Zakopane – atrakcje dla dzieci. Czy Tatry to rzeczywiście dobry kierunek wakacyjny dla rodziny?

Rodzinne wakacje wciąż większości z nas kojarzą się z pobytem nad morzem. To na pewno wygodne rozwiązanie, które jednak nie do końca wpisze się w oczekiwania aktywnej rodziny. Jeśli nie wyobrażacie sobie całodziennego przesiadywania na plaży i trzymania kciuków za pogodę, to tym razem za cel obierzcie polskie Tatry. Dobrą bazą wypadkową będzie Zakopane, gdzie nie brakuje atrakcji dla dzieci, ale też dla rodziców. Więcej o tym przeczytacie w naszym artykule.

Aktywna rodzina na szlaku

Zakopane i inne miejscowości na Podhalu to znakomita propozycja dla tych rodzin, które uwielbiają aktywne spędzanie wolnego czasu. Możecie przebierać w trasach trekkingowych o różnym poziomie trudności, w tym takich, które można „zaliczyć” z dzieckiem w wózku.

Piesze wycieczki to najbardziej oczywista atrakcja regionu, w dodatku dostępna przez większą część roku. Z kolei zimą Zakopane szczególnie mocno przyciągnie rodziny narciarskie.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem – jest w czym wybierać!

Trudno byłoby opisać w tym krótkim artykule wszystkie najważniejsze atrakcje stolicy polskich Tatr. Podkreślmy natomiast, że rodziny powinny ich szukać także w bezpośredniej okolicy Zakopanego. Znajdzie się coś i dla aktywnych, i dla chcących podziwiać piękne widoki czy poczuć adrenalinę.

Z ciekawszych propozycji na pewno warto zapisać sobie na liście:

  • wjazd kolejką na Kasprowy Wierch,
  • wjazd kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch i spacer w stronę Gubałówki,
  • papugarnię „Egzotyczne Zakopane”,
  • wycieczkę do jednej z tatrzańskich jaskiń,
  • Morskie Oko,
  • spacer do jednej z tatrzańskich dolin.

Więcej pomysłów (dokładnie osiem) na to, jak spędzić czas z dzieckiem w Zakopanem i regionie, znajdziecie w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/atrakcje-w-zakopanem-8-miejsc-ktore-trzeba-odwiedzic-z-dziecmi.

Kąpiele termalne, czyli rozrywka dla całej rodziny

Od kilku lat jednym z magnesów, który najsilniej przyciąga na Podhale, są efektowne kompleksy termalne. Gorące źródła znajdujące się nawet kilka kilometrów pod ziemią zasilają nowoczesne baseny, które są ogromną atrakcją tak dla dzieci, jak i dla rodziców czy dziadków.

Wybór jest bardzo duży, dlatego jeśli chcecie naszej rekomendacji, to gorąco polecamy Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, kilkanaście minut jazdy samochodem z centrum Zakopanego. To jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w naszej części Europy.

Termy BUKOVINA oferują mnóstwo atrakcji dla rodziny. Dzieci wyszaleją się w aquparku (i będą bezpieczne pod czujnym okiem ratownika), rodzice z kolei mogą w tym czasie oddać się odżywczym, relaksującym kąpielom w wodzie zawierającej aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, wykazującej silne działanie antystresowe. Do tego dochodzi przebogata oferta saun czy zabiegów terapeutycznych oraz beauty w strefie Wellness BUKOVINA – szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie kompleksu https://www.termybukovina.pl/.

Komfortowe opcje pobytowe

Organizując rodzinny wyjazd warto dużą wagę przyłożyć do miejsca pobytu. Chodzi nie tylko o komfort, ale też lokalizację – możliwie jak najbliżej wspomnianych wcześniej atrakcji dla dzieci w Zakopanem i regionie.

Tutaj na pewno zainteresują Was pakiety pobytowe w Hotelu BUKOVINA, który tworzy jeden kompleks wraz z Termami BUKOVINA. Ogromną zaletą czterogwiazdkowego obiektu jest to, że jego goście mają bezpośredni dostęp do term i mogą korzystać z atrakcji kompleksu wtedy, gdy mają na to ochotę, bez stania w kolejkach po bilety i szukania miejsca parkingowego.

Męczący dojazd? Nie ma się czego bać

Wciąż można się spotkać z opinią, że podróż do Zakopanego jest mordęgą, a już szczególnie z punktu widzenia mieszkańców północnej Polski. W ostatnich latach pod tym względem sporo się jednak zmieniło na lepsze. To w głównej mierze zasługa ukończenia autostrady A1 z Trójmiasta do Katowic.

Obecnie podróż z np. Gdańska do Zakopanego własnym samochodem nie powinna zająć więcej niż 8-9 godzin (zgodnie z przepisami, z przerwami na odpoczynek). Tyle samo czasu potrzeba, aby dostać się z np. Lublina nad polskie morze.

Dzięki poprawie infrastruktury drogowej coraz więcej rodzin decyduje się nie tylko na spędzenie wakacji na Podhalu, ale też zafundowanie sobie weekendowego wypadu pod Tatry, co do niedawna było domeną wyłącznie mieszkańców Krakowa i okolic.

Podsumowanie

Zakopane oferuje wiele atrakcji dla dzieci, dlatego jest to tzw. „pewniak” z perspektywy rodziny, która szuka ciekawego miejsca na krótszy lub dłuższy urlop. Jeśli jesteście aktywni, nie znosicie nudy, a przy tym chcecie połączyć odpoczynek z regeneracją ciała i umysłu (termy!), to naprawdę trudno o lepszą propozycję. Skorzystacie?

Kościół św. Antoniego w Brzegach

Kościół w Brzegach

W miejscowości Brzegi znajduje się kościół pw. Św. Antoniego z Padwy. Został wybudowany w latach 1949-1952 przez mieszkańców Brzegów, pod kierunkiem architekta Ludwika Czarniaka, w stylu góralskim. Kościół jest drewniany, pokryty gontowym dachem, zwieńczonym usytuowaną we frontowej części drewnianą wieżą – dzwonnicą.

Czytaj więcej »

Świnicka Przełęcz

Świnicka Przełęcz Świnicka Przełęcz położona jest na wysokości 2051 m n.p.m. pomiędzy Pośrednią Turnią (2128 m n.p.m.) i Świnicą (2301 m n.p.m.), od której pochodzi

Czytaj więcej »

Kopieniec

Kopieniec jest szczytem o wysokości 1328 m n.p.m. wznoszącym się nad Polaną Kopieniec. Jego stoki schodzą do Doliny Chłabowskiej (od wschodu) oraz Doliny Olczyskiej (od zachodu). Jego nazwa pochodzi od „kopieńca”, słowa używanego w gwarze ludowej do określania obłej góry w kształcie kopy.

Czytaj więcej »

Willa Tea

Willa “Tea” jest to chata uznawana za jedną z najstarszych w Zakopanem – została wybudowana w połowie XIX wieku. Początkowo był to jednoizbowy budynek, w latach późniejszych dobudowano drugą izbę. Nazwa willi pochodzi od imienia matki drugiego właściciela – dr Stefana Szymańskiego.

Czytaj więcej »

Kolejka na Gubałówkę

Kolejka na Gubałówkę (1126 m n.p.m.) została wybudowana w 1938 roku. Według planów kolejka miała służyć nie tylko celom turystycznym, ale również do przewozu mieszkańców i towarów. W 2001 roku przeszła gruntowny remont i modernizację, stając się jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

Czytaj więcej »

Willa Koliba

Przy ul. Kościeliskiej 18, za mostkiem, pomiędzy drzewami, stoi pierwsza willa zaprojektowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza – „Koliba”. W willi znajduje się Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza (filia Muzeum Tatrzańskiego). Wewnątrz możemy zapoznać się z ciekawą ekspozycją historyczno-etnograficzną.

Czytaj więcej »

Artykuł sponsorowany (reklamowy) / Materiał Partnera.