zatem, co warto wiedzieć przez zakupem odzieży sportowej.

 1. Odzież i obuwie sportowe – co decyduje o ich wysokiej jakości?
 2. Odzież sportowa – jakie powinna spełniać wymagania?
 3. Jak wybrać idealne obuwie sportowe?
 4. Gdzie najlepiej kupować buty i ubrania sportowe?

Odzież i obuwie sportowe – co decyduje o ich wysokiej jakości?

Nie ulega wątpliwości, że odzież i obuwie sportowe dostępne jest w bardzo wielu różnych wariantach. Co decyduje zatem o ich wysokiej jakości? Przede wszystkim komfort noszenia i odpowiednie właściwości, na przykład przeciwdeszczowe. Bardzo ważny jest materiał, jakiego użyto do produkcji. Obecnie najlepsze są funkcjonalne materiały, które nie tylko pozwalają ciału oddychać, ale także kompresują i chronią. Konkretne cechy, jakich należy oczekiwać od odzieży sportowej, zależą od jej przeznaczenia. Na przykład spodnie narciarskie powinny być ciepłe i nieprzemakalne, a przy tym lekkie. Kurtka zimowa powinna zapewniać komfort termiczny. Z kolei buty do biegania powinny amortyzować stopę na nierównym podłożu i wspierać jej prawidłowe ułożenie, a także pomagać unikać kontuzji. Sklep Sport-shop oferuje bardzo duży wybór obuwia sportowego i odzież sportową na każdą okazję.

Odzież sportowa – jakie powinna spełniać wymagania?

Jakie wymagania powinna spełniać odzież sportowa męska i odzież sportowa damska, żeby była maksymalnie funkcjonalna?

 • przede wszystkim powinna pozwalać skórze na oddychanie,
 • ważne jest także swoboda ruchów,
 • powinna idealnie leżeć, przylegać, ale nie uciskać,
 • istotne są właściwości termoizolacyjne, a także ochrona przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, na przykład śniegiem, deszczem i wiatrem,
 • pielęgnacja powinna być maksymalnie uproszczona,
 • dopasowana do pory roku i dyscypliny sportowej,
 • sportowe obuwie i odzież powinno być wygodne i zapewniać komfort użytkowania.

Jak wybrać idealne obuwie sportowe?

Obuwie sportowe męskie i obuwie damskie sportowe powinno przede wszystkim posiadać stabilną podeszwę, która jest podstawą. Jest niezwykle istotna w kwestii utrzymania prawidłowej postawy ciała i zminimalizowania ryzyka urazów. Podeszwa najlepiej jeśli jest miękka od środka i gruba od zewnątrz. Do uprawiania sportu niezbędne są buty w odpowiednim rozmiarze. Powinny przylegać do stopy, ale nie uciskać jej. Wyjątkiem są buty do wspinaczki, które z reguły są mniejsze niż regularny rozmiar. Nie można zapomnieć także o odpowiednim materiale obuwia.

Gdzie najlepiej kupować buty i ubrania sportowe?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupować wygodne buty i świetnej jakości odzież sportową? W sklepie sportowym online, gdzie znajdziesz różnorodność oferty i korzystne ceny. Możesz także otrzymać atrakcyjne rabaty, na przykład na pierwsze zakupy, wysyłane bezpośrednio do klientów. W celu otrzymywania newslettera, musisz najpierw wyrazić na to zgodę. Buty sportowe i odzież to odzież, która w internecie dostępna jest w szerokim wyborze rozmiaru i asortymentu.

Park Lecha Kaczyńskiego

Przy ul. Kościuszki mieści się niewielki, porośnięty drzewami skwer, który od 2011 roku nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na terenie parku stoi pomnik upamiętniający Józefa Kurasia ps. „Ogień” i jego żołnierzy.

Czytaj więcej »
Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

sprowy Wierch, o wysokości 1987 m n.p.m., jest jednym z najpopularniejszych tatrzańskich szczytów. Prowadzą na niego liczne szlaki turystyczne, ale prawdziwe oblężenie przeżywa z powodu kolei linowej wwożącej turystów z Kuźnic prawie na sam wierzchołek. Południowe stoki Kasprowego Wierchu opadają do słowackiej Doliny Cichej, a północne do Doliny Bystrej i Doliny Gąsienicowej.

Czytaj więcej »

Dzwonniczki Loretańskie

Dzwonniczki loretańskie to drewniane wieżyczki, które można spotkać w wielu miejscach na Podhalu, Orawie i Spiszu, zarówno wśród zabudowy wiejskiej jak i w pewnym oddaleniu od domów mieszkalnych. W zależności od regionu potrafią się nieco różnić formą i kształtem, jednak zazwyczaj są to drewniane wieżyczki o spadzistych z ścianach rozszerzające się ku górze, przykryte spadzistym daszkiem, oraz daszkiem okapowym.

Czytaj więcej »

Wołowiec

Wołowiec Wołowiec (2064 m n.p.m.) jest szczytem leżącym w Tatrach Zachodnich, na granicy polsko-słowackiej. Jego wierzchołek jest miejscem zbiegu (zwornikiem) trzech grani – od strony

Czytaj więcej »

Las Chałubińskich

Las Chałubińskich znajduje się u zbiegu ulic Zamoyskiego i Chałubińskiego. Jest to dolnoreglowy las mieszany, uratowany przed wycinką przez Tytusa Chałubińskiego, który pod koniec XIX wieku wykupił działki porośnięte lasem od pruskiego bankiera, który wycinał na potęgę okoliczne lasy.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.