Zakopane – atrakcje dla dzieci. Czy Tatry to rzeczywiście dobry kierunek wakacyjny dla rodziny?

Rodzinne wakacje wciąż większości z nas kojarzą się z pobytem nad morzem. To na pewno wygodne rozwiązanie, które jednak nie do końca wpisze się w oczekiwania aktywnej rodziny. Jeśli nie wyobrażacie sobie całodziennego przesiadywania na plaży i trzymania kciuków za pogodę, to tym razem za cel obierzcie polskie Tatry. Dobrą bazą wypadkową będzie Zakopane, gdzie nie brakuje atrakcji dla dzieci, ale też dla rodziców. Więcej o tym przeczytacie w naszym artykule.

Aktywna rodzina na szlaku

Zakopane i inne miejscowości na Podhalu to znakomita propozycja dla tych rodzin, które uwielbiają aktywne spędzanie wolnego czasu. Możecie przebierać w trasach trekkingowych o różnym poziomie trudności, w tym takich, które można „zaliczyć” z dzieckiem w wózku.

Piesze wycieczki to najbardziej oczywista atrakcja regionu, w dodatku dostępna przez większą część roku. Z kolei zimą Zakopane szczególnie mocno przyciągnie rodziny narciarskie.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem – jest w czym wybierać!

Trudno byłoby opisać w tym krótkim artykule wszystkie najważniejsze atrakcje stolicy polskich Tatr. Podkreślmy natomiast, że rodziny powinny ich szukać także w bezpośredniej okolicy Zakopanego. Znajdzie się coś i dla aktywnych, i dla chcących podziwiać piękne widoki czy poczuć adrenalinę.

Z ciekawszych propozycji na pewno warto zapisać sobie na liście:

  • wjazd kolejką na Kasprowy Wierch,
  • wjazd kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch i spacer w stronę Gubałówki,
  • papugarnię „Egzotyczne Zakopane”,
  • wycieczkę do jednej z tatrzańskich jaskiń,
  • Morskie Oko,
  • spacer do jednej z tatrzańskich dolin.

Więcej pomysłów (dokładnie osiem) na to, jak spędzić czas z dzieckiem w Zakopanem i regionie, znajdziecie w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/atrakcje-w-zakopanem-8-miejsc-ktore-trzeba-odwiedzic-z-dziecmi.

Kąpiele termalne, czyli rozrywka dla całej rodziny

Od kilku lat jednym z magnesów, który najsilniej przyciąga na Podhale, są efektowne kompleksy termalne. Gorące źródła znajdujące się nawet kilka kilometrów pod ziemią zasilają nowoczesne baseny, które są ogromną atrakcją tak dla dzieci, jak i dla rodziców czy dziadków.

Wybór jest bardzo duży, dlatego jeśli chcecie naszej rekomendacji, to gorąco polecamy Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, kilkanaście minut jazdy samochodem z centrum Zakopanego. To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w naszej części Europy.

Termy BUKOVINA oferują mnóstwo atrakcji dla rodziny. Dzieci wyszaleją się w aquparku (i będą bezpieczne pod czujnym okiem ratownika), rodzice z kolei mogą w tym czasie oddać się odżywczym, relaksującym kąpielom w wodzie zawierającej aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, wykazującej silne działanie antystresowe. Do tego dochodzi przebogata oferta saun czy zabiegów terapeutycznych oraz beauty w strefie Wellness BUKOVINA – szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie kompleksu https://www.termybukovina.pl/.

Komfortowe opcje pobytowe

Organizując rodzinny wyjazd warto dużą wagę przyłożyć do miejsca pobytu. Chodzi nie tylko o komfort, ale też lokalizację – możliwie jak najbliżej wspomnianych wcześniej atrakcji dla dzieci w Zakopanem i regionie.

Tutaj na pewno zainteresują Was pakiety pobytowe w Hotelu BUKOVINA, który tworzy jeden kompleks wraz z Termami BUKOVINA. Ogromną zaletą czterogwiazdkowego obiektu jest to, że jego goście mają bezpośredni dostęp do term i mogą korzystać z atrakcji kompleksu wtedy, gdy mają na to ochotę, bez stania w kolejkach po bilety i szukania miejsca parkingowego.

Męczący dojazd? Nie ma się czego bać

Wciąż można się spotkać z opinią, że podróż do Zakopanego jest mordęgą, a już szczególnie z punktu widzenia mieszkańców północnej Polski. W ostatnich latach pod tym względem sporo się jednak zmieniło na lepsze. To w głównej mierze zasługa ukończenia autostrady A1 z Trójmiasta do Katowic.

Obecnie podróż z np. Gdańska do Zakopanego własnym samochodem nie powinna zająć więcej niż 8-9 godzin (zgodnie z przepisami, z przerwami na odpoczynek). Tyle samo czasu potrzeba, aby dostać się z np. Lublina nad polskie morze.

Dzięki poprawie infrastruktury drogowej coraz więcej rodzin decyduje się nie tylko na spędzenie wakacji na Podhalu, ale też zafundowanie sobie weekendowego wypadu pod Tatry, co do niedawna było domeną wyłącznie mieszkańców Krakowa i okolic.

Podsumowanie

Zakopane oferuje wiele atrakcji dla dzieci, dlatego jest to tzw. „pewniak” z perspektywy rodziny, która szuka ciekawego miejsca na krótszy lub dłuższy urlop. Jeśli jesteście aktywni, nie znosicie nudy, a przy tym chcecie połączyć odpoczynek z regeneracją ciała i umysłu (termy!), to naprawdę trudno o lepszą propozycję. Skorzystacie?

Kościół Księży Salwatorianów

Przy ul. Bulwary Słowackiego 2 mieści się drewniany Kościół Księży Salwatorianów wybudowany w latach 1956 – 1968. Architekci kościoła Marian Dziewoński i Jerzy Haber starali się połączyć w projekcie styl zakopiański z nowoczesnym.

Czytaj więcej »

Kapliczka Koronacji NMP

Przy ul. Kościeliskiej, nieopodal Willi „Koliba”, stoi Kapliczka Koronacji NMP – figura z piaskowca ufundowana w 1866 roku przez Jędrzeja Pitonia, potocznie zwana „Świętą Trójcą”.

Czytaj więcej »

Kościół w Murzasichlu

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny – Królowej Świata został wybudowany w 1955 roku. W budowie społecznie brali udział mieszkańcy kilku okolicznych miejscowości – Murzasichla, Budzowego Wierchu, Małego Cichego i Majerczykówki.

Czytaj więcej »

Pomnik Turysty pod Gubałówką

Przed dolną stacją kolei na Gubałówkę stoi Pomnik Turysty, cieszący się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Po niewysokiej drabince każdy może wejść na jego podest i stać się na moment częścią tego pomnika (dzieci powinny wchodzić pod opieką dorosłych).

Czytaj więcej »

Kościół na Górce

Przy ul. Kaszelewskiego 9, na zalesionym, południowym stoku Gubałówki, stoi Kościół Księży Jezuitów „Na Górce” Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy. Kościół projektu jezuity Stanisława Dydka, początkowo drewniany, a następnie otynkowany i pokryty blachą został wybudowany w latach 1899 – 1908. Wystrój wnętrza kościoła zawiera elementy stylu zakopiańskiego.

Czytaj więcej »

Wąwóz Kraków

Wąwóz Kraków Wąwóz ma powierzchnię 2,3 km2, a jego długość wynosi około 3 km. Górna jego część jest ograniczona przez zachodnie stoki Ciemniaka. W części

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.